1/10
osa111 2018 aug. 07. - 13:07:30 1/10
(39/39)
A bizonyíthatatlanról vitatkozni felesleges időpocsékolás. Az alapkérdés, az, hogy ki teremtette a Teremtőt (Istent) és nem a címben szereplő kérdés.
10/10
Nótárius 2017 febr. 23. - 13:03:47 10/10
(38/39)
Számomra nagyon tanulságos egyértelmûséggel rajzolódnak ki e sorozatban a "szemben álló" véleményû felek közötti lényegi különbségek:
1. A vallási teoretikusok személyes egzisztenciája szempontjából is, a létüket kérdõjelezõen fontos az isteni elv melletti mindenáron való bizonykodás.
A tudósok számára ez csak a szakterületük nézõpontjából elemzõ/értékelõn megközelített kérdéskör, mely közvetlenül egyáltalán nem érinti személyes érdekeiket.
2. A hitbéli érvelõk az általuk is logikailag megfoghatatlannak tekintett isteni lényeg bizonyítására folyamatosan a tudományos gondolkodás módszertani eszköztárát (logika stb) használják, míg a tudósokat keretek között tartja, köti a saját számon-kérhetõ egzaktságuk.
3. Az isteni elv nevében érvelõk a fentiekbõl következõen, a gondolatvezetésük réseit bármikor könnyedén kitöltik a hit kinyilatkoztató zártságú maguk elé tartásával, ekképp tekintik cáfolhatatlannak a megfoghatatlant; tárgyszerûen nem kell bizonyítaniuk semmit. Olyan ez mint a szofisták, tetszés szerint bárhová vezethetõ öncélú eszközelvû érvelése volt anno.
A tudósok számára viszont folyamatosan természetes követelmény a valamilyen szinten adatolható megalapozottságú bizonyíthatóság.
4. A vallási teoretikusok saját kész válaszaikban való magabiztossága, erõsen koncepcióssá teszi a gondolkodásukat, s ekként elzárja õket a megismerés érdemi folyamatától.
A tudósok megismerõ nyitottságú, válaszkeresõ bizonytalansága viszont mindig esélyt ad a bármely kérdés érdemi továbbgondolására.

Mindkét félnél különös számomra, hogy az õsrobbanást alapténynek tekintve, próbálnak abból a teremtésre, avagy annak cáfolatára következtetni; miközben az a sok-milliárd év ellenére is csak a "visszatekinthetõség" jelenlegi határát jelzi. Olyan ez mint egy széttaposott (fiktív) gomba szétszállott spóráinak nano-tereiben, nano-idõben élõ, onnan szinthogy ki sem észlelõ nano-lényeinek korlátozott megismerésre alapozott elmélkedése az õ "teremtésükrõl". (Lásd Mézga Aladár kalandjait a második dimenzióban!)
A számtalan lehetséges fikció egyikeként, nem szorítva a 14 milliárd (földi?) év magyarázhatatlan szûkösségébe: akár ciklikusan sokszorozott kiterjedésû és visszasûrûsödésû is lehet ez a folyamat az univerzumban. Ez éppúgy vonatkozhat a még ismeretlen dimenziókra is; isteni vagy tudományos megokolással.
Sokféle, eltérõ, egymással vitatkozó nézetet és álláspontot felvonultató, elgondolkodtató sorozat. 10/10 SZERINTEM
laszlo-1 2017 febr. 21. - 20:35:20
(37/39)
" pontosan ugyanezt teszi."

Tévedés az indíték okán. Én informálódni szerettem volna a sorozatról, hogy belekezdjek-e. Az összes hsz-t végigolvastam, de egy mondat sem szólt errõl. Ezek után jogosan lehettem felháborodva, elsõsoban azokra, akik ugyanezt teszik rendszeresen a filmoldalakon. Ebbõl következik, hogy eleve nem láttam a sorozatot. A címét viszont olvastam, aminek "logikájáról" véleményt írtam.

Off: Mifelénk faramuszinak mondják, nem mucinak. A "piszkét" egresnek, a naspolyát lasponyának. A burgonya, krumpli és pityóka is ugyanannak a neve más tájainkon. Tudtad, hogy Európa nagy népcsaládjai büszkék a saját tájszólásaikra?
Ljerk 2017 febr. 21. - 20:25:58
(36/39)
Két állítás:
- a következõ 10 évben az összes szupervulkán ki fog törni
- a következõ 10 évben nem lesz szupervulkán kitörés

Egyik állítást sem tudja ebben a percben bizonyítani a tudomány, sõt megcáfolni sem - aki elkezd valószínûségekkel dobálódzni, menjen elõtte WC-t tisztítani, legalább lehiggad kicsit.

