Zsuzsanna Ziger J P-né 2017 jún. 01. - 21:28:59
(101/101)
Elnézést! Valami félreértés történt,én nem \"A bosszú asszonyá\"-t kértem,hanem a Szulejmánt-,a 107 résztõl ,ahol abbahagyta az Rtl Club.A bosszú asszonyának küldözgetését kérem.fejezzék be.Köszönöm . Zigerzsu@gmail.com
offtopic
ildimix 2016 júl. 15. - 21:18:29
(100/101)
Végre vége lett a sorozatnak én rengeteget kihagytam belõle de az utolsó részeket megnéztem. Ha ismétlik senkinek nem ajánlom bánom, hogy rááldoztam az idõmet.
Lengabor 2016 júl. 15. - 18:46:42
(99/101)
"Sebastian hol volt az este folyamán?"
Camiloval elment Danielahoz, hogy megnézze, minden rendben van-e vele, miután Ricardo fejbe vágta az üveggel.

A finálé megint magán hordozta azt, amit a sorozat már oly sokszor megtett. 44 percbe belezsúfoltak mindent, miközben máskor a lényegtelen dolgokat részeken át húzták. Ettõl függetlenül szép volt. Ricardot elkapták, le is bénult. Az különösen tetszett, ahogy a börtönben Ismael kicikizte a börtönkirálynõt. :D
Diego és Jimena, illetve Camilo és Vivian összeházasodtak (bár utóbbi elõször kérette magát - mekkora idióta ez a nõ, te jó ég). Pablo végül mégsem utazik külföldre tanulni, így együtt maradhat Luciaval. Daniela elvileg összejött Silvia orvosával, bár õket csak egy pillanatra mutatták. Sara és Sebastian pedig megtartották az egyházi esküvõt is. Minden jó, ha a vége jó.

A sorozatot összességében 7 pontra értékelem egy tízes skálán. Ha 120 rész helyett csak 90 rész lett volna, jóval feszesebb és izgalmasabb történettel, felesleges idõhúzások és senkit sem érdeklõ történetszálak helyett, valamint itt-ott jobb dialógusokkal és jobb színészi alakításokkal, akkor azt mondanám, hogy ez egy kiemelkedõ telenovella lett volna. A magyar szinkron sokat dobott rajta. Az alaptörténete tényleg jó. Megérte végignézni. Megszerettem a karakterek többségét, a hétköznapjaim része lett a sorozat. Hiányozni fog. Üdítõ változatosság volt a sok egyéb mexikói giccstenger mellett, amivel itthon kábítják a népet. Ez akár az RTL Klubon is megállhatta volna a helyét az Esperanza helyett, de tippre a Sorozat+on még fogják ismételni.
Ha lesz még egy ilyesmi témájú sorozat, arra szívesen benevezek, bár õszintén szólva nem rajongok a telenovellákért és más mûfajt sokkal szívesebben látnék Magyarországon. Ez egy nagy kivétel volt tõlem, de nem bántam meg.
Mindenkinek további kellemes sorozatozást és idõtöltést kívánok!
Tilda36 2016 júl. 15. - 07:07:13
(98/101)
A tegnapi részben volt, hogy Ricardo bárhol tünik fel, soha nem kapja el a rendõrség! Saráék házába is a szigorúan õrzött ingatlanba is simán bejutott, pedig az ajtók, ablakok zárva voltak.
Tényleg Sebastian hol volt az este folyamán? Talán üzleti ügye volt?

Tényleg szép volt az a jelenet mikor a család összeölelkezik és örülnek egymásnak!
Ugyanakkor a jelenet elõtt jóval már megszerette Sarát Lucia és Camilo is, ezért csak egy plusz, hogy kiderült õ az anyjuk....de még elég sokáig vaciláltak, kérették magukat.

