Téma: Trónok harca

9/10
Ati2323 2023 dec. 14. - 21:49:09 9/10
(2153/2153)
Ez egy mestermű amit ajánlok bárkinek, de egyetértve az előttem szólókkal sajnos a vége nem hozta az addigi szintet.
6/10
Sindelar 2023 jún. 25. - 23:02:01 6/10
(2152/2153)
A befejezés nagyon nem tetszett. A szenzációsra sikeredett győzelem után egy még szenzációsabb győzelmi beszéd hangzott el Daenerys részéről, ott le is lehetett volna zárni az egészet, hogy megindul a forradalom, a sárkánnyal és a Makulátlanokkal megindulnak a világ zsarnok, elnyomó, kizsákmányoló urai ellen, és a világ minden szolgasorban élő emberét megszabadítják láncaiktól. Mókás lett volna a Vasbankot lángokban látni, amint a romlott, az emberek vérén hízó, vérszopó bankárjaik megkapják méltó büntetésüket, és a Makulátlanok mind egy szálig lemészárolják őket.

Ahogy Westeros-ra is ráfért volna egy nagy átalakulás, mert ott bár nem volt rabszolgaság, egy feudális rendszer bűzölgött. Az éhhalál elől öngyilkosságba menekülő család, amelynek házában Sandorék meghúzták magukat, nem volt sokkal szerencsésebb helyzetben a rabszolgáknál. Ennek eléréshez persze Daenerys-éknek a Cersei felett aratott győzelem után Westeros maradék uralkodócsaládjával is le kellett volna számolniuk.

Hogy ennek a folyamatát már nem akarták bemutatni, az érthető, a sorozat nem egy politológiai esettanulmány akart lenni, bár kicsit így is az lett, ami egyáltalán nem gond, sőt. Hogy ennek a folyamatát nem akarták már végigvinni, és nem akartak egy többszáz részes sorozatot csinálni, éthető. De ilyen silány módon lezárni… Nagyon lehangoló volt.

A Makulátlanok hazahajóztak a Sárkányöbölbe, ahol remélhetőleg folytatták a forradalmat, és létrehozták a maguk mintaállamát. Westeros-ban meg maradt minden a régi. Bár az új Kistanács ülése roppant mulatságosra sikeredett, ahogy poénkodtak ott a végén, mintha nem is forgatás lett volna, hanem mintha a színészek a forgatás után a színfalak mögötti hülyéskedését vették volna fel. Ennek ellenére sajnos minden maradt a régiben, a világ nagy döntéseit továbbra is zárt ajtók mögött, a tömegek kizárásával egy szűk kör hozta meg, ahogy addig. Samnek a birodalom demokratizálásáról szóló javaslatát leszavazták. Maradt minden a régiben, és pont Daenerys-t iktatták ki, az egyetlen embert az uralkodók közül, aki nem csak az uralkodócsaládok kicsinyes, belterjes torzsalkodásaival, nem csak a legfelső réteg egymás közötti cicaharcaival foglalkozott, mint Cersei és társai, hanem egy értelmesebb világot akart maga mögött hagyni az utókorra. Ő volt az egyetlen az uralkodók között, aki a haladással foglalkozott, és nem csak az uralkodócsaládok belső, semmirekellő civódásaival.

Csalódás volt az is, ahogy Cersei bevégezte. Sokkal kegyetlenebb bukást érdemelt volna, legalább olyat, mint Ramsay Bolton. Tyrion se kapta meg a méltó büntetését, pedig az utolsó évadokban már mindenben tévedett, állandóan keresztbe tett Daenerys-nek, és a sorozat elején még mulatságos, komolyan nem vehető, korhelykedő figura egy kártékony fékké vált, semmivel nem érdemelt volna kevésbé büntetést, mint Varys, aki szintén megérdemelte, amit kapott. Folyamatosan arról szövegelt, hogy mindig azon van, hogy jó királyt szolgálhasson, de minden zsarnok uralkodó szörnyűségeihez asszisztált. Esze ágában nem volt a hatalmát az emberek javára használni, csak a hatalomban maradáshoz szükséges kavarással foglalkozott.

