szookedorina 2018 máj. 04. - 21:18:52
(29/29)
Üzletpolitika; amíg lószar van addig veréb is van.
szookedorina 2018 máj. 04. - 21:14:39
(28/29)
Teljesen mindegy, hogy sikeres vagy "gazdag" akkora hülye ez a gyerek ezzel a mindent összedobálokkal.
Disznó és csirkehúst fűszerpaprika panírban sütni?! ...és ez csak egy.
napraforgó 2017 jan. 30. - 06:31:20
(27/29)
Én szeretném, ha olyan kajákat mutatnának be, amelyek valóban az évszakhoz igazodnak.
Én otthon nem sütök kajákat a sütõben nyáron. Ilyenkor nincs pizza otthon, nincs rakott krumpli, nincs csõben sült karfiol, kel, vagy akármi. Nem sütök pogácsát, piskótát és semmit se kánikulában. Sajnos a szakácsok az ilyesmit nem tartják észben. Ja, sütnek nyáron, kemencében, no hányunknak van ilyen otthon? - nekem nincs. És a hatodik emeleten nyilván keveseknek... Szóval hagyjuk a kacsacombokat a kemencében, meg a székely- vagy rakott káposztákat, amiket fél napokig kell fõzni cserépedényben....
Nyáron szeretem az egyszerû, könnyû kajákat. Télen meg nem gond a sütõt begyújtani, kicsit legalább "rásegít" az amúgy sem túl jó fûtésre...
Tessék már úgy összeválogatni a mûsorokat, meg a kajákat, hogy passzoljanak az évszakhoz!.... Olyan nagy kívánság ez? Csak kicsi odafigyelést ígényelne....
nyugiss_ 2016 szept. 02. - 21:53:28
(26/29)
pedig biztos jók a kajái, de nekem nem lenne türelmem megcsinálni :/
nyugiss_ 2016 szept. 02. - 16:04:30
(25/29)
nekem még ezek a "15 perces"kajái is túl körülményesek :D
inkább csinálok egy pörkött-nokedlit
Keresztes³ovag 2016 szept. 02. - 15:50:51
(24/29)
sajna nem. Néha összedobok egy olcsó ehetetlen pizzát és az nekem jó is. Nálam nem a minõség a lényeg, hanem a mennyiség
offtopic
Keresztes³ovag 2016 szept. 01. - 20:50:50
(23/29)
a szõke nõ viccek etalonja
nyugiss_ 2016 aug. 31. - 22:51:56
(22/29)
alkesz gabesz újra támad? :D
offtopic
Keresztes³ovag 2016 aug. 31. - 19:13:22
(21/29)
rendben, mindössze csak arra akartam kilyukadni, hogy nyolc film is kevés volt ahhoz, hogy megtudjuk mennyire vághatta Harry seggét a nimbusz 2000
offtopic
Keresztes³ovag 2016 aug. 30. - 17:02:34
(20/29)
akárkire! Ne égess fel minden hidat magad mögül, mert lehet, hogy az egyiken egyszer érdeked lesz visszamenni valamiért.
Keresztes³ovag 2016 aug. 28. - 19:27:16
(19/29)
nyugiss 2016 aug. 28. - 19:23:27
(18/29)
hát te nagyon kész vagy ikszdéééééééé :DD
ezt kivágom és elteszem, annyira jó :D
Keresztes³ovag 2016 aug. 28. - 19:18:38
(17/29)
ne másokon töltsd ki a dühödet, csak azért mert a varázskalap nem a griffendélbe osztott be
offtopic
Vinnie731 2015 jún. 15. - 19:53:01
(16/29)
ma pedig gondoltam rá, hogy készítek valami finomat Gordon Ramsey receptjei közül is próbaképp, de szerintem véletlenül megihattak lent valami kiömlött ajzószert a kutyáim, mert azóta egyfolytában megakarják kefélni a lábamat. Majd, ha lenyugszanak és megtudom tõlük csinálni, leírom hogy milyen lett.
Vinnie731 2015 jún. 09. - 08:42:09
(15/29)
én egy ideig eszegettem ezeket a Jamie által receptelt kajákat, de kiderült hogy ettõl büdös a szám, és amikor felszállok a buszra, ezért száll le az a sok ember a tervezettnél hamarabb.
K. Judit 2015 ápr. 28. - 11:58:55
(14/29)
"Ha azt gondolja hogy nincs ideje fõzni, gondolja át újra", ez nem hazugság. Csak kéri, ill. javasolja hogy próbáld meg, tégy egy kísérletet, õ ebben segít, aztán majd eldöntöd, megfogadod-e a tanácsát, vagy rendelsz.
Sokkal kevésbé erõszakos ez a szlogen, mint mondjuk sok mai reklám ...

