Téma: A revizor

Edmond Dantes 2017 jan. 02. - 14:42:05
(61/61)
Minden ide beíró és be-nem-író számára, aki már látta - még nem látta:
Jelzem, hogy három (3) éve többnyire és folyamatosan kritizálják ezt a produkciót, "persze" fõleg egyszer-hozzászólós, ál-nick alatt bejelentkezõk....
...közben máshol produkciók százai tûnnek el nyomtalanul és visszhangtalanul a süllyesztõben.
És bizony, sajnos a Szputnyik Hajózási Társaságot is eltüntették "illetékesek" a süllyesztõben, Szputnyik Hajózási Társaság pedig mégis, holtában is játszik benne.
Akkor valami mégis lehet ebben (ebben!) a Revizorban, nemde?
Dia976 2017 jan. 02. - 11:27:53
(60/61)
Senkinek se ajánlom!!!
1/10
Eszter Lilla Gerendai 2016 dec. 19. - 13:15:09 1/10
(59/61)
Iszonyatos csalódás. Trágár darab, ami nem való színházba.
Teljesen meglepetten tapasztaltam, hogy a közönség egy része jól szórakozott... Olcsó poénok, szexista mondatok, nem erre számítottam...
A félidõben hazajöttünk.
1/10
Katkatka 2016 nov. 30. - 22:27:53 1/10 Előzmény biggles
(58/61)
Ez szintén nagyon találó vélemény, hasonlóan a Sas-kabaré jutott eszembe, ami ezt simán felülmúlja.
1/10
Katkatka 2016 nov. 30. - 22:13:13 1/10 Előzmény Caedes
(57/61)
Köszönöm a kifogástalan megfogalmazást, tökéletesen egyetértek.
1/10
Katkatka 2016 nov. 30. - 22:07:44 1/10
(56/61)
Kritikán aluli darab.
Staminah 2016 nov. 11. - 09:29:49
(55/61)
Az elsõ felvonás alatt azon gondolkoztam, hogy a szünetben hazamegyek. Nem az elõadással volt baj, de úgy tûnt, túl prûd vagyok én ehhez. Az indokolatlan káromkodás, obszcén szóhasználat és a folyamatos szexista megjegyzések idegesítõek voltak. Mintha ezzel próbálnák helyettesíteni a valós poénokat - ha nem megy a poénírás, válasszon az illetõ másik szakmát.
Végül maradtunk, mert egyrészt a kedvesem inkább a maradásra hajlott, másrészt kíváncsi voltam, mit lehet ebbõl kihozni.
Jó döntés volt, a második felvonás klasszisokkal jobb volt, mint az elsõ - volt jó néhány igazán eredeti poén, a gusztustalan viccekbõl kevesebb akadt.
Egyébként kitûnõ társadalomkritika, fájóan igazan és hûen mutatja be a mai korrupt politikai világot. Azon gondolkoztam közben, amíg egy fõvárosi színház megteheti, hogy ilyen darabot tûz színpadra, addig még nincs veszélyben a gondolat és szólásszabadság...
1/10
David Balakirev 2016 márc. 16. - 12:46:05 1/10 Előzmény Sztarzsinszkaja Natalia
(54/61)
Tegnap este volt szerencsém. Egy pár szösszenet: “Kimegyek szánkózni a g@cibe”, “Húzz a büdös p@csaba!”, “Leszopjam?”, “K@rni fogunk”. Csodás volt. Nem értettem miért veszik mások a kabátot a szünetben. Most már értem.
Sztarzsinszkaja Natalia 2016 jan. 06. - 22:48:35
(53/61)
Végre eljutottam a Vígszínházba, amire régóta vágytam. Lányomnak és magamnak szerettem volna meglepetést szerezni. Reméltem, hogy végre egy klasszikus elõadást fogunk látni. A színdarab nem az volt, amit elvártam. Tudom, hogy most divat összekeverni a politikai és szex jeleneteket egy klasszikus színdarabban, csak nem értem, miért kell ezt a színdarabot Gogol: Revizornak nevezni. Szomorú, hogy ez a divat beilleszkedett a színházi körökbe. Egynek örültem, hogy Gogol nem látta ezt az elõadást...
Fida 2015 nov. 06. - 11:21:33
(52/61)
No, én sem vagyok túl prûd, quasi semmiben. Meg hát igen, létezik a botránkoztassuk meg a burzsoáziát mozgalom(ezzel is egyet értek, mert a színháznak ez is feladata). Ezenkívül igen, elfogadom, hogy lehet egy darabot aktualizálni, de mégsem tetszett, amit láttam. _Voltak benne tetszetõs, ötletes epizódok, nem volt éppen unalmas, bár a 2. félidõ kicsit mégis. Összességében éretlen és ráadásul szájbarágós ez az elõadás,szerintem. De a közönség tényleg tapsolt, valószínûleg a nagy részük örült, hogy jé, értem, mire céloznak, úgyhogy a közízlésnek mintha megfelelne. Nekem kb. olyannak jött le, mint egy túlcifrázott mûköröm, hogy az is vegye már észre mirõl van szó, aki félig vak.
1/10
Caedes 2015 márc. 03. - 08:20:38 1/10
(51/61)
Kulturális analfabétáknak, celebeknek, s az éjjel-nappal bulvárosoknak ajánlott... de én éppen azért járok színházba, hogy kicsit kiszakadjak a szennybõl. Szégyen, hogy a magyar mozifilmek minõsége már a pesti színházakban is fellelhetõ.
Edmond Dantes 2015 febr. 10. - 09:42:36
(50/61)
Kapcsolódó friss hír:

