8/10
Ferenc Nith 2019 márc. 01. - 00:07:40 8/10
(16/16)
Megéri megvárni a végét. A film folyása tökéletes illusztráció arra, hogy az emberi ítélethozatal/igazságszolgáltatás mennyire flexibilis, mennyire múlik az ítéletakotót érő benyomásokon, aktuális manipulációkon.
5/10
stupek2 2018 márc. 11. - 05:22:06 5/10
(15/16)
A nagy nevek ellenére középszerû film. Illetve mondhatnám kettõ film. Az egyik egy akciófilm tökéletesen kivitelezve, csihi puhi gyilkolászás, a másik egy tárgyalótermi bírósági tárgyalás. Amennyire fenn tartott a film eleje, annyira elaludtam a végén.
Nagy1A 2016 okt. 27. - 09:30:32 Előzmény arab2
(14/16)
Kicsit OFF. A nicked valószinûsíti a hovatartozásodat, ami egyértelmûvé teszi a vélemény nyilvánításodat is. De attól lehetnél elfogulatlan! Vagy mi is kissé tisztázhatnánk az álláspontunkat és mi is lehetnénk elfogulatlanok? Akik a tömegben lövöldöztek, azok a hazafiak, vagy a terroristk...... nem is tudom minek nevezzem õket?! Ott hazafiak, ez az oldal meg terroristáknak nevezi õke! Ha jól meggondoljuk, mi a fenének megy oda a világ legnagyobb hatalma és szövetségesei, a demokrácia nevében "rendet teremteni"?? Mi azt mondjuk, hogy rendet teremteni, õk meg azt mondják, hogy menjetek a fenébe haza, majd mi elintézzük a saját országunkban a saját dolgunkat! Mi meg a demokrácia és az emberi jogok megsértése miatt, mert amerikának mindíg és mindelhol igaza van és joga van ezt akkor is megtenni, ha az ország és lakói nem akarják, ezért Õ erõszakkal " rendet tesz "!! Azt senki ne mondja nekem, hogy az olaj ebben valami féle szerepet játszik!! A film mára megérett, éppen most lett aktuális. Ma már egyértelmû, hogy a "terroristák" kórházakat, iskolákat, bázisnak, az egyszerû lakosokat pedig vatának használják, majd teletömi a sajtó az egész világot a vérzõ gyerekek képeivel, akik a gonosz amerika, orosz repülõk áldozatai.
Nem hiszem, hogy mindenki kiszúrta, de a rendezõ nagyon precizen beállított, közvetlenül a tetõn lévõ géppuskás mellé egy anyát, a karjában a gyerekével!! Ez is elég mocskos dolg, nem kevésbé, mint, a ha akarod, ha nem, majd Én endet teremtek az országodban!!
Volt régen egy jópofa kis hasonlat Ivánnal a mintaúttörõvel, aki akkor is átsegítette az öreg nénit az úton, ha az nem nem akarta!! Lehet hogy Iván is tudta, hogy hol az olaj?
A film, pedig nagyon jó. Nincs mit ragozni rajta, talán a tárgyalás vége, az ítélethozatal környékén, nem volt eléggé kidolgozott, de arról a részrõl, külön filmet is lehetne írni, a'la 12 dühös ember.
Jackson és Jones hozták a formájukat, a Sir viszont szokatlan volt ebben a szerepkörben.
Sz Peter 2014 aug. 13. - 17:25:47
(13/16)
Miért is?
arab2 2014 aug. 13. - 16:04:41
(12/16)
Ez a film szégyen és gyalázat a készítõire nézve!
Véleményem 2013 júl. 28. - 09:07:06
(11/16)
Ez egy nagyon jó film, nagyon jó színészekkel!
Megjegyezném egy elõttem szóló után, hogy az SS egy kicsit más világ volt és nem lehet egy lapon említeni ezeket a dolgokat! A másik, hogy ez nem falu vagy népirtás volt, amirõl a filmben szó van!

