Téma: Az Almanach projekt

Pszichoapu 2018 febr. 23. - 14:28:30
(19/19)
Miért van 2 adatlapja a filmnek?
https://port.hu/adatlap/film/tv/az-almanach-projekt-almanac/movie-145646#video-905426
Nem lehetne összevonni õket és megszüntetni az egyiket? Ez így elég zavaró, mert ehhez vannak hozzászólások, a másiknál viszont jelzi a port, hogy mikor vetítik újra.
Lotto5ös 2017 szept. 27. - 14:18:16
(18/19)
Nekem nagyon tetszett! Jó kis film. És az is jó, hogy így vették fel.


SPOILER

A végére én sem gondoltam...
Amit én leszûrtem a filmrõl: Tényleg a legfontosabb az idõ! Ki tudja mi lesz holnap de ha elpazarlod a jelent akkor azt már nem fogod tudni megváltoztatni. Jó lenne de láttuk a filmben, hogy ennek végzetes körülményei lehetnek meg ki tudja milyen kezekbe kerülne... Ha azt gondolnánk, hogy vlamit elrontottunk a múltban, akkor gondoljunk inkább bele, hogy minden okkal történt, ki tudja ha ott másképp döntesz akkor milyen körülményei lesznek. Ez van, ez történt jól van ez így, megváltoztatni nem tudjuk.
Koncsita 2017 júl. 11. - 21:56:00
(17/19)
Ennek már többször nekifutottam, de mire eljutnának a lényegig, elunom az egészet.
chagaal 2016 jún. 19. - 15:16:41
(16/19)
uhhh... ez rohadtul szemet fárasztó... értem én, hogy ma a mobil az Isten a gyerekeknek, de ugye tudjuk, hogy a már elért minõséget elképesztõen lepusztítja minden szinten és elképesztõ, hogy nem fotókütyüt, videokamerát használnak, hanem a mobiljukat és hát elég is nekik (sajnos)... de egye fene, jól el vannak a szûk környezetükben ezzel... na de mozifilmet csinálni ezzel a minimál fos megjelenítéssel azért az már nem igazán jó ötlet... mert hogy ez így nézhetetlen, rádiójáték szinten szenvedtem a feléig, hát a sztori sem jobb, mint a kivitelezése... nem jutottam el a végéig és egyetlen kérdõjel sem maradt:-)
jerome86 2016 máj. 19. - 09:52:57
(15/19)
Jó kis film annak ellenére hogy van benne pár baki.

SPOILER

Legalábbis a többi idõutazós filmben ha visszamentek többször egy bizonyos idõpontra akkor látták saját magukat visszamenve az idõben. Ennek ellenére tetszett a film, tetszett a mondanivalója is nem számítottam rá hogy ilyen komolyabb dolgok is lesznek a filmben a fesztiválozós rész után.
Rahar 2016 febr. 26. - 21:21:25
(14/19)
A kézi kamerás megoldás nekem nem teszik, még ha a történet szempontjából fontos is. A történetet mát elég sokszor feldolgozták, ennek ellenére nekem tetszett.
Senhora 2016 febr. 26. - 07:17:31
(13/19)
Szórakoztató volt 7/10
Azért a Pillangó-hatás jobb, ebben a témában. Abban van dráma, ez inkább csak vicces volt. A fõszereplõ srác kicsit irritáló valamiért.
A kézi kamerával nem szokott bajom lenni, itt meg fõleg nem volt, mert nem rázkódós, rossz minõségû felvételek vannak.
geri12 2016 febr. 10. - 19:54:42
(12/19)
Na én is megnézem. :) Szeretem az ilyen témájú filemket, ezért rászántam fáradtan is az idõt. Szóval. A kézi kamerás megoldás nekem ennél a filmnél bejött, nem zavart. Annyira nem, hogy tulajdonképp csak a hozzászólások olvasásánál döbbentem rá hogy ez ilyen volt. :) Ez annak is köszönhetõ hogy lekötött a film még fáradtan is, szórakoztatott, még ha ez a téma nem elõször lett feldolgozva. Sajnos azonban 10/7-et kell adnom a filmre. Én a vége miatt értékelem így. Véleményem szerint összecsapott a vége, nincs benne semmi egyedi, ami miatt különlegesebb lenne. Ezt leszámítva egyszer valamikor újra végig tudnám nézni, valamikor a jövõben. :)
k11zoltan 2016 febr. 02. - 22:59:18
(11/19)
Többször, jobban feldolgozták már.
Christmas 2016 jan. 29. - 22:11:19
(10/19)
Szerintem jó film. Van benne ötlet, és a kivitelezés sem rossz.
Andreas Zahm 2016 jan. 03. - 21:06:34
(9/19)
Gyalázatos volt színészileg, dramaturgiailag egyaránt. Az 1 db kézikamerás technika amivel a filmet rögzítették volt a legidegesítõbb. 13-14 éves korosztálynak lehet hogy bejön, de én mérges voltam, hogy elpazaroltam rá idõt.
Ze74 2015 dec. 12. - 15:54:54
(8/19)
Nekem ez tetszett...bár lehet hogy nem látom szubjektíven,mert elfogult vagyok az idõutazós filmekkel.
Findzs 2015 dec. 09. - 22:20:32
(7/19)
nem lett ez rossz
6/10

