8/10
nikato 2020 szept. 29. - 11:20:44 8/10
(16000/16000)
Régen néztük, persze mindenki, mert akkor még csak 1 adó volt kb. De akkorinban nagyon tetszett, most is megállja a helyét, bár Joel elég idegesítő, a szinkronhangját sem igazán bírom, bár hozzá passzol. Janine Turner sokat ad a sorozathoz. Én örülnék, ha elküldenének dolgozni egy olyan mesés helyre. :)
1/10
Dozer 2020 márc. 22. - 21:34:51 1/10
(15999/16000)
Szeretem a beteg filmeket, de ez egy infantilis szar
nuiii 2018 júl. 14. - 17:54:59
(15997/16000)
Na most leadta a sorozat+ az első szezont és ennyi?
kissmarta73 2016 dec. 03. - 17:40:16
(15996/16000)
a világ legjobb sorozata. én is szerelmes voltam, de joelbe meg edbe :)))
antibond 2016 dec. 03. - 07:37:40
(15995/16000)
Istenem!
Elõször is, olyan szerelmes voltam - anno - Maggie-be, hogy az már szégyen, egy felnõtt embertõl.
Másrészt kifejezetten szórakoztatónak tartottam a sorozatot. Hogy mást ne mondjak; az az õrült szakács, meg az õ párja...
De mindenki olyan eredeti, különleges egyéniség, hogy le a kalappal az alkotók elõtt.
Sikerült letöltenem valamennyi részt, s bizony elõ is veszem, rendszeresen.
A sok fanyalgó meg nézzen mást, ha ez nem tetszik nekik. Nem kötelezõ leülni elé.
7/10
napraforgó 2016 ápr. 24. - 06:28:20 7/10
(15994/16000)
A sorozat 1993-ban és 1994-ben Golden Globe díjat nyert, és nem azért mert ostobaság.
Én leginkább Woody Allen filmjeihez tudom hasonlítani, amelyek szinten teli vannak érdekes, meghökkentõ, és elgondolkodtató filozofálgatásokkal. A Miért éppen Alaszka sorozat szereplõi is annyira érdekesek, különlegesek, már-már szürreálisak, a történetek meg helyenként igencsak abszurdak.
Mert ugye nehezen hihetõ, hogy egy butuska tinilány (Shelley) pont egy nagyapja korú kocsmárosba szeret bele és miatta ottmarad a világ végén. Aztán az is kissé hihetetlen, hogy ez a hatvanas kocsmáros, Holling azért keresi föl az orvosát, Joelt, mert csökkent a szexuális teljesítõképessége, már nem tudja naponta 4-5x megdugni a barátnõjét, mert három után már kifárad.
Aztán ott van Chris, aki fiatalon börtönbe került, kocsilopásokért és betörésekért, és a börtönben kész filozófus válik belõle és nem dörzsölt bûnözõ.
Vagy Ed, a gyökértelen félindián srác, akit kamaszként ismerünk meg, csak annyit tud a származásáról, hogy az anyja fehér nõ volt, az apja indián, de születése után kitették - vicces a sok elbeszélés, hogy állítólag hol is találták meg, milyen körülmények között, aztán megtalálni véli elõbb az apját, aztán az anyját, de tévedésnek bizonyulnak a nyomok.
Mauruce Minnifield, a volt ûrhajós, õvé fél Alaszka, benne Cicely városka, nagyképû, beképzelt ember, felsõbbrendûségi érzésekkel, akirõl kiderül, hogy van egy koreai fia, meg unokája is (eddig csak úgy beszélt róluk: a sárgák, innentõl kénytelen embernek tekinteni õket).
Maggie, a pilótalány, aki apuci kislánya szerepkörbõl emanncipálta magát önálló, a maga lábán megálló nõvé. Furcsasága, hogy minden pasi, akivel szerelmi viszonyba kerül, furcsa körülmények között idõ elõtt szenderül jobblétre.
A vadember Adam, aki torzonborz külseje és mezítlábas volta ellenére a világ egyik legjobb szakácsa, aki ismeri a világ összes éttermét, szakácsát, tudja kinek mi az erõssége. A felesége Eve - hogy is hívhatnák másként, aki hipochonder, a világ összes betegségét felfedezni vélte már magán. Épeszû ember nem tudná elképzelni, hogy ez a két ember egy pár, hogy a finnyás, tisztaságmániás nõ egyáltalán szóba áll egy olyan yeti-külsejû emberrel, mit Adam.