Kíváncsi vagyok a befejezõ részre.
Lengabor 2016 júl. 14. - 17:13:39
(97/101)
Egyrészt azért, mert kiderült, hogy Ricardonál van Patricia naplójának hiányzó része. Ebben Patricia leírta, hogy Joaquin és Florencia valójában sosem tartották Ricardot a barátjuknak. Másrészt azért, mert Joaquin mindig érzékeltette vele, hogy Ricardo mennyivel alatta van. Neki nem volt olyan szép kocsija, nem volt olyan gazdag stb. Florenciát pedig irigyelte az ízlése miatt a kis, nõnek öltözködõ buzi. Mindezek nagyon sértették Ricardo önbecsülését, akárcsak az, amikor Irene és Daniela a képébe mondták, hogy õ nem férfi, csak egy hitvány, semmirekellõ, középszerû fasz. Egy beteg embernek az ilyen szavak nagyon csúnyán betehetnek és pontosan ez is történt. Harmadrészt pedig azért, mert Ricardonak már nincs veszítenivalója. Kiderült, hogy õ sikkasztott a cégtõl egy csomó pénzt. Ha leszámolna minden ellenségével, felszívódhatna és gondtalanul élhetne. Ez a terve viszont romba dõlt.

A mai részben Daniela szerencsére megmenekült, Sarat pedig elfogadták a gyerekek anyjukként. Ez tényleg megható és szép jelenet volt, még a maga szirupos módján is. Boldog vagyok, hogy eljutottak ide.
Ricardo reális helyzetfelismerése teljesen megszûnt. Minden kudarcáért a nõket és Sarat teszi felelõssé. Itt már egyértelmû a végkimenet: gyõzelem vagy halál. Ezt Ricardo is tudja, neki már nincs mit kockáztatnia. Ezért merte túszul ejteni Sarát is, hiába könyörgött neki Rodrigo, hogy eressze el. Már túl késõ.

Innentõl már csak a finálé maradt, amit láttam spanyolul, így nem fog meglepni, de nem érdemes kihagyni.
Tilda36 2016 júl. 14. - 11:36:07
(96/101)
Én most azt nem értem Ricardóra miért most jött rá az õszinteségi roham? Miért gyûjtötte be Joachimot, Florenciát és Sarát, hogy elmondja õ a gyilkos? Az elõbbi kettõ még csak nem is sejtette... Ezért megölni õket?

Egy tévedés után (Sara) miért volt sürgõs a bírónak Sebastian átszállítása? (Egy elmebeteg hamis vallomása után?)
A bíróságnak nem kellett sem bizonyíték sem tanuvallomás Sebastian életfogytiglani börtönbüntetése miatt. A rendõrség nem nyomozott, a bíróság ítélkezett!
A tegnapi rész össze lett csapva!!!
Kíváncsi leszek a mai epizódra...
Lengabor 2016 júl. 13. - 20:56:04
(95/101)
A mai epizódba is elég sok mindent zsúfoltak össze, de nem baj, ez legalább izgalmassá teszi.
Mondjuk én biztos, hogy nem lettem volna olyan nyugodt, mint Florenciáék vagy a gyerekek, miután majdnem megöltek.
Ricardo tényleg súlyosan beteg agyilag. Sebastiant legalább sikerült kihozni a börtönbõl, bár itt ismét bebizonyosodott, hogy mennyire gagyi tud lenni a rendezés. Az egyik jelenetben bejelentették, hogy átszállítják másik börtönbe, a következõben már szabad is, mert Saraék átadták a felvételt a bírónak. Nulla feszültség. Nagyon gyenge dramaturgiai kivitelezés.
Sara rémálma elég durva volt. Egy pillanatra elhittem, hogy Ricardo tényleg elment a házba megölni õket.
Florencia örökbe akar fogadni egy gyereket. Carmen pedig eltûnt valahová.
Daniela helyében biztos nem mentem volna vissza pont abba a házba. Ennek meglesz a következménye.
Silviáért tényleg kár, pláne azok után, hogy kezdett volna valami szerelem kibontakozni az orvosával. Most õ is megdöbbent, hogy Silvia halott.
Na de ami a legfõbb, hogy Sebastian végre bevallotta az igazat a gyerekeknek az anyjukról.
Tilda36 2016 júl. 12. - 21:50:10
(94/101)
"Az kevésbé ment el, hogy Alba az erkélyen elõadta, hogy milyen sz*r a szerelem és õ mennyit szenvedett, közben lóbálta a fegyvert. Aztán amikor elsütötte, még a rendõrök is elfutottak, ahelyett, hogy lelõtték volna"

