Téma: Rideg Világ

Veruscicus 2022 márc. 13. - 10:38:22
(20/20)
SPOILER
modern Rómeo és Júlia történetté fejlődött bennem és már tudtam is, hogy mi lesz a vége, de meg tudott lepni.
szép képek, jó zene, jó színészi játék.
örülök, hogy láttam.
10/10
dt9250 2022 jan. 27. - 18:14:46 10/10
(19/20)
Párral lejjebb Cukros csirkecomb remekül megfogalmazta. S a 10 pont oka is ugyanaz.
6/10
Dr. Classic 2019 okt. 24. - 00:55:45 6/10
(18/20)
Nem volt rossz film, a 6 és 7 között mozgott a pontszám, hajlottan is a magasabb felé, ugyanis a film közepi vsavarcunami egészen fergeteges volt. A végét viszont elkapkodták, 143 percbe belefért volna még egy kis végső finish pingpong . Hirtelen, és hamar lett vége, hiányérzet maraft bennem. A filmzene viszont hibátlan.
9/10
Norci88 2019 júl. 28. - 16:52:06 9/10
(17/20)
Szerintem ez egy teljesen jó film! Nem állítom, hogy többször nézős, de nekem tetszett a hangulata, témája, és kíváncsi voltam végig, hova is fejlődik a történet.
Koncsita 2019 ápr. 05. - 22:09:02
(16/20)
Sokat kell szenvedni azért a fél percért, ami a vége. Megéri? Másrész érzelmek nélkül ugyanúgy meghalnak az emberek, vagy nem is élnek. Melyik a jobb?
Ivy00 2018 nov. 01. - 02:09:17
(15/20)
Érdekelt a történet, így végignéztem, bár kissé vontatott volt. Végül is nem volt rossz, bár a végén tartottam tőle, hogy a főszereplők úgy végzik, mint Rómeó és Júlia.
Sajnálom, hogy nem tudhattuk meg, mi lett a további sorsuk, eljutottak-e oda, ahova indultak.
Én képtelenségnek tartom, hogy valaha megvalósuljon a filmben ábrázolt világ, érzelmek nélkül az emberek csak zombik. Ahhoz, hogy elérjék a filmben vázolt állapotot, szerintem annyira le kell amortizálni az agyat, hogy az egyén nem lesz képes semmi hasznos, produktív dologra. Így aztán nincs értelme ilyen zombikat "gyártani".

azenvarosombp@gmail.com 2018 okt. 28. - 10:06:51
(14/20)
Én nem hibáztatom a világot amiért erre felé halad. Talán ez egy nagyon reális, logikus lépése az emberiségnek hogy a hibák elkerülése érdekében az érzelmeket kezdi háttérbe szorítani. Persze ennek ára van ahogy ezt a film tanulsága is bemutatja. viszont azt nem tudhatjuk hogy az érzelmeink pontosan honnan eredhetnek ahogy azt sem ha mondjuk genetikailag megpróbálnák módosítani ezt a területet vajon tényleg megszűnne vagy ahogy a film feltételezése is mutatja végül csak felszínre tör ez az ősi erő. Nem tudhatjuk de azt hiszem ezzel ahogy halad a film már nem is törődik mert csak az számít hogy van. És ahogy a börtönbe zárt ember az első tiszta levegőt szívja be a tüdejébe válik értékké az ami lehet számunkra teljesen hétköznapi. Szerintem nagyon nagyon jó film. A tiltott gyümölcs mindig édesebb.
10/10
Cukros csirkecomb 2018 okt. 28. - 01:11:14 10/10
(13/20)
Lassan, egyenes pályán folyó film szép képi világgal. Nekem nem hiányzott belőle a pörgés, sem az előre kiszámítható csavarok. Lassú filmek alatt több tere marad a néző saját gondolatainak. Amint az alábbi kommenteket olvasom, sok nézőben el is indultak a gondolatok. A művészetnek ez is célja, nemcsak a szórakoztatás popcorn-kóla mellett. Felpontoztam, hogy javítsam a gyenguska átlagot (ha nem az átlagjavítás a célom, 8-at adtam volna rá).
6/10
jozsi86 2018 aug. 21. - 12:55:05 6/10
(12/20)
Az alapötlet jó. Tetszik a mondanivalója. De történhetne is benne valami...
Dolphus Lundgrennus 2018 máj. 19. - 17:09:59
(11/20)
IMDB rating gives me a good feeling about this movie..I am gonna check it out today, and we'll see how it goes.
7/10
Piluka 2018 márc. 15. - 22:31:57 7/10
(10/20)
SPOILER!