A lezárás óriási csalódás, katasztrófa, pedig a kártékony figurák a végéhez közeledve sorra kapták meg jól megérdemelt büntetésüket, ígéretes finálénak nézett ki, az utolsó résszel viszont nagyon elrontották az addig jól felépített sorozatot.

Vannak egyértelmű erősségei is. A cselekmény teljesen kiszámíthatatlan, ezáltal van tétje, van miért drukkolni. Rentegeg filmben a szereplők mindig éppen megússzák, mindig éppen átérnek a túlsó partra, mindig épphogy túlélik, így nincs semmi súlya az egésznek, nincs miért szorítani. Itt viszont vannak katarzisok, és semmi sem biztos. A szövetségek semmit nem jelentenek, még aznap minden felborulhat, persze a végére már a kiszámíthatatlanság is kiszámíthatóvá vált, így a legnagyobb kavarógépeket látva már akkor is tudjuk, hogy rosszban sántikálnak, ha véletlenül jót cselekszenek, mert tudjuk, hogy ez csak egy ugródeszka egy újabb aljassághoz. Pozitív emellett az is, hogy vannak jellemfejlődések (73 rész alatt el is várható), egyes karakterek a folyamatos háborútól, a rengeteg szenvedés, megaláztatás után kicsit magába száll, és olyannyira megcsömörlenek, hogy a frusztrációikat nem másokon akarják már levezetni, hanem magát a gonoszságot kezdik elfogadhatatlannak tartani, következetesen önmagukban is. Jaime a végére egészen emberarcúvá válik, bár azért teljesen nem tud kilépni az árnyékából, a végén bevallja, hogy egyáltalán nem érdekli a nép és a sorsa, csak a saját klánja, semmi más. Sandor Clegane jellemfejlődése pedig egészen parádés.

Hiányosság, hogy a holtak seregének vezetőit nem ismerjük meg eléggé, ahogy a Melisandre motivációt sem. Pozitívum viszont, ahogy a vallásos fanatizmusról is szegénységi bizonyítványt állít ki a sorozat, a “verebek” pusztulását is mulatságos volt látni, ahogy az inkvizítorasszony csúfos bukását is. Voltak megrázó jelenetek, amikor kapaszkodtam a karfába, voltak félelmetes, sötét középkor feelingjét idéző részek, volt tét, szorítani Daenerys-nek, miközben egyik karakter játékban maradása sem volt biztos.
Sz. Péter 2023 jún. 15. - 20:36:06 Előzmény cinemad
(2151/2153)
Szerintem sokan azért utálták meg (pl. a befejezésért) mert előre kiszámítható lett.
Már az elején felvezették a Targaryenekről "az istenek feldobnak egy érmét" teóriát, én pl. így nem tudtam végig nem arra gondolni, hogy csak nehogy az legyen a befejezés, hogy .....
De sajnos pont az lett.