Szerintem a sorozat eleje óta a rendõrök, bíróság el lett altatva, talán a vége felé felébresztik õket, de ebben csak reménykedem!
Lengabor 2016 júl. 11. - 21:55:02
(93/101)
Egy egész éjszakát nem bírt volna ki senki egy szénmonoxiddal teli helyen. Ez a sorozatra jellemzõ értelmetlen, a valóságtól elrugaszkodott túlzás, de mindegy, itt elmegy.
Az kevésbé ment el, hogy Alba az erkélyen elõadta, hogy milyen szar a szerelem és õ mennyit szenvedett, közben lóbálta a fegyvert. Aztán amikor elsütötte, még a rendõrök is elfutottak, ahelyett, hogy lelõtték volna. Na ne már. Mondjuk reméltem, hogy fejbe lövi magát vagy leugrik az erkélyrõl. Az, hogy csak mellkason/tüdõn lõtte magát, kevésbé volt hatásos nézõi szemmel. Jellemzõ rá, hogy még a térdre boruló testvérét is fikázta és a halál árnyékában sem ismerte be az atyának, hogy mennyit vétkezett. Az arca viszont nagyon komoly volt, amikor Ricardo bevallotta neki, hogy õ a valódi gyilkos és Sarat is megöli. Alba egyetlen "jótette" az volt, hogy lelökte azt a riherongy cselédjét a lépcsõn. Érte nem kár.

Ricardo közben Sebastiant is hagyná megrohadni a börtönben, hiszen az ügyvédje "elfelejtette" átadni a bírónak a fellebbezési kérelmet.
Joaquin és Florencia kibékülése tényleg jó volt. Belõlük szerintem lehet normális pár is.
Daniela viszont teljesen összeomlott, miután azonosította Silvia holttestét a hullaházban.
Innentõl nem maradt más hátra, mint Sebastiant kimenteni, a gyerekeknek elmondani az igazságot, illetve Ricardo történetének végére pontot tenni.
Tilda36 2016 júl. 11. - 20:47:25
(92/101)
Hát ez a mai epizód befejezés elõtt négy résszel...?

Lucia és Camillo túlélt egy estét, egy éjszakát és egy reggelt! Utána saját lábukon felmennek - oké segítséggel - a lépcsõn mintha semmi sem történt volna!

Alba felrohan az emeleti erkélyre, eközben a rendõrök az aulában toporognak mig elõadja a "Hattyú halála" monológját Ezt a zsernyákoknak feltétlenül meg kell hallgatniuk csak Sara rohan fel egy perc alatt, vajon egyeztetett a rendõrökkel?

Alba tüdõn lövi magát, de folyékonyan beszél az atyával és Ricardóval is!

Joachim és neje kibékül, mivel Joachim repülõjegyet vett magának is oda, ahova készül Florencia, de valamilyen okból kifolyólag Sebastian házánál kötnek ki, miért???

Már csak 4 rész van hátra...ezt még kibírjuk! :)
Tilda36 2016 júl. 08. - 20:38:10
(91/101)
Úgy látszik a meleg az agyamra ment, elnézést!

Széndioxid=szénmonoxid /CO/
Tilda36 2016 júl. 08. - 19:40:11
(90/101)
Alba nagyon okosnak képzeli magát pedig nagyon ostoba. Néztem egy nagyot amikor azt mondta a cselédjének, hogy a rendõrség egy szörnyû balesetnek lesz szemtanúja Lucia és Camillo esetében, holott mindkettõ meg volt kötözve az oszlophoz és a széndioxid is csak úgy tudott mûködésbe lépni, hogy a központi csapot valaki kinyitotta. Rebeca sem az eszérõl híres...hogy várhat pénzt Albától? Ráadásul azt mondja a pinyóban érezni lehet a széndioxid szagát? Persze honnan tudná, hogy nincs szaga a CO2-nek! Ha nem jön hamarosan valaki kiszabadítani õket meghalnak!

