Téma: Az örökség

PMate01 2016 ápr. 16. - 22:33:21
(329/329)
Én megismertem Patriciát, tudtam hova kell tenni. AZ A KÖVETKEZTETÉS HOGY SOK SZEREPLÕ BENNE VAN AZ ÖRÖKSÉGBÕL (majdnem a fele) nekem is beugrott.
offtopic
ildimix 2015 dec. 26. - 15:12:28
(328/329)
Én csak egyet tudok érteni nekem az egyik kedvenc sorozatom volt. Mindig alig vártam, hogy leadják a folytatást. Még volt1 másik ilyen sorozatom a végsõ akarat.

Visszatérve az örökséghez mindenkinek csak ajánlani tudom aki még nem látta.
syuzi 2015 júl. 22. - 14:26:04
(327/329)
Nagyon jó kis sorozat volt nekem nagyon tetszett:)
Tilda36 2015 júl. 18. - 22:23:32
(326/329)
Én csak most kezdtem el nézni az RTL 2-n, de feltünt, hogy Fernando az eltelt 8-10 év alatt hogyhogy nem kereste Gabrielát holott évtizedek alatt egy helyen laknak? Megvan veszve érte mégse tudta kinyomozni hol lakik? Ehhez Alejandro követése kellett? Az úrnõ mindvégig tudta G. személyi adatait, Fernando megerõszakolta és még azt sem tudta kinyomozni, hogy fia született? Ez hatalmas baki még akkor is ha most kezdõdött a történet. A neje Julia sem járt utána??? A múlt nagyon ködös.
Alicante 2015 márc. 29. - 11:50:31
(325/329)
"Én azt vettem észre, hogy mikor beléptek a dokik, ápolók, már kéken világított minden, pedig fekete lett, mikor Guerra lekapcsolta."

Ebben igazad lehet, viszont nem volt az orrán a gégecsõ. Miért nem vették észre?
Spoiler: Amikor megérkezik Balmaceda a fõvárosból õ fogja észrevenni a kamerai felvételeket.
Valentina terhességét Antónia elintézi, megtörténik a vetélés, viszont jóval késõbb Max mégis kiszabadul. Mivel már ment a sorozat ezért le merem írni, hogy Max és Valentina mikor elindulnak a fõvárosba összeházasodni az úrnõ mindkettõt megöleti. Spoiler vége.
Alicante 2015 márc. 28. - 13:25:49
(324/329)
:)

Azért észrevettem pár dolgot az epizódok alapján.
Mikor Antónia megfojtotta a mérnököt, nem tette vissza a lélegeztetõt az orrára és a gépet is kikapcsolta, úgy emlékszem ezt senki nem vette/veszi/ észre, pedig elég árulkodó jelek...

