biffco 2022 dec. 20. - 20:53:32 Előzmény J
(15/15)
én ahogy nézem igy tiz év után meg pláne....megdöbbentö a hasonloság a modszerekben
1/10
crutzfield 2012 szept. 10. - 20:13:31 1/10 Előzmény J
(14/15)
Ezt gondolom Te sem gondolod komolyan amit Hitlerrõl állítottál? :) Mert akkor az elfogultság és valamilyen gyûlölet beszélhet belõled. És az ,h a Te cégednél (nem tudom mi az a cég de igazándiból mindegy is) nem alkalmaznák még ilyen "tedd ide-tedd oda" félének sem, az azt mutatja,hogy oda ilyen tudást felületesen bemagolós droidok kellenek és nem gondolkodók meg "szitán átlátók" ! :) Valószínûleg az ilyen droidok hátán élnek meg jól ott a csókosok (is). Egyébként ha egy országot valaki ki tud a saját kútfõjébõl hozott gondolatokkal vinni a nyomorból ,akkor az akármilyen is, de elismerés illeti...ha másért nem akkor a gazdasági személetei és ezen tõrõl fakadó tudásának a tehetsége miatt. És itt még néhányan említették,hogy a hallgassuk meg a másik felet is , nos ez nem lenne buta dolog..De ugye a mai rendszer a világban nem arról híres ,h hallgassuk meg a másik oldalt is. "Aki a demokráciában alszik, diktatúrában ébred" Sajnos ez a mostani helyzetre a leginkább igaz és aktuális.
bokesz88 2012 szept. 10. - 19:38:59
(13/15)
Nem vártam mást ettõl az úgynevezett dokumentumfilmtõl. Tipikus national geographic minõség. Ennél még egy óvodás is jobb dokumentumfilmet készít Hitler-rõl. Feltéve ha nem a wikipédiáról gyûjti az adatokat. Az egész film bûzlik, durva propagandaszagot áraszt magából. Kész röhej, hogy a 21. században ehhez hasonló "alkotásokkal" hülyítik az embereket. De az még röhejesebb, hogy vannak akik ezt még be is kajálják. Az egész film hatalmas hazugság, sõt a második része még tovább megy. Miközben néztem, sokszor felröhögtem, mert sok állítás már a képtelenség határát súrolta. Szánalmas, ez az egy szó jutott eszembe mikor végignéztem mind a két részt. Aki az igazságot keresi, az messze kerülje el mindkét részt, és nemcsak erre a filmre gondolok, hanem az egész national geographic féle második világháborús vagy esetleg Hitler-rõl szóló "dokumentumfilmekre". Valaki csinálhatna már egy történelmileg korrekt dokumentációt Hitler-rõl és a második világháborúról. Ja várjatok nem kell. Ha tényleg érdekel az igazság, érdemes youtube-ra bepötyögni Adolf Hitler - The greatest story NEVER told. Angoltudás szükséges hozzá, de garantálom hogy az a kb 15 perc amennyibõl egy rész áll, sokkal hasznosabb információkat, és -talán ez a legfontosabb- az igazságot osztja meg veled.
adamnagysweetmovie 2012 aug. 23. - 16:27:06
(12/15)
tanulságos, a nacionalista populizmus természetrajzáról, lehet párhuzamokat vonni.
Ceaucescu pldájánál nem megyek tovább, de KKE számos példát szolgáltat erre a módszertanra.
felhasznalo89 2012 aug. 01. - 20:39:05
(11/15)
a másik "érdekesség" a pénz romlásának szemléltetése elnézést ha nem szó szerint idézek de a lényeg ott van...Egyik nap még egy kiló burgonya!!! 1 milliárd márka, másnap egy vekni kenyér!!! 460 milliárd márka... természetesen így is nyílvánvaló a pénz rohamos romlása de lehetett volna egyszerûbben is...
10/10
J 2012 ápr. 01. - 20:45:16 10/10
(10/15)
A címe: Hitler - út a hatalomba
Szerinted hány órás (napos) film lett, volna ha minden kortársi eseményt felsorolnak. Hogy éppen Timbuktuban mi történt, az nem fér bele egy 45'-es filmbe.
Abban viszont egyetértek veled, hogy hitler nem kimondottan gonosz volt. Õ egy igen egyszerû gondolkodású, szûklátókörû, logikátlan, paranoiás beteg volt. Cégemnél, valószínûleg udvarosnak sem (takarító, teddide-teddoda) felelne meg.
