Téma: Fences

6/10
Ocsisonka 2023 okt. 23. - 16:57:35 6/10
(35/35)
Egy nehezen nézhető, kemény dráma, bemutatva a feketék akkori nehéz életét. D.W. a szokásos nagyszerű formáját hozta, ennek ellenére nekem túl komoly film volt.
buncow 2023 jún. 02. - 22:29:41
(34/35)
Lol
9/10
gBandi1983 2023 máj. 03. - 18:18:54 9/10
(33/35)
Jó kis film...
offtopic
fourdogs 2023 ápr. 26. - 09:58:12 Előzmény sexykex
(32/35)
Kár, hogy az ellenvéleményt kimoderálták, így "csak" a sziporkák maradtak a rövid utókornak.
lunula 2020 szept. 19. - 20:19:08
(31/35)
Mikor elkezdtem nézni, pont arra gondoltam, ez így színpadra való. Ha már filmet készítettek a színdarabból (egyébként értékes történet), szerintem hozzáadhattak volna valami pluszt, amit a színpadon nem lehet, úgy több értelme lett volna. Bármilyen családdal működne, mert egy személyiségtípust kapunk meg (az, hogy afroamerikaiak csak eggyel több ok, amiért az apa morog, pesszimista, nem hisz a változásban, hogy később ebben megváltozhatott, apróságból derül ki a végén, gondolom, nem véletlenül tolták a képünkbe). Lehetne találgatni, elemezni, hogy depressziós-e a férfi, de olyan értelemben nincs jelentősége, hogy a döntései a fontosak. Azért nem csak arról van szó, hogy van egy zsarnok apa, hallhatunk részleteket a gyerekkorából, miért olyan, amilyen, ami nem menti fel, de azért magyarázatot ad, a változásról is szól, és

hogy a közös fiú nem csak rossz dolgokat kapott az apjától.


4/10
offtopic
sexykex 2020 júl. 10. - 18:57:12 4/10
(30/35)
Tudod, ha csak ennyi telne tőlem, amit te itt előadsz, akkor messziről elkerülném magam.
4/10
offtopic
sexykex 2020 júl. 10. - 18:56:07 4/10
(29/35)
Vau, vau! Honnan van ez a kutyás ötleted? Nem mondom, hogy szarul áll neked, csak annyit, hogy rosszul.
4/10
offtopic
sexykex 2020 júl. 10. - 18:23:18 4/10
(28/35)
Úgy tűnik, kezd kiborulni a bili. Egy jogvédő nem veszítheti el az önkontrollt ennyire gyorsan. Szerintem ideje lenne abbahagynod.
4/10
offtopic
sexykex 2020 júl. 10. - 17:46:32 4/10
(27/35)
Kicsit nyers és nagyon gyermeteg.
A dalt otrombán nem zengheted
csak érzéssel, lágyan, finoman,
hogy dalra fakadjanak sokan.
Hódíts meg engem és másokat
fedezz fel szép, új világokat:
a lírát! Ne csak a filmeket
bámuld öcskös. És azt is minek?
De!
„hajnalban lopja jön a géphez”
Mi köze ennek az egészhez?
„neve filoszemitabéla”
Barátom buta vagy, és béna.
Hozzám kölyök senki sem fogható.
Tudom, hogy fáj, de érzed: ez jó,
sexykex egy bálvány a templomból!
Kevés vagy minden szempontból.
4/10
offtopic
sexykex 2020 júl. 10. - 15:34:50 4/10
(26/35)
„Mondhatta volna szebben, kis lovag”. Például így: kevés vagy…

