Téma: Vonzások

@angel82 2021 máj. 30. - 19:01:35
(59/59)
"... Ahogy a virág sem maga választja meg színét, úgy mi sem vagyunk felelősek azért, mi lett belőlünk. ..." Én már ezután kész lettem, a film legelején. Tud valaki valamit erről, ez egy idézet? Még nem néztem végig a filmet, de meg fogom tenni.
3/10
pihes 2020 aug. 19. - 14:47:30 3/10
(58/59)
Van egy hangulata a filmnek, de az nem mindenkinek való.
Nem tudott elvinni egy jobbik irányba sem!

3/10
10/10
nicole00313 2020 júl. 17. - 00:17:02 10/10
(57/59)
Érdekes film volt. Az első pár percben azt hittem kikapcsolom, de aztán teljesen beszippantott és csak azt vettem észre, hogy vége...IMÁDTAM. Azóta többször újra néztem, és nem tudom megunni. A színészi játék is kiváló, ugyanis Matthew és Mia tökéletesen játszák a pszichopatát. 10/10
2/10
Held93 2020 júl. 04. - 21:36:42 2/10
(56/59)
Logikátlan,vontatott,számomra csalódást keltő film volt!
1/10
Dr. Classic 2020 máj. 20. - 15:21:46 1/10
(55/59)
Fél órát birtam nézni belőle. Pedig kigyúrtam már magam "mozizásból".
9/10
fxviewer 2019 júl. 18. - 23:38:14 9/10
(54/59)
A film története nem egy nagy különlegesség, de ez a film nem a történettől lesz kiváló!
Kapunk egy átlagos sztorit sok rejtéllyel, amik a feszült 99 perc alatt kiderülnek. A rendezés az ami elképesztő módon művészi és elvont. A színészek több mint korrektek, Nicole Kidman alapból eléggé pschyo, főleg ebben a szerepben! Mia Wasikowska, pedig elragadó a pszichopata szerepében!
Ezt a filmet csak ajánlani tudom! Ha egy másik filmhez kéne hasonlítanom akkor az "Árva" és a " A lány a vonaton" elemei találhatóak meg benne.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A befejezés nem sikerült olyan jól és most nem az utolsó képkockákra gondolok, mert az nagyszerű volt, ahogyan visszatért a film az elejéhez. Nyilván érthető módon enyhítettek a végén, hogy az ember ne úgy keljen fel, hogy ez egy nyomasztó és sötét film volt, de én pont ezt akartam látni a végén is!

A zuhanyzós jelenet, amikor magához nyúl a gyilkosság élvezete miatt, az brutálisan el lett találva. A Dexter nevű sorozatban láttam már hasonlót, de itt a rendezés miatt még jobban meghozta a hatását, hogy milyen beteg emberekről is beszélünk. A magassarkús jelenet is egy nagyon erős jelenetre sikerült.
A végén viszont, amikor lelövi a lelkitársát még mielőtt megölné az anyját, teljesen érthetetlen és kiábrándító volt! Az anyjával az egész filmben csak veszekedtek, miközben Richardba teljesen beleszeretett. Ez a fajta enyhítés, hogy a film valamilyen szinten megfeleljen a mostani társadalmi normáknak, NEM KELLETT VOLNA! A legjobb befejezés az lett volna, ha lelövi mind a kettőt és egyedül útra kel, hogy embereket gyilkoljon szerte az országban!



1892fx 2019 júl. 14. - 13:20:55
(53/59)
Közepes Thriller, jó rendezéssel, a színészek is nagyon jók. Többször megnézhető, csak ajánlani tudom! Nicole Kidman feje önmagában elég pschyo, főleg az a szerep amit ráírtak, a kiégett özvegy!
Jobb film, mint amire számítottam, nem bántam meg.

Spoiler:
Charles végül megkapta méltó büntetését vajon India mikor fogja?


