Tusmi 2023 dec. 11. - 16:26:45
(43/43)

Ide írd a spoileres tartalmat


Tudom, lerágott csont, s ha visszaolvasnám a kommenteket, biztos szóba hozták már, de az van, hogy Jack korábban többször is kiadta a kezéből a tájolót...
9/10
Predator32 2023 aug. 31. - 06:49:48 9/10
(42/43)
A negyedik rész kitérője után végre visszatértek a klasszikus szereplők. Kissé nyakatekert, hogy Jack Sparrow mindenkivel összeveszett élete során, én inkább egy olyan filmet csináltam volna meg, ahol valami kincset keresnek, és mindenki akarja, és nem csak Jack életéért kell menni, bla-bla-bla. Meg hogy sosincs hajója... Jó a film, csak nagyjából ugyanaz a történet, mint a 3-asban.
10/9.
Andrew8 2022 ápr. 20. - 21:29:01 Előzmény Dr. Classic
(41/43)
Nem Hans Zimmer ezúttal bár erősen rá alapoztak! Geoff Zanelliék.
4/10
DeanRain 2022 jan. 30. - 22:57:20 4/10
(40/43)
Ez volt az a rész ,amit nem tudok úgy nézni,hogy közben ne kapcsoljak el máshova. Szörnyű lett. Korábbi részeket ezerszer megtudtam nézni,jók voltak a karakterek, a történet. Ebben a részben semmi új nem történik. Új halhatatlan főgonosz,átok, fiatal nő, fiú...minden olyan mint a korábbi részekben,csak lecsereltek pár szereplőt. Kár értük. Korábbi szereplők jobban alakitottak,szimpatikusabbak is voltak. Nekem hiányzott ebből a filmből valami váratlan, de valahogy már tűz sem volt benne elég a szereplők részéről.
7/10
Dr. Classic 2021 júl. 21. - 22:57:06 7/10
(39/43)
Az elején ugye megjelent hogy Disney, ez nagyjából be is határolta a film mozgásterét. Egyébként rossz nem volt, amolyan kedves kis egyszer nézhetős mese. Nem szabad azonban elmenni Hans Zimmer fantasztikus filmzenèje mellett, egész egyszerűen olyan zseniális hogy szinte csak mozarti, vagy beethoveni mértékkel mérhető.
2/10
Miki74321 2020 szept. 30. - 07:42:33 2/10
(38/43)
Unalmas , gyenge , erőltetett , viszont egész látványos
10/10
RigbyTheMad 2019 júl. 17. - 13:37:34 10/10
(37/43)
Egyik legjobb rész volt nagyon sok poénnal. Kicsit hiányoztak belőle a régi szereplők. Aki nem tartotta ezt jónak vagy poénosnak az szerintem nem ezt a filmet nézte .:) És a másik, hogy ne hasonlítsd már a halálos szar iramhoz légyszíves!! Teljesen más kategória. A Magyaroknak semmi nem jó csak az a Saul valami ami nagy 0 , de mindegy is. 10/10 nálam a film. pá :)
8/10
andraskis05 2019 márc. 26. - 16:56:21 8/10
(36/43)
Az első 2-3 rész még jó volt, de ez szerintem egy kicsit erőltetett. Voltak benne akciódús részek, de ez nem tudott annyira lekötni. 8/10
QUEEN000 2018 jún. 13. - 00:22:08
(35/43)
Kar hogy nem sokat szerepelt orlando bloom meg ha mar élőhalottak vannak benne igazàn fantázia dussà lehetett volna tenni a filmet nem pedig arrs rs menni hogy megint szerelmesek lesznek egymásaba stb mert ez uncsi már .
