Téma: Rejtély

8/10
Ahoj poplacsek 2023 okt. 01. - 22:27:11 8/10
(113/113)
Ez azért elég jól meg volt csinálva. Kellett barátkozni a minimalista stílusával, de megérte.
AdiRicka 2020 szept. 29. - 02:45:37
(112/113)
Nagyon hirtelen van vége, először kicsit csalódtam, aztán örültem neki, hogy kicsit elgondolkodtatott a rendező.

Sokan írják, hogy túlzásnak érzik Majid öngyilkosságát, ez azért van, mert a történetet George szemszögéből nézzük és mind a kettőnek szubjektív képe van a múltbéli konfliktusfól. Georgenak evidens volt a jó neveltetés és sokra is vitte vele, de a jó színvonalú életét Majid és a fia ennél jobban tudta értékelni a lepukkadt panellakásból. Majidnak az egész élete ment tönkre George rosszindulata miatt. Valószinűleg egy színvonalas gyerekkor hatására ő is sokkal többre vitte volna. Ráadásul Georgeot a TV-ből is ismerte ezért sem tudott róla elfelejtkezni, Georgeal ellentétben, aki ezt lefojtotta és csak a fenyegető üzenetek hatására kezdett neki előjönni korábbi bűne. A kazettákat nyilvánvalóan a fia küldte. Majid őszintén mondta, hogy semmit sem tud róla, fia pedig a saját érdekében inkább letagadta. Ha George nem látogatja meg és nem gyanusítja meg fia elrablásával Majidot, valószinűleg leélte volna nyomorult életét. Majid fia,aki apja szemszögéből nézte a történetet látván apja nyomorát, amiből mi keveset látunk, nem tudott megbocsátani Georgenak és ő kezdte el küldözgetni a fenyegető üzeneteket apja tudtán kívül. Az elégtételt akkor kapja meg, amikor a végén Georgeal beszélget és meglátja rajta a bűnhődést. Merthogy előjött a hat éves kora óta lefojtott mély bűntudat. Ez nyilvánvalóan látszik a védekező agresszív viselkedéséből.

Ez egy kis Bűn és bűnhődés történet. Engem végig feszültségben tudott tartani. Kiválóak a szinészi játékok főleg Juliette Binocheé a feleség szerepében. Nagyon tetszett a film, erős hetes.
1/10
312blabla312 2020 márc. 19. - 02:33:11 1/10
(111/113)
Szerintem simán ki tudom jelenteni hogy életem legrosszabb filmje ,én nem akarom elhinni hogy ezt valaki megnézi és azt mondja hogy hmm ez jó volt sőt szuper :DD feszültség nem a filmben volt hanem bennem miközben néztem mert olyan szinten idegesítően lassú hogy nem igaz amivel még nem is lenne baj de hogy a jelenetek semmiről nem szólnak pfff és értem a film mondanivalóját de könyörgöm ez kb egy 20 perces rövidfilmnek kellett volna lennie és akkor még talán teccet volna is de így és én meg 2 órát elpazaroltam .... bosszantó SZ@R film na ennyi.
5/10
gladiolus 2019 júl. 16. - 15:04:23 5/10
(110/113)
Ja bocs, visszaszívom, a 16-os ki van téve. Bocsesz.
fourdogs 2017 márc. 28. - 11:09:04
(109/113)
Mint látjuk, nem sokat költöttek a házra a forgatás óta.

A fanyalgóknak meg annyit vigaszként: ez "csak" egy európai film.
fourdogs 2017 márc. 28. - 10:31:47
(108/113)
Az is, amennyit erre a hozzászólásra fordítottál.

E. D.-szel tökéletesen egyetértek.
6/10
Sadenal 2015 máj. 31. - 16:07:08 6/10
(107/113)
Érdekes egy film volt és a kommentek olvasásával kissé tisztázódott a kép, a múltban elkövetett dolgokat mégsem éreztem annyira súlyosnak, mint amilyenek a következményei voltak. Számomra ott megbicsaklott a film.


6/10
tuaxh 2015 jan. 19. - 08:33:34
(106/113)
Nézzétek csak a filmet mert jó az
7/10
enber 2014 jan. 27. - 08:16:01 7/10
(105/113)
Érdekes szemléletû, különös filmnyelvi eszközökkel dolgozó alkotás.

SPOILER(?)
A történet, a rejtély nem is igazán a vásznon, a filmben, hanem sokkal inkább bennünk, nézõkben sejlik fel.
3/10
zsolt100 2014 jan. 01. - 13:29:10 3/10
(104/113)
Ez sajnos 2 óra tömény döngunalom!
5/10
bogotizsolt 2013 dec. 03. - 20:58:46 5/10
(103/113)
Ritka sz@r film , három nekifutásra sikerült végigvergõdnöm rajta . Semmit nem találtam benne, ami az átlag fölé emelné . Tiszta hülyeség .
wintermoots 2013 máj. 17. - 16:41:28
(102/113)
profin elkészített film, mely a (nem meglepõ) kritikai fogadtatás alapján sokaknak okosabbnak tûnt (szintén nem meglepõ módon) mint amilyen.
7/10
coldsilent 2012 nov. 02. - 19:52:09 7/10
(101/113)
Az oldalon olvasható ánló alapján nagy érdeklõdéssel ültem neki a filmnek. A pontozást nem túl sûrûn veszem figyelembe, mert a szubjektív értékelések összesítése még nem lesz objektív átlagpontszám. Láttam én már olyan 4 pontos filmet is, ami teljesen a hatalmába kerített. Szóval véleményem szerint klasszikus újhullámos mûvészfilm, némileg több párbeszéddel a megszokottaknál. Nem túl izgalmas, túlságosan mélyreható mondanivalója sincsen.