3/10
RTommy9 2019 ápr. 02. - 13:06:15 3/10
(52/59)
Nem mondanám igazi, jó thrillernek, furcsa, kicsit beteges, nem tetszett. Jobbat vártam, 3/10 nálam.
7/10
AdiRicka 2019 jan. 04. - 23:11:47 7/10
(51/59)
Chan-wook Park zseniális. Kiváló thriller tele jól megválasztott művészi elemekkel. Nagyon jó a fényképezés és a zene, mint a rendező összes filmjében és a történet is nagyon jól van összerakva. Sokszor kicsit unalmas és vontatott, de ennek ellenére nagyon tetszett, erős hetes.
8/10
InteriorLulu 2018 márc. 06. - 15:05:37 8/10
(50/59)
Nagyon okosnak, hovatovább értelmileg felsõbbrendûnek képzeled magad. Bár mivel nem ismerlek, simán lehet hogy tévedek, mindenesetre így jön le.
Ami viszont biztos, hogy amit ide írtál, az szinte olvashatatlanul modoros.
7/10
nick név 2017 ápr. 05. - 19:57:32 7/10
(49/59)
Chan mester ismét letette a névjegyét, e film kapcsán a globalista világ színpadán. Ha természetesen nem is volt egy Oldboy, vagy egy Lady Vengeance, azért még egy jó film volt a vonzások. Számomra kitûnik a sok hasonszõrû családi thriller közül. Nem volt a végén katarzis, különösebb mondanivaló sem, de nem is ez volt a film célja, ez egy másféle alkotás. (Spojler)
A film végére kiderült, hogy nem csak a nagybáttyal, Charlie-val van valami, de a kis-törékeny India sem egészen egy neurotikus lány, akinek a jéghideg anyja mellett még az apja halálával is meg kell küzdenie. Számomra ütött a felismerés, amikor kiderült, hogy India, akár csak a baljós nagybácsi, született pszichopata. Döbbenetes volt az a pillanat, amikor nem csak közelített a felismeréshez, hanem világossá is vált a számára, hogy õ igazából ebben nagyon is azonos Charlie-val. És a további kérdések felvetõdése, az apa szerepének átértékelése is egy érdekes pontja a filmnek. Hogy minden bizonnyal az apa tudta, hogy akár a testvére, a lánya is pszichopata, ezért is akarta India-t megvédeni Charlie-tól, hogy elkerülje a lánya teljes lélek nélküli mûködését. És India talán csak az apja miatt nem lett már korábban is hasonló Charlie-hoz, õ volt az, aki próbálta egyfajta helyes mederben tartani.
Nyilván az kicsit légbõl kapott megoldásnak tûnik, a vonzalom tekintetében, hogy honnan is tudhatná az intézetben élõ Charlie, hogy India akár csak õ, pszichopata. Persze itt is lehetne magyarázni, hogy õ csak rendkívül kedvelte valamiért és utána a személyes találkozáskor derült ki, hogy nincsen egyedül a pszichopátiájával. Csak ez egy erõltetett magyarázatnak tûnik. De ettõl eltekintve teljesen rendben van a film. (Spojler vége)
Nem minden idõk egyik legjobb filmje, de egy lassabb folyású thriller-nek egyáltalán nem rossz, ahogyan rossz filmnek sem tudnám nevezni. A vizualitás és a választott zenék pedig rendkívül a helyén voltak, ahogyan azt Chan-wook Park-tól már megszokhattuk. Drámának nem dráma, nem is érdemes úgy kezelni, egy igényesen elkészített thriller.
7/10
Koltay Lívia 2016 máj. 24. - 22:56:44
(48/59)
Ez egy beteg film volt. 40 percig bírtam, utána pörgettem...operatõri munkát értékeltem egyedül...Nicole Kidman legtöbb filmje ilyen különc, beteges, nem nevezném mûvészi filmnek...semmi értelme nem volt. Tanulság, akit egyszer bezártak , mert bizonyítottan beteg, soha nem szabad kiengedni.
8/10
Tímea Hunyadi 2016 jan. 17. - 20:03:51 8/10
(47/59)
Egyszerûen már megszámolni sem tudom hányszor megnéztem már. A történet sok helyen foghíjas, megválaszolatlan, de hogy lehet rajta spekulálni és elgondolkodni, ezáltal a nézõt is belevonni a dolgokba, ez nagyon tetszett. A történet megfogott bár az elején gondolkoztam h kikapcsolom és utána azt vettem észre, hogy már vége van. (SPOILER)Természetesen nekem a zongora rész tetszett a legjobban. Mint szerintem mindenki, szexuális légkört vél felfedezni, ámbár nekem eszembe jutott, hogy mivel elhangzik, hogy India nem szereti ha hozzáérnek, neme inkább ez mutatkozik meg ebben a jelenetben. Illetve egy égetõ kérdés hagyott maga után a film bennem. Honnan a szentlélekbõl tudta Charlie, hogy India olyan mint õ, mikor soha az életben nem találkoztak, mert gyerekkora óta a gyogyóban volt.(SPOILER) Mindent összevetve a rendezõi munka csodás! A képi világ lenyûgözõ, aki ezeket felfedezi és értékeli a filmekben szerintem ezt a filmet is értékelni fogja ;) :D
.::::::. 2015 jún. 02. - 11:39:57
(46/59)
Nem tetszett. Maga a film lekötött, de a sztoriban sokkal több lett volna, mint amennyit kihoztak belõle. Annyira feszült volt végig hogy vártam a fordulatot de semmi. Egy csomó kérdés megválaszolatlan maradt pl.

