Téma: A híd

8/10
Benedith jan. 13. 07:53:06 8/10
(129/129)
A sorozat jó, viszont a nő iszonyú rosszul játsza az aspergeres nyomozónőt. Nagyon nehéz nézni emiatt, ráadásul a kamera is állandóan az erőltetett, túljátszott fejét mutatja, mintha még a 8. részre se fogtuk volna fel, hogy aspergeres. De, felfogtuk, ugorjunk, haladjunk. :) Legkiborítóbb az volt, amikor a nyomozó egyik reggel felugrott hozzá és szembesült vele, hogy nála aludt a fia. Az az erőltetett pislogás, amivel próbálta a nő eljátszani az értetlen hülyegyereket, hát... :D Találhattak volna tehetségesebb színésznőt a szerepre, akinek el is lehet hinni, hogy ő tényleg aspergeres és nem csak az erőlködést látom, amivel próbálja elhitetni.
branko 2023 dec. 19. - 17:02:17 Előzmény branko
(128/129)
POLITICO: Svédországban az a normális, hogy hétköznap esténként robbannak a bombák
A brüsszeli lap nagyon elégedetlen a svéd közbiztonsággal, de nem örül, hogy Ulf Kristersson miniszterelnök ezt a migránsokra keni.
2023. október 03.
Szívhez szóló segélykiáltást tett közzé Svédországból a POLITICO. Stockholm egyik elővárosában, Hässelby Villastadban élő szerzőjük arról ír: múlt héten csak az ő jól szituált negyedükben már az év harmadik bombája robbant fel. „Az utca felőli ablakok olyan erősen rázkódtak, hogy azt hittem, kitörnek” – panaszolja a szerző.
Nem vagyok bombahang-szakértő, de a város ezen részében idén már volt két bombatámadás, szóval valószínű, hogy ez volt a harmadik”.
Felidézi: az első, januári robbantás egy labdányi lyukat vágott ütött egy lakóházon, amely mellett gyakran elbiciklizik. A második, márciusi robbantás egy egész sornyi könnyűszerkezetes házat robbantott le alapjáról a fia középiskolája mögött. Ez, a harmadik pedig még közelebb volt.
„Ami rivális drogbandák közötti belharcnak indult, az bosszútámadások spiráljává alakult, mert a bandatagok – akiknek gyakran nem sikerül megölniük egymást – elkezdték bombázni egymás családjának otthonait” – írja a POLITICO. S mivel ezek a bandák Stockholm és Délkelet-Svédország területén szétszórva élnek, „a támadások látszólag vélelenszerűnek tűnnek”. Pár órával a Hässelbyben zajló múlt heti támadás után Linköpingben is letépte egy bomba egy lakás utcafrontjának falát, aztán egy huszonötéves lány halt meg egy rosszul elhelyezett bomba robbanása miatt Uppsalában. Eközben e hét hétfőjén Hässelbyben ismét bomba robbant, emiatt egy újabb könnyűszerkezetes háznál ütött ki tűz – ez volt a negyedik bombatámadás.
„Az erőszak felbuzgása olyan intenzív, széleskörű és kaotikus volt – gyakran tapasztalatlan tinédzser srácokat bérelnek fel, hogy hajtsák végre a támadásokat –, hogy egyre inkább úgy érezni: senki nincs ettől biztonságban” – panaszolja a szerző. Statisztikákat is sorol: 2023-ban eddig 134 bombatámadás történt Svédországban, 2022-ben egész évben csak 90, és a lövöldözések aránya is meghaladja az uniós átlagot.
A lap leírja: Ulf Kristersson svéd miniszterelnök is elismeri, hogy „Svédország sosem élt még meg ilyet, és Európában egyetlen másik ország sem él meg ilyet”.
A lap ugyanakkor rosszallóan megjegyzi: „Szélsőjobboldali támogatóival, a Svéd Demokratákkal együt Kristersson megpróbálja az egyre gyakoribb erőszakos bűncselekményeket a magas bevándorlási arányhoz kötni, illetve ahhoz, amit rosszul menedzselt integrációnak nevez.” A POLITICO szerzője szerint a svédek ezzel nem értenek egyet, ezért is támogatják egyre inkább az ellenzékbe szorult Szociáldemokratákat.
galgoczyarpad 2023 dec. 18. - 23:07:20 Előzmény branko
(126/129)
Ezt a pártközpontból küldték?
branko 2023 szept. 28. - 12:34:21 Előzmény ződszemű
(125/129)
Gyilkosságok, robbantások, keresztényüldözés, antiszemitizmus, bevándorlás. Lássuk milyen a svéd demokrácia! – mondta Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium kétoldalú kapcsolatokért felelős államtitkára a Facebook-oldalán közzétett videóban.