Sarát se értem, ha ilyen megérzései vannak a gyerekeivel kapcsolatban,miért engedte haza õket?
Azt már tudta Albától minden kitelik, legalább Pablót vagy Belissario atyát megkérhette volna menjenek a villába tájékozódni!

Végre Carmen kinyitotta a száját és beolvasott ennek az elmeháborodottnak!
Lengabor 2016 júl. 08. - 16:54:47
(89/101)
Nem gondoltam volna, hogy ilyen érzelmet kivált belõlem ez a sorozat, de Albat olyan szinten gyûlölöm és megvetem, hogy arra nincsenek szavak. Ökölbe szorul a kezem a létezésétõl és mindattól, amit tesz. A cselédjérõl nem is szólva. Lehet, hogy a sorozat fõ témája az, hogy ki ölte meg Patriciát, de még Ricardot sem gyûlöltem meg ennyire, mint ezt a ribancot, pedig õ aztán nem is egy embert ölt meg. Remélem a pokol tüzén égnek el mindketten, de minimum megdöglik mindegyikük. Köpedelem, gusztustalan férgek.
Öt rész maradt hátra. A sorozat most már határozottan izgalmas és érdekfeszítõ. Ha végig ilyen lett volna, akkor nem lett volna semmi gond. Örülök, hogy Carmen végre boldog lehet. Ha valaki, õ megérdemelte, pedig õ sem volt makulátlan és szent, de mégis egy jólelkû nõ.
Lengabor 2016 júl. 06. - 23:30:56
(88/101)
Egyetértek, én is csak a "rejtély" miatt nézem végig, de ezt a bírósági tárgyalást még a kommunista diktatúra koncepciós perei is megirigyelték volna. Vicckategória az egész. Nyilván egy percig sem lehet komolyan venni.
Még ha kinyírja a gyilkos a londinert is, sõt esetleg Silviát, aki megtalált most egy DVD-t, akkor aztán tényleg fasza lesz...
Carmen esetében is hiteltelen az egész. Hát nem tudja, hogy kinek adott életet? Vagy annyira hülye volt, hogy Alba gyorsan kicserélte és beadta neki, hogy Rodrigo valójában a saját gyereke?
Carlos meghalt. Az õ pálfordulása is a semmibõl jött. Egyszerûen nincs jól kidolgozva itt szinte egyetlen karakter sem. Marha jó kis történet lehetett volna ez, de nem ilyen bénán megvalósítva, pláne nem eddig elnyújtva.
Ismael szökésén már tényleg csak röhögni tudtam, de nem hogy elmenekült volna, inkább ottmaradt Deborával a lakásban. Oké, hogy egy rakás lúzernek volt ábrázolva az ottani rendõrség, akiktõl még egy foglyot is könnyen megszöktetnek, de ennyire azért õk sem hülyék.
Egyébként aki átlátja a dolgokat, az már most megmondja, hogy ki a valódi gyilkos. Gyakorlatilag kiszúrja mindenki szemét. Pláne azok után, hogy megmutatták a múltbeli visszaemlékezést is, ahol Ricardo megfenyegette a szállodai dolgozót.
Alba meg aztán tényleg no comment. Nem tudom, mit várt. Egy vén, megkeseredett, velejéig romlott boszorkány, aki vérfertõzõ kapcsolatra vágyik és mindenkit tönkretenne, aki az útjában áll. Nem tudom, mi lesz a sorsa, de remélem, hogy semmi jó.
A legjobban most már azt várom, hogy Saraék mondják el a gyerekeknek az igazat és bûnhõdjön meg mindenki, aki megérdemli. Hét rész és vége ennek a kálváriának.
Tilda36 2016 júl. 06. - 14:31:23
(87/101)
A mai epizód kész röhej volt!
Bírósági tárgyalás abból áll, hogy meghallgatnak két tanút, aminek alapján Danielat felmentik és rohamléptekben Alba átlátszó bosszúhadjáratára alapozva életfogytiglanra ítélik Sebastiant. Természetesen a tanú szavahihetõségét nem vizsgálják, sõt a gyanúsítottat egyszer sem hallgatják ki még az utolsó szó jogán sem! Ilyen nincs az egész világon sem!!!

