_goldie_ 2017 ápr. 28. - 22:28:16
(59/59)
remek zenék :) https://www.youtube.com/watch?v=79vCiXg3njY tele a film hírességekkel :) Aretha Franklin! eddig csak a hangját ismertem - óriási a rózsaszínû papucsában zsírfoltos kötényében :) https://www.youtube.com/watch?v=Vet6AHmq3_s
frenetikus a Aykroyd-Belushi páros - azok a mozgások a szinpadon :) itt még géppuskalábú Aykroyd a maga 60 kilójával :D https://www.youtube.com/watch?v=tUgavzoYKZI
és a kihagyhatatlan Jailhouse Rock :) https://www.youtube.com/watch?v=pW1hazYKd5o (najó nem egy Elvis de elég jó ahhoz h az embernek verjükszétaházat hangulata legyen :D)
fleismandoki 2016 márc. 20. - 09:00:07
(58/59)
szerintem remekmû sajnos sok nagy zenész már nincs közöttünk,de ezzel a folmel méltó emléket állítanak az alkotók.....
2/10
chepheyda 2015 júl. 11. - 22:19:14 2/10
(57/59)
Az új szinkron valóban katasztrofális, és sajnos letölteni is csak ezt a változatot tudtam. Ha valahol elérhetõ a régi szinkronnal, azért az infóért hálás lennék.
ando888 2015 júl. 11. - 21:58:55
(56/59)
Ez a film úgy jó, ahogy van. Klasszis. De ez az új szinkron ritka sz*r.
5/10
Bob19 2014 dec. 06. - 19:41:10 5/10 Előzmény -pandy-
(55/59)
Jó, igazad van azt rosszul írtam, nem gondoltam át, mivel nem egy mai film. :) De én a 90-es években sem tudtam már nevetni az ilyen jeleneteken. Az ilyen jelenetek Chaplin korában voltak viccesek anno (szerintem).
A második része nekem jobban tetszett, pörgõsebb volt...
De így sem adtam neki 1 pontot - mint azt ilyen helyeken szokás ha valami nem tetszik az embernek -, mert számomra egyszer meg lehet nézni. Ha a tv nem adna semmit esti filmnek, akkor talán kétszer is.:)
-pandy- 2014 nov. 30. - 15:33:07 Előzmény Bob19
(54/59)
"A mai filmeknél" ???

Ha így hasonlítod össze az eddig látott/nézett filmekkel inkább ne is nézz meg hasonlókat.
Nem bántani vagy kötekedni akarok,de ugyanolyan gyártmányú autót sem hasonlíthatsz össze több,mint 20 év korkülönbséggel.
bias 2014 szept. 24. - 09:16:22
(53/59)
Eredeti szinkron nincs meg valakinek? Ez az újraszinkron elég tré...
http://iszdb.hu/?szinkron=3773
Kunos Gyula Patrik 2014 júl. 30. - 20:17:11
(52/59)
@Bob19 Azért nem jött be a film, mert nem jött át a BLUES érzés! A blues a film lényege! Szerintem nagyon jó film remek zenével :) Dan Aykroyd és John Belushi jó párost alkotnak.







R.I.P John Belushi
5/10
Bob19 2014 máj. 04. - 18:15:39 5/10
(51/59)
Nem tudom miért kultuszfilm ez a film. Ezt a filmet 60 percbe bele lehetett volna zsúfolni! Én azért néztem csak meg mert azt ígérték, hogy vígjáték lesz, erre meg unatkoztam az elsõ 80 percben, sõt majdnem elaludtam rajta, pedig nappal néztem meg. A vége se volt valami poénos, a rendõrautók összetörése a mai filmeknél már édes kevés...
A zenei legendák az egy dolog, de nem ezért kellene felpontozni a filmet mert játszanak benne. Mellesleg nekem nem sokat mondott egy ilyen zenei legenda sem, nem ezeken nõttem fel. Így nagyon nem tudom értékelni a jelenlétüket.
John Belushi és Dan Aykroyd játékát sem tartanám valami viccesnek. Egy fapofát bármely tehetségtelen színész is eltudna játszani.
Az meg számomra érthetetlen volt, hogy miért nem reagáltak semmit se a rakétára se a robbantásra, se a lángszóróra, semmire. Mert ezt sem nevezném poénnak, inkább rossz forgatókönyvnek!
Szóval 1-2 poénon kívül nem volt benne semmi.
Az elejét 4 pontra tudnám értékelni a végét meg 6-ra.
A 2. részét még megnézem az talán jobb lesz.