Civil áldozatok: "aki fegyvert fog az már nem számít civilnek" - civil, aki nem katona, de az teljesen mindegy hogy fegyverrel vagy kaszával, bottal, vagy puszta kézzel öl. Ha puszta kézzel öl akkor a keze a fegyver. Lényeg, hogy a filmben egyértelmûen látszott, hogy az "ártatlan civilek" már törték be a követség kapuját és ha nem menekítik ki az épületbõl az embereket akkor simán meglincselik õket. Az, hogy ott voltak a gyerekeik... körül belül ugyan az a kategória mint az az "anya" aki a -15C hidegben a csecsemõvel a karján koldul az aluljáróban ami mellesleg büntetendõ is. Az anya szót nem véletlenül tettem idézõjelbe! Az ilyet nem tudom anyának minõsíteni! Egy normális ember a gyerekét nem vonszolja el semmilyen csetepatéba!
10/10
Mr.Stájsz 2012 dec. 05. - 20:44:57 10/10
(10/16)
A legjobb filmjeim közé soroltam! Szerintem ennyi elég is róla!
1/10
Pierre75 2010 okt. 13. - 17:20:44 1/10 Előzmény georgia57
(9/16)
Bárcsak Faludzsa "terrorista" esküvõjének lemészárolt áldozatai is láthatták volna...
A legvisszataszítóbb film, amit eddig láttam. A logika alapján, amit kifejtenek, azok a Waffen-SS katonák, akik lemészárolták Oradour faluját ugyancsak ártatlanok, hiszen a békés falu lakói között ugyancsak voltak ellenállók. A többi járulékos veszteség.
Az külön misét érne, hogy az amerikai hadsereg nem adja ki semmilyen nemzetközi bíróságnak a háborús bûntettekkel vádolt fiait, de Nürnbergben verték a mellüket. Szar film szar propagandával.
10/10
georgia57 2009 nov. 27. - 18:58:37 10/10 Előzmény hunmalmos
(8/16)
nekem kimondottan tetszett a film.
9/10
hunmalmos 2009 márc. 09. - 19:18:01 9/10
(7/16)
Amerikai, amerikai, de azért nem rossz film. Tommy Lee Jones és Samuel L. Jackson két rendkívül jó színész.
kevinspéci 2007 jan. 30. - 11:15:12
(6/16)
Én is rögvest lementem hidasgyíkba, mikor meghallottam a hangokat.
A Csankó Zoltán-Mihályi Gyõzõ páros helyett a Vass Gábor-Reviczky Gábor/Rajhona Ádám duó a nyerõ nálam. Ez így tragikus volt. Lehetne igényesebb a stúdió, ha ilyen nagy színészeket szinkronizáltat.
Engem meg tudnak ölni egy filmmel, ha tré a szinkron...

Az is kemény volt, mikor Szláj Sztellón a Kobrában Gesztesi Karcsi hangján beszélt. Jujj. :)

- dzsekk boregár -
Newcastle United 2007 jan. 30. - 10:09:28
(5/16)
Szerepel a Blood Rayneben is.:) Ez a film se volt egy nagy eresztés, még anno moziban láttam, tegnap este messzirõl elkerültem.
kevinspéci 2007 jan. 29. - 18:50:13
(4/16)
Sõt, lesz a Gandhi is nemsokára. Láttam róla reklámot.
Amúgy a jó öreg Szemi Dzsexn nevéért én is mindent megnézek. Frímen után õt tartom a legjobb fekete színésznek. De ezt már írtam valahol. :)

Még a Sebezhetetlen is teccett tõle, pedig azt a sárba döngölte a szakma.

- Dzson Seft - :)
amatõr 2007 jan. 29. - 18:07:33
(3/16)
Bizony én is már láttam ennél jobbat... több eksön meg pifpuf kéne bele, és kevesebb moralizálás, vagy pedig egy fokkal mélyebbszántó gondolatok.
kevinspéci 2007 jan. 29. - 17:04:33
(2/16)
Bár legalább szerepel benne Itzak Stern. :)
Meg jó pár nagyágyú.
kevinspéci 2007 jan. 29. - 17:02:37
(1/16)
Gáz?