Pár mondatodból úgy ítélem meg, hogy az átlagnál többet tudsz róla. Jó helyre tetted õt a fejedben?
apuska 2012 jan. 22. - 15:45:17
(9/15)
Egyoldalúan koncepciózus a sorozat, az bizonyos, az alkotók célja egyértelmû... (Nem mintha egyetértenék a hitleri eszmékkel és cselekedetekkel.)
BigBrother 2012 jan. 22. - 09:58:31
(8/15)
A történelmet a gyõztesek írják. Ezt ne feledd!
10/10
offtopic
retrojedi 2012 jan. 19. - 15:13:39 10/10
(7/15)
Az enyémbõl is töröltek legalább egyet. Tény hogy kicsit elkalandoztunk a konkrét alkotástól, de azt nem mondanám hogy semmi köze nem volt hozzá. Talán legközelebb az ilyeneket <i>offtopic</i>-ként kell beírni. (Ezért is szoktam a hosszabb kommentjeimet általában rögtön eltenni helyi gépre is.)
Azért az 1 pontos értékelést továbbra is túlzásnak tartom.
10/10
retrojedi 2012 jan. 14. - 15:50:54 10/10
(6/15)
Az biztos hogy lehetett volna még mélyebbre menni az okok tekintetében: pl. megnézni hogy tényleg volt-e valóságtartalma az akkori német médiumok (újságok) szerzõinek etnikai összetételére vonatkozó célzásoknak, illetve összevetni az I. vh. idején francia és német oldalon megjelent újságok tipikus hangvételét (lehetõleg konkrét cikkeket idézve). Mindazonáltal ez az összeállítás sokkal higgadtabb és tárgyilagosabb a korábbiaknál (nem annyira elfogult gyõztes irányba), és habár a színek itt-ott tényleg nem a legpontosabban vannak eltalálva (pl. francia katonák ruhája kicsit világosabb kék mint kéne), azért tûrhetõ munkát végeztek, egész más így ránézni a már ismert felvételekre.
10/10
retrojedi 2012 jan. 13. - 20:34:47 10/10 Előzmény Apacsek_
(5/15)
"mi van ha tényleg igaz lesz....?"
Gondolom akkor annyi a fórumokon való beszólogatásnak, csak narancstévé és -újság lesz, aztán beindul a gazdasági növekedés, megszûnik a munkanélküliség, majd fölfegyverkezünk és visszacsináljuk Trianont. Végül a sok siker a fejünkbe száll és megtámadunk több nagyhatalmat is (Orosz-, Török- esetleg Lengyelország?), akik majd jól helyretesznek minket és a demokráciát... Erre tetszett gondolni? (Baromi valószínû.)
Apacsek_ 2012 jan. 12. - 19:39:15 Előzmény J
(4/15)
Jól van. Más is észrevette a párhuzamot. Azt hittem csak én vagyok ilyen 'gonoszkodó"...de tényleg mi van ha tényleg igaz lesz....?
10/10
retrojedi 2012 jan. 12. - 13:12:00 10/10
(3/15)
Tényleg kiemelkedõ sorozat a témában, és nem csak a megszínezett régi felvételek miatt. Sok olyan momentumot említenek meg (pl. a Ruhr-vidék francia megszállásának eseményei, vagy hogy fegyveres SA-sokat állítottak a szakszervezeti irodák elé H. miniszerelnökké választása után), ami alapvetõen szükséges a kor pillanatnyi hangulatának megértéséhez.
Azokra a célzásokra amelyek a mi Mo.-i vezetõ politikusainkat akarják párhuzamba hozni a német 'Vezetõvel', csak annyit mondanék, hogy az ördög nem lehet relatív: annak idején Németország közéletébõl nem lehetett volna további szereplõkre mutatni azzal, hogy "hát van ez a Hitler, de ott van az X meg az Y is, aki még sokkal durvább lenne". Itt viszont még aki O.V. szélsõségesnek tartja, az sem tartja a legszélsõségesebbnek. Orbán a megtestesült gonosz? Akkor Vona, Toroczkai, Budaházy meg a pótgonoszok, tartalék Hitlerek?
10/10
pozsizsuzsi 2012 jan. 11. - 19:27:30 10/10
(2/15)
Felhívnám mindenki figyelmét erre a filmre, (meg az irány a háborúra is), akik esetleg a témával foglalkozó filmek viszonylagos nagy választéka, és a címek hasonlósága miatt elsiklott volna fölötte a mûsor lapozgatása közben.
10/10
J 2012 jan. 09. - 10:08:30 10/10
(1/15)
Minden elfogultság nélkül, akár tudományos szemmel is, a kezdeti útja és módszerei nagyon is emlékeztetnek egy mai politikusra. Talán tanulmányozta?