Téma: Alinda

Éva Kónya Béláné 2018 máj. 29. - 21:05:25
(88/88)
Miért nincs a listán, hogy ki az interjúalany, és lesz e ismétlés?

romantika5 2017 szept. 19. - 12:54:40
(87/88)

Nem lehetne hamarabb leadni?
csengõzolivagyok:) 2017 máj. 19. - 12:34:53 Előzmény csengõzolivagyok:)
(86/88)
Az lenne a kérdésem az oldal üzemeltetõihez,hogy egyrészt az oldal keresõje miért nem dobja ki ezt a mûsort,ha rákeresek, másrészt ,hogy a legutolsó hozzászólásom miért csak a feléig olvasható?? Köszönöm!
csengõzolivagyok:) 2017 máj. 11. - 10:18:11
(85/88)
Tegnap beleszaladtam a Gundeles adásba.
Nem kedvelem Alindát és a negédeskedõ interjúit, Gundellel végre újságíróként viselkedett, nem kerülte a kellemetlen kérdéseket.
Szegény Gundit rossz volt nézni.
Végig nyökögött, próbált kicsusszanni Alinda kezei közül,de csak megkapta ugyanazt a kérdést századszor is, századik csomagolásban.
Nézõként rossz volt látni ahogy szenved, nem akar válaszolni, vívódik mit is mondjon.
Nyilván Gundel pontosan érzi,hogy mi történik,hogy mennyire módszeres a sajtó teljes leépítése,hogy már nem újságírók , hanem pártkatonák döntenek mindenhol.
De mit mondjon?
Kb 20-30 éve biztos a pályán van, jelenleg is az Origonak dolgozik, a Posta biztosító arca és a Budapesti Olimpiáért Mozgalom munkatársa, magyarán csak a mostani garnitúrától kap fizetést. Orbánék valószínûleg még legalább egy cikluson keresztül pozícióban maradnak, így ha nem akar 50 évesen a partvonalra kerülni, megélhetésért küzdeni,akkor nem fog szélsõséges, õszinte kritikát gyakorolni Orbánisztán ellen.
Hát õ csak fociról, meg õ nem akar politikát, meg õ nem így, meg nem úgy , meg jó kérdés, meg hát õ izé,nem tudja...
Tudod te jól Gábor... és jól érzed, de nem vethetem a szemedre...
Érdekes volt látni,hogy az újságíró etikai kérdéseken dilemmázik Gundel,de az olimpiáról határozott véleménye van,az kéne! Az nagyon kéne!
Úgy tisztán! Korrupció mentesen!
Aztán elmondja a véleményét a most következõ nyári olimpiáról és kifejti,hogy elképesztõ ami Tokyoban van, elmebetegség ennyi pénzt rákölteni,borzasztó...
Ebbõl kiindulva viszont szerinte itthon igenis lehetne jó olimpiát rendezni.
Nem csoda,hogy a híresen fegyelmezetlen és korrupt Japánnak nem megy..., majd mi megmutatjuk!
Hajrá!
Belegondolni is rossz,hogy mi mehetett az MTVA-nál,ha egy ilyen birka türelmû embert is sikerült kicsinálniuk.
Alindának jó egészséget kívánok és remélem otthonról is ír majd,mert ebben a fostengerben egyre nagyobb szükség van a hozzá hasonló értelmes újságírókra!
pneklara 2017 ápr. 27. - 09:36:19
(84/88)
A foci mellett az iskolaügy a másik terület, amihez mindenki ért ma, s felelõtlenül belebeszélhet az oktatásügybe: politikus, szülõ, szomszéd...Érdekes volt a két meghívott, a tanítónõ, aki 25 éve "állami" iskolában tanít, Waldorf végzettségével és koncepciójával, és a neves iskolaigazgató, aki az alternatív gimnáziumában most kezd elemi iskolát indítani. Õk is felemlegették, hogy mennyire fontos kérdés, hogy kik azok, akik bekerülnek hozzájuk, mennyi múlik azon, hogy érdeklõdõ/tehetõs! szülõk gyerekeivel kell-e 'világot váltaniuk", vagy ellenszélben kell dolgozniuk. Állítólag egy pszichológus szerint, hogy mikor kell elkezdeni a gyermek nevelését,azt válaszolta, születése elõtt 9 hónappal. Jelenti ez azt is, hogy a szülõ nevelésével kezdõdne a gyermek nevelése. Felelõs gondolkodású, tájékozott, képzett szülõ adja iskolába a gyermekét, mert az tud az iskolával együttmûködni. De egy nagyszájú, felelõtlen szülõ megmérgezi a légkört maga körül. Belebeszél a pedagógus munkájába, ott mond felelõtlen véleményt, amiben nem képzett, nem járatos, és a "felvilágosult" gyereke is mantráz a pedagógusa ellen. Hasonló lenne a helyzet ahhoz, amikor a házmester kritizálja a másodikon lakó szakácsnõ fõztjét, hogy miért nem tesz öt kanállal több olajat a hagymára?
Másik érdekes dolog, hogy a tanítónõ elõadása nyomán a tanító jelöltek csodálkoztak, hogy "így is lehet?" tanítani. Az is egy régi mondás, hogy a régi tanító ismerte a gyereket, a mai pedagógus tudja a tananyagot. Sok kárt okoz az iskolában, ha a pedagógus csak a tantervre, tankönyvre, tematikára....koncentrál, de nem ismeri a korosztályt, akiket tanít. Mondjuk ezzel a beszélgetéssel sem "kerültünk beljebb", mert semmi nem fog változni - csak nehogy még innen is lejjebb csússzunk! Van egy állapot, amikor már nem érdemes a régi épületen renoválni, le kell bontani, és újat építeni. Az oktatásügy ilyen, ide toldanak, oda foltoznak, s több kárt csinálnak az össze nem hangolt, ad hoc intézkedésekkel.
10/10
ondok 2017 ápr. 06. - 23:12:47 10/10
(83/88)
Nem rossz Alinda,de azért érdekes hogy végigjárta a Klubrádiótól a köztvn át most a Hírtvben vitézkedik ,és amikor kétségbe vontam hogy a köztvben szabadon választhat riportalanyt akkor bõszen erõsítgette, hogy de igen ám.Ennek ellenére kipattintották onnan,mert kellett a hely a még megbízhatóbb seggnyalóknak...
fél XX 2016 dec. 14. - 00:32:10
(82/88)
Ez a beszélgetés Bárdos Deák Ági Kontroll csoport, a nyolcvanasa évek alternartiv dívájával, Müller Péter exével.
Míg Ági a régmúltról, a kezdetekrõl, tanár szülõk, Kisztitkárság a Madách gimiben, alkoholizmus 2000 táján, addig hiteles,
de ez a mi kis Alindánk, nem bir magával, azért is õ az Alinda, a kis izgága ...., Ági meg a jó útra (de nem megtért!) de jó útra tért balek balga (fele agysejtje oda) aki persze 60 on túl is van élet jelszóval hátha még kell valakinek ott a soros birodalomban, igérték jut neki is némi konc, besétál, be táncol Alindánk kéréseibe, és máris a ligetvédõk meg mit tudom én még micsodák ( ja Szabadság téri emlékmû) is elõkerül, D. B. Ági meg buzgón igyekszik megfelelni de félek igy is kevés már. Ági, te már itt se ott se kellesz, kellett neked ez a 60.
1/10
zs39 2016 jún. 10. - 10:39:48 1/10
(81/88)
Kincs? Szerintem 4 ponttal is bõven túl van értékelve. Tegnap Barabási Albert László volt a vendég, a hálozatelméletrõl próbált volna beszélni, ha Alinda hagyta volna. A vége felé már szegény alany kénytelen volt így válaszolni: "Ennek a kérdésnek semmi értelme." Miért kell egy mûsorvezetõnek úgy tennie, mint ha a kisujjában lenne az, amirõl beszélnek, miközben lesír róla, hogy egy kukkot sem ért az egészbõl?
romantika5 2016 máj. 26. - 21:19:13
(80/88)
Csodálkozom, hogy 4 pont körül mozog, nálam 10, ez a fiatal nõ ritka kincs.
kacti 2016 máj. 25. - 14:07:06
(79/88)
Szeretem a mûsort, de jó volna, ha a mûsorban leírnák az aktuális vendég nevét! Általában érdekes vendégeket láthatunk, de így senkit sem érhet csalódás.
xdm 2016 ápr. 27. - 17:08:36
(78/88)
Ja és a legszebb, amikor a sebestyén elkezdi, hogy amerikában a tom cruise, egy olyan showban, mint idehaza a vundersünészuperszexi, tojást üt a saját fejére és ez mennyire tetszik a közönségnek, és ez a fajta szórakoztatás idehaza sose fog befutni. Magyarán õ az efféle szórakoztatást nevezi "szórakoztatásnak". Azt, hogy egy senkiházi celeb, tojást üt a saját fejére k*rvasok pénzért.... És ez az ember a média sztár magyarországon, aki ilyen mûsort csinálna szíve szerint.

