1/10
HarleyQuinn 2017 jan. 01. - 18:03:27 1/10
(69/69)
Az a baj, hogy már minden film a moziba készül, és mivel ez rajzfilm, ezért a gyerekek lettek a célközönség, és mivel a 12 évesek már csak okostelefonoznak, ezért a moziban kénytelenek az óvodásokra fókuszálni, ezért minden újabb rajzfilm vagy folytatás ez alapján készül. Sajnos.
A Jégkorszak elsõ része fantasztikus lett, gyönyörû animáció, élethû táj, jó sztori, érdekes karakterek, jó poénok, megható jelenetek, tanulság, szép zenék... minden.
Ezt követte a már sokkal, sokkal gyerekesebb második rész, ami már egyértelmûen a cukiságra és a kihagyhatatlan romantikus szálra ment rá. De még elment.
A harmadik elég lett volna egy 20 perces rövidfilmnek, különösebben érdekes sztorija nem volt, felejthetõ alkotás lett.
De ez, a negyedik a rész... ez már az óvodások közül is a furcsább gyerekeknek készülhetett. Az animáció gyatra, kevesebb a részlet, több a szín, ami elcsúfítja. A szereplõk nevetségesek, a történet sablonos és kiszámítható. A majmos dalos résznél kiakadt a gagyifilm mérõm... értem én, hogy gonosz karakter, de azért ennyire igénytelenül nem kellett volna meganimálni szegényt. Ide is kellett a romantika, persze igencsak rövid jelenetek erejéig, nehogy át lehessen érezni. Tulajdonképpen semmit nem lehetett az egész filmbõl átérezni. A poénok bénák lettek, a szereplõk húzásai már unalmasak, a látvány is eléggé el lett szúrva... tanulsága nincs, jellemfejlõdés nincs, csak egy sablon családi történet, 0 izgalommal és teljesen abszurd \"váratlan\" fordulatokkal. Hogy 10 éven belül lezajlott a jégkorszak, az olvadás, meg a kontinensek szétcsúszása, az egy dolog, de hogy az elsõ rész majdnem pontosan rekonstruált õsállataiból hogy lettek masnis, kontyos hajú mamutok, zászlómintás borzok, hótigrisek, meg kalózmajmok, azt nem vágom...
Az elsõ részhez képest ez szégyen. Egy érzelmes, komoly, egyszerre vicces és drámai rajzfilmbõl csináltak egy béna, humortalan, elrajzolt ovis mesét. Ha a másodiknál megálltak volna, az még bocsánatos lenne. De ez... nemsokára megnézem a legújabb, ötödik részt is, de ezek után nem remélek semmi jót.
8/10
Larvitar 2015 febr. 20. - 15:34:53 8/10
(68/69)
Van benn 1-2 jó poén (különösen Sid nagyi miatt :D), de összességében inkább erõltetett poénokkal van teli... Az elsõ 10 perc után pedig már ott voltam, hogy inkább lekapcsolom..., de aztán szerencsére beindult, és izgalmasabb lett a sztori. Az elõzõ részekhez képest Sid és az oposszumok karaktere egy kicsit laposabb lett. Összességében annyira azért nem volt rossz; a 3.résznél szerintem mindenképp jobb lett. 10/8.
ceia 2014 dec. 06. - 22:21:40
(67/69)
Az elejét követõen már valamivel jobb lett a film, de maximum a 3. rész szintjét hozza. Eléggé hülye ötlet volt a bálnás megoldás, és még ha nem is egy dokumentumfilm, mióta erõsebb egy majom (még ha a legnagyobb is) a mammutnál? Oké, mese az egész, de azt vártam, hogy Manny majd elpáholja :)

Gutt: gigantopithecus - 540 kg
Manny: gyapjas mammut - 6 tonna

LOL :)
ceia 2014 dec. 06. - 19:28:30
(66/69)
Én most látom elõször a 4-est, eddig ez a legkevésbé jó. Ha már a közönséges, undorító dolgokat veszik elõ, ott már sajnos elfogyott a jó ötlet.
ceia 2014 dec. 06. - 17:08:55
(65/69)
A többi animációs filmhez képest még a 2.-3. rész is nagyon jó mint anim. film! Nekem az összes eddigi kb. 90%-a nem jött be.
E-Zsolesz 2014 okt. 23. - 21:06:28
(64/69)
Belessel kapcsolatban tegyük hozzá, hogy a Jégkorszak filmeket alapvetõen nem kisgyerekeknek készítették. Ezt a tényt jelzi már például a párzással és a szüléssel kapcsolatos állandó poénáradat is, ami ugyanúgy nem való gyermeki fülnek. Nálunk az akkori köztudat miatt tévesen kategorizálták be. A 4. film kapott 6-os korhatárt, bár én ezt is keveslem. Ugyanakkor a TV-társaságok jobban elemezték át a filmeket és mindegyik 12-es korhatárt kap. (Még a könnyelmû románoknál is.) Ha innen nézzük, akkor Beles magyarázata belefér.
9/10
SirDöme 2014 márc. 29. - 21:36:01 9/10
(63/69)
Az elsõ jó volt, a 2. és 3. rész miatt már eszembe se jutott megnézni ezt. De hiba volt, talán a széria legjobb része, kifejezetten szórakoztatóra sikerült. 10/9
filmimádóó 2013 dec. 23. - 22:31:04
(62/69)
2/10
zoliba1969 2013 aug. 11. - 21:48:43 2/10 Előzmény Peppo
(61/69)
Hát ez valami rettenetesen gyenge valami! :(
Peppo 2013 ápr. 10. - 23:11:19
(60/69)
A leggyengébb rész a négy közül. Poén szinte semmi, a sztori is gyenge. Még Scrat sem volt formában. Nagyon érzõdött az ötlettelenség, talán ideje lenne befejezni a sorozatot.