spoiler
a végén a videós részt nem értettem hogy nézhették magukat, ki vette fel?
na meg volt is egy baki:
srác felrajzolja a köröket a táblára aztán a másik visszamegy az idõben és ott vannak a táblán a körök :)
spoiler
4anyreg 2015 dec. 04. - 22:52:41
(6/19)
A mai (üzleti szempontokat tekintve) legfontosabb korosztálynak csomagolt idõutazós film. Könnyed, dinamikus, de szinte minden ötelt volt már másik filmekben (Van Damme film, Pillangó Hatás, stb). Én általában szeretem az elgondolkoztató filmeket, ez elég gyér ezen a területen, de azért megnéztem, és nem éltem át kidobott idõnek.

A mai fiataloknak fontos felületeket, kommunikációs formákat/csatornákat beépítették a filmbe, jó csajokkal, lazasággal, cserébe elnagyolták a technikai hátteret. Tehát még egyszer: a mai fiataloknak szóló sci-fi, senki ne várjon egy Predestination-t tõle.
cochabamba 2015 nov. 17. - 00:51:20
(5/19)
Elõttem valaki jól megfogalmazta, ez egy kamufilm.
ammok001 2015 nov. 14. - 11:56:24
(4/19)
Az elsõ fél órában nagyon zavart a találtkamerás dolog,de amikor a film beindul(mármint amikor beüt a krach) rájöttem hogy ennek a filmnek kellett ez(a vége miatt amugy is,bár az 1 érdekes befejezés lett).Amugy volt benne 1-2 ijesztöbb jelenet is
SPOILER
Amikor a srác rajzolja a smiley-t a asaját nyakára,felébred és elkezdi mindkét önmaga mondogatni,hogy Mi történik?Mi történik?és elkezd eltünni,akkor azért néztem 1et.Ugyanugy amikor a csajjal történik ugyanez.
SPOILER VÉGE
maja31 2015 nov. 10. - 22:43:17
(3/19)
Nagyon unalmas kamu film!!!!
pihes 2015 nov. 09. - 15:17:44
(2/19)
Ilyen témát, ehhez hasonlót, meglovagoltak már egy párszor (nem mintha mást nem)...
Nem jelentett semmi újat, ezt mutatja a bealvásaim száma is.
kobax 2015 máj. 31. - 00:08:23
(1/19)
A film alapötlete - bár tkp. már elég sokszor látott, mégis - valamennyire egyedi.
Engem lekötött, bár ez lehet, hogy azért van, mert nagyon szeretem az idõutazós filmeket.
Két dolog nem tetszett benne:
1. hogy az egész sztorit ebbe a "amerikai középiskolás" mázba burkolták;
2. a kézikamerás megoldás - nekem az nagyon nem jön be; egész egyszerûen rosszul leszek tõle.
Ezektõl eltekintve szerintem egész jól sikerült kis mozi.
8/10