Mellesleg ha olyan nagy kultuszfilm lenne akkor miért csak ~110-en értékelték még itt a port.hu-n? Ellenben más "kultuszfilmeknél" (nem szeretem ezt a kifejezést használni) ez a szám akár 10-szeres is lehet. ld. Ponyvaregény, ami szerintem szintén nem nagy szám, de mások annak tartják.
Tehát ez a film nem is kultuszfilm.
10/10
tootsie 2013 ápr. 02. - 15:51:33 10/10 Előzmény technokrata
(50/59)
én már tényleg úgy érzem, hogy az emberek rosszul ülnek neki ennek a filmnek....9,1-es szavazat tökéletesen helytálló, és nem csak a film miatt hanem az aykroyd-belushi féle kultusz megteremtése miatt is. az egész blues brothers, a fekete napszemcsi a régi rendõrautó, az állandó rezzenéstelen arc és természetesen csillagos 5-ös blues dalok (sajátok és feldolgozások) még 20 év múlva is aranyat fognak érni. aki teheti töltse le a the blues brothers complete címû cd-t, tölstön egy pohár whiskeyt és megérti. nekem szívügyem ez a zene a film is tényleg errõl rosszat nem lehet mondani. ray charles, aretha franklin, cab calloway és csak sorolhatnám hatalmas nevek, nem véletlenül lettek részesei ennek az egésznek. és tényleg dan akyroyd és john belushi akkora formák hogy áhh...tényleg rossz látnom, hogy sokan lefikázzák õket. aki tényleg szeretne kicsit elvarázsolódni általuk az nézzen régi saturday night live-okat, bill murray, chevy chase, steve martin hatalmas dolgokat csináltak. remélem azért sokan átérzik amirõl beszélek de ha még mindig nem akkor majd egy kis moody waters, howlin wolf és john lee hooker is segíthet :) nézzétek ezt a filmet és szeressétek!
10/10
markinho1 2013 jan. 28. - 17:16:59 10/10
(49/59)
Szerintem hatalmas film. Nem mindegy,hogy az ember milyen hangulatban nézi a filmet. Vannak benne jó poénok,a színészek fantasztikusak,és a zene meg egyszerûen tökéletes. A She Caught the Katy a film elejérõl az egyik kedvenc dalom lett.
10/10
olahmiki1959 2012 szept. 20. - 00:10:06 10/10
(48/59)
Elképesztõen nagy film!
Húsz évvel ezelõtt láttam utoljára, akkor még tékából fel is vettem, aztán a rengeteg más dolog mellett elfeledkeztem róla.
Tegnap megnéztem, kíváncsi voltam, ennyi idõ elteltével hogyan fog tetszeni. Az emlékeim mennyire "jönnek be", nem csak arról van-e szó, hogy a videózás hõskorában minden jobb filmet hajlamosak voltunk túlértékelni, és a hatását felnagyítani.
Hát, kérem tisztelettel, ez a film nem véletlenül lett kultuszfilm.
Az elsõ perctõl az utolsóig frenetikus az egész. Minden jelenet õrületes poénokkal van tele, a dramaturgia hibátlan, az akciójelenetek lélegzetelállítóak, - ne felejtsük el, a film 1980-ban készült, amikor még nem lehetett a fél várost számítógépes trükkökkel a földdel egyenlõvé tenni, tehát a jeleneteket élesben, vagy maximum makettek felépítésével lehetett csak leforgatni.
Carrie Fisher robbantásai páncélököllel, a száznál is több rendõrautó totálkárossá tétele, a városban az áruházak, kirakatok, bevásárlóközpontok szilánkokra törése, vagy a vége felé a nácik autójának többszáz méterrõl való lepottyantása, és még hosszan lehetne sorolni a jeleneteket.
A rendezõ minden lehetõséget maximálisan kihasznált, amiben a legkisebb poén, fordulat, csavar, látványelem lehetõsége benne volt. Olyan az egész, mintha egy fantasztikus hullámvasútra ülnénk, ahol nem gyõzzük kapkodni a fejünket, mert minden percben "történik valami".
A zenérõl csak annyit, - miután értek hozzá valamelyest, - hogy a film látványvilágán túl, vagy inkább amellett, ebben a filmben minden hang a helyén van, minden zenei blokk pont akkor szólal meg, amikor kell, ilyen zenei érzéket,amivel a rendezõ és a stáb a legjobb számokat hajszálpontos dramaturgiával a filmbe illesztette, nem is tudom, mikor tapasztaltam utoljára.
Megint csak mazsolázgatva, az az énekes-táncos õrület, amelybe a baptista templomban az istentisztelet átcsap, az étkezõben Aretha Franklin zseniális énekszáma a három fekete csajjal, a country klubban az acélháló mögötti zenélés, Ray Charles kis jutalomjátéka a hangszerboltban, késõbb a nagy színházi fellépés, vagy a börtönjelenet a legvégén.
És mindezt úgy, olyan természetes könnyedséggel, lazán, ujjpattintásra, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.
Egyetlen gyenge megoldás, mellényúlás, vagy halványabb epizód sincs a filmben.
Mégiscsak - ha belegondolunk, - harminc éves filmrõl van szó! És semmit nem öregedett, semmit nem avult, és ami a lényeg: ma sem lehetne jobban megcsinálni!
Állítom, húsz vagy harminc év múlva ez a film ugyanolyan nézhetõ, szórakoztató, hatalmas élmény lesz, mint amilyen most. A filmtörténet egyik apró ékköve, - a maga mûfaján belül, - évtizedeken átívelõ, töretlen sikere nem a véletlen mûve, teljesen joggal vált mára igazi kultuszfilmmé, és állít méltó emléket egy rokonszenves, tehetséges, sajnálatosan fiatalon meghalt színésznek, John Belushi-nak.
Bármikor, akárhányszor újranézhetõ, ha jó a hangulatunk, azért, ha rosszkedvünk van, akkor pedig öt perc alatt mintha elfújták volna.
Zseniális, 10 pontos alkotás, de csak azért, mert nem lehet magasabb pontszámot adni.
csab-csab 2012 szept. 18. - 21:12:30
(47/59)
a cím fordítása nem igazán jó, a Blues a testvérek neve, így nagybetûs...
provo 2012 jún. 07. - 14:18:55
(46/59)
*elkerülnöm = elkerültem
(addig szabtam, míg elszabtam)
provo 2012 jún. 07. - 13:58:14
(45/59)
Valahogy eddig elkerülnöm a filmet (sajnos), de most örültem, hogy pont itthon vagyok napközben, és még rá is érek.
Bár még mindig tart, sanszos, hogy a véleményem nem fog pozitívabb irányba változni a hátralevõ percekben.
Próbálom megérteni, hogy minek köszönhetõ ez a hatalmas felértékelés, és az igazán megfejthetetlen leginkább az, hogy aki manapság látja elõször, annak milyen szempontok alapján tetszik annyira (= 90 szavazat, 9,1 pont).
Mert az nagyjából világos, hogy a legnagyobb rajongók mégis abból a korból valók, akik még elsõ körben látták és valamiféle hûséges nosztalgia fûzi õket a filmhez, de sokan elsõ látásra is odavoltak.
Én is vagyok így párral (pl. Dutyi-dili, Vaklárma), amin az elsõ pillanattól röhögök, és tart a mai napig, viszont a 84-es Top Secret csak az elsõ látásra tûnt szórakoztatónak, 15 évvel késõbb fájdalmas csalódással ültem végig, és csodálkoztam, hogy valaha nagyokat röhögtem rajta.
Szóval gondolom velem és a humorérzékemmel van baj, de csalódás volt. Éppen ezért, mert 80-as humorú, és mára inkább az én ingerküszöböm változott, gombnyomással nem is értékelem, mert nem adna objektív értékelést más számára.