Egyszer azért nézhetõ. 10/6
7/10
stomachh 2012 dec. 28. - 23:57:52 7/10
(59/69)
Jópofa volt, nem értem a fanyalgókat. Laza, popcorn-animáció, kellemes idõtöltés. 7/10.
8/10
szemi19 2012 dec. 17. - 20:31:16 8/10 Előzmény lacika2345
(58/69)
Egyetértek veled! Nekem is ez tetszett legjobban, a többi 3 után nagyon eltalálták! Szórakoztat, leköt, izgalmas.. 8-9 pontot megér!
10/10
lacika2345 2012 dec. 03. - 07:27:04 10/10
(57/69)
Ti fogalmam sincs mirõl beszéltek, az elsõ 3 részt többször megnéztem a barátnõmmel, és ez a negyedik hihetetlen jó volt, a legjobb az összes közül, végignevettük az egészet, rohadt jó volt, ti nem tudom mit néztetek de ez a legjobb rész 10/10
1/10
BedeKrisz 2012 nov. 18. - 15:32:01 1/10
(56/69)
Szerencsére én nem tartoztam ahhoz az 550ezer nézõhöz akik valószínûleg csupán a cím alapján ültek be nálunk a moziba, vagy akik csak nem olvastak utána a nézõi kritikáknak a filmrõl és úgy nézték meg, egy biztos ez a negyedik rész bizony kritikán alulira sikerült. Erõltetett, csapnivaló, ötlettelen, szinte poénmentes silány folytatás ez az eddigi kiváló három Jégkorszak epizód után. Épp ezért szomorú hogy ez lett az eddigi legjövedelmezõbb része a sorozatnak pedig messze alulmúlta még a legkisebb elvárásokat is. A bevétel alapján könyvelhetõ hogy lesz ötödik rész is bár ha a szinvonalat vesszük figyelembe akkor nagyon komoly vérfrissítésre lenne szükség a stábnál hogy ismét egy nézhetõ epizód szülessen és hogy a csalódott nézõket visszacsábítsák az ötödik részre a moziba.
6/10
jani-wan 2012 nov. 15. - 15:57:52 6/10
(55/69)
Sajnos ez már sokkal gyengébb lett, mint az elõzõ részek.
5/10
Barbuska82 2012 nov. 13. - 12:44:57 5/10
(54/69)
Nekem sem tetszett a mese,az elso 2 reszt meg sem kozeliti.Azokban tenyleg aranyos,jopofa poenok voltak,ez mar nagyon eroltetett es elcsepelt volt.Majdhogynem fapofaval neztem vegig,a lajhar nagymama tudott neha megnevettetni.
8/10
Fenrirson 2012 nov. 09. - 14:57:26 8/10
(53/69)
Most olvasgattam a hozzászólásokat,és kivált,hogy az animációs film komoly kritikákat kapott.
Ennek ellenére tartja a 7 pont feletti átlagot,ami persze még jónak számít.Azért halgassátok meg az én véleményemet is.Szerintem egyáltalán nem rossz,igaz elüt az eddigi három részétõl,de ez nem ok rá,hogy lerontsuk a filmhez tartozó szavazatokat,persze véleményt nyílvánítani csak szabad.
Feltételezem,hogy egyeseknek nem is a filmmel van baja,hanem a szinkronhangváltozás,Manny új magyarhangjával.
3/10
whitehill 2012 nov. 07. - 21:40:26 3/10
(52/69)
Leültem, azzal a címszóval, hogy feldobom az estémet, de ez a film pocsék volt. Egyetlen értékelhetõ jelent a lajhár nagymama látomása a sziréneknél. 10-bõl 3 pont. Nagyon lehangoló és sablonos volt az egész.
4/10
cseplekhegyi 2012 szept. 15. - 13:38:41 4/10
(51/69)
Bár akadtak jó pillanatok, alapjában véve számomra akkor is kiábrándító volt. A történet nagyon bugyuta, közelében sincs az elõzõeknek. A kínos tinédzser pillanatok és a kalózok dalolászása például egyáltalán nem kellettek volna bele. A csúcsot pedig az jelentette, mikor Beles kapitány elmagyarázta, hogy miért is ez a neve. Hogy lehet egy gyerek filmben egyáltalán a kibelezésrõl beszélni, pláne ennyire részletezve??? Némelyik hadakozós jelenet pedig akár a Karib-tenger kalózaiba is bele illett volna.
nojcsiga 2012 aug. 15. - 20:33:05
(50/69)
Vártam már nagyon, de mégis kicsit félve ültem be a moziba amikor odakerültem :D ... de végülis jól sikerült, nekem tetszett. A kedvencem viszont maradt a 3. rész!