Vagy elképzelhetõ az, hogy a helyi tûzoltóparancsnok a 70 éves boltosné, akinek olyan akkurátus pakolási szokásai vannak, hogy az öregkori szerelme elmenekül elõle a vadonba.
De leginkább Joel Fleischman figurája érdekes, õ évekig azért harcol, hogy visszatérhessen a "civilizációba", fennakad minden apróságon, pl. hogy rögtön az érkezése után a városlakók (mind a 849 fõ), legalábbis az indián származásúak, széthordják a nekik tetszõ személyes használati tárgyait. Vannak vicces huzakodásai Maggievel, akivel eleinte kutya-macsak viszonyban van, de valahol mindketten nagyon is érdeklõdnek egymás iránt. Kapcsolatuk mégse ér "boldog véget", mert az univerzum figyelmezteti Maggiet pár katasztrófával, hogy nem lesz jó vége a dolognak. A szakításukat követõen Fleischman nem NewYorkba menekül, hanem egy még inkább isten háta mögötti indián faluba, ahol még annyi kényelem sincs, mint Cicelyban. Az eltûnése pedig elég szürreális, hogy mit ne mondjak.
Egyik kedvencem Marilyn volt a rezignált indián nõ, aki ritkán szólt, de akkor megmondta a frankót.

A sorozatban - szerintem - a történések inkább csak keretet adtak a különbözõ szereplõk filozofálgatásaihoz, meghökkentõ kijelentések, bölcsességek kimondásához, és ennyiben különleges a sorozat. Az ember nem hinné, hogy ezek a figurák valaha is olyan hosszú monológokat mondanak, olyan mély filozófiai bölcsességeket mondjanak, és átlagfilmekben, sorozatokban nem is tesznek ilyeneket.
Az ellentétek, ellentmondások olyannyira szembetûnõek, hogy már-már viccesek, épp azért olyan szórakoztatóak, mert annyira nem várt, szinte nem is odaillõ szövegeket nyomnak.
Persze mindezekkel együtt szerintem a sorozatot túl hosszúra nyújtották, a végére már kifulladt, nem maradt ötlet. (Joel Fleischman figurája helyett is már másik orvos látja el a városkát, és bár neki is kitaláltak pár furcsaságot, azért ez már nem ugyanaz.)
Torolt Felhasználo 2016 ápr. 16. - 22:44:32
(15993/16000)
Merem állítani hogy az ELEJÉN volt koncepció. Amolyan Vészhelyzet-szinten, de ott volt hogy a nagyvárosi doki Alaszkába kényszerül praktizálni.
Ezt egy normális stáb elvitte volna oda, hogy összejön a Cliffanger-csajjal, és visszamehetne a nagyvárosba is, de végül marad mert megszerette a helyet, The End.
CSAKHOGY a sorozat váratlanul sikeres lett mint az Így Jártam Anyátokkal, és Pénz Beszél alapon haa stúdió berendelt még ötven évadot, akkor õk úgy gondolták legyártják akkor is ha nincs anyag benne. Hogy ezzel átverik a nézõt? Az kit érdekel?*

*Jó esetben a Nézõt érdekli, aki legközelebb már nem ül be megnézni a Sliderst, Lostot, Star Warst, Trónok Harcát, Transformerst.
Torolt Felhasználo 2016 ápr. 13. - 20:39:18
(15992/16000)
Fenét. Csak mindenki megunta egy ponton hogy át van b*szva mert nincs történet, így semmivé vált a nézettség. Nyilván akkor már te sem nézted.
Meg ugye átment az egész önismétlésbe, és már az egyes részeknek önmagukban sem volt története. Naná hogy nem nézte senki. Te sem.
7/10
napraforgó 2016 ápr. 13. - 18:41:29 7/10
(15991/16000)
Emlékszik valaki arra, hogy annak idején 1995 körül leadták mind a 6 évadját ennek a sorozatnak? Én sehogy sem tudok visszaemlékezni azokra a részekre, amelyekben Fleischman doki otthagyja Cicelyt és a vadonban telepszik le. Nem emlékszem az új dokira, Philip Caprára, meg a feleségére sem.
Lehetséges lenne, hogy olyan csatorna adta ezt le, amelyet nem tudtam fogni, vagy rossz idõpontban volt az adás?
