mtport 2016 febr. 10. - 09:09:41
(3/3)
Tisztelettel érdeklõdnék, hogy mikor ismétlik meg a porté filmet?
Köszönöm.
dr Andrássy Katalin 2016 febr. 10. - 08:38:11
(2/3)
Kérem ismételjék meg , sajnos lemaradtam a film elejérõl, fantasztikus festõ volt. köszönöm!!
feketevipera 2013 okt. 13. - 19:46:48
(1/3)
Amíg nem láttam ezt a filmet, semmit sem tudtam Holesch Dénesrõl. Aztán kiderült, hogy ennek nem csak a fiatalságom és a mûveletlenségem az oka, hiszen idehaza gyakorlatilag az utóbbi évekig ismeretlen volt ez a festõ. Az övé is tragikus magyar sors volt: szûkebb hazája, a Felvidék elveszett (a filmben láthatjuk is, mennyire elhanyagolták a család emlékének fenntartását), ugyanakkor Holescht hajtotta valamiféle belsõ nyugtalanság. Így bejárta a fél világot, mindenütt különbözõ hatások érték, és ezt tanúsítják is az izgalmasnál izgalmasabb képei. Szerencsére elég sok alkotását megmutatták, a róla készült fényképeket is, bõven idéztek a levelezésébõl, s azt is megtudhattuk, hogy mindig hazavágyott, külföldön gyökértelen maradt, lélekben és érzéseiben mégis magyar. Ugyanakkor szomorú, hogy utoljára már csak meghalni térhetett haza Magyarországra, és hogy itthon mennyire nem ismerték õt. Utólag persze megkapta a megfelelõ méltatást, és a film alkotói a gyakorlatban is (nem csak e film segítségével) próbálják ápolni az õ emlékét. Érdemes volt megnézni ezt a dokumentumfilmet, ajánlom mindenkinek, sokat lehet belõle tanulni.