Csodálatos film, mely megmutatja, hogy a szürkeségen, a gépiesített világunkban is van ereje a szeretetnek, a szerelemnek. Soha nem lehet teljesen kiirtani senkiből az emberi érzéseket, mert azokkal születésünk óta rendelkezünk, többek között ezért is vagyunk érző lények. Borzasztóan alacsony a film alapjárata, viszont ez teszi lehetővé, hogy azok az érzelmek, melyeket megtapasztal a két érezni tanuló lény, átjöjjön képben és hangban. A zene nagyon segít kifejezni az érzéseket, eszembe juttatta, amikor én voltam szerelmes, milyen érzések áramlottak keresztül rajtam a fejem búbjától a lábam újáig. Miközben néztem a filmet, én is szerelmes lettem, éreztem a szerelmet, magával vittek az érzések, érzelmek. Persze ebből is biztos sokkal többet ki lehetett volna hozni, de nem érdekel. Egyszerűen boldog vagyok, hogy láthattam ezt a filmet, remélem megjelenik könyvben is. 7/10
5/10
Atis88 2017 dec. 20. - 21:48:49 5/10
(9/20)
Láttunk már ilyet és bizony nem is hoz semmi újat. Egyszer azért nézhetõ, de folytatni felesleges lenne. 5/10.
Petya 19995 2017 febr. 15. - 02:39:16
(8/20)
Remélem nem marad ennyibe várom a folytatást
1/10
kisssimi 2016 nov. 29. - 16:05:56 1/10
(7/20)
Ez harmat gyenge volt. Csak erõs idegzetûeknek!
alien1976 2016 nov. 29. - 05:52:48
(6/20)
A film elején, s ahogy alakult ki a story, s kaptunk lassan infkat a jövõképrõl, úgy alakult ki bennem egy érzés, hogy, húúú de ebbe az irányba megy az élet. De ahogy olvastam, nem csak nekem jutot eszembe ilyen gondolat, így ezen érzésrõl, gondolati síkról nem is akarok többet írni.
Picike mannyiségben SPOILER veszély, de nem sok.
A film: Nekem hihetetlen, szürke sivár, már már félelmetes jövõképet mutat. Olyat ahol ne érez, ne szeress, csak legyél, és csá!!! Hát ez borzalmas, mármint maga az ötlet. De a film nem borzalmas. A történet nagyon lassan bontakozik ki, s a jövõrõl is csak lassan adagolva kapunk információt. Amikor a fiatalok egymásra találnak, akkor se pörög fel a film, pedig az lehet, hogy nem ártott volna. Marad a lassú folyamában, nem is akar kitörni. fontos mondanivalót tartalmaz számomra afilm. Legyé bármennyire érzelemmentes területen, érezheted úgy, hogy mindentõl el vagy zárva s nem szert senki, akkor sem vagy egyedül, akkor is van érzelem, mely körül vesz, ésbefolyásolja gondolataidat, és cselekedeeidet. Ilyenpéldául a segítõk, aki mindent megtesznek, a fiatalokért, s ez is egy hihetetlenül fontos érzelem, a segítség a feláldozás.
Nekem a zene is nagyon tetszett. Néha feszült volt, mely még ridegebbé tette a dilmet.
Röviden: nekem tetszett, elgondolkodtatott. Dea világfképp durva. A befejéz után hírtelen a \"Homár\" címû film jutott eszembe.
Feltartott 2016 nov. 23. - 07:40:02 Előzmény stupek2
(5/20)
Lesni fogom a hozzászólásaidat, mert rendkívül érzékletesen és választékosan fogalmaztad meg, amit magam is így érzek. Hozzá is lehetne fûzni pár gondolatot, de ebben a témában, tömören ennyi a lényeg. Köszi! :)
1/10
dave555 2016 nov. 20. - 22:44:41 1/10
(4/20)
Ez valami borzalom volt. Kb egy órán át bírtam. Meg ne nézze senki!
4/10
stupek2 2016 nov. 17. - 09:17:56 4/10
(3/20)
Egyébként más értelemben már közeledünk egy ilyen világhoz. Nem beszélgetünk egymással, a fülhallgatós biorobotok köszönés nélkül mennek el az utcán mellettünk, állandóan egy fényes lapos tapogatódobozt simogatunk az utcán, a metrón, még az autóban is. Ha problémánk van és megoldást keresünk egy nagy kihajtható könyvbõl gombnyomogatás utján keressük meg a választ. Érzelemmentes világ. Ma is! Csak az a baj, hogy így tökunalmas az egész.
7/10
kerekfold 2016 nov. 15. - 09:48:06 7/10
(2/20)
hát,hát,hát
lukenukem 2016 nov. 13. - 20:37:44
(1/20)
a leírás alapján nincs új a nap alatt orwell óta... de a szereposztás legalább elég ahhoz, hogy megnézzem :)