QUEEN000 2018 jún. 13. - 00:19:25
(34/43)
Én is jobbra vàrtam azért az oké hogy már a sokadik rész utàn neh3z vmi ujat mutatni de azért nem volt nagy durranás .10/6
1/10
HarleyQuinn 2018 márc. 24. - 00:52:08 1/10
(33/43)
Még egy élőhalott sereg, nahát. Azért nagy reményekkel ültem neki, mert ajánlották. Aztán a 10. perc után el is ment a kedvem. Kaya... már a Skinsben is rühelltem, a karaktere is undorító volt, a csaj meg minden, csak nem szép, a hártyás kék szemeivel meg az egér fejével. Színésznőnek meg csapnivaló. Az útvesztő sorozat bukását nagyrészt az ő szereplése okozta. Oda sem kellett volna, meg ebbe a filmbe se. Bármilyen új karakter sokat dobhatott volna a többieken, rájuk fért volna, Jack bénázása már rég unalmas. De pont ez a csaj... nem értem, mit esznek rajta annyira. Kb. mint Megan Fox meg a többi pár film erejéig divatos noname színésznőcske. Majd elmúlik ez is, remélem minél előbb.
Jack a végén jól mondja: "Micsoda visszataszító látvány."
A sztori ugyanaz, mint az előző részekben, csak más a főgonosz. De egyébként TELJESEN ugyanaz történik, minden mozdulat, minden párbeszéd, minden ugyanúgy, romantikus szál, önfeláldozás, átoktörés, bla bla bla... nem voltak valami kreatívak. A főszereplők pedig sajnos már kiöregedtek, nem kéne több részt erőltetni, kb. mintha egy nyugdíjas klub forgatott volna. Az animáció pedig abszolút silányra sikeredett, ennél egy 20-30 évvel ezelőtti filmben is szebbet csináltak. Salazar kapitány meg a fiatal Jack... ennél egy 12 éves kisfiú szebbet csinál egy ingyenes modellező programmal.
Az első három részig nagy rajongó voltam, de könyörgöm, ne húzzatok le erről több bőrt... annyit nem ér a mozis bevétel, hogy sárba tiporjátok az első részeket. Már a 4. is nagyon, NAGYON rossz volt, de ez... kritikán aluli.
Hatalmas csalódás volt, emiatt 2/10.
10/10
szookedorina 2018 márc. 01. - 21:25:03 10/10
(32/43)
Szerintem jó! 10 pontos.
8/10
King Diamond 2018 febr. 25. - 21:22:29 8/10
(31/43)
KIS SPOILER IS LEHET BENNE!!!
Én is hasonlóan voltam az ötödik résszel, mint, ahogy olvasom többen, féltem moziban megnézni a halványabb negyedik rész után. Így, maradt az itthoni megnézés. Van, aki azt írja, hogy jobb, hogy Will és Elizabeth csak ilyen keveset szerepeltek, van, aki azt, hogy visszahozza az elsõ két rész hangulatát. Hát, szerintem meg pont, hogy nagyon jó volt látni feltûnni Orlando Bloomot és Keira Knightley-t is, rövidke megjelenésük is sokat adott hozzá a filmhez. Én nem éreztem különösebben azt sem, hogy visszahozta volna az elsõ két rész hangulatát. Már a negyedik résznél is írtam, hogy kezd kifulladni ez a széria. Ugyan ez jobb lett annál, de nekem például Salazar sem tudta megugrani Davy Jones-t, aki szerintem még mindig a legjobb negatív karakter. A történet most is érdekes volt, hasonló, mint az elõzõek. Örültem, hogy többen is visszatértek, akik nem voltak benne a 4-ben. Viszont nekem hiányzik például a két humoros kalóz, akik már a harmadik óta nincsenek. Az jó poén volt, hogy az eddig mindig katonaként szereplõ két karakter is most már Jack emberei között van. A színészekkel nekem nem volt gondom, mindenki jól játszotta a karakterét. A látvány most is nagyon jó volt, lehet, hogy moziban, 3D-ben még jobb lehetett. Poénokban/easter eggekben sem volt hiány (mint például, hogy a két levágott fej a kosárban a két rendezõ feje; vagy éppen most Paul McCartney zseniális megjelenése Jack nagybátyjaként), a zseniális filmzenérõl már nem is beszélve (bár, az érdekes, hogy már a harmadik zeneszerzõ van ennél a résznél, még akkor is, ha az elõzõek épp más filmen dolgoztak). A magyar hangokkal sem volt probléma, ahogy hallottam, maradtak a fontosabb hangok.