Még bízom a könyv lezárásában, hátha az jobb lesz.
10/10
cinemad 2023 jún. 15. - 19:09:56 10/10
(2150/2153)
Gondoltam egyet és újranéztem... Egyszerűen továbbra is zseniális, ráadásul korszakaltó sorozat. Egyrészt azért volt annyira erős annó, mert kiszámíthatatlanságával teljesen felszámolta a kötelező hollywood-i happy end sztorikat, ahol végül a gonosz elnyeri büntetését a jó pedig megtalálja a megnyugvást és helyreáll a világ az igazságérzetünk alapján elvárt módon. Na itt nem, mert a világ sem ilyen, max a filmekben. Emlékszem amikor először láttam az első évad végén nem hittem el, hogy a főhősnek gondolt szereplővel az történik ami és azt vártam, hogy fogják ezt "visszacsinálni" a készítők. Roppant igazságtalan az egész, amilyen az élet is hollywoodot leszámítva. Arról nem beszélve, hogy iszonyatosan jól kitalált és rendkívül összetett karakterek vannak, amelyek jelleme, eredete és első évadokbeli tettei például 5-6 évad múlva nyernek értelmet. Komplex, sok izgalmas szállal, amelyek összeszövése sem erőltetett, hanem nagyon jól megszerkesztett. Roppant izgalmas, abbahagyhatatlan. Ráadásul nagyon színvonalas kosztümök, helyszínek, stb. tekintetében is. Egyedül a Winterfall jelenetekben van főleg az elején néha gagyi érzése az embernek, hogy kiáll a vár ura és öt statisztát sikerült találni, akik a "népet" alkotják, ami csak azért furcsa, mert emellett máshol nagyon komoly tömegjeleneteket prezentáltak és nem is csak cgi segítséggel. Arra nem is emlékeztem már, de az előbbi apróságot leszámítva vannak olyan csatajelenetek, amelyek mellett a legnagyobb háborús filmek is elbújhatnak. Például a Boltonok elleni csata Deresnél. Lenyűgözően hitelesnek tűnik szemben az olyan filmekkel, ahol nagy hősök kétszemélyes párviadalokat vívnak a csatatéren. Itt pedig azt se tudod mi töténik körülötted és úgy esnek el a katonák, hogy fogalmuk sincs honnan jött a csapás, vagy tiporja el őket egy ló vagy a tömeg anélkül, hogy a kardjukat felemelték volna. Nagyjából ilyen lehet, amikor kétszer több ezer ember egymásnak rohan, nem a többnyire bemutatott romantikus kardozgatás... Szóval a csatajelenetek félelmetesek, igen, brutálisak, mint a sorozat nagy része, engem ez nem zavart, sőt, de megértem ha valakit igen. A meztelenkedéssel is elég újszerűen mutattak sokat, tabukat döntögetve. Zavarba ejtő elsőre, de pont azért mert be mertek vállalni mást mint korábban. Nagyon erős humor is megbújik benne időnként. Nem vagyok fantasy rajongó, a sárkányok és élőhalottak, stb. ami a legkevésbé megmozgatott benne, de ez csak dekoráció, egy nagyon komoly politikai drámában, ami az emberi gonoszság, kegyetlenség, hatalomvágy legrosszabb aspektusait mutatja be nagyon durván és valósan. Sokan írják, hogy vannak benne unalmas részek, holott számomra annyira zseniális pillanatok vannak benne éppen ott, ahol nem történik igazából semmi akció. Például egy olyan szituációban, ahol az új király beiktatásánál az asztal körül milyen játszmák zajlanak csak annak kapcsán, hogy helyezkednek, melyik székre üljenek le a haszonlesők. Vagy a sorozat legvégén, amikor el akarják dönteni ki legyen az új király és Samwell felveti, mi lenne, ha megkérdeznék erről az embereket, pár perc csönd (a néző már azt hiszi, hogy épp most találják majd fel a demokráciát), mire kitör a fuldokló röhögés a többiek körében, mondván nem gondolod, hogy tényleg rá kéne bízni az emberekre ki kerüljön hatalomra... Elképesztően intelligens és zseniális momentumok, párbeszédek, érvelések a különböző