„Én magyar vagyok, a svéd demokrácia helyzete nem érdekelne, de mivel a svéd politikusok és véleményformálók folyamatosan hazudoznak a hazámról, gondoltam, nézzük meg a svéd demokráciát. Megdöbbentő adatokat találtam” – mondta a politikus. Közölte: a svéd mintademokráciában idén már 261 lövöldözés történt, tehát a lövöldözések mindennaposak, a halálos áldozatok száma 34 csak idén, az elmúlt években több gyermek is meghalt a lövöldözések során.

Hozzátette: a svéd mintademokráciában idén 124 robbantás történt már, tehát Svédországban 2-3 naponta felrobbantanak valakit vagy valamit. A svéd mintademokráciában a svéd rendőrség jelentése szerint 61 no-go zóna van. Ők persze nem így hívják ezeket, de ezek a területek valójában no-go zónák.

Kiemelte: a svéd mintademokráciában a 25 év alatti fiatalok fele mondta azt, hogy érte már zaklatás keresztény hite miatt, tehát a fiatal keresztények felét zaklatták már Svédországban a hite miatt. Egy korábbi kulturális és demokráciaügyi svéd miniszter el is ismerte, hogy növekszik Svédországban a „krisztofób gyűlölet bűncselekmények” száma. Az Eurobarométer szerint a svéd lakosok 70 százaléka mondta azt, hogy az antiszemitizmus is növekszik Svédországban.

A bevándorlással kapcsolatban a svédek 76 százaléka mondta azt, hogy a bevándorlók integrálása sikertelen és a korábbi svéd miniszterelnök maga is elismerte, hogy párhuzamos társadalmak vannak Svédországban és a bevándorlók teljesen más valóságban élnek. Nos, tehát ezek a svéd politikusok akarnak bennünket kioktatni demokráciából és emberi jogokból – jegyezte meg Menczer Tamás. Az államtitkár hangsúlyozta: van egy nagyon alapvető emberi jog: biztonságnak hívják.

Ne lőjenek le, ne robbantsanak fel, ne üldözzenek a hitem miatt - a magyar kormánynak a magyar emberek biztonsága a legfontosabb, és minden tekintetben megvédjük a magyar emberek biztonságágát. Ellenben úgy látom, hogy Svédországban baj van, aggódom a svéd demokráciáért – mondta Menczer Tamás.
ződszemű 2023 szept. 01. - 13:32:06 Előzmény branko
(124/129)
Spoiler "a főszereplő, negyvened svéd nyomozónő - akinek van állandó szexpartnere - NEM utasította vissza a vele egyidős férfi nyomozó kolléga kb. 22 éves fiának közeledését, és lefeküdt vele"
De igen, visszautasította.
"no ez akkor egy végképp lesújtó látlelet a az erkölcsi-szellemi mélyrepülésben lévő skandináv társadalmakról"
Miért is? Martinnal szemben nem lett volna szép, de mégiscsak két felnőtt ember szabad döntése lett volna - ha megörtént volna.
Tudsz róla, hogy Magyarországon évente tizenöt-húszezer gyerek válik (testi, lelki, szexuális) bántalmazás áldozatává? Gyermekvédelem szakemberek és anyagi forrás híján gyakorlatilag nem létezik, potenciális gyilkosoknak ítélik meg a láthatást (ld. győri gyerekgyilkosság). De ja, a skandinávoknak nagyon rossz! :P
törökbálint 2023 aug. 31. - 23:08:15
(123/129)
Igen, most már világos, mert közben visszanéztem az utolsó 5 percet és végre értettem is mindenhol a szöveget, nem kellett lehalkitani a késői időpont miatt. Így már érthető, persze, csak akkor vmi nagyobb durranásra gondoltam így majdnem némán nézve, mert a pohár kidobása azért kevés volt ahhoz, h rájöjjek miről van szó.
10/10
sanderson 2023 aug. 31. - 22:20:31 10/10 Előzmény törökbálint
(122/129)
Azt, akit azért tartóztatták le, mert megmérgezett valakit. Gondolom tudod, hogy kit ölt meg.
Nekem a 3. és 4. évad nem tetszett.

Az, aki a folytatásban már nem szerepel. :)


törökbálint 2023 aug. 31. - 21:32:56 Előzmény Elhaym
(121/129)
Kösz, akkor megnyugodtam.
Elhaym 2023 aug. 31. - 19:36:04 Előzmény törökbálint
(120/129)
4 évados. A 3. évad az RTL+ra jön szept. 15-én.
törökbálint 2023 aug. 31. - 18:19:37
(119/129)
Én itt már nem is igen értettem a történéseket - most akkor miért is tartóztatták le azt, akit? Ez túl irreálisnak tünt és így nem lett befejezve sem. Kell, h legyen még egy évad.

