10/10
Szilvacskam 2022 nov. 25. - 11:57:05 10/10
(62/62)
Engem beszippantott, végig lekötötte a figyelmem. Casey Affleck játéka kiemelkedő volt, a néző képes átérezni a fájdalmát, a kilátástalanságát, a reménytelenségét. Tökéletesen hozta a megformálni kívánt karaktert, lenyűgöző alakítást nyújtott végig. Maga a film egy nehezen megemészthető, komoly érzéseket és élethelyzeteket feldolgozó nagybetűs lélektani dráma, csak azoknak ajánlott akik rendelkeznek némi empátiával és képesek beleengedni magukat. A film atmoszférája végig hidegrázós, pedig nem történik benne semmi olyan, ami ne történhetne meg bárhol a világon. Talán pont ezért képes bekebelezni a nézőt, mert annyira hétköznapi. Hétköznapi emberek, a város, a kamaszok, család stb. A jelenet, ahol Casey a feleségével találkozik egyszerűen tökéletesre sikerült. Lélegzet visszafojtva figyeltem...minden rezdülést, pillantást tökéletesen alakítottak mindketten...Összefoglalva: csodálatos, nehezen emészthető film, de nem mindnekinek ajánlott!
3/10
ludmilla 2022 máj. 04. - 01:23:25 3/10
(61/62)
Több mint két óra enyhén sok CAsey Affleck faarcából,de nem is hiteles. de az egész film tömény unalom. Pedig szeretem a mély és lélektani drámákat. Sajnálom.
Katavagyokvanegypepsid 2021 okt. 09. - 23:25:07
(60/62)
Furcsa, érdekes és jó, ahogy több jelenetben is egyszerre beszélnek a szereplők.
Szerettem az ismétlődő beszélgetéseket.
A zene... igen jó.
Valami érthetetlen okból nem kedvelem Michelle Williams-ot.
De ebben a filmben nagyon megszerettem.
Katavagyokvanegypepsid 2021 okt. 09. - 22:36:46
(59/62)
Nem hiszem, hogy egy ilyen tragédiát ép ésszel, szívvel, lélekkel túl lehet élni.
Ezért valóban egy kicsit irreális.
Ugyanakkor felemelő.
A volt feleségével való találkozás különösen megindító.
Akinek a legnagyobb oka volna rá, hogy gyűlölje, az szereti legjobban.

3/10
laszlo-1 2021 aug. 30. - 20:25:32 3/10
(58/62)
Unalmas és trágár.
8/10
nick név 2021 aug. 08. - 14:20:39 8/10
(57/62)
-Szeretnéd látni?
-Nem is tudom... Miért, hogy néz ki?
-Mint aki halott. Úgy értem nem olyan, mint aki aludna, vagy ilyesmi, de nem is gusztustalan.

Egyszerű darab, de nagyon jól van megírva, képes atmoszférát teremteni a maga teljesen hétköznapinak nevezhető világával is. Tetszik a kisebb, közepes városi környezet, az állandó rohanás és a tökéletes elidegenedettség hiánya, tetszenek a karakterek és a dialógusok - a nagybátyj-unokaöcs kapcsolat kifejezetten jól lett megragadva -, az emberi és kevésbé modoros hangvétel, az érettség, a hétköznapi dilemmák és a hétköznapi esendőség, a - nem hétköznapi - traumákban való nem dagonyázás, hanem azok mértéktartó ábrázolása és a következményeik bemutatása. Tetszik a fokozatos építkezés, ami végigkíséri ezt az alkotást, alapvetően lassú folyású, de olykor igen erős pillanatokat mutat fel. És a megkeseredett modern ember a színre tör, illetve oda lökik szegényt, a lefojtott emlékek, az öröm, a szégyen és a harag a felszínre kerülnek és ez a film lelke, ez a mozgatórugója a család és a környezet dinamikájának, a hol eltávolodó, hol egymáshoz közeledő emberi viszonyoknak. A létező, nem csak mímelt emberi kapcsolatoknak. Casey Affleck egy remek színész, ami persze nem újdonság, de egyre több nem csak közepes, vagy egész jó, hanem remek filmjével találkozom, amiknek kifejezetten örülni tudok.
9/10
vargama 2021 ápr. 02. - 23:20:34 9/10
(56/62)
Nagyon jó film. Láttam, mikor bemutatták, most újra. Nem von le semmit az ismétlés az értékéből, ugyanúgy élvezhető Casey Affleck nagyszerű alakítása. Különösen erős, és megható az a jelenet, amikor a volt feleségével találkozik. Lélegzetvisszafojtva figyeltem.
Az érzékenyebb, és a filmekben komolyabb mondanivalót kereső nézőknek ajánlom.
10/10
hippieee 2021 febr. 21. - 18:57:40 10/10
(55/62)
Úgy nagyon durva a film, hogy tulajdonképpen nem nagyon történik benne semmi. De az emlék-bevillanások megteszik a hatásukat. A két főszereplő telitalálat, de minden színész jól játszik. Nekem nagyon bejött. Abszolút többször nézős.

