Téma: Rabszolgasors

10/10
Hochreinmarci 2023 febr. 16. - 01:19:31 10/10
(86/86)
Itt az idelye hogy újra leadják a tv-ben
9/10
Dolly17 2020 ápr. 25. - 17:15:09 9/10
(85/86)
Az még érdekelne, hogy kis hazánkban ezt a címet ki találta ki a sorozatnak. Szerintem hagyni kellett volna az eredetit. Minden országban az eredeti címén ment.
9/10
Dolly17 2020 ápr. 24. - 19:32:58 9/10 Előzmény Pávaszem
(84/86)
Szerintem meg Tobias jóképű, sokkal jobb, mint az Alvarot játszó színész. A színészi alakítása kifogástalan. Nagyon jól megformálta a karaktert.
Alvaro csak a film vége felé jelenik meg. Szemmel látható, hogy kezdő színész. Gyenge az alakítása.
9/10
Dolly17 2020 ápr. 24. - 18:18:21 9/10
(83/86)
A sorozat szinkronja kiváló, sokat emelt a film színvonalán. A regényt is olvastam, nem tetszett.
A 2004-es változat pedig kritikán aluli. Nézhetetlen. Kár volt elkészíteni.
9/10
Dolly17 2020 ápr. 24. - 18:12:55 9/10
(82/86)
Az 1976-os sorozat tetszett, de sajnos összevágott, nem adták le a teljes 100 részt. Idegen nyelven láttam a You Tube-on. Sajnálom, hogy Tobias és Malvina meghalt. A nagy vörös fejű Alvaro nem tetszett. Én kihagytam volna a sorozatból, nekem hiteltelennek tünt. Legjobb karakter Leoncio volt.
reay 2016 aug. 03. - 22:22:31
(81/86)
Lehet, hogy csak én magyarázom bele, de nem olyan, mintha Izának bejönne Lejonszíó, fõleg itt az elsõ részekben? Nagyon rácsapta az ajtót Leoncióra, mikor az a fekete libának adott valami karkötõt. Egyébként Izaura majdnem olyan idegesítõ, mint a Borostyán sorozatból a mártír fõszereplõ. Kérdi tõle a kalapos ember, hogy miért nem találkozhatnak. Erre Izaura elkezdi ismételni neki negyvenszer gyors egymásutánban, hogy nem lehet. De miért nem? Mert nem. Miért nem mondod el? Nem lehet elmondanom. Mit nem mondhatsz el? Egyszerûen nem mondhatok semmit.
StJust 2015 ápr. 03. - 13:10:53
(80/86)
Ezek a képek nem is a 76-os verzióból valók! Vagy erröl volt már szó?
offtopic
eIemes 2015 ápr. 03. - 12:23:51
(79/86)
ja, függetlenül :))))
eIemes 2015 ápr. 02. - 22:12:47
(78/86)
szereted a sírósfilmeket...?
jani-wan 2014 máj. 27. - 08:52:17
(77/86)
Szerintem igen. Az egész sorozat kb. 18 óra
Az a 100 db 60 perces rész amit írnak néhol, nem stimmel sehogy sem.
10/10
Andrisné 2014 máj. 26. - 21:15:52 10/10 Előzmény jani-wan
(76/86)
Tehát akkor úgy néz ki, hogy az mtv a teljes sorozatot vette meg? Nem maradt ki semmi?
mert keresgéltem még egy kicsit a youtube-on, és mit találtam?
Írjátok be, Escrava Isaura 1976 és több nyelven is fent van a sorozat. Azért kerestem rá, mert elõször azt gondoltam, biztosan kimaradtak részek. De elolvastam újra a hsz-odat, és most úgy találom, hogy mégsem. Még orosz nyelven is fent van a sorozat.
10/10
Andrisné 2014 máj. 26. - 21:10:32 10/10
(75/86)
SPOILER
Félig más a regény, mint a film. A legszembetûnõbb, hogy Tobias egyáltalán nincs a történetben. Néhány szereplõ jelleme más, viszont egy-egy történet, jelenet mégis megmaradt a sorozatban.
Donna Ester nemrég halt meg, idõs asszonynak említik. Malvina és Leoncio már házasok, Almeida nem lakik velük, õ a fõvárosban van. Belchior, a kertész már a birtokon van. Franciscot a regényben talán kétszer látjuk. Januaria, Santa, a tanácsos, Carmen nincs a történetben, hanem Rosa és André szerepel. Rosa kevésbé utálatos, csak szavakkal bántja Isaurát, André semleges.
Azzal kezdõdik, hogy Isaura énekel a szalonban a rabszolgaságról, majd jön Malvina és kérdezi, hogy miért énekli ezt a dalt, õ nem szereti, ne énekelje.
Isaura négy férfinak is tetszik, Leonciónak, Andrénak!, Henriquenek! és Belchiornak. Ez így egyszerre sok, nem gyõztem olvasni. :) Szóval, egyik alkalommal Leoncio épp szerelmet vallana Isaurának, de õ továbbra is elutasítja, viszont Henrique rájön, hogy Leoncionak tetszik Isaura és persze elmondja Malvinának. Azt már nem mondja el, hogy neki is tetszik. Szóval, Leoncio lebukik, Malvina ultimátumot ad, vagy õ vagy Isaura, de vmelyikük megy a háztól. Isaura marad. Isaurát továbbra is ostromolja Leoncio, majd kiköttetéssel fenyegeti, Miguel folyton a nyakár jár, hogy szabadítsa fel a lányát. Már a pénzt is viszi, amit nehezen, de összegyûjtött, a szomszéd birtokon szolgál, de nem említik Tobiasékat. A pénz megvan, de akkor sem szabadítja fel Leoncio isaurát. Almeida idõközben meghalt.
Végül Miguel, miután látja, hogy Isaura raboskodik, elhatároznak, hogy megszöknek.
Meg sem állnak Pernambuco városáig, ahol elkezdenek éldegélni. Igen ám, de megjelenik egy gazdag fiatalember Alvaro néven, akinek megtetszik Isaura, vagyis Elvira. A történet gyorsan halad, megismerkednek, persze Isaura elõször tartozókodó, majd Alvaro ráveszi, hogy menjen el vele egy bálba. Elmennek. Ott bemutatkozik Isaura, énekel, zongorázik, majd megjelenik Martinho, a barátai elõtt lobogtatja az újsághirdetést, hogy mit is talált. A lényeg, hogy csak leleplezi Isaurát. Isaura bevallja, hogy valóban õ a szökött rabszolganõ. Martinho el akarja fogni Isaurát, de Alvaro védelmébe veszi, kezeskedik érte, egy kis idõt nyernek, de közben Martinho értesíti Leonciot. Alvaro pénzt ajánl Martinhonak, õ elfogadja, így szól Leoncionak, hogy tárgytalan. Leoncio nem hisze, elmegy személyesen Pernambucoba, ott megtalálja IsaurátGeraldo is próbált segíteni, de beláttatta Alvaroval, így már semmit sem tehet, el kell engednie Isaurát. Martinho természetesen hoppon maradt.
Isaura a birtokra visszakerül, de rabságba, Miguel a börtönbe. Isaura továbbra is visszautasítja Leonciot, viszont Leoncio kibékült Malvinával. Malvinának azt mondta, hogy Isaura egy csélcsap volt Pernambucoban, õ elhiszi és hazamegy. Leoncio kitalálja, hogy Belchiorhoz adják hozzá Isaurát, kreál egy levelet, ami megegyezik a filmben. Isaura elhiszi, Miguel akkor jöhet ki a börtönbõl, ha meglesz az esküvõ. Isaura elfogadja a feltételt, de már nincs magánál, hiszen azt hiszi, Alvaro elhagyta. Kezdõdik a lagzi, és megjelenik Alvaro. Kiderül ami a sorozatban, hogy Leoncio vagyona elúszott, Alvaroé minden, és Leoncio végez magával. Végül nem derült ki a regényben, hogy a levél hazugság, erre már nem tértek ki külön.És itt a vége.