Ha Sebastian "bûnös", akkor hol a kárpótlás a 17 évért Sarának?

Carmen az anyja Rodrigónak, ezt már rég sejteni lehetett. Albát azonnal szigorúan õrzött zárt osztályra!
regina.997 2016 júl. 02. - 13:10:24
(86/101)
Ez a sorozat komolyan egy vicc :D Ha nem lenne benne a "krimi szál", már rég abbahagytam volna tutira, mert tényleg hülyének nézik az embert....csak azért nézem végig mert nem láttam az eredetit és arról elõtte sok jót hallottam, illetve szeretem a gyilkosságos sztorikat és krimiket....de ebbõl tanulnia kell a gyártónak, mert ennyi értelmetlenséget nem lehet az emberrel/nézõkkel elhitetni. Mindennel egyetértek, amit az elõttem szólók írtak.
Tilda36 2016 júl. 02. - 11:47:29 Előzmény Lengabor
(85/101)
Nekem az is érthetetlen, hogy Mexicoban olyan rendõrség, biróság van, akik egy levélre, bemószerolásra, hamis tanúvallomásra csak úgy bekaszlizzák az u.n. "gyanusítottat"? (Lásd: Sebastian, Daniela)

Egyszer már elítéltek egy ártatlant 17 évre, most következik Sebastian (spoiler:) bizonyítékok nélkül életfogytiglanra? Csak úgy osztogatják az éveket...mindegy bûnös, vagy ártatlan?

Náluk ha valakire haragszanak be lehet csukatni mindenféle vádaskodással! Indok, hogy nem viszonozza a beteges szerelmét ennek a szemét Albának, persze Samuel is egy "szavahihetõ" ember volt...a bíróság hisz mindkettõjüknek!
Lengabor 2016 jún. 25. - 00:54:15
(84/101)
Sok minden tényleg nem érthetõ. A leginkább engem egyébként az zavar, ahogy Carmen viselkedik. Ennyire nincs önbecsülése és tartása? Szó szerint mindent megenged Albanak, aki úgy bánik vele, mint a lábtörlõvel. Rodrigo elõtt a kórházban bocsánatot kért tõle, de amikor otthon kiderült, hogy 70%-kal csökken az osztalék a részvényesek között, akkor megint elég csúnyán beszélt vele, meg is ríkatta. Ennek ellenére Carmen még mindig egy kis félénk pincsi, aki Alba hátsójában lohol.
A másik pedig Silvia, aki most megfingathatná Ricardot, de egyelõre fél.

Polip akkor még nem kapta meg a pénzt, hiszen tartott az ügyvédi procedúra a részvényeivel. De most már mindegy, hiszen késõbb Diego segítségével feljelentették Ismaelt, aki azóta börtönben van.
Carlos a félresikerült esküvõ után is nyalizott és próbálkozott Lucianál, aki kétségbeesésében és a Pablo elleni dacból inkább az õ segítségét kérte. Azóta megbánta, hiszen Carlos kimutatta a foga fehérjét, sõt majdnem meg is erõszakolta a lányt.
Azt nem tudom, hogy a rendõrség miért pont Albat tartóztatta le, hiszen csak annyit mutattak, hogy a támadón piros színû magassarkú volt. Florencianak, Albanak, Carmennek és Danielanak is van ilyen cipõje, ami elég életszerûtlen és egyáltalán nem valóságos, de nézzük el ennek a gagyi sorozatnak. Azt viszont én sem értem, hogy Sebastian hogyan termett ott hirtelen a semmibõl. Sara rá sem kérdezett, kicsit sem volt neki gyanús. Ez sem reális.