aspektusok bemutatására, számomra ezek sokkal többet adtak, mint bármilyen sárkányos jelenet. A 8. évad első alkalommal engem is kiborított, de másodszorra ha nem valami ócska 240p-s streamen nézi valaki, hanem mondjuk 4k-ban az HBO Max-on, akkor a sötét csatajelenet is élvezhető az elején, a vége pedig ezúttal már azt mondom hogy méltó befejezés. Sokan azért utálják, mert megint gyomron vág, ahelyett, hogy végre eljönne az igazság pillanata és úgy zárulna, hogy mindenki boldogan él míg meg nem hal... Vannak persze idegesítő karakterek (számomra például éppen bármily meglepő Jon Snow viszi a prímet ezen a téren), de ezekkel együtt is parádés. Ennyire zseniálisnak talán a Dróton kívül még semmit nem láttam, ha sorozatról van szó.
10/10
Tibor72 2023 febr. 04. - 00:08:55 10/10
(2149/2153)
Megnéztem és tesztszett. Valóban jó sorozat, kiemelkedik a többi közül. Ajánlott megnézésre.
Eva1988 2023 jan. 21. - 09:55:29
(2148/2153)
Miért csak a trailert engedi nézni?Magát a sorozatot nem...
offtopic
Sz. Péter 2022 dec. 09. - 14:48:53 Előzmény sanderson
(2147/2153)
Szerintem simán csak trollkodik. :)
sanderson 2022 dec. 09. - 14:39:37 Előzmény bigzoli31@gmail.com
(2146/2153)
A Trónok harca televíziós sorozat George R. R. Martin a Tűz és jég dala című 5 részes könyvsorozatának történetén alapul. A sorozat készítői arra törekedtek, hogy a filmben és a regényben történt események a lehető legnagyobb hasonlóságot mutassák. Nagy a rajongó tábora a könyvsorozatnak is. Azok közül, akik látták a sorozatot és olvasták a könyvet, a legtöbben egyáltalán nem unalmasnak, hanem nagyon érdekfeszítőnek találták ezt a történetet. Több szálon futó, sok szereplős sorozatnál törvényszerű, hogy időben lassabban halad előre a történet.
6/10
bigzoli31@gmail.com 2022 dec. 09. - 12:15:26 6/10
(2145/2153)
Így utólag megnézve az összes évadot, ki lehet jelenteni , hogy jó sorozat volt ez, egyedi, maximálisan kidolgozott karakterek, szuper történet... Vagy várjunk csak, mintha emlékeznék olyanra is, valahol 4-ik évad vége felé, hogy a fejemet a falba verve mondom: "MIÉRT NEM TÖRTÉNIK MÁR VALAMI" ??? Az első 4-5 évadot össze lehetne foglalni kb. 1 percben, egy hatalmas időhúzás az egész... Látszik, hogy a késztők a lehető legtöbb pénzt akarták kihozni, jól elnyújtva az egészet, aztán a 8-ik évad vége felé pedig észbe kaptak, hogy "bakker, közeledünk a végéhez, gyorsan zárjuk le 1-2 részben" , no comment. 1000 példa lenne, de a kedvencem az, hogy a "mások" talán a 2-3 évad végén megindulnak, erre a 7-ik évad végén törték át falat. Tényleg 5 évad kellett ahhoz, hogy elérjék a céljukat? Persze, hogy nem... Hatásvadász célzott évad befejezés, hogy elkezd a következőt. Ha pisztolyt nyomnának a fejemhez, AKKOR SEM nézném újra az első 4 évadot. Azzal meg ne gyertekk nekem , hogy "Bevezetés, tárgyalás, befejezés." OK , de a bevezetés nem 3-4 évad könyörgöm. Megnézve a sárkányok házából 3 részt, na arra mondom azt, hogy itt pörögnek események, ezt kellett volna a "Drónok harcában" is.
10/10
gm262 2021 dec. 22. - 08:19:48 10/10
(2144/2153)
Én most fedeztem fel az HBO GO-n a Trónok harca összefoglaló: Karakterek című 12 részes mini sorozatot, ahol 12 főszereplő színész a saját karakterét meséli el egyenként 15-16 percben. Ezt is érdemes végig nézni a rajongóknak.
10/10
gm262 2021 nov. 30. - 16:02:46 10/10
(2143/2153)