- https://hu.wikipedia.org/wiki/Szupervulk%C3%A1n
Máriácska 2. 2017 febr. 21. - 19:13:29
(35/39)
Ha csak a száddal mondod, de szívbõl nem hiszed, hogy Jézus érted meghalt, feltámadt, hogy neked üdvösséged legyen, nem születtél újjá, és nem tértél meg igazán. Nem csak mondanod kell, hanem hinned is. Ezért, hogy higgyél, keresned kell õt a Bibliában, a legjobb bibliatanítók, legjobb atyák-papok tanításait hallgatva, és a mindennapokban az imáid során. A filmeket, prédikátorokat mindig óvatosan kell megválasztani, róluk véleményt formálni - a BIBLIA alapján.
10/10
Nótárius 2017 febr. 21. - 10:25:14 10/10
(34/39)
Tükör:
Tényleg "furcsa és faramuci (!) logika" az e konkrét sorozatra még csak nem is utaló hozzászólásban a korábbi kommentárokat információhiányért, világnézet-terjesztésért kárhoztatni, miközben valaki ( a mondattannal sem bíbelõdve) pontosan ugyanezt teszi.
laszlo-1 2017 febr. 21. - 01:06:22
(33/39)
Itt is a két törpe csapdájába estem. Azok terjesztik az általunk már jól ismert világnézetüket. Egy hsz sem ad infót arról, hogy érdemes-e idõt szánni erre a sorozatra. Kár...

Igy hát a címe alapján nem fogok. Nagyon korlátolt és elfogult az, aki szembeállítja a Teremtõt az emberi megismeréssel. Tehát a szuperinteligencia által teremtett világ felfedezése nem lehet tudomány, hanem csak akkor ha azt az értelem közremûködése nélkül kialakultnak vélelmezi. Furcsa és faramuszi logika. ...
Máriácska 2. 2017 febr. 18. - 19:35:32
(32/39)
ISTENT, és a Bibliát nem lehet bemocskolni, még a legmocskosabb szájú, ferde gondolkodású, legostobább hozzászólóknak sem!
Az Õ igaz voltát, jóságát, valós segítségét, szeretetét életem során én és még nagyon sokan már többször érezhetõen, kézzelfoghatóan megtapasztaltuk.
Õ szabad akaratot adott ugyan mindnyájunknak, de mindenki el lesz számoltatva egyszer! Akik már bûneiket megbánva elfogadták az üdvösségüket, Jézus szent halála és feltámadása által Õt Üdvözítõjüknek, azok kegyelmet kaphatnak. Csak Õáltala lehet üdvösségünk, Nélküle elkárhoznánk, és a pokolra jutnánk. Isten az Õ szent fiát Jézus Krisztust adta értünk áldozatul, hogy nekünk életünk legyen, bõségben, és üdvözülhessünk.
Választhatsz: Üdvözülés, vagy Pokol. Rajtad áll melyiket akarod az örök életben megtapasztalni. Ez az élet igen rövid. Ha még fiatal vagy, akkor is elérkezik egyszer az a nap! Nem tudni mikor, mert fiatalok is meghalhatnak. Ezért ne halogasd a megtérést! Sok minden létezik tudományosan is amit nem látsz, de nagyon is létezik.
Hol van a moderátor? Nem végzi a munkáját?
A sok mocskolódástól csak a mocskolódók lesznek még mocskosabbak.
1/10
bacsi977 2016 dec. 24. - 15:12:02 1/10
(31/39)
Kb. ilyen szintû szemellenzõs hozzászólásokra számítottam :) Nem csalódtam :) Egy festmény, mint bizonyíték :))) Akkor most megyek, és lefestem, hogy én vagyok a világ ura, és kétezer év múlva a leszármazottaim mutogathatják, mint bizonyítékot :)
offtopic
tombenko 2016 nov. 01. - 23:24:11
(30/39)
Viszont amit észlelni sem lehet, annak a létezését fölösleges feltételezni. És kimaradt egy kép is, pótolom:
Keresztes³ovag 2016 nov. 01. - 10:01:38
(29/39)
Stílszerûen. Amit nem látsz, még nem azt jelenti, hogy nem is létezik.
tombenko 2016 nov. 01. - 00:30:24 Előzmény Keresztes³ovag
(28/39)
Stílszerûen. Jézus nevû férfirõl a Biblián kívül mindösszesen Flavius emlékezik meg, kétszer említ ilyet. Mivel pedig a bibliai személyre keresünk bizonyítékot, pont a Biblia a legkevésbé elfogadható forrás, remélem, nem kell magyaráznom, miért. A másfélezer évvel késõbb készített alkotások pedig végképp irrelevánsak.
Keresztes³ovag 2016 okt. 31. - 17:16:01
(27/39)
hogy én lennék a troll? Na nézzük akkor és vizsgáljuk meg az általad kifogásolt dolgokat. Kezdjük ott, hogy a bibliát nem 100%-ig szó szerint kell értelmezni, mint ahogy Nostradamus jóslatait sem (utóbbira majd késõbb talán visszatérünk).