Spoiler
Szerintem annak, hogy ki küldte a kazettákat és a rajzokat, nincs is különösebben jelentõsége. Inkább a folyamat a lényeg, ahogy felsejlenek az emlékek a fõszereplõben az algériai fiúról s arról, hogy ez kire, hogyan és miként hatott ki térben és idõben. A fõszereplõ gyerekként egyedül maradt, megkapta a törõdést, az egzisztenciális löketet és párizsi bourgeois-vá nõtte ki magát, aki a kertvárosi középosztály jellemzõ életét éli. Az algériai fiút nevelõintézetbe szállították, annak ellenére, hogy a fia szerint rosszra nevelték, neki is sikerült egzisztenciát építenie, de látjuk, hogy egy lakótelepen, szerény körülmények között. Fontos, hogy mindkettejükben megmaradt a lelki seb a gyerekkori ellentétek miatt: Majid a szélsõségességig védett becsülete és fájdalma miatt menekült az öngyilkosságba; a fõszereplõ ennél sokkal "konvencionálisabban és korrektebben" intézi a dolgot, azaz bevesz két szem altatót. A film egy lelki utazás különbözõ egzisztenciák vonatkozásában.
Spolier vége

Hosszú téli délutánokra/estékre tudom ajánlani, azoknak, akiknek van kedvük merengeni egy kicsit rajta.

7/10
zora 2012 okt. 07. - 12:43:47
(100/113)
Ez az oldal NEM a Fringe fórumoldala. Ez valamilyen francia-német-akármilyen film.
Fringe: http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=21550 Amúgy, amit írtál, ahhoz kellene mellékelned egy SPOILER! figyelmeztetést, mert még nem mindenki látta a Fringe 4x19-et. Spoiler 5x02: Etta még összejöhet Simon-nal. Amúgy nekem nem hiányzik erre a 11 részre egy új love...
Edmond Dantes 2012 aug. 19. - 22:29:27
(99/113)
Igen, igen: a gyermekkor(unk) élményei, álmai, rémálmai - és megtörtént eseményei, jók s fõleg rosszak, bizony egy életen át kísérthetnek és elkísérhetnek. Biztos kézzel adagolt feszültségfokozás és cselekményvezetés...kivéve a finálét. Aki tuti megoldást és befejezést vár a film végén, az ne nézze meg, mert a vége egy nagy talány és kérdõjel.
8/10
gtothistvan 2012 júl. 26. - 11:43:42 8/10 Előzmény Királysirály
(98/113)
Hát ízlése* és pofono*...Szerintem megér vagy 8/10 pontot.
1/10
Királysirály 2012 júl. 04. - 18:14:35 1/10 Előzmény mapk
(97/113)
Nem csak úgy szar, henem hihetetlenül fos film!! 0 pontot adok!!
1/10
mapk 2012 jún. 25. - 03:21:33 1/10
(96/113)
Tegnap néztem sajnos nem volt net,így nem tudtam mire számítsak.
Hát a feszültség tényleg érezhetõ volt...a végén azt hittem lebaszom a Tv-t a szekrényrõl. :D
Aztán elkezdtem gondolkodni mirõl szólhat a film. :D

2 kérdés merült fel bennem:
Ki a fasz küldte a kazettákat,és minek kellett elvágni a torkát.
A lehetséges válaszok.Az embernek kicsinek tûnõ dolgok,másokra nagyon is kihatnak(van hogy negatívan).Sokan kérdik minek születtem meg?Talán hogy jobbá tegyed mások életét,és vele a tiéd is,és nem azért hogy kibasz másokkal,és így magaddal is.De ha már igen,jön a képbe a bocsánat kérés,aminek elsõ foka a szembenézés.
Georges nem akar ill nem tud,habár a csírája megvan benne,mivel a videókazettákat a lelkiismerete küldi szerintem.
Az arab meg látva,hogy nem tud,ahhoz folyamodik amihez,szeretetbõl mintegy feláldozza magát,hogy segítsen.
Ébresztõt fúj,de ez is hasztalannak tûnik,pont az ellenkezõje következik,az Alvás, a gyógyszer, a homok ,amibe beledughatja a fejét.És ezzel mintegy kritikát fogalmaz meg az Emberrõl.

Persze lehet belemagyarázás ez az egész,és inkább egy új Tv-n kéne már gondolkodnom.... :)
4/10
Gera 2012 jún. 24. - 01:09:10 4/10
(95/113)
(Nyomokban SPOILERt tartalmaz)

Az imént megnéztem a filmet és hát elég "érdekes" volt. Egyfelõl tetszett, mert nagyon átjött a feszültség, jók voltak a színészek és ez fenntartotta az érdeklõdésem, de sajnos ez önmagában nem elég, ha a sztori, ha egyáltalán lehet itt ilyesmirõl beszélni, egy nagy nulla. És itt most nem a ki küldte a kazettákat kérdésre gondolok, ez valóban lényegtelen. De életreszóló konfliktus hatéves gyerekek között? Ne röhögtessenek már. Érthetetlenek a szereplõk motivációi. Öngyilkosság? Minek? Satöbbi. Zee hozzászólása áll hozzám legközelebb a lentiek közül. Kurvára erõltetett a film, egy hihetetlenül gagyi konfliktus/történet, ami csak arra kellett a rendezõnek, hogy jól átitasson minket a filmbõl áradó feszültséggel, és semmi több. Ez így kevés.
Ezüstliliom 2012 jún. 23. - 21:55:35
(94/113)
Pedig amúgy Binoche-t szeretem.