http://fidelio.hu/szinhaz/hirek/vege_a_szputnyiknak#messageForm

benne:
"... a Vígszínházzal együttmûködésben létrejött két elõadás köztük a most készülõ Koldusopera...az évad végéig biztosan mûsoron lesznek."
10/10
elszabó 2015 febr. 08. - 00:26:04 10/10
(49/61)
Korábban csak óvatosan politizált a Vígszínház, ám ezzel a darabbal végre kertelés nélkül szembesíti a nézõket a mai magyar (korrupciós) helyzettel, ami Gogol óta tartalmában nem, csak ikonikus mondataiban változott. Bár az egyik hivatalnok a megszólalásig hasonlít Lázár János ügyeletes kormányzsenire, kap mindkét oldal. Ahogy az uszodai búvár mondja: "a balodali járatot már kipróbáltam, mocskos, a jobboldali szintén és nincs középsõ kijárat". Merthogy a darabhoz egy lepukkadt kisvárosi uszoda leeresztett medencéje szolgáltatja a díszletet, zseniálisan, például amikor a csempe hézagokból ömlik az irat megsemmisítõk papírcsík folyama. Bodó nagyszínpadon is fantasztikus, remek a sokszor táncos-burleszk színész vezetés, és nagyszerûek a színészek is, élükön Hegedûs D. Géza polgármesterével és Lengyel Tamás ál-revizorával.
Nagy Gargantua 2014 nov. 18. - 23:36:07
(48/61)
Szenzációs.

Ha valaki azt gondolná, hogy egy klasszikusnak számító, 170 éves, orosz írótól származó darabból nem lehet fergeteges, rengeteg utalással a mai éppúgy provinciális, kisebb-nagyobb disznóságokkal teli közéletünket karikírozó elõadást összehozni, annak jó szívvel ajánlom a megtekintést.

No meg azoknak is, akik szeretik a szellem csillogását, a finom utalásokat, a két férfi fõszereplõ rájuk szabott alakítását. Nagyszerû szórakozás, jellemzõ, hogy a Vígben. Aki meg talán magára ismer valamelyik karakterben, annak nyilván nem tetszik ennyire.
3/10
offtopic
m.aniko6 2014 okt. 29. - 19:50:35 3/10
(47/61)
Lehetett volna mindvégig szórakoztató, de nem volt. A második felvonás sajnálatos módon, kínosan közönségesre, "olcsóra" sikeredett. A színmûvészeket sajnáltam, na és a "kidobott" pénzt.
1/10
xenophobe 2014 okt. 27. - 22:04:41 1/10
(46/61)
Nem akarod megnézni. pont.
9/10
Pif 2014 máj. 19. - 23:14:02 9/10
(45/61)
A hiba, egészen biztosan bennem van, de nekem tetszett.
Edmond Dantes 2014 máj. 17. - 12:45:05 Előzmény Bayern1104
(44/61)
Az elõttem hsz-val ellentétben én úgy látom, szomorú -lenne?- az a magyar meg nem-magyar jövõ (jelen), ahol a Nemzeti Rendezésügyi és Színdarabértelmezõ Fõ- és Mindenhatóság írná elõ, lehetõleg ötéves tervbontásban, hol, melyik klasszikust és nem-klasszikust, hogyan értelmezve szabad/nem szabad elõadni. Szerencsére, ugyebár, bennünket ez a falanszter nem fenyeget. Mellesleg: elvitte az osztályát?
1/10
dettyaramisz 2014 máj. 14. - 15:51:25 1/10
(43/61)
Társadalomkritika bohózatba csomagolva... ez volt a cél, de sajnos csak kínos és közönséges ripacskodás lett belõle.
Edmond Dantes 2014 máj. 03. - 10:36:21
(42/61)
A színház (szinte) mindig társadalomkritikus, ha úgy tetszik, "ellenzéki". Hogy egyesek kedvenc szófordulatát idézzem, még az "adófizetõk pénzén" is. Gogol is annak írta, a cári cenzúra miatt bohózati elemekbe öltöztette társadalomkritikáját. Sztem ez a darab "korhû" (mi is az?) díszletekben, jelmezekben, játékstílusban ma már élvezhetetlen lenne, sõt, már a maga korában is az lehetett: a közönség a maga kedvére átértelmezte a darabot, bohózatként élte meg és ünnepelte. A Víg + a Szputnyik Hajózási Társaság produkciója valahol ezt a kettõsséget hozza: bohózat + társadalomkritika. Önmagában nem unikum, elég gyakran volt-van ilyen. Itt olykor nem tökéletes arányban: 1.rész túl hosszú és túl bohó/zat, 2.rész pörgõs és jól adagol. Ám elefánt jár a porcelánboltban. Szeretjük az elefántot és a porcelán(bolto)t is. Külön-külön. Nehéz õket összepasszítani. Magyarul: a produkció és Bodó társulatának stílusa egy intimebb közegben jobban érvényesülne. Mondjuk a Trafóban. És ott a Víg bérletesei sem dohognának, ha egyáltalán dohognak: szerintem pár százalék a "dohogó káló", az meg belefér. Azt sem tudnák h ez a produkció a világon van v ha tudnák és jegyet vennének rá, azt is tudnák, mire vették, mire adták "adóforintjaikat". Hegedûs az 1.felv-ban sok, Lengyel meg kevés, a 2.felv-ban minden és mindenki jól adagolva a helyére kerül. És egy tényleg jó szándékú tanács: aki azt szeretné látni h a fehér fehér, a fekete fekete, a székely kapu székely kapu, a móka móka, a dráma dráma, a krumplileves pedig krumplileves, az látogassa egy egykori nagy színésznõnk nevét viselõ környéket.