Téma: Kajínek

8/10
stupek2 2015 febr. 27. - 12:12:00 8/10
(8/8)
Cseh filmhez képest kitûnõ akciófilm, akár amerikai is lehetne. Kitûnõ szereplõválogatás. Kicsit hasonlít a Volt egyszer egy vadnyugatra a cselekménye. Sajnos sok mindenre nem derül fény, így értetlen vagyok néhány jelenetben,

Spoiler

fõleg az elsõben, ki és miért gyilkol, a nõ megerõszakolásának mi az indítéka, Kajinek tényleg miért nem tûnik el, a port.hu honnan szedi, hogy több száz lakást kirabol, mivel szó sincs ilyenrõl a filmben?

Mivel életrajzi film, a végétõl nem vártam mást, de ha igazi akciófilm lenne, akkor a végecsavar jobb lett volna.
Nagy1A 2015 febr. 03. - 21:56:50 Előzmény kasi
(7/8)
Igen, a 35 évesek nem nagyon találkozhattak a szenzációs cseh filmekkel! Kissrácként a Svejkkel kezdtem, majd a Szigorúan ellenõrzött vonatok szomorú bája után, a Tûz van babám a mai napig is az egyik legjobb vígjáték nekem, Sörgyári capricció - Brabal - Milos Forman és Jirzi Mencel két kézzel szórták a jobbnál jobb filmeket. Mindent nem akartam felsorolni, bocs a kimaradtaknak. Ha jól megnézzük,Forman a mai napig vezetõ rendezõje a háliwúd vezette filmvilágnak, csak egy kissé magasabb szinten! Éppen most olvastam, hogy most lesz 80 éves, de még rendez.
Csak érzékelteni akartam a gyökereket.
babalujza 2015 febr. 03. - 19:02:28
(6/8)
Alapvetõen odaszegezett a képernyõhöz a film. De miért kell annyira utánozni az USA krimiket? 1/1-ben a rendezõ copy-zott. A szinészek motyognak, (szinkron?) alig beszélnek........ki-kicsoda? Pocsék hangminõség (UPC box?) és még a vége is zéro! Csalódott vagyok...
10/10
newsees 2015 febr. 01. - 14:33:12 10/10
(5/8)
Zseniális volt a film, bevallom nem sok reményt fûztem hozzá de végig marasztalt és fenn tartotta az izgalmat. Kár hogy éjjel adták és sokan nem láthatták.
10/10
kasi 2015 febr. 01. - 00:00:15 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(4/8)
el se hiszem ,hogy ilyen jó filmet csináltak Cseh szomszédaink! :)
olahmiki1959 2015 jan. 31. - 06:40:26
(3/8)
Itt-ott picit zavaros volt, - fõleg a sok, magyar nézõ számára beazonosíthatatlan cseh név miatt - de azért meg lehetett nézni, voltak benne kifejezetten kemény jelenetek, a színészi játék is jó volt, úgyhogy összességében megérte a rászánt idõt.:D
Edmond Dantes 2015 jan. 30. - 20:30:17
(2/8)
olahmiki1959 2015 jan. 20. - 13:18:38
(1/8)
Azt marhára bírom, amikor egy ismertetõben - ami egy krimirõl, akciófilmrõl szól - az elsõ perctõl az utolsóig elmondják a film sztoriját, minden fordulattal, ráadásul, ebben a felvezetõben ordító helyesírási hibák, suta mondatok szerepelnek ömlesztve, ami felveti bennem a kérdést, hogy egyáltalán, átnézi ezeket valaki, mielõtt felkerülnek a Portra?
Mintha egy gimnazistának adnák ki a feladatot, hogy ugyan, írjon már egy ismertetõt a filmhez...

"Amint szabad lábon van egy sikeres szökés uátn", - gépelési hiba, senki nem vette észre.
"Szigorúan ellenõrzik valamennyi határátkelõt, a Prágából kivezetõ utakat és a város központját?" - ezt tõlem kérdezi az író??? Vagy ez az ordító, buta gépelési hiba szintén bennmaradhatott? Minek oda a kérdõjel???

Ezek után már direkt kíváncsi vagyok a filmre, mert egyébként jónak tûnik...:)