Téma: Zulu

8/10
The_Sandman 2022 okt. 22. - 22:43:07 8/10
(13/13)
Kemény témákat feszeget, elég jó színészi játékokkal. Dél-Afrika története érdekes, örültem, hogy ide helyezték a cselekményt.
10/10
zimike 2019 okt. 23. - 16:28:08 10/10
(12/13)
Hatalmas film !
Megmutatja hogy a rendőr is ember és ha elveszik annak
az életét aki legközelebb állt hozzá akkor pusztító és bosszúálló
FENEVADDÁ tud átalakulni . Kegyetlen harc ez a film az életben maradásért.
A önbíráskodás teljesen elfogadható ebben az esetben amit a film elénk tár.
Nem is nevezném önbíráskodásnak inkább önvédelem ez a javából .
10/10
Antal Forgács 2019 jún. 05. - 16:03:06 10/10
(11/13)
Nem tudom miért csak 7.3 a pontszám. Tegnapelőtt rácsesztem a Pusztító című krimivel, mert egyáltalán nem tetszett. Ez a film viszont nagyon jó. Egyébként nem beszélnek benne sokat "afrikánosul". Egyetlen egy néhány mondatos rész van, ami indokolná a forced feliratot, azon kívül kimerül annyiban a többi, hogy: jó napot, köszönöm, viszontlátásra meg ilyesmi. Lényeg a lényeg, ez egy nagyon jól eltalált krimi. Aki szereti a tíz percenként előbukkanó akció jeleneteket, annak biztos tetszeni fog. Én csak egy dolgot sajnáltam. Mégpedig azt, hogy vége lett. Megfogott a történet, tudtam volna nézni még egy fél órát.
10/10
thefamousrasty 2017 júl. 01. - 13:01:21 10/10
(10/13)
Orlando bloom kurva jó :) tökéletes piás kiegett bravó
k11zoltan 2017 jan. 15. - 23:04:07
(9/13)
Tetszett.
drtibi 2016 ápr. 18. - 12:35:32
(8/13)
Zulu címen 1964-ben készült (akkor) eszméletlen jó film, majd 2013-ban szintén jó remake. 1979-ben Zulu Dawn címen is készült egy film (Lándzsák hajnalban). Ez utóbbit nem láttam.
7/10
homeboy 2015 szept. 02. - 03:32:27 7/10
(7/13)
Nem thrille, inkabb krimi
6/10
pihes 2015 aug. 16. - 16:17:33 6/10
(6/13)
Nem rossz film, engem, lekötött.
Nem mindennapi bûncselekmény a témája.

A néger nyomozó szinkronhangját elbaltázták.
Szekszárdi Miklós 2015 júl. 09. - 20:23:47
(5/13)
Még annyi stupid Stupek. Az egyetemen kommunikáció elméletbõl tanítják. hogy Hollywood igen sokat tett a feketék emancipációjáért azzal, hogy egy filmen belül egyformán vannak elosztva a klf. bõrszínû emberek. (Egy gané fehér, egy gané fekete. Egy jó fehér, egy jó fekete.) De egyébként ez a film Dél -_Afrika fõvárosában játszódik, ahol számodra bizonyára meglepõ, de akad nigger százados is a yardnál.
Szekszárdi Miklós 2015 júl. 09. - 20:14:54 Előzmény stupek2
(4/13)
Ember. Kicsit Rambós?! A két mûfaj - Rambó és ez a film - köszönõviszonyban nincs egymással. A magyar szinkron kicsit buzis? Te egy nem egészen látens homofób vagy. Miért van benne két nyelv? Azért, pendejo, mert Fokvárosban több nyelvet beszélnek, többek között a zulut és a holland-zulu keveréket, ez segít(ene) jobban visszaadni a film történésének hangulatát. Persze, téged valszeg fáraszt az olvasás... szegény. Egyébként remek film, tele egyéni, belsõ drámával, amit én, mint újságíró, tévés szerkesztõ, író észreveszek, te nem, de szerencsére nem is ûzöd az én foglalkozásomat és nem lettél sem pszichiáter, sem kritikus. Szerencsére.
A másik elõttem felszólalóhoz csatlakozva, remek film, én akár kilencest i.s adnék rá
7/10
stupek2 2015 máj. 25. - 15:36:04 7/10
(3/13)
Krimi, kicsit rambos. Zavar, hogy egy jeleneten belül több nyelven beszélnek, még akkor is ha feliratozzák. Némely szereplõ szinkronhangja abszolút nem stimmel a szereplõ egyéniségéhez, pld a fehér nyomozó és a fia magyar hangja tök buzis.
Megint megkérdezem miért van minden amerikai filmben legalább 1 néger, és ha van akkor legalább rendõrfõnök.
Meglepõ a nyomortanyára kihelyezett TOI-TOI WC. (48:10)
www.port.hu/zulu/pls/w/films.film_page?i_film_id=152799
8/10
King Diamond 2015 máj. 16. - 20:01:34 8/10
(2/13)
Teljesen véletlenül akadtam rá erre a filmre. Egybõl megtetszett a története, és tegnap egy jó kis nyomozós thrillert szerettem volna nézni. És teljes mértékben meg is kaptam, nagyon tetszett. A történet lehet, hogy elég szokványos, semmi extrával, viszont a helyszín ad az egésznek egy különleges atmoszférát. Mivel ugye Fokvárosban játszódik és ez az egész dél-afrikai körítés ad a filmnek egy pluszt. A két fõszereplõ, Forest Whitaker és Orlando Bloom remekül hozzák a karaktereiket, de a többiek is, a bûnözõk, dílerek, sztriptíztáncosok, mindenki. Annyira nem pörgõs, de vannak benne kemény összetûzések is, elég kemény jelenetekkel. Egyedül csak az zavart, hogy csak a teljes feliratban volt benne minden lefordítva, mivel egész sokat beszélnek benne afrikaans nyelven, és ezek sajnos a kényszerített (forced) feliratban nem voltak lefordítva. A magyar szinkron egyébként jó volt, Kerekes József hangja illik Whitakerhez, Csõre Gábor hangja pedig Bloomhoz. A végén láttam, hogy könyv alapján készült a film, lehet, hogy el fogom majd olvasni. A film alapján jónak tûnik.
8/10
3/10
jenobacsi 2015 máj. 09. - 14:26:31 3/10
(1/13)
kemény film s emberi- legalább 8 ast adnék