Jamie Oliver 17 éve van a képernyõn. Én több sorozatába belenéztem, mert már régen felfedeztem, milyen tehetséges. Ezért tudom, hogy dolgozik õ mindennel, bejárta már az összes kontinenst, ezekrõl az útjairól is mind készültek filmek, persze nem láttam mindet, de azt elmondhatom, hogy ahol járt, sehol nem a legdrágább vendéglõkbe látogatott el, mindig mindenhol az autentikus helyi ételek készítõit kereste. (Az egyik legújabb mûsorában pl. hazatér Angliába, és ott is a különbözõ régiók ételeinek eredetét kutatja, sokszor mindenféle tájakról érkezett bevándorlókkal fõz együtt.) Ezek pedig mindig a szegényebb réteg, el is mondta, ahhoz kell igazán fantázia, ha csak mondjuk liszted, rizsed, esetleg száraz sajtod van. És õt igazolja az összes ilyen eredetû étel, mint mondjuk a pizza (liszt, víz, száraz sajt). Halászokat, hegyi pásztorokat látogat meg, velük együtt készíti a sokszor legegyszerûbb ételeket, azokból az alapanyagokból, amik épp a kezük ügyébe kerülnek.

De ez a mûsor, amit említesz, másról szól: arról hogy kevés plusz munkával jobb kajákat lehet házilag készíteni, mint elmenni a sarki hotdog, vagy hamburger árushoz, ill. rendelni egy kínai menüt. Ezeket az ételeket a mai rohanó világban amúgy sem tudjuk kikerülni, sem azok, akik dolgoznak, sem azok, akik gyerekkel vannak otthon, sõt, már az idõsebb korosztály sem, õk is megengedik maguknak néha inkább a kényelmet, még ha a kaja nem is olyan remek.

Amit Jamie próbál magyarázni, az az, hogy ha néha rákényszerülünk is a fast food-ra, az esetek nagyobb részében jobb lenne, ha mégis inkább friss alapanyagokból, zöldségekbõl, frissen fõzött/sütött, házilag készült étel kerülne az asztalra.

A 15 perces mûsorában nyilván azért fõz garnélát, bélszínt, csirkemellet és szûzérméket, mert azok sülnek-fõnek meg ilyen rövid idõ alatt. (Bár sokszor láttam darált húst, kolbászt, sõt hús nélküli ételeket is fõzni.) Nem kell külön mondani, hogy ha harminc percünk van, akkor nem marhapörköltet, vagy kacsát-libát kezdünk el fõzni, hanem olyasmit, amirõl tudjuk, hogy hamar megvan.

Különben ezeket a sorozatokat Jamie nem kifejezetten a magyar nézõknek készíti ...
aMGee 2015 ápr. 28. - 09:40:17
(13/29)
Nekem nem is azzal van gondom, amit csinál. Csak ne állítson valótlan dolgokat. Vmi ilyesmi a mûsor szlogenje: "Ha azt gondolja hogy nincs ideje fõzni, gondolja át újra". A fõzéshez (akár mennyire nem szeretnénk) hozzá tartozik az elõkészítés és a rendrakás is. Én is össze tudnék ütni egy ilyen kaját ennyi idõ alatt, de amíg eljutok odáig, az több idõbe is telhet. És ha nekem nem nincs annyi idõm, akkor már itt nem stimmel az egész azzal a 15 perccel. Ráadásul megint ott vagyunk, hogy ez is csak akkor mûködik, ha rendelkezésünkre állnak a megfelelõ eszközök és lehetõleg van elég hely és minden kéznél is van. Hol lát az ember manapság egy olyan konyhát itthon, mint ami a mûsorban van (hacsak nem gazdagéknál)? És megintcsak vissza kell térnem az alapanyagokhoz. Nézzük már meg hogy mivel dolgozik az esetek többségében: garnéla, bélszín, szûzérme, egzotikus halak, zöldségek, különleges fûszerek stb. Most én ezt hogyan tudnám megengedni magamnak a havi minimálbérembõl, ha annak is örülhetek hogy egyáltalán kajára telik. Ezzel pedig sajnos nemcsak én vagyok így, hanem az ország lakosságának jelentõs része. Angliában a minimálbér 800 fonttól kezdõdik (kb. 340.000 ft és az olyan kulimunkákra vonatkozik, mint a takarítás, mosogatás stb). Igaz, ott sem olcsóbb minden, de legalább az ember könnyebben tud gazdálkodni. Ezt most hasonlítsuk már össze a magyar minimálbérekkel, úgy hogy az ember nem csak kajára kell költsön havi szinten.
K. Judit 2015 ápr. 27. - 21:24:37
(12/29)
"Viszont a mûsor (mivel közszolgálati tv.) többnyire a csóró többség számára (mint pl. nekem) szól."