Ameddig ellátunk szabad szemmel, addig a föld valóban lapos. Tehát ezen részbe nem is lehet belekötni.

Az ég amit most csak nevezzünk világûrnek, még ma sem tudjuk hol ér véget és milyen alakot ölt. Valahol biztos van egy végpontja, és nem elképzelhetetlen hogy egy kupola alakban van benne az egész univerzum.

A nap fényét évmilliárdok óta használja a Hold, úgyhogy gyakorlatilag már sajátjaként is tekinthet rá.

"a Nap kering a Föld körül" most ebbe nem mennék bele, mert a billentyûzetem fagyogat, de ezenkívül remélem mindenben tudtam segíteni.
Torolt Felhasználo 2016 okt. 31. - 13:29:44
(26/39)
Uhm, egy olyan korról beszélünk ahol:
- a többség írástudatlan volt
- nem létezett közoktatás
- a történész igen-igen ritka volt
- a hajósok sellõkrõl hadováltak és mindenki beszopta.

A Bibliát pedig írták jó hosszú ideig. Az Ószövetséget írták i.e. 750-150 között, az Újszövetséget pedig i.sz. 55-110 között. Azaz összesen vagy 1000 évig.
Ezen kívül ha nem tûnt volna föl, Jézus lehetséges életébõl SENKI nem írt bele egy szót sem, lévén az elsõ iratot (levelet) az Újszövetségbõl vagy egy emberöltõvel késõbb írták (az akkori várható átlagéletkor 30 év körül alakult).

Hozzátéve hogy a papság és az uralkodók gyakorlatilag soha nem érintkeztek a néppel (akik amúgysem tudtak semmit l. fent, és fegyverrel voltak elnyomva), HAZUGSÁG hogy a Biblia puszta léte bármit bizonyítana a Biblia puszta létén kívül.

De mutasd meg nekem hogy a Föld lapos amint azt a Biblia írja, hogy az ég egy szilárd kupola, a Holdnak pedig saját fénye van, valamint a Nap kering a Föld körül - és újratárgyalhatjuk.
Addig minden megnyilvánulásod semmi más mint trollkodás, rosszabb esetben csalás és szélhámosság (mely törvényileg büntetendõ tényállás).
Keresztes³ovag 2016 okt. 31. - 08:16:58
(25/39)
ha nem létezõ személy lett volna, akkor ezt akkoriban a körülbelül akkor élõk tudták volna jól! Mikor írták a bibliát, erõs felháborodást váltott volna ki, aminek következtében porrá égetik a kitalált koholmányt róla. De mivel nem tették, ez egyben egy elismerés is, hogy senki nem reklamált, tehát létezett!
Torolt Felhasználo 2016 okt. 30. - 20:33:15
(24/39)
Barna Dénes-féle marhaság. A Sion Rend valójában SOHA NEM LÉTEZETT. 1956-ban gyártotta a hoaxot Pierre Plantard https://en.wikipedia.org/wiki/Priory_of_Sion

Ezen kívül Jézus pusztán KITALÁLT FIGURA. Nem élt, nem halt meg, pláne nem támadt fel, és gyerekei se voltak, pláne hogy a sztoriban az egyetlen orgiázását egy FÉRFIVAL FOLYTATTA. A mesebeli Jézus ugyanis épp olyan meleg volt mint a (szintén mesebeli) Dávid király, kinek szerelme Jonatán iránt "csudálatra méltóbb volt az asszonyok szerelménél."
Keresztes³ovag 2016 okt. 30. - 15:49:17
(23/39)
segítek én is.
Da Vinci tudta a Sion rend titkát Jézusról, amit kódolt üzenetben adhatott csak tovább a világnak a hûségeskü miatt. Egyes hívõk szerint Da Vinci Jézusnak a leszármazottja lehet. Én akár odáig is mennék ezt illetõen, hogy közvetlen rokonságban is állhattak, mert azt ugye nem tudni pontosan, hogy Jézus a feltámadása után hová lett és meddig élt.
_nyugiss_ 2016 okt. 30. - 14:47:54
(22/39)
na mi van retek, jössz megint az agyhalott vallásgyalázó dumáddal?
Torolt Felhasználo 2016 okt. 30. - 14:38:02 Előzmény Keresztes³ovag
(21/39)
Mit is bizonyítanak? Hogy azok a mûalkotások léteznek, nem többet. De egy Leonardo festette kép (1450-1500) mennyiben lehet bizonyíték egy i.e. 4-ben és i.sz. 6-ban EGYSZERRE született ÁLLÍTÓLAGOS személyrõl? Vagy a Föld alakjáról, esetleg a denevérek rendszertani besorolásáról?

Segítek: semennyiben.
Keresztes³ovag 2016 okt. 30. - 11:56:23
(20/39)
na igen, kicsit sok itt a "ha látom sem hiszem el" ember