A szinkron szintén betett, általánosan nem nagyon bírom a "nagyjaink" túljátszását, amikor képtelenek a filmet, karaktert, eredeti színészt szinkronizálni, inkább a maguk szokásos színpadi hanghordozását erõltetik a nézõkre, mindezzel agyonvágva a pillanatnyi poén és a mondanivaló varázsát.
dpeti333 2012 máj. 12. - 12:58:57
(44/59)
Nemhiába kultuszfilm. Évek óta a kedvencem. A zenészek és a poénok is hatalmasak, mellesleg tele van legendás mondatokkal amik egy része szállóigévé vállt. (http://www.youtube.com/watch?v=TrxSM_Gxtqw)
Sajnos a második rész a tervezetthez képest késett 16 évet. Éppen elkezdték forgatni a második rész '82-ben mikor Belushi-t túllõtték.
5/10
convar 2012 febr. 26. - 00:36:02 5/10
(43/59)
Csalódás volt, nem erre számítottam. Oké, se a blues, se Dan Aykroyd nem papírzsepifogyasztós melodrámát ígért. Nem is ezt vártam el. Csak egy tisztességes zenei filmet akartam látni, amely tényleg a zenérõl, a bluesról szól, pár laza karakterrel és cool dumával. De nem egy ilyen idióta vígjátékot, amelynek a játékidejének nagy részében két s.ggfej randalírozását kell nézni, akik mellesleg zenészek is, nemcsak parasztok.

