Amennyiben észrevétele van vagy hibát észlel, kérjük küldjön e-mailt!

Sorrend időben: csökkenő / növekvő
1 / 2 oldal
 hozzászólás/lap
2010. szept. 10. 08:55 | 19/19
A magyarok is forgathattak volna egy filmet a témáról.
A történet: adva van egy igen közepes tehetségű és értelmi képességű, a beszéddel hadilábon álló, egykori tartótisztből lett miniszterelnök, akinek annyira vérévé vált már a kényszeres s.ggnyalás a nagyhatalmak felé, hogy azt javasolta: ajánljuk fel a 2012. Olympia megrendezését New York számára. Mintha mi már elnyertük volna a rendezés jogát és szabadon rendelkeznénk vele.
2008. aug. 12. 01:01 | 18/19
"Ken Loach munkáját viták kereszttüzébe állíthatja. A 11'09''01 legfelkavaróbb darabja meglepő módon angol rendező munkája. Még akkor is, ha a film egy másik szeptember 11-nek állít emléket. A mértéktartással komponált, emberközeli felvételeken idősödő férfi levelet ír. Azt állítja magáról, terrorista. Részvétét fejezi ki a New York-i merényletben elhunytak hozzátartozóinak. Tudja, mit éreznek, ismeri a fájdalmat, az ő álmai is szeptember 11-én törtek össze. Igaz, az még a hetvenes években történt, Chilében. Ezen a napon döntötte meg a szabadon választott elnökük, Allende kormányát - a CIA aktív támogatásával - a kegyetlen diktatúrájáról hírhedté vált Pinochet.

Az egyszerű szavak, letisztult képek és dokumentum-felvételek elegye megrázó sorsot vázol fel, egy, őszintén hívő ember életútját a szabadságból a kínzókamrán keresztül a száműzetésbe.

A fojtott izzású szkeccs dühöt, értetlenséget, vagy kérdések tömkelegét hagyja hátra az emberben.."
2008. aug. 12. 00:53 | 17/19
Egyetértek. A chilei olyan iszonyatos volt, amire nem voltam felkészülve. Ki bír ilyen ocsmányságot kitalálni...Nekem az jutott eszembe: mennyire hasznos egy ciánkapszula...:(:(:(
2008. júl. 10. 19:52 | 16/19
A kevés hozzászólásból is láttjuk nem sok embernek nyerte el tetszését a film csak nem irják szerintem le.
A 13 rendezésből egy vagy kettő tetszet és pont amit irtatok Japán meg Amerikai az amelyik a legnagyobb hülyeség az Indiai meg Egyiptomi ami még elmegy ezért adok 2-est.A mexikoi nagy feketeség a legborzasztóbb.(finoman fogalmazva)Szóval összegezve egy kicsit elvont nekem.
2007. dec. 03. 21:11 | 15/19
Elgondolkodtató és dühítő, amit látunk. Közben örülök, hogy nem arrafelé élek, mint némely filmben láthatjuk.
Nagyom kedvelem, amikor több ember dolgozik együtt és mindenki megmutat valamennyit a gondolataiból. Segít a sokféleség az elfogadásban és a megértésben.
2007. nov. 03. 21:33 | 14/19
A francia rendező, Claude Lelouch rendezte. Tényleg nem volt semmi, hogy végig ment a TV, ő meg csak az e-mailját írta, nem tudott semmiről. Ami még számomra megdöbbentő volt, az az indiai rövid film volt, hogy hogy lesz valakiből "terroristából" hős. És ráadásul igaz történet!
2007. nov. 03. 21:03 | 13/19
Ja, ha már leírtátok, akkor az én kedvencem a süket nő, meg az idegenvezető hapsi története. (nem tudom ki rendezte)
2007. nov. 03. 20:43 | 12/19
Igen, Inarritu rendezte azt. Nagyon sokkoló, az ablakból kiugráló emberek...

Ha már mindenki leírta, hogy melyik kisfilm tetszett neki a legjobban, akkor már én se maradok ki: a chileis. Nagyon sokkoló volt, amiket elmesélt. És hogy még mindig egyetlen vágya, hogy visszatérhessen a hazájába.
2007. nov. 02. 21:08 | 11/19
penn az amerikai, a dilis oreg, aki azthiszi a felesege meg mindig el,
igen, azaz
2007. nov. 02. 21:08 | 10/19
Inarritu nevét már másodszor nem sikerült leírnom helyesen. Tehát: Inarritu.
2007. nov. 02. 21:06 | 9/19
Melyik volt a Sean P.-es verzió?
A sötétség a mexikói (innaritu) lenne?
2007. nov. 02. 20:14 | 8/19
Nekem az amerikai es a francia tetszett a legjobban, utanna talan az izraeli, de termeszetesen mindegyik nagyon jo volt, bar igazsag szerint a japan az ami nem nagyon fogott meg.
Ha jol emlekszem a mexikoi volt ami hosszan csak sotetkep volt.
2007. nov. 02. 18:45 | 7/19
Fú, nagyon szíven ütött ez a kisfilmek sorozata. Rendkívül tetszett, hogy minden rendező egy kicsit a saját nemzete szemszögéből is mutatta be a szeptember 11-én történteket.
Nem tudom megmondani, hogy melyik tetszett a legjobban, de szerintem ilyet nem is lehet, lévén tényleg nagyon eltérő alkotások születtek.
Viszont két dolgot nem értek:
-Az egyik Sean Penn rövid filmjével kapcsolatos: Mi volt ezzel a mondandója? Mert nekem nem sikerült egyértelműen leszűrnöm. De az tény, hogy hihetetlenül jól megcsinált (de csúnya szó:)) kis alkotás volt.
-A másik a japánnal kapcsolatos: A végső mondattal teljesen egyet értek, de nem tudom, hogy hogyan jött ez az egész kígyóvá változós dolog. Nem bírta azt a sok embertelenséget, amit látott, és inkább "elmenekült az emberek világából"? Nekem ez túlságosan lazán kapcsolódónak tűnik a 2001. szept. 11ikei eseményekhez. De lehet, hogy csak én nem értem...
2007. szept. 13. 20:32 | 6/19
ki rendezte azt amelyikben az elején csomó ideig sötétség van aztán ilyen telfonbeszélgetések meg a végén zuhanó emberek?
2007. szept. 11. 22:16 | 5/19
Innaritu az egyik kedvenc rendezőm, láttam ezt a filmet már régebben is, de ő melyiket is rendezte? És Sean Penn?
1 / 2 oldal
 hozzászólás/lap