Hol van az intellektus? Vagy valami értelem? A kereskedelmi sz*rcsatornák, fossák magukból a moslékot, és ez rendben kéne hogy legyen? Mostmár odáig jutott a tv-zés, hogy 99% a sz*rosfos, és 1% értelem. De azt is nagyítóval kell keresni.
tortura 2016 ápr. 27. - 16:27:01
(77/88)
Nagyon lehetetlen idõpontban van ez a mûsor, én biztos gyakrabban nézném. Kedvelem Alindát, szerintem jól kérdez, felkészült és nem fitogtatja a tudását. Biztos tudná más is csinálni, talán jobban is, nekik hajrá! Õszintén drukkolok.
Balázzsal ilyen komolyabb beszélgetést még nem láttam. Ahogy öregszik, egyre normálisabbnak tûnik. Igaz, a tévében soha nem nézem egy mûsorát sem, csak a rádióban hallgatom reggelente. Abban viszont ott van a szeren, meg kell hagyni. Jól elegyítik a komolyabb témákat a könnyedebb mûfajjal, a szórakoztatással, aktualitással, humorral. Nekem szimpatikus az, hogy Balázs felvállalja a véleményét még akkor is, ha tudja, hogy széllel szemben pisil. Jól teszi, nem is kell mindenkinek megfelelni, mert akkor búcsút inthetsz az önazonosságnak.
OFF:
Kicsit olyan Pál utcai fiúk fílingem van. Úgy látszik, a 21. században is dívik és nemcsak a Pál utcában, hogy sokan úgy járnak, mint szegény Nemecsek... Aki nem szimpi, annak következetesen kisbetûvel írják a nevét. Mintha ettõl kevesebb lenne, az elkövetõ meg nemesebb. A fene érti ezt, de nekem módfelett dedósnak tûnik.
xdm 2016 ápr. 27. - 13:13:09
(76/88)
Ez a nõ szegény annyira alkalmatlan erre a munkára, hogy bárki más jobban csinálná gyakorlatilag. Direkt fontoskodás, a felkészültségét folyamatosan megmutató, olykor kifejezetten bunkó stílusban. Nem szoktam nézni, de Fa Nándor érdekelt, meg a sebestyén "tahó" balázs.