Volt olyan pillanat amikor azt mondtam kinyomom, fõleg az elején, egyedül az tartotta bennem a lelket hogy tudtam Ray Charles és Aretha Franklin még eztán jön.

Mondjuk a végén a "rögtön jövök" az nagy poén volt :DDD


5/10, de csak azért mert le a kalappal hogy egyes mellékszerepekben mekkora zenei legendákat láthatunk
10/10
greghouse 2011 dec. 28. - 19:11:51 10/10
(42/59)
Ezt én nem értem ... minden letöltõ oldalon a "Testvérek" c. oltári baromság jön elõ. Bezzeg a B.B. nem. Illetve egy helyen, de ott meg le van tiltva. Tököm teli van a testvérekkel meg a buzi barátokkal. Blues Brothers tényleg sehol sincs?????????????????
10/10
greghouse 2011 dec. 28. - 16:47:21 10/10
(41/59)
Kérés. Az az érdekes, hogy kedvenc letöltõ oldalamba beütöttem a film címét (a honlapot nem írom le, mert úgyis kimoderálják), és csupa "Testvérek" meg hasonló címû, a stílushoz közel sem álló filmek jelentek meg. (Ne is említsem azt, hogy a "Túl a barátságon" is megjelent...).

Kérném, ha valaki tud letöltõ helyet (lehtõleg ingyen, van ilyen is), a Blues Brothersre, akkor privátban küldje el, megfelelõ szavakkal kódolva (mert ha a pontos címet küldöd, kimoderálja a port).

Nagyon köszönöm.
10/10
greghouse 2011 dec. 28. - 15:59:22 10/10
(40/59)
..olvassátok el a Trivia részleteket, sok érdekesség van. 103 autót törtek össze, ami addig Guinness rekord volt, egész a Blues Brothers 2000-ig, ahol (szándékosan) eggyel többet, 104-et törtek össze. Viszont a "Bluesmobil" Dodge végig száguldott, és tényleg csak akkor cserélték ki mikor már nagyon kellett. A DVD változatban fordul elõ az egyetlen jelenet, mikor Elwood leveszi a napszemüvegét, mert pap akar lenni. (Jake is csak egyszer, mikor Carrie Fishert bûvöli), Elwood a mozifilmben sosem veszi le a napszemüvegjét, viszont leveszi a kalapját hároszor. Apróságok.
...Ray Charles elképesztõen jó tud lenni, több tv sorozatban is elõjön cameoként (pl. a Dadusban, és máshol is), most is piszok jó a bolti jelenet. ...amikor a Blues Mobile száguld Chicago utcáin, a valóságban elérte a 118 mph sebességet...nem semmi, egy forgatáskor, nem akármilyen koordináció kellett hozzá a többi autót illetõen...

...Tessék leadni szilveszterkor is, imádni fogja a közönség, könyörgök!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!