A másik: tegnap bepöccentem Gabrielára, mert nem tartja be amit ígért, Maxnak egy menõ ügyvédet akire nagy szüksége van. Igaz Constansa pénzét költi, de erre õ is adott volna szó nélkül. Ott hagyta a testvérét a slamasztikában, pedig ráígérhetett volna a prostinak egy nagyobb összeggel mint amit az úrnõ fizetett neki. A másik: megígérte a farkasoknak, hogy rendbe hozatja a kórházat és kibõvíti...ez is szépen el lett felejtve!
levyrronifan 2015 febr. 15. - 18:51:24
(323/329)
a Los miserables nagyon jo sorozat!
Alicante 2015 febr. 15. - 12:49:03
(322/329)
Köszi szépen, elkezdem majd nézni, remélem tetszeni fog. :)
10/10
suxel 2015 febr. 14. - 14:52:12 10/10
(321/329)
Ha netán valami hasonlóra, de mégis új sorozatra vágynál: március 2-tõl kora délután az RTL2-n kezdik vetíteni a Lucia - A sors üldözöttje címû telenovellát. Ugyanígy Telemundo - Argos közremûködéssel készült, stílusában és felépítésben hasonló, és a fél bandát elhozták Az örökségbõl ide. Egyébként az eredeti címe Los miserables - A nyomorultak, s a történet is elviekben Victor Hugo regényén alapszik, de én azt mondom csak nagyon halványan.
Alicante 2015 febr. 14. - 14:19:38
(320/329)
Én elõzõleg a közepétõl kezdtem el nézni, most elölrõl kezdtem el. Tényleg más, mint a többi dél-amerikai szappanopera. Végig fenntartják a feszültséget, izgalmakat, de sokszor horrorisztikus is. Túl sok a gonosz, mint a pozitív karakter. Azért ebben is elõfordulnak bakik, mint például az elmegyogyó gyalogosan megközelíthetõ San Perdóból, pár kilométerre lehet a két helyszín, ennek ellenére az ápolónõ (Milagro) aki elvitte Gabiék levelét mégis repülõre szállt, hogy eljusson Ricardo-hoz. Tudomásom szerint õ is San Pedróban él a családjával. A másik észrevétel: Az Úrnõ és bérgyilkosai honnan tudták meg, hogy Milagros készül egy levéllel Constanza fiához? Ezt még Gertrudis sem tudta!!! Az évszámokkal is baj van, mert állandóan azt hangoztatják, hogy 4 év telt el és hihetetlen módon Dávid és Max is felnõttek, egyidõsnek látszanak. Maxnál még stimmelne, de Dávidnál? Ettõl függetlenül alig várom a folytatást, a szereplõk is fantasztikusak fõleg Gabi, Antónia, Anibal és Antonio. Macariót legszívesebben agyonverném ugyanakkor nagyon hiteles, de azt a töménytelen pénzt amit az Úrnõtõl kap mire használja?...további gyilkolászásokra?...mert magánélete az nincs! Ilyen töménytelen gonoszságot, kegyetlenséget még egyetlen telenovellában sem láttam, talán kivéve az Ördögi kört, de még az is "szolidabb" volt ennél!
10/10
lostris01 2015 febr. 14. - 11:21:20 10/10
(319/329)
Csak most kezdtem el nézni ezt a sorozatot (pedig már harmadszor vagy negyedszer ismétlik :)), de már 2-3 rész után megfogott. Nem az a tipikus, gagyi mexikói sorozat, amiben minden arról szól, hogy az ártatlan bárányka fõhõsnõ pityereg, hogy nem lehet a szerelméé, mert a szerelmük így meg úgy. Azzal nem értenék egyet, hogy nincs benne szimpatikus szereplõ, nekem pl. Lucho nagyon is szimpatikus karakter. Kevés sorozatban találni olyan szimpatikus szereplõt, mint õ.
Amit különösen szeretek ebben a sorozatban, az még az, hogy nincsenek benne felesleges jelenetek, nem húzzák a történetet, mint sok más sorozatban, minden jelenetnek van valami jelentõsége (még ha elõre nem is tûnik fontosnak, késõbb derül ki, hogy mégis az volt), a szereplõk nem beszélnek a levegõbe (ellenben lásd pl. Maricruz vagy A macska, amikben csak az idõhúzás megy és 100 akárhány rész alatt szinte semmi nem történik). A történet kicsit az Ezel-re emlékeztet, persze ez utóbbi marad a favorit, de még mindig bõven veri a többi mexikói sorozatot.
levyrronifan 2014 nov. 24. - 20:43:11
(318/329)
remelem a Miserablest is megveszi valamelyik magyar csatorna mert nagyon jo sori
5/10
napraforgó 2014 okt. 06. - 09:05:52 5/10
(317/329)
Én általában nem szeretem a "megbosszulós" történeteket.
Itt is vagy 60 részen keresztül bemutatták Gabriela, és mások szenvedéseit, aztán meg a másik 60-70 részben megy a bosszuljuk meg etap.
Nem szeretem azokat a sorozatokat, ahol nem lehet a fõhõsökkel - de legalább az egyikkel - azonosulni, szimpatizálni.
Sajnos a most nézett sorozataimban nem tudok egy igazán szimpatikus férfi, vagy nõi szereplõt sem találni.
Persze, az még jónak is mondható, hogy a szereplõk nem fekete-fehérek, na, de hogy mindenki unszimpatikus legyen...
10/10
suxel 2014 okt. 05. - 14:16:08 10/10
(316/329)
OFF

hát rá sem ismertem Patriciára --> A héten vette kezdetét Amerikában a Los miserables (A nyomorultak), s abban is szerepel Alexandra de la Mora (Helena Durán), mint Aracely Arambula (Lucha Durán) karakterének a testvére, s ezért át is festették szõkére, s bizony nem akartam ráismerni. Egyébként abba a sorozatba, átvitték a fél La patrona színészgárdát. (Gabriela, Patricia, Tigre, Balmaceda, Francisca, Ricardo, és még egy 3 perc erejéig Luchot is)
4/10
Milibindi 2014 okt. 05. - 12:34:36 4/10
(315/329)
Viszont a gyerek és a válás kérdését jól megoldották! Elhangzott, a gyerek szájából , hogy neki is jobb, ha nem az látja, hallja, hogy a szülei marják egymást. A két szülõ normális kapcsolatban maradt , Alejandro is akkor láthatja a lányát amikor akarja! Irene, mint egy igazi anya úgy választott magának új partnert , hogy a kislány is szeresse!
Ez viszont piros pont! A való életben is így kéne mûködnie ennek!
4/10
Milibindi 2014 okt. 05. - 12:29:33 4/10 Előzmény napraforgó
(314/329)
Nekem maga a történet tetszett volna nagyon. Ez a sok durvaság erõszak , ami benne volt már nagyon nem! Meglehetett volna oldani ezek nélkül is illetve úgy, hogy kevésbé durva jelenetek legyenek. Mi az RTL-n néztük, igencsak meglehetett vágva. Mikor elõször adták akkor még nem volt RTLII-nk. Elsõ pár részt megnéztem neten és pl. ott benne volt , ahogy Innocencia neki esik a széknek (?) beveri a fejét, itt ezt kiszedték! Valahogy nem volt idõm a neten nézni utána volt egy meglrzésem, hogy adni fogják újra , úgyhogy vártam. Jól tettem, már csak azért is, mert így nyilván sok durvaságok egy részét nem kellett néznem .

