9/10
m3246 2014 febr. 19. - 21:32:16 9/10
(28/28)
Köszönöm azoknak akik megcsinálták! Nyilván semmi értelme a filmnek... sõt a film része nem is érdekes, de nyilván ki kellett találni valamit (aki tud jobbat ennél csinálja meg Õ)... de mennyire jó hogy ilyen minõségben sikerült csinálni egy koncertfilmet... fucking Metallica!!! Állat... toljál be két sört, kurd fel a hangerõt, csapd pofán a szomszédot ha ugat és üvölts amíg bírsz... Imax-ban megnéztem vola, de az kimaradt... sima 9/10
10/10
King Diamond 2013 okt. 26. - 15:17:10 10/10
(26/28)
SPOILER IS LEHET BENNE!!!
Sosem voltam nagy Metallica rajongó, de ismerem a zenéjüket, és vannak is számaik/albumaik, amik tetszenek, habár nem ismerem minden albumukat. Viszont ettõl függetlenül ezt a filmet meg kellett néznem moziban. Egyrészt azért, mert habár nem láttam egyetlen koncert DVD-jüket sem, azt bizton állíthatom, hogy egyik sem lehet ilyen lenyûgözõ (sem látványban, sem hangzásban, semmiben), másrészt pedig mert azért így mégiscsak más, mintha otthon nézném. 'Sajnos csak sima' 3D-ben néztük, de olvastam beszámolót az IMAX 3D-s vetítésrõl is, az mekkora lehetett...
Tökéletes volt benne minden. A setlist (annak ellenére, hogy voltak számomra ismeretlen tételek--lehet, hogy jobb lett volna elõtte tanulmányozni a soundtracket), a hangzás, látvány, egytõl-egyig pazar volt, és a jelenetekkel is tökéletesen össze voltak hangolva a dalok.
Ezek után sem leszek/lettem nagyobb Metallica rajongó, mint voltam, de az leszögezhetõ, hogy az a véleményem változott, miszerint eddig úgy voltam vele, hogy élõben nem kéne õket egyszer megnézni. Mert de, egyszer mindenképp látni kell õket élõben.
A film a maga kategóriájában 10/10.
tomes.marcos 2013 okt. 24. - 08:11:31
(24/28)
Ez igen. Egy hétig vetítették nálunk Antal Nimród új filmjét, és összesen csak 25 db hozzászólás van bejegyezve hozzá. Pedig állítólag tényleg jó volt. Na persze én se láttam. A filmvetítéssel egy idõben két interjú is készült vele, egyiket az index, másikat az origo készítette. Elõbbi még elérhetõ:

http://index.hu/kultur/cinematrix/2013/10/01/nem_kell_lancfuresszel_nekem_esni/
Davidson91 2013 okt. 17. - 20:49:17 Előzmény Ljerk
(23/28)
Tulajdonképpen mielõtt megalakultak halálra voltak ítélve nem? :D Meg a puszta véletlennek és szerencsének köszönhetõ, hogy világhírûek... Ilyen hozzáállással nem lehet mit kezdeni ráadásul ez a topik a filmrõl szól
ami ZSENIÁLIS! Lenyûgözõ látvány világ, dübörgõ hangzás, szinte végig borsódzott a hátam:) a keretsztorinak biztos van jelentése de sajnos én nem értettem ettõl függetlenül óriási élmény!
10/10
Ani77 2013 okt. 14. - 19:30:01 10/10
(22/28)
A Pécs Plázában. :)
rajzol81 2013 okt. 14. - 15:42:30
(21/28)
Jó volt. A Seek pedig biztos benne lesz a 2. részben.
10/10
Ani77 2013 okt. 14. - 10:49:26 10/10
(20/28)
Elõször is - láttaaaam! :)
Nekem borzasztóan tetszett! Elõször csodálkoztam, hogy koncert 3D-ben, van ennek értelme? És volt... Csomó olyan apró részlet ütött be sokkal jobban, amit alapban is észreveszel a sima koncertfilmen is, de csak épp a tudatod felszínén suhan át, hogy láttál valamit... a 3D valahogy közelebb hozta az egészet. Látványra zseniális... valahogy a sima koncertfilm és az élõ koncert között helyezkedik el, így jön ki egy majdnem-koncertélmény.
Az összeválogatott számokkal összességében elégedett vagyok, a Seek&Destroyt hiányoltam... pedig a koncepcióba is beleillett volna. Esetleg még egy Whiplash. :) El tudtam volna nézni-hallgatni még vagy két órát. A végén az Orion csúcs volt...
A keretsztori látványos volt, engem nem zavart, hogy kissé összefüggéstelennek hatott. A legjobban az tetszett benne, ahogy fokozták a feszültséget: elõször a kihalt utca, utána a véres kéznyom és így tovább, egészen a tetõn játszódó jelenetig... A lovas figura kellõen durvára sikeredett.
