Téma: Az orosz jeti

***RS*** 2015 febr. 09. - 11:26:58
(7/7)
Azóta egy újabb film is felkerült a netre:

https://www.youtube.com/watch?v=s4VNu-HBWOc

A feltöltés dátuma: 2014.12.06, de a készítésének idejét nem tudtam kideríteni. Érdekesség, hogy ugyanazok nyilatkoznak benne, akik az amerikai hegymászónak. Itt már szó sem esik lábnyomokról meg havasi emberekrõl. Elõkerül viszont egy kínai lámpa (?).
Rommi 2014 nov. 01. - 11:30:51
(6/7)
Rettentõ bugyuta film, és ezt nevezik ismeretterjesztésnek? Ez a röhejes népbutítás még annál is rosszabb és kártékonyabb, mint a hazudozás, amit a Szovjetunióban hírközlésnek titulált a párthatalom. Pedig a téma nagyon érdekes és fontos, sajnálom, hogy ilyen primitív módon tálalták, és végülis semmit nem hoztak ki belõle.
b-attik@freemail.hu 2014 okt. 29. - 12:33:05 Előzmény Pistee
(5/7)
Nem elég meggyõzõ volt hogy hallották a hangját? És hogy az orosz vadász aki velük ment összaxxxxrta magát. :P
***RS*** 2014 szept. 06. - 12:40:55
(4/7)
Érdekes történet, eddig nem is hallottam róla. A film megnézése után utánanéztem a neten is, ahol azért elég magyar nyelvû anyag is van róla. (meg persze még több angol és orosz) Elolvasható például magyarul a túrázók naplóbejegyzései is, és fent van az összes fényképfelvétel ami nyilvánosságra került, a negatívokkal együtt. (ez azért jelentõs mert így az emulzió számozásból kideríthetõ hogy teljes-e a fényképanyag.
A film megnézése után sem mernék állást foglalni egyik konspirációs teória mellett sem. Ez a film ami 2014 elején készült, tehát talán a legkésöbbi alkotás, csak két olyan tényt említ amit eddig egyetlen honlapon sem találtam:
1 - a táborhely közelében fellelt katonai kamáslit;
2 - a sátorban talált cetlit a "snowman" létezésérõl.
Több helyen felbukkan viszont egy olyan adat, hogy valójában nem kilenc hanem 11 holtestet találtak, amibõl kettõt eltüntettek. A vízmosásban megtalált négy holttest körülményeit viszont nem részletezi a film, pedig az érdekes lehet. A testeket valójában egy hóba vájt üregben találták meg, aminek az alja ki volt bélelve ágakkal. ez a csoport sok idõvel túlélhette az elözõ csoportot, mert felvették azok ruháit, illetve egyéb ruhadarabjaik szétvágásával védték a lábukat.
A yeti támadás mint lehetséges teória KOMOLYAN sehol sem merült fel. Maradjunk abban hogy a film készítõjének szívéhez ez állt legközelebb, ezért erre hegyezte ki a filmet. Amúgy elég valószínûtlen. A film záró képsorai alá bejátszott hangok eredetiségt sem venném biztosnak. A ruhák rádióaktív szennyezettségét mindenhol megemlítik, de csak néhány ruhadarabon találták ezt meg, és nem is boncolgatták hogy pontosan milyen rádióaktív izótópot is találtak.
A yetis teóriát teljesen elvetem, valószínübb egy manysi támadás lehetõsége (+2 áldozat, és a fellelt vér a havon) vagy valamilyen belügyi alakulat tevékenysége tehetõ felelõssé. Az UFÓ-kat, a lavinát és a szökött fegyenc teóriát is mellõzném.
10/10
Pistee 2014 aug. 30. - 18:07:48 10/10 Előzmény Nagy-Gellai Katalin
(3/7)
Igen, sok jelenet fent van a csatorna honlapján is és olyan is, ami nem volt benne a mûsorban.
Nagy-Gellai Katalin 2014 aug. 27. - 19:23:26
(2/7)
Szia, láttad végig a filmet? :)
10/10
Pistee 2014 aug. 27. - 14:32:34 10/10
(1/7)
Eddig még csak angolul tudtam errõl olvasni a neten. Tiszta véletlenül ébredtem fel az éjszaka közepén és így láthattam, és szerencsére újabb kutatási eredményeket is mondanak benne. Olyan dolgokat viszont nem értek, hogyha már elmentek a világ végére, hogy találjanak valamit, miért nem vittek például magukkal éjjel-látó és/vagy hõkamerákat is?! Mintha ezek olyan elérhetetlen dolgok lennének a mai világban. A másik meg, ha találtak egy barlangot, ahol feltételezhetõen ilyen lények fészkelhetnek, miért nem szereltek fel mozgásérzékelõs automata kamerákat? Ezeket nagyon hiányoltam a mûsorból, de amúgy korrekt és leadhatnák emberibb idõpontokban is.