Téma: Hegyimentõk

Zoltán Dely 2017 jan. 03. - 18:45:55
(7/7)
T. port.hu! Jó lenne már javítani: ez nem svájci és nem dokumentum sorozat!
catrina 2016 júl. 26. - 19:41:19 Előzmény Anna Simoni
(6/7)
megírnád nekem légyszi mi lesz a ház sorsa ? elárverezik vagy megússzák? és még hogy hova fektette a lovét a férj.
nagyon köszi elõre is
catrina 2016 júl. 26. - 19:38:36 Előzmény Anna Simoni
(5/7)
én még nem láttam ! most nézem elõször és tetszik
Anna Simoni 2016 júl. 04. - 13:02:49
(4/7)
Miért kell harmadszor is megismételni a sorozatot?Valami újabbat szeretnék.
Zoltán Dely 2016 jún. 29. - 20:40:47
(3/7)
Valami nem stimmel, ami a programban szerepel, az nem svájci és nem dokumentum-sorozat...
10/10
Ama Dablam 2016 máj. 25. - 10:20:27 10/10
(2/7)
Nekem bejön ez a sorozat. Közel áll hozzám a téma, túrázunk, síelünk, sítúrázunk, igaz a mászást általában egy könnyû klettersteigger elintézzük, de amikor véletlenül megláttam a reklámját, egyértelmû volt hogy belekukkantok mi a csuda lehet ez. Fõleg mert síeltünk és túráztunk is a Dachsteinon, igaz nem Ramsauban, hanem a másik oldalán, Krippensteinben, szóval vonzott a dolog rendesen.
Eleinte szkeptikus voltam, azt gondoltam hogy valami újabb bõdületes nagy marhaság lesz, mint például a Cliffhanger, amit egyetlen egyszer sem bírtam végignézni, mert a 20 percnél már olyan ideges lettem, hogy muszáj volt elkapcsolnom a tévét... Fogalmam sincs hogyan vagy miért, de valahogy lavina módra maga alá temetett a sorozat, egyszer csak azon kaptam magam, hogy a youtubon nézem németül a kimaradt részeket :-D
Azt hiszem az operatõri munka az, ami a hátán viszi az egészet. Meg mernék esküdni, hogy a külsõs akciórészeket profi hegyi filmesek forgatták, mert valahogy mindig mindent a legjobb szögbõl mutatnak. A vágó is remekelt, mivel az akciójelenetek igazán pörgõsre sikerültek. Az külön bejön nálam, hogy a Sógorok nem spóroltak sem a technikával sem az utómunkával, tök jók a helikopteres, drónkamerás, go-pro kamerás bevágások és az animáció is átlagon felüli egy európai sorozathoz képest.
Oké, a forgatókönyvben azért akadnak hajmeresztõ hülyeségek, de annyi még belefér egy könnyû esti sorozatba, hiszen nem dokumentumfilmrõl van most szó. Ezeket jól kompenzálják az ötletes megoldások, úgyhogy nálam bõven a nézhetõség határán belül maradt a dolog.
A színészekkel nincs semmi gondom, helyenként (sajnos nem mindig) sikerül rátapintaniuk a lényegre, hogy egy mentés élõben nem szól másról, csak a stresszrõl. Kétszer láttam hegyimentõket akcióban, többször nem is akarok az tuti. Egyszer a Magas-Tátrában próbáltak kihalászni egy visító nõt egy vízmosás aljából, egyszer meg a Hohe-Tauernban pakoltak helikopterbe egy rommá tört síelõt. A szlovákok és az osztrákok is olyan brutál idegesek voltak meló közben, hogy azt lehetetlen lenne leírni, legalábbis nekem ez volt az érzésem. Nyomokban sem látszott rajtuk a hûvös megfontoltság...
Amikor utána olvastam mi ez az egész tulajdonképpen, akkor találtam érdekességeket is a filmrõl. Hogy elõször csak az elsõ 4 részt tervezték és forgatták le, de akkora siker lett, hogy muszáj volt folytatniuk. Tanácsadóként szabadnapos hegyimentõk segítettek a stábnak, kirakták a köteleket, megmutatták a színészeknek mit hogyan és milyen gyorsan kellene csinálniuk, azután meg csak nézték a forgatást és betegre röhögték magukat. Aztán amikor egyértelmû lett hogy lesz tovább is, a fõszereplõknek kötelezõ lett falmászó tanfolyamra járniuk hogy hitelesebben mozogjanak, a harmadik szériától kezdve pedig már saját maguk öltöznek be és kötik a csomókat, mert annyira belejöttek a dologba :-)
Mindent összevetve, nálam a Hegyimentõk üdítõ változatosság a sok amcsi zombi-ufó-vámpír-összeesküvés közt.
offtopic
adamnagysweetmovie 2016 ápr. 04. - 10:50:29
(1/7)
Zsûri?