Abszolút nem bántam meg, hogy megnéztem, sõt... ha tehetném, megnézném még egyszer.
A táska tartalma voltaképp lényegtelen volt. Kb. mint a Ponyvaregényben. :)
szalonypatryk 2013 okt. 13. - 11:03:38
(19/28)
En ma fogom megnézni, remelem a 3D jo lett és nem ront a koncerten.
8/10
nagyzoo85 2013 okt. 10. - 07:22:29 8/10 Előzmény CLS
(18/28)
A film rész nem szól semmirõl, csupán egy kis apokaliptikus látványosság. A "fõszereplõ", ha jól emlékszem, összesen 10 szót mond, azt is üvölti. Ez töri meg idõnként az egyébként elképesztõen látványos koncertfelvételeket. Amikor az One-t a csatajelenettel felvezették, na az fúvazze volt.
Szerintem beülök még egyszer megnézni, marhajó volt.
10/10
Perzonallica 2013 okt. 08. - 23:52:34 10/10
(17/28)
Nagyon, nagyon tetszett! Minden Metallica rajongónak kötelezõ, de még annak is, aki nem rajongó, de egy-két számot megbír hallgatni tõlük. A filmes része tényleg semmit mondó, viszont illeszkedik a koncertfilmbe. Nekem nagyon tetszett, egyszer még a héten elmegyek rá biztosan.
ba0805 2013 okt. 06. - 09:59:02
(16/28)
Nagyon tetszett, bár én elfogult vagyok, Metallica a szívem csücske:) Egy szuper koncert film volt, bár a történet kissé zavaros, nem tudtam kibogozni, de itt nem is ez volt a lényeg :)
10/10
Bornbela 2013 okt. 04. - 22:06:19 10/10
(15/28)
Sziasztok, én ma néztem meg, nálam abszolút 10/10! :)))))) Okés, a sztori mögött nem kell nagy megfejtéseket keresni, egészen egyszerûen csak hagyni kell, hogy a film magával sodorjon - a kerettörténet kissé apokaliptikus hangvétele szerintem kiválóra sikeredett egyébként. A koncert(ek)re pedig szinte szavak sincsenek...
Én azt mondom, hogy aki kicsit is tudni akarja, miért is annyira jó a média szinte minden formájából számûzött rock/metalzene (jómagam már 22 éve vagyok a stílus elkötelezett híve:)))), az mindenképpen nézze meg ezt a filmet!
CLS 2013 okt. 03. - 09:37:20
(14/28)
Remélem idõvel lesz itt olyan hozzászólás is, ami a filmrõl szól.
A trailer alapján az a gyanúm, hogy ez a film nem a zenekarról vagy a zenéjükrõl szól, legfeljebb kapcsolható a story egy vagy több dalszövegükhöz, és "mellesleg" (hogy eladhatóbb legyen), az idõ felében Metallica koncert bevágásokat láthatunk. De ne legyen igazam.
Pénteken nézem meg, utána lehet, hogy okosabb leszek :)
TomiFilth 2013 szept. 29. - 16:10:12
(13/28)
Fura,valóban volt pár jó albumuk...Imádom a rock/metal zenét,de a Metallicát én erõsen túlértékeltnek tartom,fõleg hogy az utóbbi pár albumuk számomra semmit mondó és néhol idegesítõ is. Minden esetre a filmet megnézem.. :)
cellasto 2013 szept. 29. - 11:26:03
(12/28)
a fekete album már az üzletrõl szólt és az az utániak is..
én személy szerint sajnálom nagyon.
hihetetlen jók voltak a negyedik albumukig..aztán számomra törés,szinte hallgathatatlan az összes számuk azóta számomra.
bszellem 2013 szept. 29. - 09:02:34
(11/28)
Szinte kölyök korom óta veszem a lemezeiket, a Master óta a megjelenéssel azonos idõben. Szerintem csak a Load és a Reload volt egy kis eltévelyedés a zenéjükben. Még mindig a fiatalságom emblematikus figurái õk, én várom a filmet és a 17 éves lányom is, együtt fogjuk megnézni. Nem kételkedem, hogy fantasztikus filmet fogunk látni, számomra erre Antal Nimród és a Metallica elég garancia.
cellasto 2013 szept. 28. - 13:16:22
(10/28)
az utolsó valamire való Metallica album az"..and justice for all"amit 88-ban adtak ki
reay 2013 szept. 28. - 09:59:54
(9/28)
A Megadethért sosem rajongtam. A 97-es Reloadig pedig minden Metallica albumot imádtam, a Reload kb közepes volt számomra, de még azt is meghallgattam párszor. Az utána jött dolgaik viszont már nem jöttek be, de megesik az ilyen.