Szerintem ez tévedés. (Nem tudom, miért épp a 15 perces kajákat adja le az MTV, Jamie-nek rengeteg sorozata van.)
15 és 30 perces kajái éppenséggel pont azoknak szólnak, akik megengedhetik maguknak a viszonylag drága készételeket akár nap, mint nap, és éppen arra próbálja rávenni ezeket a háztartásokat, hogy sokat spórolhatnak, finomabb, egészségesebb ételeket tehetnek az asztalra, ha hallgatnak rá, és nem félnek egy kis plusz erõfeszítéstõl.

Én ezért vagyok elnézõbb Jamie-vel, mert nekem átjön ez az üzenet.
Szerintem is a fast food-ra rengeteg pénz megy el, nem finom a vödrös csirke, de mégis megvesszük, sõt abba se tudjuk hagyni, unalmas a pizza, de a gyerek inkább azt kér, mint mondjuk krumplifõzeléket vagy resztelt májat. Mert a divat is számít. Én úgy vagyok vele, hogy ha csak negyed, vagy fél órám van, akkor inkább maradok a szendvicsnél (virslinél, tükörtojásnál), nem töröm össze magam, hogy elõteremtsek egy háromfogásos menüt, hogy utána levegõt se kapjak. De a 30 perceseknél már én is tanultam egy-két trükköt, nem állítom, hogy ugyanannyi idõ alatt sikerült, mint Jamie-nek, de szerintem nem is az a lényeg.

Annyiban is meg kell védenem Jamie-t, hogy sokszor elmondta, természetesen az edények, a sütõ, a tûzhely, a vízforraló, a robotgép stb. már mind elõ van készítve. Tehát az nem számít bele az idõbe. Így ha tésztát, vagy rizst fõzünk, és már eleve forró vízzel öntjük fel, rengeteg idõt spóroltunk. És persze, hogy elõkapjuk a mélyhûtõbõl a zöldborsót, spenótot, és a leveles tésztát, ha éhesek vagyunk.
Szóval nem kell mindent halál komolyan venni, sem mérni az idõt, inkább csak arra figyeljünk, milyen újdonságokat, trükköket leshetünk el tõle. Nekünk a magyaros konyha (rántott csirke, töltött káposzta, lecsó stb.) áll az elsõ helyen, õ viszont valahogy globálisabban nézi a fõzést. Nagyon bátor, nem fél kísérletezni, de ez nem jelenti azt, hogy nekünk pont ugyanolyat kell készítenünk, fõ a kreativitás.

Én még mindig szeretem a lelkesedését, imádja a szakmáját, ráadásul mindenkivel megtalálja a közös hangot (a közös nyelv a gasztronómia). Egyébként meglepett, amikor kimondta például, hogy amit az angolok nemzeti eledelüknek gondolnak, az egész máshonnan származik, a volt gyarmatokról, a menekültektõl, ill. a bevándorlóktól. Hogy arról már ne is beszéljünk, hogy a klf. fûszerek, teafüvek stb. hogy kerültek a britek asztalára. Szóval nem is szívbajos …
aMGee 2015 ápr. 27. - 17:59:17
(11/29)
Én oda vagyok a jó ételekért. Elismerem hogy a mûsor nagyon látványos és jól van megszerkesztve. Igazi hatásvadász. Azonban a gyakorlatban nemigazán néz ki minden úgy, ahogy a képernyõn látható. Sajnos rengeteg olyan dologról nem történik említés, ami szükséges ahhoz hogy tényleg úgy lehessen elõadni az egészet, ahogy a csávó teszi a képernyõn.