Amúgy Antonia bûnei közül kihagyták, hogy megölte Gabriela és Ceci magzatát is! Utóbbi még feljelentést is akart ,tenni csak Antonia bosszújától tartva inkább nem tette meg.
5/10
napraforgó 2014 okt. 04. - 05:19:05 5/10
(313/329)
Röhögtem, hogy mind Antonia, mind Gabriela magassarkú csizmában tipegett be a bányába. Nem számít, hogy nem kényelmes, de a lábuk ebben jobban mutat... Gabyn kezdetben még rajta volt a védõsisak, de aztán az is eltûnt, hogy láthassuk a szép hosszú haját is. aztán így is verekedtek... (macskaharc...)
Aztán: már operálják Alejandrot, a barátok mind kinn várakoznak. Gabriela is, azon koszosan, ahogy kijött a bányából (hogy az arca mitõl lett mocskos, az nem egészen világos, de mindegy is). Aztán a már kórházi ágyon fekvõ, frissen operált pasihoz is azonmód mocskosan megy be, nem kell steril ruha, vagy ilyesmi (nyilván a fertõzéstõl nem kellett tartani a friss sebénél), szegénynek nem volt még arra sem egy perce, hogy a mosdóban legalább arcot-kezet mosson, ha már a koszos ruháit nem váltja le.

A végén meg az esküvõnél, hát rá sem ismertem Patriciára, a haja hátrafésülve, semmi frufru, és az eddig vérvörös szája is valami halvány rúzzsal volt bekenve. Gabynak is egy fura konty, soha nem hordta azelõtt így a haját. Nekem olyan idegen volt az egész.
És hogy miért egy hegy tetején, a szakadék szélén ünnepeltek a végén, az megint egy rejtély.... Nekem jó lett volna valamelyikük házának kertje, hisz mindenkinek olyan rohadt nagy háza volt gondozott parkkal, akármelyikben elfértek volna.

--------------------
Úgy mindent összevetve a sorozat nem volt rossz, de olyan nagyon jó sem. Egyszer meg lehetett nézni. A történet maga nem tetszett, de viszont jól volt megcsinálva. Az izgalmat, a feszültséget végig fenn tudták tartani.
A rendezés jobb volt, mint a forgatókönyv.
4/10
Milibindi 2014 okt. 04. - 01:19:28 4/10
(312/329)
Gondolom a rendezõ mindenkit gondosan beállított, hogy hova álljon. Tényleg fura volt, ahogy Lagartot lelõtték. Nekem olyan érzésem volt,mintha csak azért lõtte volna le Balmaceda, mert lelõtte Antoniát, ha másról lett volna szó akkor nem tette volna. Egy becsületes nyomozótól azért nem elfogadható! Simán elfoghatták volna egyébként.
Antonia jó alaposan megbûnhõdött , még az ápolók is úgy bánnak vele, ahogy annak idején Gabrieláékkal a diliházban. Mostmár Poncia is kuzin volt, nem csak egy cseléd ám mostmár õ sem volt hajlandó szóba állni vele!
A legvégén esküvõ és mindenkinek gyereke lesz. Franciskának is jön a következõ akit már el is nevezett Gastoncitonak.
5/10
napraforgó 2014 okt. 03. - 16:32:47 5/10
(311/329)
Jajj, ahogy ott óbégatnak a lelõtt Alejandro felett - de azért mindenki úgy áll, olyan szögben, hogy ne takarjon a kamera elõtt...- szóval óbégatnak, ahelyett, hogy felemelnék és vinnék kifelé. Lagartot meg úgy lövik le, hogy nem is védekezett...
Alicante 2014 okt. 03. - 09:17:03
(310/329)
Ma lesz a befejezõ rész.