Spoiler
Miért nem beszélt soha az apa a családjának a testvérérõl? Mibõl gondolta Charlie hogy a lány akit nem is ismer, olyan mint Õ?
10/10
Bubu24 2015 jan. 27. - 21:16:22 10/10 Előzmény Viharsziget
(45/59)
Az én véleményem szerint:

SPOILER!!!!!!!!!!!

A filmben vannak bejátszások Indiáról és az apjáról,ahogy vadásznak és az apja tanítja a lányának,hogy VÁRJON. Ezért nem nyírja ki a csaj rögtön Charlie-t,hanem vár a megfelelõ alkalomra.

A sheriffes rész nekem sem teljesen világos,talán nem akarta,hogy tovább szaglásszon a gyilkosságok után.

Charlie érezte a gyilkolásra való hajlamot Indiában naná,hogy a csajt akarta, akiben látott valami "közöst",valami "családi vonást".
SPOILER VÉGE!!!!
6/10
Viharsziget 2015 jan. 24. - 01:34:09 6/10
(44/59)
Nem értettem a filmet, valaki segíthetne.
SPOILER:

A lány mikor megtudja, hogy Charlie megölte az apját abszolut nem akad ki, csak egy pofont ad Charlienak, aztán közös utazást tervez vele (lent olvastam valakitõl, hogy ez színjáték), meg jópofizik vele, nekem ez logikátlan. De ha a lány jó fej volt, és megjátszotta magát a végén, akkor miért öli meg a serifet a végén, ráadásul ilyen brutális hajlammal?

Továbbá most Charlie a lányt akarta vagy az anyját?

6 pont.
2/10
benvenuto1 2014 dec. 12. - 13:36:17 2/10
(43/59)
Ez is csak egy konstruált, közepes krimi, feledhetõ színészi alakításokkal.
5/10
oedipa 2014 júl. 30. - 10:07:55 5/10
(42/59)
nem tudom megítélni ezt a filmet, mert már az elsõ 10 percben tudod, mi fog történni, teljesen egyértelmû és nem kell hozzá nagy ész, hogy kitalálja valaki... a hangulat érdekes, és értem, mit szerettek volna elérni vele, de nálam sajnos ez csak egy 5/10.
(Kidman és az arca pedig horror.)
8/10
rama.rama 2014 jún. 28. - 14:10:49 8/10
(41/59)
A történet átlagos, de a hangulat mindent visz. Nem egy darabolós film, nem egy megzakkant pszihó, nincsenek kék emberek és hûha effektek...szóval egy nagyon jól megkomponált film, ami szembemegy az utóbbi évek trendjével (pl. még több halott/vér/robbantás/stb.). Nekem bejövõs, a végén már nevettem is, amikor a vér spriccelt a fûre, annyira mûvészi volt... :D
10/10
kalalaa 2014 máj. 31. - 18:12:38 10/10
(40/59)
Ez a FILM!
Nem akartam megnézni, miután elolvastam a történetét, miután láttam hogy lepontozták, és miután beletekergettem akkor meg fõleg nem. Ám mégis rászántam magam.
Az elsõ 10 percben kedvem lett volna leállítani, és gondolom sokan meg is teszik. Lassan idult be, de egyszer csak azon kaptam magam hogy ez nem unalmas hanem baromi beteg. És érdekel! Nem azért mert érdekelnek a beteg dolgok hanem hogy mit tud még a film.
A vágások mûvésziek ha észreveszi az ember, a történet beteg, de simán hihetõ hogy a több milliárd ember közül vannak ilyenek is.
A végére úgy megtetszett hogy másokkal is megnézem többször is és mindenkinek ugyanaz a reakciója.
Eleinte unják, várják hogy beinduljon aztán a végén mindenki még órákat beszél róla, és innen tudni hogy jó a film.