Természetesen balázstól csak a felszínes infokat kérdezte meg a nõ. Amit senkit nem érdekel. Hogy milyen brand balázs, meg a kereskedelmi csatornán mik a tervei.... totál érdektelenség. Az már, hogy milyen a jelleme ennek az embernek, sokkal több mindenkit érdekelt volna. Milyen egy igazi médiasperma. Errõl kellett volna kérdezni. Kibontani úgy, hogy meséljen, mint Fa Nándor. Persze nem lehet a két személyt összehasonlítani, de Fa Nándor az intelligenciájának köszönhetõen, képes volt átadni valamit a nézõnek. Ez nem a riporternõnek az érdeme persze.
Edmond Dantes 2016 ápr. 27. - 10:40:41 Előzmény K. Judit
(75/88)
Megállapításaival csaknem 1/1 egyet lehet érteni.
Kivétel, ha valaki olyan "titkot" oszt meg a nézõvel-olvasóval, ami egyszerûen nem igaz ill. az ellenkezõje (sem?) igaz. Mert az õ valósága történetesen nem trendi. Ahogyan önt is "kicsit zavarja, ha olyasmit tud meg, amire egyáltalán nem lett volna kíváncsi." Na ez az! Hic jacet lupus. Nem tudom pl értelmezni a "túlságosan intim magánélet" fogalmát és azt, hol a határ. Közszereplõ esetében biztosan máshol mint a többségnek. Ezért kell/ene (õszintén!) megnyílnia. Vagy ha nem az igazat mondja, inkább ne nyíljon meg. Vagy mindent vagy semmit. Celebek/reality: más ügy. Ott mese, mese, meskete--->bulvár
K. Judit 2016 ápr. 24. - 12:43:59
(74/88)
Nagyon nehéz megállapítani, hogy ki mikor õszinte, vagy nem õszinte, fõleg, ha az illetõ színész. Emberi gyarlóság, de valószínûleg mindenki szépíti kicsit a róla kialakult képet, pláne akik a filmvásznon, a színházban, vagy a tévében láthatók és a nézõ kíváncsiságából élnek. Tudják, minél rokonszenvesebbre veszik a figurát, annál népszerûbbek. (Van kivétel, pl. amikor valaki szándékosan az ellenkezõjét teszi, még csúnyít is magán, mert tudja, hogy ezzel sem ront a helyzetén, sõt talán jobban felkelti az érdeklõdést.) És gondolom sokan vannak olyanok is, akik nem akarnak kapásból hazudni, de szemérembõl, vagy egyéb személyes okokból a túlságosan intim magánéleti, ill. a politikai szimpátiájukra vonatkozó kérdésekre nem szívesen válaszolnak. Ezt is meg lehet érteni.
Sokáig lehetne boncolgatni, hogy mi tartozik a nagyérdemûre, miért kellene neki megnyílnia egy csomó idegen ember elõtt, miért nem elég, ha a munkáját, a mûvészetét mutatja meg hosszú évek óta, esetleg elárulja a terveit. Engem még kicsit zavar is, ha olyasmit tudok meg, amire egyáltalán nem lettem volna kíváncsi. Ugyanis bármilyen titokra derülne fény egy ilyen beszélgetésbõl, éppen csak a felszínt, a pillanatnyi állapotot mutatná, az utat, hogy honnan hová jutott, nem. A miértekre meg már végképp nem jutna idõ.
Ja, és én sem az ún. celebekrõl beszélek, nem is ismerem pl. a realitys szereplõket. Csak néhány kivétel jut eszembe, akik esetleg zsûritagok, vagy fõznek stb. máshol :) Ezt a két beszélgetõs mûsort is csak akkor és azért nézem, ha egyébként érdekel a meghívott.
Edmond Dantes 2016 ápr. 23. - 18:03:02
(73/88)
Korszellem avagy ahogy egy régi reklámszlogen mondta: "lemarad, ha kimarad"...és nem akar(nak) lemaradni se kimaradni. A színjáték és az õszintétlenség pedig a portfolio része.

