10/10
Hegyirabló febr. 22. 08:23:15 10/10 Előzmény zerge44
(62/62)
Hidd el nekem, te soha nem fogod megérteni, hogy Johansson miért vállalta el ezt a szerepet.
Billy Walsh 2023 máj. 27. - 18:19:39
(61/62)
Egy hete láttam, de azóta is ezen a filmen kattogok. Rémálomszerű hangulata van, tele felkavaró jelenetekkel, ugyanakkor megható momentumok is vannak azért. 5-10 évente talál be nálam ennyire egy-egy film. Pontozni majd a második, harmadik megtekintés után fogok csak, mert túl komplex volt az élmény. Azért a 4.8-nál bőven többet ér egy ilyen bevállalós alkotás.
Azoknak ajánlott, akik már túl vannak pár ezer film megtekintésén és nyitottak az alternatív történetmesélésre.
De nekik nagyon is ajánlom!
7/10
The Cortez 2022 febr. 12. - 16:32:19 7/10
(60/62)
Nagy ritkán az ismert hollywoodi színészek is szerepet vállalnak 1-1 elvont művészfilmben. S. Johanssonnak nem volt nagy szakmai kihívás ez az alkotás, mert ugyanazt kellett csinálnia, mint a többiben: némán bambulni. Tehát csak azért került Ő ide, hogy a nevével és a meztelen testével el lehessen adni ezt a szürreális sci-fit.
A mozi leginkább David Lynch műveihez hasonlítható, vagyis nem érteni, hanem ˝érezni˝ kell. Kegyetlenül nyomasztó a hangulat, meg baszottul darkos a képi világ. Akad benne több olyan retinaingerlő vizuális effekt, amilyet a Mátrix óta nem láthattunk, ráadásul hozzájuk még durván elvont zene is társul.
Aki szereti a szürrealizmust, a trip-szerű filmélményeket vagy csak simán kíváncsi Scarlettre egy szál pinában, az bátran tehet vele egy próbát.
7/10
The Cortez 2022 febr. 12. - 16:27:15 7/10 Előzmény zerge44
(59/62)
Még jó, hogy a férfiakat használják ki a filmben. Legalább ne hazudozzál!
1/10
offtopic
tesz-vesz 2021 ápr. 27. - 16:55:01 1/10 Előzmény Owl
(58/62)

"a motorosok a romeltakarítók, akik összeszedik a hátramaradt tárgyakat és eltüntetik a bizonyítékokat."

te miről beszélsz? milyen hátramaradt tárgyakat? egyszer nem akarta megölni scarlet az elefántembert, szabadon engedte, ezért kapta el a motoros. akik kicsit olyanok mint a Dogmában a görkorisok. nem tudom komolyan venni ezt a videóklippet.

1/10
tesz-vesz 2021 ápr. 27. - 16:45:23 1/10 Előzmény Gollam24
(57/62)
ez olyan bájos: "sok kommentelőnek halvány lila gőze sincs arról miről szól a film"
szóval a film végi az erdészed, aki egy fát szállító kamionos valójában,

meg csupán erőszakolni akarta volna izénket, csak miután levált a bőre, megijedt, látszik a sofőr arcán. " rájön arra, hogy ő valójában nem is egy vonzó nő"
nagyon jó megfigyelő vagy!

szerinted ezt hogy akarta bemutatni?: "a látszaton alapuló (ki hogy néz ki, kinek milyen autója van stb.) gondolkodást akarta bemutatni"
mikor mindenkit elvisz magához a csaj?


de neked van fogalmad a filmről, ugye? szerényebben elvtársak, szerényebben.
1/10
tesz-vesz 2021 ápr. 27. - 16:28:35 1/10
(56/62)
nem hittem a kritikáknak, de igazuk volt, ez a "film" így tényleg egy nulla, ezzel így emberek elé állni: botrány! de a nagyobb botrány, hogy hogyan sikerült annyi pénzt össszeszedni, hogy levetkőztessék Scarletet. szerintem csak ez a filmkészítők egyetlen célja, hogy láthassák Scarletet meztelenül, persze raktak köré valami maszlagon, amin csámcsoghatnak a sznobok.

