10/10
Tina55 2015 okt. 15. - 20:40:08 10/10
(2/2)
Nekem nagyon tetszett az elõadás. Hangulatos, szórakoztató volt, szinte végignevettük az egészet. A színészi játék nagyon jól kihozta a könyvben olvasott poénokat, sõt újakat is tett hozzá. Jó szívvel ajánlom mindenkinek.
3/10
azem 2015 febr. 06. - 13:44:28 3/10
(1/2)
Komoly csalódás volt. Elõször úgy éreztem, hogy a Szkénének nem kellett volna ezt az elõadást színpadra engednie, de hát nem játszhatnak mindig biztonsági játékot azzal, hogy csak a Vádli és Pintér Béla állíthat elõadásokat színpadra náluk. Tetszik, hogy teret engedtek ennek a szárnypróbálgatásnak.

Színvonalában nem éri el a szokásos Szkéné-színvonalat: Pintér, Vádli, Nézõmûvészeti...ezzel felmerül bennem a kérdés, hogy vajon más, a látottaknál tehetségesebb színmûs fiatalok produkcióit is befogadja-e a Szkéné, és ha nem, miért nem? :)

Ha van egy erõs filmélményem, akkor amit elvárok egy színházi produkciótól az az, hogy az írott mûbõl egy személyes értelmezés által valamiben merõben mást fogok látni és nem csak elvesznek belõle, hanem hozzá is adnak. A Mephisto esetében az tetszett, hogy míg a film egy tehetséges színmûvészt mutat be, addig a Nemzetiben/Vígben ez nem teljesen eldöntetett. Itt most egy tiszteletteljes fõhajtást láttam inkább a film, mint a könyv elõtt. Ez nagyon bosszantó. Nem kezdték a nulláról a munkát az alkotók, csak a filmbõl merítve önmagukat szórakoztatva, a nézõket annyira nem összedobták ezt a mûvet, amiben számos ziccer volt. Kimaradtak.

Nem akartok senkit megsérteni, de rosszabb pillanataikban ez a nem annyira tehetséges páros a Szomszéd néni produkciós irodát juttatta eszembe, akik biztos nagyon élvezik magukat, de nem hoznak létre semmi maradandót.