"Vagy már egyes mûvészek akkor is "játsznak", ha a piacon vannak?" Válaszom: igen. Nem "egyes" mûvészek, hanem (csaknem) valamennyi. Ez is a portfolio ("csomag") része. A színjátékot pediglen el kell játszaniuk, zárkózottan vagy nyíltságot mímelve, nagy ritkán nyitottan. Ettõl még lehetnek szerethetõk, csak jó tudni. És ma, a Shakespeare-évforduló napon különösen ide illik a mondás: Színház az egész világ.
(És színész benne minden férfi és nõ: Fellép s lelép: s mindenkit sok szerep vár Életében...)

Õ már akkor tudta és megmondta illetve megírta.
Edmond Dantes 2016 ápr. 23. - 17:55:36
(72/88)
Az õszinteség nincs idõhöz, idõtartamhoz kötve. Félóra alatt is meg lehet nyílni, "elõ lehet bújni" és komplett interjúfolyam alatt is "el lehet bújni". Példa erre számos vagy inkább számtalan ún. celeb, akik a bulvársajtóban és bulvármûsorokban folyamatosan kábítják a nagyérdemût boldog családi történeteikkel, nagy szerelmeikkel, emlékeikkel, mosoly- vagy éppen könny-offenzívával...mese, mese, meskete avagy fecseg a felszín, hallgat a mély. Másutt is, de mifelénk különösen és a "nagyok" se vonhatják ki ez alól magukat, de a sündisznóba beállhatnak :) Engem nem nagyon zavar, csak mondom...viszont nem(igen) nézem, csak kivételes esetben, kivételes személyekkel...és többnyire akkor is csalódnom kell, fõleg a fentiek miatt. Ez van, ezt kell szeretni, ahogy mondják..ez van, n e m kell szeretni, mondom én.
pneklara 2016 ápr. 23. - 16:57:08 Előzmény Edmond Dantes
(71/88)
Csak akkor miért vállalkozik beszélgetésre? Ha nincs benne közlésvágy, ha nem akar õszinte lenni, ha nem akar feltárulkozni, akkor miért vállalkozik beszélgetésre? Meg lehet érteni a zárkózottságot, de a színjátékot nem. Vagy már egyes mûvészek akkor is "játsznak", ha a piacon vannak?
K. Judit 2016 ápr. 23. - 13:02:48
(70/88)
Már a széria elsõ részeinél is ordított, hogy kevés a 25-30 perc Alindának. És nekünk is. Pláne a beszélgetõpartnernek. Emlékszem Huszti Friderikusznál is szinte az elsõ óra vége körül kezdett el igazán érdekeseket mondani, ami után újra, vagy elölrõl lehetett volna kezdeni az egész beszélgetést.
Csak kivételes esetekben folytatódik másnap Alinda mûsora, pl. amikor az interjúalany túl sokat "fecseg" és nem nagyon hagyja feltenni az újabb kérdéseket. Pl. Törõcsik Mari esetében :).
Ez a rövid idõ kb. arra elég, hogy csak aktualitások kerüljenek szóba (új film, könyv, színdarab stb.), az interjúalany egész pályájával kapcsolatos õszinte beszélgetésre - sajnos nem.
Edmond Dantes 2016 ápr. 23. - 09:31:07
(69/88)
Huszti Péter is teátrális, esetleg õ másképpen, kevésbé észrevehetõen teátrális, fõleg azok szemében, akik õt az átlagnál (és-vagy más kollégájánál) jobban kedvelik és nem veszik vagy nem akarják észrevenni rajta. A színészek "teátrálisak"...nincs ebben semmi különös, kik ha pont õk nem? És elfedik, elhallgatják azt, amit nincs kedvük, nincs merszük-bátorságuk elmondani...a riporter meg nem kérdez(het)i meg tõlük. Higgye el, ez a "kaptafa". Fecseg a felszín, hallgat a mély.