Fidel is hamarosan meghal szerintem, de közben kiderült, hogy a Hercegnõ unokahúga Lina, vagyis az árva lány, akinek Pablo adott munkát. Gondolom õk majd egymásra találnak.
Angelica végre elhúzott a retekbe, búcsúzóul még Jimena is lekevert neki egy pofont. Camilo pedig elment az alkoholproblémáit megoldó terápiára. Totál zakkant a csávó, az egész viselkedése nem életszerû. "Szereti" Viviant, de kapásból a nászéjszakán megcsalta és képtelen elhinni neki, hogy õ nem csalta meg Pabloval és hogy övé a gyerek. Hát milyen szerelem ez?
Az pozitív változás volt, hogy kiderült, Florenciaban is van valami érzelem. A fia halála eléggé megviselte és ahogy mondta, most közelebb került a férjéhez, mint eddig bármikor.

Kitartás, már nincs sok hátra!
Tilda36 2016 jún. 24. - 21:38:35
(83/101)
Sok mindent nem értek ebben a sorozatban. Például miért kellett Ismael miatt kölcsönkéri Diegótól Polipnak? Nem kapta meg az örökségét?

Lucia milyen címen költözött be Carloshoz pénz nélkül mikor az esküvõn faképnél hagyta? Nincs más ismerõse, barátja? Nem mentegetem Carlost, de csodálkoznék ha nem próbálkozna be nála?...

Sara honnan tudta, hogy Alba volt a támadó mikor nem tudta, hogy kihallgatta Vivien és az õ beszélgetését? A vén banya meg kinyomozta kivel kell felhívatni Sarát, hogy oda is menjen? Mindenesetre gyors akció volt!!!
Sebastian meg honnan tudta hol kell megmentenie szerelmét? Ez pont olyan mint Daniela hotelben való leskelõdése!

Kettõnkön kívül senki nem nézi ezt az agyszüleményt?
Lengabor 2016 jún. 19. - 18:23:32
(82/101)
Az szerintem teljesen mindegy, hogyan néz ki és milyen magas. Ettõl még rendes, bár a maga módján elég naiv ember, ami ideális esetben fontosabb lenne, mint az, hogy mennyire izmos, szexi, jóképû stb. Persze a mai világban sokan csak a külsõre mennek rá (és/vagy a pénzre), ami - bár nem az én feladatom megítélni - Carlos esetén jobb, de emberileg bõven Pablo alatt van.
Polipról jobb nem is beszélni. Vénségére annyira meghülyült két melltõl, hogy hiába mondja neki mindenki, hogy Debora csak a pénzére hajt, õ egyelõre semmit sem vesz ebbõl észre. Pedig egyébként is szívás lenne, mert ha a gyerekek nem kedvelik a "mostohaanyjukat", a gyámügy nem fogja odaadni nekik, hiába is házasodnának össze. De nyilván kiderül az igazság a csajról.
Alba egy idegroncs. Már a saját testvére is a képébe mondta, hogy mennyire gonosz. Mindenért meg kell majd fizetnie a maga idejében.
Jó hangulat tényleg nem volt. Egyrészt Florencia miatt, aki mindenkinek - így Sara gyerekeinek is - elmondta, hogy Sarat vádolták Patricia megöléséért, másrészt Daniela miatt, aki kitálalt Ricardo és Rodrigo apa-fiú viszonyáról. Ezzel saját maga alatt is csúnyán elvágta a fát, de ez is egyfajta katalizátor lesz, hogy kiderüljön Ricardo valódi szerepe.
Carlos a múltkor kapott egy köteg pénzt Saratól, amit gondolom "elfelejtett" odaadni Luciának. Amikor viszont az esküvõn kért pénzt, akkor már nem kapott. Ha van egy kis esze, nem herdálta el egyszerre az összeset, így egy ideig nem szorul rá a selyemfiúi állásra. De érzésem szerint lesznek még vele gondok.