Ljerk 2017 aug. 21. - 17:46:40
(8/8)
Nem emlékszem, hogy bármely formában leírtam volna ezt a nevet - egyébként ez meg nem a mi hibánk, hogy sok nyelvben oly nagy mértékben különbözik a szavak, nevek leírása a kiejtéstõl, hogy lényegében kettõt kell megtanulni, hogy egyet értsünk - ellentétben a magyarral.

Ha következetesen tartanánk magunkat nyelvünk alapértékéhez, minden más nyelvû szót és nevet kiejtés alapján kéne leírni. Legfeljebb hivatalos vagy szakmai írásban kellene az elsõ említésnél közölni zárójelben az eredeti írásképet vagy átírást. Ugyanis több mint száz ország több millió szaváról, nevérõl van szó - hány ember tud megjegyezni egyszerre kiejtési és írásképet mindezekrõl, nem beszélve a nem latin ábécék különbözõ átírásairól?
Ljerk 2017 aug. 21. - 13:24:43
(7/8)
Mivel nem tudsz vitatkozni velem a számokkal, mert láthatóan nem tudsz - próbálsz másról beszélni. Nálam ez nem jön be.
Bubus53 2017 aug. 20. - 18:28:32 Előzmény Ljerk
(6/8)
Hülye vagy fiam, 1-es, és még te oktatgatsz másokat? Ki beszélt a zsidókról? Csak te! Innen is rengeteg embert vittek el, meg a saját népét is odaküldte.
Ljerk 2017 júl. 05. - 13:48:31
(5/8)
Az a fránya kréta és a matek órák - több millió embert vittek ilyen táborokba, vajon hová lettek ? Ugyanis vissza nem érkeztek a lakhelyükre, Izraelbe sem mehettek 1948-ig (angol megszállás alatt volt Palesztina/Izrael területe), illetve késõbb 1948 után kb. 1 millió zsidó települt csak oda. Valahogy nem stimmelnek a számok, így a mondandód sem.
Liam Brady 2017 júl. 04. - 20:11:54
(4/8)
A szovjetek táborai voltak az igaziak. Híg kása, hideg, kegyetlenségek. Az ott lakók csak álmodozhattak medencérõl, futballozásról, dalárdáról, színjátszó körrõl, amik Auschwitzban megvoltak. Az ember már csak jobban hisz a nagyapjának és Wass Albertnek, mint a zsidó médiának.
augustus 2016 szept. 24. - 19:44:07
(3/8)
Ebben a filmben kísérõzeneként szerepel a "Moszkva-parti esték" dal.
Pedig ez Sztálin halála után keletkezett...
1/10
planeta 2016 máj. 21. - 21:20:10 1/10
(2/8)
A "bolsevikok elragadták a hatalmat a cártól" után én már sok hitelességre nem számítok ettõl a filmtõl...
clisanlezz@gmail.com 2016 máj. 11. - 12:49:49
(1/8)
Várom már hogy láthassam ezt is. Rengeteg Hitleres, és a hozzá kapcsolódó táborokról láttam már dokumentumfilmeket. Igazán bántott hogy szovjetek táborairól szóló dokumentumfilmmel, vagy éppen ehhez kapcsolódó filmmel(mint pl.: a zsidó üldöztetés filmek: Schindler listája, A zongorista) még nem találkoztam. Pedig a szovjet munkatáborok is voltak olyan rosszak mint a németeké csak éppen más szemszögbõl. Szovjeteknél még a saját fajtájukra is veszélyt jelentett, hiszen õk is bekerülhettek.