í

branko 2023 aug. 31. - 17:34:21 Előzmény nane
(118/129)
nem jól emlékszel. egyébként tök irreális lett ennek a 2. évadnak a vége, - ez már olyan alacsony színvonal, mint amikor a naponta sugárzott TV2-es "Jóban, rosszban" című sorozatban bénázott a csillagkúti rendőrség: hát persze hogy sosem sikerült elkapni a helyi maffiavezért és vagy embereit, -no nem azért mert nem szerették volna elkapni, HANEM A forgatókönyvírók nem engedték ezt meg nekik!..merthogy ellenkező esetben be kellett volna fejezni kb. a sorozatot! no, most már ezt láttuk itt is: az író kínjában nem tudott már mit kitalálni, h. hol és mit lehetne még "csavarni " a sztorin, így hát irreálisabbnál irreálisabb fordulatokat írt és vitetett filmre, ami ezen a ponton már tényleg komolytalanná és mézhetetlenné tette a sorozatot..feltéve hogy megy még tovább..ha megy, én már biztosan nem fogom nézni
Okka 2023 aug. 28. - 23:17:42
(117/129)
Köszönöm!
Okka 2023 aug. 28. - 22:05:30
(115/129)
Kihagytam a 2. évad 5-6. részét, tud valaki segíteni? (mediklikk, videa, sorozatok-on nincs).
10/10
nane 2023 aug. 28. - 18:01:23 10/10 Előzmény branko
(114/129)
Én úgy emlékszem a kollégának a fia csak ott aludt, nem feküdtek össze.
Cibere 2023 aug. 14. - 21:25:55 Előzmény Noire
(113/129)
...és egész skandinávia gyerekkorától tud angolul...
branko 2023 aug. 11. - 17:34:53 Előzmény m_and_m
(112/129)
igen ez részben már bekövetkezett de csak részben (tehát amiket leírtam annak csak kb. 10 %-át vonnám vissza most). az innen elérhető értékelő szakcikkek-kritikák közül pedig egyet elolvastam és az visszaigazolta nekem, hogy nem olyan nagy durranás ez a sorozat (leírták hogy mennyit lopott a korábbi trilógiából is meg más hasonló korábbi filmekből is), mint amennyire felmagasztalták itt alább több kommentelő is - érdekesnek azért persze így mondható és nézhető is, ezt elismerem
m_and_m 2023 aug. 10. - 21:59:05 Előzmény branko
(111/129)
Ha nem néhány rész alapján mondasz ítéletet és belemerülsz jobban, akkor rájössz, nagyon másról van szó illetve megérted, milyen szerepet játszanak a szereplők
branko 2023 júl. 17. - 18:23:12
(110/129)
no és ami pár rész után még látszik: tényleg elindult a bevándrlók sajnáltatása, hiszen a rendőrök által üdözött tettes "szíve őértük (is) dobog".. nos aki vevő még erre a népbutításra, az biztos örömét leli a sorozatban, miközben fél Franciaországot felgyújtották a bevándoorlók (miután egy rendőri igazoltatásnak nem állt meg - de miért?) egy bevándorló fiatal, a rendőr meg lelőtte és meghalt.. tehát nem a rendőr (nemcsak ő) hibázott, ő csak lereagálta hogy a bevándorló törvényen kívülinek tartotta magát!!
és ami még kiverte a biztosítékot: a főszereplő, negyvened svéd nyomozónő - akinek van állandó szexpartnere - NEM utasította vissza a vele egyidős férfi nyomozó kolléga kb. 22 éves fiának közeledését, és lefeküdt vele - és amikor ez kiderült, akkor még csak elnézést sem kér a kollégától, hanem közömbös arccal vállalt von!..elnézést pedig nem kér! és elvárja h. dolgozzanak együtt tovább, mintha mi sem történt volna!..
itt ugye két eset van kb.: 1. a filmkészítők maguk is annyira aberráltak, hogy szerintük ilyen sztorit elmesélni tök reális és életszerű, azaz minden rendben van - no ez akkor egy végképp lesújtó látlelet a az erkölcsi-szellemi mélyrepülésben lévő skandináv társadalmakról, és ez nagyon nagy baj!..ez égés a köbön, ha ezen a szinten vannak.. vagy 2. "divatból" tettek bele a sztoriba egy ilyen szálat, hogy eladhatóbb legyen a sorozat (amiben ugye kimondott meztelenséget stb. a műfaja miatt nem tehetnek bele, de legalább így próbálták meg "feldobni" a sztorit.. - nos ha ez a verzió az igaz, hát azt is azt jelzi, hogy hogy nagy baj van a skandináv fejekben!.....