A stáblista utáni jelenet viszont most újra kíváncsivá tett és ennek kapcsán várom a folytatást, amit már megerõsítettek. Viszont, jó lenne, ha abban újra rendesen visszatérne Will, Elizabeth, Davy Jones is, valamint remélhetõleg Barbossa is és akár még többen az elõzõ részekbõl.
Nem volt rossz, de az elsõ két rész színvonalát nem hozza, a vége alapján viszont most érdekel a folytatás. Illetve, lehet, hogy még valamivel jobban tetszett volna, ha moziban, 3D-ben nézem meg.
7.5/10
6/10
doktormacko1 2018 febr. 17. - 22:02:50 6/10
(30/43)
6 / 10 Most nem jött be ez a film.
5/10
Atis88 2017 nov. 04. - 19:10:52 5/10
(29/43)
Hát õszintén szólva én soha nem rajongtam ezért a bohóckodós stílusért amit ez a film képvisel, de eddig meg lehetett nézni úgy ahogy minden részt. Most viszont eljutott oda ez a szerencsétlenkedés, hogy unalmassá is vált. Folyton ugyan az a nóta, most már ötödjére ha jól számolom. Ráadásul a sztori annyira sablonos, hogy ha kivennénk az egyenletbõl Jack Sparrowt és idétlenkedéseit, akkor sem változna a sztori fõ vonala egy cseppet sem. Johnny Depp kalózfigurája sem a régi már, mondhatnánk, hogy hozza a kötelezõt, fizessék ki oszt jó napot! Ez az egész egy copy+paste film, szimpla bõrlehúzás semmi több. Persze ettõl egyszer nézhetõ, de nekem kezd elegem lenni ebbõl.

Hatalmas jóindulattal 5/10.
Külön letört, hogy minden jel szerint lesz 6. része is, tehát megint levesznek errõl a kiégett kalózról egy bõrt...
1/10
petoking 2017 okt. 14. - 23:20:13 1/10
(28/43)
Aki szeretne nézni egy igazán rossz filmet, annak merem ajánlani!!! Nagyon vártam, mert szerettem az 1.- 4. részeket, de nagyot csalódtam benne, 1óra 1 percnél lekapcsoltam, addig bírtam !
10/10
nikato 2017 okt. 09. - 17:24:04 10/10
(27/43)
Legjobb rész!!! Tele van poénokkal, látványos! Sokkal jobb, mint az elõzõek!
SPOILER: Sem Will, sem Elizabeth nem hiányzik belõle. Lehet pont azért jó, mert nincsenek benne csak pár jelenetre! SPOILER
10/10
manias 2017 okt. 03. - 23:03:43 10/10
(26/43)
Nekem nagyon tetszett! Izgalmas, poénos és látványos mint az elõzõ részek. A történeten csavarhattak volna egy picit, de igy is jó.
9/10
idõjós1010 2017 okt. 02. - 19:44:40 9/10
(25/43)
Nekem az elsõ három rész nagyon tetszett, de a negyedik rész után, már féltem a folytatástól. Kellemes csalódás ért. Bár, csak a negyedik részhez képest volt jó. A második rész poénjaihoz képest messze elmaradt, és a harmadik rész látványvilágától is, viszont hozta amit kell. Élveztem minden percét.
6/10
pihes 2017 szept. 26. - 15:24:42 6/10
(24/43)
Nem láttam belõle eddig, egy részt sem.
Ez a rész egész jó, könnyen felejthetõ.

6/10