Kevés, mint éjjel a napsütés,
mint horror filmben a nevetés,
mint bénák közt a jövés-menés.
Kevés, mint gyémántban a por,
mint salátában a kapor:
kevés vagy minden szempontból.
4/10
offtopic
sexykex 2020 júl. 10. - 13:43:41 4/10
(25/35)
Ilyen vagyok! Bocsi, bocsi. Emlegetem: ha kérdezték, ha nem. Igen! Kenem, nyesem! A téma rabja vagyok: vágom is, ha kell, vagy oktatom. Ha kell, ha nem, a tollam koptatom. (Amikor jólesik!)
Leminősítem, eliminálom ki élemedett korról fantáziál. (Helyes az írás?) Igen, Jézus apja lehettem volna – ha Kr. e. 30 évvel születek, ha zsidó vagyok és Józsefnek hívnak -, de szájkaratéban ma is nehéz legyőzni. Csókoltatom a hajdani nagyokat. Csókoltatom a BLM radikálisait is.
Lehet: vizslás szemmel vizslatok boglyás korcs kupacokat, de csak azért, hogy kisöpörjem alóla a szemetet akárhány lábbal is született.
4/10
sexykex 2020 júl. 10. - 04:33:24 4/10
(24/35)
Borzasztóan fáradt voltam ehhez a filmhez, de nem valószínű, hogy még egyszer nekiesek. Nálam nem jön be ez a „feka-duma”. Tudom, hogy jobb lett volna jelző nélkül, de szerintem ma már túlhaladott és unalmas. Minket, magyarokat nem nyomott el senki – mondhatná egy színesbőrű, vagy egy cigány, vagy egy zsidó – holott dehogy nem. A legtöbb nép történelme arról szól, hogy egy másik valamikor megalázta, kifosztotta, de egy idő után kivívta a szabadságát.
Nem tetszik a „kidolgoztam a belemet is” szöveg sem. Én már csak tudom, hogy mi fán terem a munka, mivel fiatalabb éveimben gyakran dolgoztam napi 16 órát. Mégsem emlegettem soha, hogy agyon güriztem magam, hiszen senki sem kényszerített rá. A család akkor sem halt volna éhen, ha a szakemberként végzett 8 óra után nem dolgozok még újabb nyolcat előbb segédmunkáként, később vállalkozóként. Én akartam megmutatni, hogy nem csak szélhámoskodással lehet előre jutni és a születéskor rárótt sorsot bármikor leveheti az ember. Ugyan miért sírdogálnék? A sírdogálók jelentős része egyébként is egy lusta disznó, aki ráadásul hazudik.
Azt sem szeretem, ha valaki rátelepszik a családra, mindenkit és mindent irányítani akar. Ő a megmondó ember, ő az, aki igazán tudja, ő a szentek szentje, aki legfeljebb piásan fut össze a saját rémálmaival. Sajnos a bolondokat sem szeretem. Hős lehetett volna, helyette bolond lett. Sokkal szerencsésebbnek tartom az embert, akit nyugdíjasként elvisz a szívroham, mint a demens aggastyánt, akit megutál a családja is.
No, és nem szeretem, ha a színdarabot színdarabként viszik filmre. Nem csodálom, hogy a Kerítések nem került be a mozikba. Így TV előtt az ilyen-olyan rajongók elcsámcsoghatnak rajta és utána egy fórumon akár egymás vállát is veregethetik – vagy legalább a sajátjukat.
10/10
Mxplanet81 2020 máj. 12. - 10:47:20 10/10
(23/35)
Zseniális rendezés, erőteljes színészi performanszok
8/10
offtopic
Midnight67 2020 máj. 08. - 23:23:02 8/10
(22/35)
Denzelben én még csalódtam, persze, nem láttam minden filmjét, de igyekszem pótolgatni.
Lesz most is egy az M5-ön:
https://port.hu/adatlap/film/tv/a-mandzsuriai-jelolt-2004-the-manchurian-candidate/event-tv-578934535-301/movie-65498
8/10
Midnight67 2020 ápr. 28. - 21:16:22 8/10
(21/35)
No, ez is egy megosztó film.. Denzel Washington-rajongóknak erősen ajánlott, de itt ne számítsunk egy "tűzben edzett férfira", itt a szereplőket az élet edzette, de az nagyon. Nem egy könnyen emészthető alkotás, erre jobb előre felkészülni.
5/10
Dr. Classic 2019 máj. 24. - 22:03:32 5/10
(20/35)
Azt hogy (ninimum) 40 percig az égegyadta világon senni ne történjen egy filmben az üres locsogáson kívül, azt sem Denzell W. sem akárki más neve által fémjelzett film nem engedheti meg magának.
Renáldo007 2019 ápr. 20. - 01:38:52
(19/35)
ez a film jo es a story is alakitas szuper es a rendezes kivalo szuper perbeszedek jo a foszereplo ahogy neveli fiat es ra eroszskolja a sajat eletet ezt mind azert van mert nehez dolgokon ment kersztul gyerekkor stb es igen szukl latokoru de innen ered a amit a film sugal nem anyira vok oda a dramakert de ez jo film en 7.9 ertekelem csak ajanlani tudom
joergie 2018 nov. 03. - 13:38:32
(18/35)
Megnéztem énis, jó soká készültem rá, és így utólag volt is rá szükség. Az első nagymonológban volt egy pillanat, amikor éreztem hogy kezd sok lenni, másik jelenet kéne, mert ez már elérte a célját. És akkor esett le, hogy ez más lesz. Nagyon. Az a monológ 3x annyi ideig tartott, mint számítottam rá. Olvastam egy kritikát(utólag), és egyet tudok érteni azzal, hogy jobban bele kellett volna nyúlni a forgatókönyvbe, rendezésbe, mert bár zseniális(színházi drámának), de túl sok a színészi játék, és egy idő után már kontraproduktív, és a hosszú monológokkal már maga alatt vágja a fát a sztori, nincs meg minden mondatnak és jelentnek a célja, helye(mint pl egy 'A sunset limited'-nél).
Viola is nagyon impulzív volt, de inkább Mykelti Williamson játéka rabolt el. Talán egyedül ő volt olyan, akin nem éreztem, hogy játszik, annyira természetesen hozta a karaktert. (természetesen imádom DW is).
9/10
dandelion83 2018 márc. 11. - 15:09:17 9/10
(17/35)
Kõkemény dráma, ami az élet apró csodái mellett éppúgy bemutatja az élet nagy szenvedéseit is. Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a filmre, mert igazi \"tanítómese\" a valóságról, emberi életekrõl, sorsokról. Mélyen megérintett, a szereposztás tökéletesen sikerült. Valószínûleg csak egy kis réteget nyer majd meg magának, de nem is baj, mert akinek szól, megérti majd az üzenetét. Denzel Washington ebben a filmben is remekel, nagyon jól áll neki a dráma mûfaja. A befejezés külön tetszett. 9/10
tortura 2018 febr. 25. - 17:15:49 Előzmény troy1989
(16/35)
Hát, én jómagamat nem tartom cseppet sem igénytelennek. Ezen kívül kedvenc mûfajom a dráma, D. Washington pedig az egyik kedvenc színészem. Mégsem tetszett. Tényleg vontatott volt, szájbarágós, a fõszereplõ karaktere irritáló - az örökös példabeszédeivel. Holott pont õ nem tudott példát mutatni, hogy is kell élni. De nem akarok spoilerezni.