1/10
Szegényanyád 2021 febr. 20. - 23:20:56 1/10
(54/62)
Végülis érthető valahol. Ezt a depresszív,barom etetést kell tolni százzal, mikor a Magyar fáradtan ledöglik a TV elé. Érdekes a film, de kurv@ra sz@r. Azárt megkapta a lehetőséget, kb. negyven percet belecsúsztunk.
7/10
kbalazs211 2020 máj. 28. - 19:51:30 7/10 Előzmény steelprophet
(53/62)
Azért "szórakoztatónak" ezt semmiképp nem nevezném.
7/10
kbalazs211 2020 máj. 28. - 19:50:25 7/10
(52/62)
Iszonyú hosszú film, és rettenetesen lassan csordogáló történet. A film maga is szenvedés, meg megnézni is... Nem azt mondom, hogy rossz film, de ennyi szenvedést végignézni, ilyen hosszan... nem éri meg. Talán egyszer, hogy tudd, hogy miről szól.
Clutter1959 2020 máj. 14. - 13:34:20
(51/62)
Nagyon igényes dráma! Casey óriási benne! Mondjuk; én már a Jessiért megadtam volna az Oscárt! Van egy két vicces párbeszéd de; végtelenül lehangoló film nagyon szomorú! Én Depis letten töle! De ez nem von le semmit az értékéböl!
9/10
euTanázia 2020 márc. 29. - 01:03:08 9/10
(50/62)
Tetszett, remek film.
Én nem találtam hosszúnak, a csendet is meg kell élni.
10/10
IDS 2019 dec. 26. - 12:36:19 10/10
(49/62)
Sajnálom, hogy a magyar filmesek nem tudnak ilyen történeteket elmesélni, pedig ez a film a világon bárhol, köztük Magyarországon is játszódhatott volna. Egyetemes dráma a gyászról és a lefojtásról. A korszellem egyik nagy közhelye az, hogy az „idő minden sebet begyógyít”. Hát itt látjuk, hogy ez nem így van. Casey Affleck nagyszerűen játsza az érzelmeit lefojtó, megtört embert, aki nem tud továbblépni, mert elősorban saját magának nem tud megbocsátani. A film végén -bár feloldás nincsen- mégiscsak felcsillan egy apró kis reménysugár, ami optimizmussal tölthet el minket a jövőre nézve. Talán az évtized legjobb filmjei között is ott a helye. Hadd jegyezzem meg, hogy számomra érthetetlen, hogy megint miért kellett a fordítoknak átfordítani a film címét.
4/10
etikett1 2019 dec. 24. - 12:45:30 4/10
(48/62)
Hát ez borzasztó vagy Ó borzalom, ahogy a barátnőm mondaná. És több , mint két óra hosszan tudták ragozni a semmit. Elég elvetemültnek érzem magam, bármit megnézek és nem kommentelem, de ezt muszáj, nehogy más is megszívja. Boldog karácsonyt!
Dr. Classic 2019 máj. 14. - 12:18:54
(47/62)
Ja és majdnem elfelejtettem, csakis eredeti angol nyelven szabad nézni a filmet, mert csak így jön át Affleck fantasztikus alakítása, a magyar szinkron ezt sajnos eltünteti.
Dr. Classic 2019 máj. 14. - 11:43:48
(46/62)
A legjobb színész alakításal (Oscar díj- Casey Affleck) maximálisan egyetérteke ezt a nehéz szerepet ennyire életszerűen lehozni, igazi mestermunka. Úgy tűnik tehetséges ez a színész testvérpár. ???? A legjobb forgatókönyv Oscar díjjal már van egy kis hiányérzetem, jó film kétségkívül, megvan benne a dráma , de valami extra, valami csavar nekem még megférne benne egy Oscar-hoz.
7/10
sexykex 2019 márc. 20. - 08:59:57 7/10
(45/62)
Az élethez nagy adag szerencsére is szükség van. A hosszú, nyugodt élet titka: légy szerencsés!
Mindig féltem játékokkal, sportfogadással eljátszani a szerencsémet, nehogy véletlenül – azaz totálisan szerencsétlenül – megöljem a gyerekeimet, vagy a feleségemet, vagy magamat. Véletlenül nem érdemes, mert a hátra maradt űrt szinte lehetetlen később bármivel is betölteni. Kisebb károkat, persze mindenki elkövet.
Jobban szeretem a vígjátékot, mert a hétköznapok drámáit felesleges még az ilyen filmekkel is csúcsra járatni.
10/10
Nótárius 2018 dec. 23. - 11:35:03 10/10
(44/62)
Szívszaggatón nagyszerű
film, Casey Affleck döbbenetes erejű átlényegülésével; és köznapi egyszerűségében is nagyon szép képi világgal; valamint hangulatilag ellenpontozó csodálatos zenékkel! Az utóbbiak közül is kiemelten, rendkívül elérzékenyítő hatással volt (maradt) rám Lesley Barber "Tengeri kórusa"!
A főhős feneketlen ürességét, sötét közönyű apátiáját látva, az ő emlék-történéseiből és a többi szereplő elejtett szavaiból következtetve, próbáltam mielőbb rájönni, hogy mi lehetett a bevezető képsorokon még teljes lelki egészségű fiatalember állandósult mély-depressziójának az oka. Aztán amikor, Albinoni zenéjének drámai kontrasztjával, ez nyilvánvalóvá vált; onnantól pedig azt vártam, hogy miként, milyen feloldással vagy fordulóponttal mutat ebből kiutat a film. Ám csak sorjáztak a sors-szabta tragikus helyzet gyakorlatiasan kényszerű, szívfájdítóan keserves és természetes keresetlenségű történései; mígnem aztán ...

Sok emberi megnyilvánulás nem volt benne kifogástalan, de az alkotók jó ízlésű arányérzékének köszönhetően, épp ettől vált annyira erős hatásúan hitelessé a film egésze!
8/10
Xxy92 2018 okt. 27. - 20:25:50 8/10
(43/62)
Szép, értékes, ugyanakkor nehéz és megterhelő film. A Marvel-filmek és az X-Faktor 12 helyett ilyenekre lenne szükség mind a mozikban, mind a televízióban - de hát "panem et circenses"...