nem érdekel hogy mit akar szimbolizálni (így amúgy semmit, tanulság: semmi), de kulturális botrány szintén, hogy a sok igénytelen sznob disznó zabálja ezt is mint a moslékot, mindegy mit tesznek eléjük, ők tapsikolnak, és megzabálják, elfogyasztják jó keddvel ezt a filmkészítés minden alapvető elemét eldobó filmet, de ez nem is film, csupán egy videó. videóklip.
nemhogy nem két órásnak, de 10 percnek is sok lenne a film története! egy hatalmas sablon önmagában ez a révedező, öntudatra ébredő izé. millió filmben volt ez már jobban kidolgozva. művészfilmnek azért nem jó, mert semmi művészet nincs benne.
10/10
Gollam24 2019 ápr. 24. - 17:29:05 10/10
(55/62)
Látom sok kommentelőnek halvány lila gőze sincs arról miről szól a film.
Én úgy gondolom, hogy a film a sekélyes, materialista központú (pénz, egyéb fiziológiai szükségletek pl. kaja, ruha stb.) és a látszaton alapuló (ki hogy néz ki, kinek milyen autója van stb.) gondolkodást akarta bemutatni, illetve annak kicsinyességét.
Valamint azt, hogy valójában mit érzel vagy mit gondolsz igazából senkit sem érdekel.

Többek közt ezért is öli meg a végén az erdész vagy ki Scarlett Johansson-t, mert rájön arra, hogy ő valójában nem is egy vonzó nő, hanem egy előnytelen külsővel rendelkező földönkívüli lény és megijed tőle.......az meg, hogy mit érez vagy érez-e egyáltalán valamit is az a lény az erdészt és úgy általában véve az embereket nem nagyon érdekli.
Vagyis felszínesek és sekélyesek vagyunk szinte mindannyian.....és ez nagyon szomorú.Ide írd a spoileres tartalmat