Jó volt elolvasni, de a sorozat sokkal eseménydúsabb. Malvina annyira naív, rossz volt olvasni róla.
SPOILER VÉGE
10/10
Andrisné 2014 máj. 26. - 20:48:21 10/10 Előzmény Andrisné
(74/86)
El is olvastam a könyvet. Megírom a következõ hsz-ban, hogy mirõl szólt, akit érdekel, elolvashatja vagy ha tudja, kölcsönözze ki. De azért kiírom a SPOILERt, hátha valaki mégis elolvasná.
10/10
Andrisné 2014 máj. 22. - 21:27:49 10/10 Előzmény abisztriczky
(73/86)
Köszi, meg is nézem.
Most a regényt szeretném elolvasni, megtaláltam a könyvtárban. Majd beszámolok róla.
10/10
Pávaszem 2014 máj. 16. - 12:03:56 10/10 Előzmény Dina Magyar
(72/86)
Gálvölgyi folytatta még egy szûk rész erejéig :D
http://www.youtube.com/watch?v=3DtC_GjuHE4

Fent van a you-tube-on egyébként az eredeti:
http://www.youtube.com/watch?v=cn4aWYoB5zM
10/10
Pávaszem 2014 máj. 16. - 11:58:41 10/10
(71/86)
Igen, ez az! Ez a változat is nagyon jó, és legalább sokkal hosszabb. Több részbõl áll és egy órásak a részek. A Zone Romantica adta le 2006-ban, sajnos én se láttam belõle minden részt, már javában ment a sorozat, mire észrevettem. Örülnék neki, ha a remake-et is ismételnék valamelyik adón.
abisztriczky 2014 máj. 15. - 20:17:03
(70/86)
abisztriczky 2014 máj. 15. - 20:07:03
(69/86)
Arra határozottan emlékszem, hogy leadták nálunk, és ha jól emlékszem a Romantica csatornán ment néhány éve, és annak a címe is Rabszolgasors volt. Nem láttam sajnos az összes részt. Az 1000%, hogy a régi változatban a Leonciot játszó színész a remaikben az idõs Almeidát, azaz Leoncio apját játszotta.
Sajnos nem emlékszem pontosan, már jó pár éve volt.
10/10
Andrisné 2014 máj. 15. - 19:38:54 10/10 Előzmény abisztriczky
(68/86)
Nem is tudtam, hogy van másik változat és hogy leadták nálunk. Milyen címen keressem?
abisztriczky 2014 máj. 14. - 20:22:20
(67/86)
Elkészítették a brazilok a remaikjét is. A régi szereplõk közül csak a régiben Leoncio-t játszó szinész maradt meg, Õ játsza az idõs Almeida-t (Leoncio apját). A remaik-et néhány éve leadták nálunk, érdekes volt hosszabban látni az eseményeket.