7/10
napraforgó 2016 febr. 09. - 12:26:02 7/10
(15990/16000)
A mai részben a tanárnõt, Jane-t játszotta az a színésznõ, aki korábban Roselynt a Roselyn és Cicely c. részbõl.
Torolt Felhasználo 2016 jan. 30. - 09:39:36
(15989/16000)
A nagy fenét.
Pontosan hogy az antiszemitizmusra játszottak rá - anélkül hogy akár anti- akár filoszemita lettek volna, mert akkoriban még nem lehetett büntetlenül mindenkit aki nem judaista antiszemitának hívni, illetve mindenki ész nélkül zsidózott kb. a f*ck szintjén.
7/10
napraforgó 2016 jan. 30. - 06:44:09 7/10 Előzmény E-gon
(15988/16000)
A Ii. Világháború elõtt, alatt sok zsidó származású ember, köztük sok mûvész menekült Európából az USÁba. Eleinte titkolták származásukat, angolosították a nevüket, pl. Weisrõl White-ra, Grûn-bõl Green-re, Rotsteinrõl Redstone-ra, stb. Késõbb, talán a politikai helyzet hatására úgy alakult, hogy sikk lett felvállalni a származásukat.
Woody Allen sem tagadta soha a zsidóságát, sõt a fanyar zsidó humor számos filmjében megnyilvánul. Pl. azok a filozofálgató, amúgy nem sokkal elõbbrevivõ beszélgetések.
Pontosan ez a zsidó humor nyilvánul meg a Miért éppen Alaszka? c. sorozatban is, amelynek alkotói, forgatkönyírói és rendezõi is jórészt zsidó származásúak! Tehát nem antiszemitzmus nyilvánul meg a sorozatban, hanem a "nézzétek, ilyenek vagyunk mi" szemlélet. Ezért emlegeti Joel is sokszor a zsidóságát, mert büszke rá, egyáltalán nem akarja sem letagadni, sem elrejteni.
(Elvégre õk Isten választott népe - na de ebbe ne menjünk bele, azért ilyen mélységekig nem hatol ez a filmsorozat)

De a fiatalok ezeket már nem tudják, mert sehol sem tanítják, õket csak irritálják a beszólások - kit ezért, kit azért.
Torolt Felhasználo 2016 jan. 29. - 12:25:51
(15987/16000)
De van. Kampósorrú elitista, jól fennhordja az orrát és azt hiszi neki "jár" hogy 5csillagos luxusappartmanban lakjon Beverly Hills közepén, ne a putri Alaszkában ahol még vezetékes víz sincs, mert pénzen mindent megvehet.
Igen, a poén az elõítéletekre épít.

DE:
- mivel NINCS TÖRTÉNET
- és az utolsó évadokban A DOKI AMÚGYSEM SZEREPEL
nem értem min vagy kiakadva.
offtopic
-csengõzoli-- 2016 jan. 29. - 11:20:44
(15986/16000)
A film készítõit kéne megkérdezni miért tartották ezt fontosnak, kb ötezerszer elhangzik.
Nyilván antiszemiták,nácik stb. stb., amiket 444.-hu-n szoktál olvasni,szerintem pereld is be a portot is és az egész stábot.
E-gon 2016 jan. 29. - 11:10:50
(15985/16000)
Nem értem miért olyan fontos kiemelni a leírásban, hogy a doki zsidó származású. A történet szempontjából semmi jelentõsége nincs.
10/10
offtopic
vajasll 2015 dec. 18. - 09:53:27 10/10
(15984/16000)
Azért agy "Spoiler" nem ártott volna a végét illetõleg...A 2 Golden Globe díjat se a szél fújta össze,de szerencsére nem vagyunk egyformák...
10/10
Zajac 2015 dec. 13. - 09:02:18 10/10
(15983/16000)
Hát nem a legjobb idõpontokban :) de bármikkor és bárhányszor megnézem :) Az indiánok nem szoktak kopogni :)
7/10
napraforgó 2015 dec. 01. - 06:49:25 7/10
(15982/16000)
Nagyon örülök, hogy 20-25 évvel a vetítése után újra elõvették. A kedvencem volt valaha.
7/10
napraforgó 2015 febr. 16. - 07:22:07 7/10
(15981/16000)
Igen, van Cicely nevû helység az USÁ-ban, csak nem ott, ahová a filmsorozat helyezte. Mert a címnek nem véletlenül "Miért éppen Alaszka?" a címe.
De ilyesmi más filmekben is sûrûn elõfordul, nem kell fennakadni rajta.