Többet sem árulom el, hogy miről szól egy film, ez volt az uccsó.
7/10
Owl 2018 ápr. 13. - 15:30:23 7/10 Előzmény bundi8
(54/62)
Igen, pont ezt írtam.
2/10
zerge44 2018 febr. 17. - 12:08:19 2/10
(53/62)
Mi ez a f**adék? Scarlett Johanssonnak ennyire nem volt pénze hogy ezt elvállalja? Nem hétköznapi film. Mûvész film. Egy depressziós film a gyengék, magányosok és a nõk kihasználásáról. A szex körül forog minden a világban, mindenhol jelen van.
10/10
bundi8 2017 dec. 02. - 19:48:20 10/10
(52/62)
10/7
10/10
bundi8 2017 dec. 02. - 19:47:39 10/10 Előzmény Owl
(51/62)
Gratulálok, nagyon szépen összefoglaltad, nekem is tetszett. Ellenben a film végén az erdõben szerintem az a férfi földlakó, nem "idegen vadász" mint a fõszereplõnk. Mit gondolsz?
1/10
nagyzee90@freemail.hu 2016 júl. 28. - 17:33:56 1/10
(50/62)
Nagyon gyenge film volt, hosszú, vontatott, értelmetlen. Feleslegesen vett jelenetek, óráknak tûnõ tájkép forgatás, éttermi jelenet, hóesés, mintha nem látott volna az ember hóesést. Nyomasztó zene végig, már ha lehet annak nevezni. Maga a történet nem tudni mirõl szól, ugyan az a jelenet 6x újra véve. Pocsék film.
8/10
giggs985 2016 júl. 21. - 12:04:23 8/10 Előzmény bunndda
(49/62)
Egyáltalán nem az "abnormális" fickókra hajtott, hanem azokra, akiknek senkijük sincs, és akiket senki sem fog keresni, ha eltûnik...
1/10
Bence Gróf 2016 máj. 22. - 14:44:22 1/10
(48/62)
Idõpocsékolás
9/10
Andrea Sárkány 2016 máj. 11. - 08:15:35 9/10
(47/62)
Az biztos, hogy nem egy átlagos élményt nyújt a film, bizarr érzés visszagondolni rá. Lehet rajta elmélkedni, SJ pedig nagyon jól hozza az újszülött, abszolút érzelmek nélküli idegen szerepét, aki - az elsõdleges feladata mellett - a környezetét tanulmányozva, a látott minták alapján próbálja megtanulni nemhogy az emberi viselkedést, de az érzelmeket is, ami nagyon érdekessé teszi az egészet. Egyfajta kívülállóként, egy "idegen" bõrébe bújva szemléljük saját fajunkat, illetve azt a néhány képviselõjét, akivel összefut SJ.
7/10
Owl 2016 máj. 07. - 17:23:51 7/10
(46/62)
Megnéztem, egyetértek azzal, hogy a történet el lett nyújtva, de én teljesen mást láttam benne, mint a többi hozzászóló.
SPOILER
Spoiler nem sok lesz, mert a PORT már leírta, hogy itt egy földönkívülirõl szól a történet.
Tehát jöttek az idegenek, az alacsonyabb státusú vadász és a motorosok (több is volt). A vadász végezte a veszélyes munkát, becserkészte az áldozatokat, a motorosok a romeltakarítók, akik összeszedik a hátramaradt tárgyakat és eltüntetik a bizonyítékokat.
A levadászott, elcsábított és végül eltüntetett áldozatok a kívülrõl fekete, de inkább csak sötét de átlátszó kocsonyában végezték, míg fel nem szippantotta õket egy idegen technológia az intergalaktikus feldolgozás során, ami csak a bõrüket hagyta hátra. És talán egy ilyen bõrt használt a vadász egy kicsit kipreparálva és felturbózva, majd magára öltve a tökéletes álcázáshoz.
Mûködött is szépen a rendszer, míg a vadász depressziós nem lett, a kezdetben csak a prédára koncentráló gyilkosból elgondolkodó és az embereket egyre inkább érdeklõdve szemlélõ lénnyé változott, aki "farkasszemet nézett" idegen társaival, talán egy kis felmentést kérve a számára már nem is olyan vonzó feladat alól. Ki akarta próbálni az emberi létet, akár a szexrõl van szó, a vadászat puszta de nem gyakorolt eszközérõl, akár az érdekesnek látszó, de eddig nem kóstolt süteményrõl, amit nem fogad be az idegen szervezet. És egyszercsak sûrûn nézegeti magát a tükörben, mintha azon gondolkodna, milyen lehet embernek lenni?
Amíg össze nem fut az erdõben, - földönkívüli társai elõl bujkálva - egy másik vadásszal, a férfival, aki meg akarja erõszakolni... Már egyedül maradt, magányosabban, mint a prédái, akiket egykoron õ akart elejteni, és csak a saját álcája, a bõre pislog rá, ahogy vonszolja magát az erdõben.
1/10
gio14 2016 jan. 30. - 15:53:29 1/10
(45/62)
Idõpocsékolás.
Az alkotók valami nagyot akartak csinálni, de egy katyvasz lett belõle. Persze lehet ilyen filmeket gyártani, csak akkor a szakmai közönséget célozzák meg vele inkább.
Egyetértek azokkal, akik egy 10-30 perces rövidfilmbe belerakták volna ezt az anyagot.
Még a 30 is sok.
9/10
Matthias96 2016 jan. 25. - 00:27:32 9/10
(44/62)
Számomra érdekes volt ez a film. Nagyon le van pontozva, gondoltam megnéztem. Nagyon nem értettem a filmet, de tetszett. Nagyon nem értett semmit a nõ, pár mondaton kívûl,engem lekötött. 9/10
bunndda 2016 jan. 24. - 16:08:43 Előzmény napviragi
(43/62)
SPOILER!!!

Ha ez a film tényleg a magányról szólt, (nekem egyáltalán nem esett ez le) akkor miért pont az abnormális fickókra hajtott rá?!
A normális sráccal kezdhetett volna valamit. Ja, hogy azért mert õ egy földönkívüli, és direkt kevésbé szimpatikus fickókra hajtott. De akkor hogy jön ide a magány és a "csak a testem kell" üzenete?!

Szerintem ez tipikusan az a fajta mûvészfilm, amit pont az értelmetlen, logikátlan dolgai miatt dicsérnek. Nem sikk bevallani hogy "nem értem, de a hiba nem az én készülékemben van".

"Ha kihasználnak-a tested, a lelked- és senki nem véd meg, az azt jelenti, hogy nem szeretnek,senki nincs veled, érted."

Talán a "cseh srác" szerette volna a lelkéért is, ha nem veri fejbe egy kõvel...

Még ha értem is (most már) hogy mi volt a mondanivaló, igencsak sz*rul lett összerakva a film. Attól hogy "mûvészi" akar lenni, nem kell hogy logikátlan is legyen. Ilyesmire csak a sznoboknak van szükségük.