1. Nem esik szó az elõkészítésrõl. Én is nagyon sok kaját fõztem már. Némelyik nálam is pillanatok alatt elkészült, viszont ezeknek az elõkészítése kétszer annyi idõbe tellett. A Jamie meg gyakorlatilag minden alapanyagot már elõkészített formában kap kézhez. A mûsorban meg hangsúlyozza hogy "villámgyorsan, 15 perc alatt". Akkor most hogy is van ez?

2. Gondolom azért mindenkinek feltûnt, hogy az ételek egy tökéletesen felszerelt, tágas konyhában készülnek, profi eszközökkel. Namármost ha ezt át akarjuk ültetni a magyar élethelyzetbe, nemhiszem hogy ugyanezt elõ lehetne adni. Próbáljon meg kaját fõzni egy 4x4-es kiskonyhában robotgépek, óriási tûzhelyek, hiper-szuper teflon edények és szike élességû kések nélkül.

3. A Jamie eleve minõségi alapanyagokból dolgozik. Ráadásul nem egyszer mutat be olyan ételeket, amikhez a hozzávalók sem tartoznak a "túl olcsó" kategóriába. Lehet hogy Angliában máshogy mennek a dolgok, de nekünk magyaroknak ne akarjanak olyasmiket mutogatni, amit az itteni élethelyzeteket és körülményeket figyelembe véve csak a tehetõs kisebbség tud megengedni magának. Viszont a mûsor (mivel közszolgálati tv.) többnyire a csóró többség számára (mint pl. nekem) szól.

4. Tegyük fel hogy rendelkezésünkre áll a jól felszerelt konyha és a minõségi alapanyagok. Viszont akkor is mi garantálja azt a 15 percet, ha nincs meg mellette a kellõ tudás és gyakorlat? Jamie viszont több évtizedes tapasztalattal rendelkezik, és igazi mesterszakácsok mellett tanulta ki a szakmát.

5. Bár ez csak apróság, de nem esik szó a mosogatásról és a rendrakásról - ami valljuk be - bõven nem 15 perc.

Szóval összegzésképpen elmondható hogy, bár az egészen jól van elõadva minden, de sajnos egyáltalán nem fedezi a valóságot.
olahmiki1959 2015 ápr. 04. - 07:56:02
(10/29)
Ettõl féltem!

A "magyaros szûzérmék" címszó alatt elkészített borzalomnak kb annyi köze volt az eredeti kajához, mint nekem az integrálszámításhoz. (Ezt a poént régebben már elsütöttem egyszer, - szerintem akkor se jött be, - de most nem jutott jobb az eszembe...:)
A lényeg, hogy nagydumás angol gyerekek ne akarjanak NEKÜNK magyar kajákat sütni-fõzni, csak akkor, ha már legalább 15 éve nálunk élnek, és megismerték az itteni konyhát.
Akkor nem tesznek bele a lecsóba ALMÁT! - te jó ég, a németeknél elfogadott, hogy mindenféle sültekhez almaszószt, meg ilyen szirszarokat adnak köretként, a klasszikus magyar lecsóban ez elképzelhetetlen, - és az a rengeteg idegen fûszer is teljesen felesleges volt, amit a Jamie gyerek belekevert a lecsós alapba.

A szûzérméket is úgy készítette el, hogy majdnem összekarmoltam magam, grillrácson angolosan, jó száraz kérgûre sütötte a húsdarabokat, - amelyeket vastagra hagyott, holott laposra kellett volna kivernie, - miközben a belsejük félig nyers maradt, amitõl a magyar ember megõrül!
Nekünk a hús az legyen jól átsütve, belül is, nem érdekel, hogy a hülye angolok hogyan szúrják el a legjobb kajákat is, ahelyett, hogy néha ennének már egy jót!...

Az indiai kaját már meg sem vártam, pedig az volt a mûsor második felének az elkészítendõ feladata.
De nem nekem!...:)