Nem hiába döntött meg minden eddigi csúcsot ez a sorozat. Tényleg nagyon szórakoztató. Sokáig szemezgettem vele az HBO GO-n, de most két hónap alatt napi két résszel végig néztük a párommal. Egy szóval: szuper. Igazat adok annak a főszereplő színésznek, aki az HBO GO-n látható kétrészes záró bulin nyilatkozott. Ugyanis kinevette az ügynökét amikor ajánlotta neki ezt a "sárkányos" filmet. De elolvasta forgatókönyvet és rájött, hogy ez egy középkori, kosztümös dráma, szerelemmel, árulással, cselszövéssel, barátsággal, önfeláldozással, hűséggel, királyokról, harcosokról, kicsikról, nagyokról. Színes, látványos forgatag. Ja és néha vannak sárkányok.
9/10
Ivy00 2021 nov. 29. - 14:02:03 9/10
(2142/2153)
Nem igazán szeretem a sorozatokat, nagyon keveset nézek, néztem. Ez viszont nagyon jó, nagyon tetszett egészen addig, amíg követi a könyveket. Sajnos a forgatókönyvírók nem tudnak olyat, mint a regényíró, és mitha hamar le akarták volna zavarni a végét. Ennek az eredménye az utolsó két évad - különösen az utolsó. Igazán kár ezért a sokrétű, izgalmas, magával ragadó történetért, amit a végére sajnos így elrontottak. Pedig egyébként remek a feldolgozás, ami ritka, különösen egy ilyen szerteágazó cselekményű alapanyagnál. Képtelenség lett volna mindent filmre vinni, és szerintem nagyon jó érzékkel húztak belőle. Nem hiányoltam különösebben azokat a szálakat, szereplőket, amik, akik kimaradtak, vagy nem követtek végig; nem zavarak a kisebb változtatások. Még azt is meg merném kockáztatni, hogy ettől a filmsorozat követhetőbb, emészthetőbb, mint a regény, pedig azt is szerettem. A karaktereket jól eltalálták, szerintem nagyon jól választották ki a színészeket. Talán Sansa, aki szerintem más karakter, mint a könyvben. A filmben "kinövi magát" a könyvhöz képest, de ez nem akkora baj. A kivitelezésbe is beleadtak mindent, remek jelmezek, díszletek, helyszínek, látványosak a trükkök, élvezetes a zene. Maga a főcím is egy kis brilliáns, ahogy a helyszínek bemutatása követi a változó cselekményt. Nagyon nagy kár, hogy az író nem fejezte be a történetet (nem úgy néz ki, hogy valaha is fogja), egészen biztos, hogy jobbat talált volna ki a végére. Különösen fájt, hogy a végig izgalmas és titokzatos Mások szála nem lett rendesen kidolgozva így, nagy kár érte. Bár lassan indul be a cselekmény, ez a sorozat valóban képes néhány rész után beszippantani a nézőt. Kedvenc marad, lealábbis a 7. évadig biztosan.
offtopic
Annabella3 2021 okt. 11. - 19:46:37
(2141/2153)
Én vagyok az Gabriella nevű felhasználó. Azért regisztráltam újra mert az előző profilomal már nem tudtam belepni.
wévajudit 2021 aug. 11. - 11:40:33
(2140/2153)
Egyben megnéztem az egészet, a meztelenséget ha kihagyták volna ez egy nagyon jó film lett volna, 3 nap alatt lezavartam, voltak jó és rósz részek de a törpe nagyot alakított...
9/10
gyereamozibabe 2021 jún. 14. - 00:43:57 9/10
(2139/2153)
A főveréb (Jonathan Pryes) miért nincs a stáblistán?
8/10
Brigitta1986 2021 ápr. 20. - 09:31:50 8/10
(2138/2153)
1-6ig mestermű, 7ik évad Jon és Daenerys miatt kedvences számomra de a 8ik inkább sose készült volna el.
Bigpapa 2021 márc. 01. - 11:33:23
(2137/2153)
Voltak jó és rossz részei a sorozatnak,de azt meg kell hagyni, hogy díszletben, kosztümben, helyszín, mindent beleadtak :) Már rég végig néztem, de 2 hete gondoltam egy nagyot és megcsináltam magamnak kicsibe a trónt :) kb 25 cm magas 400 db kard van rajta. Azt hittem,sose lesz kész :D
lowbudget 2021 febr. 27. - 14:47:08 Előzmény Sz. Péter
(2136/2153)
Hát, ha tovább nézem ezt a sorit, akkor belebetegszem az tuti..
offtopic
Sz. Péter 2021 febr. 25. - 22:02:47 Előzmény lowbudget
(2135/2153)
"Köszi, annyi időm nincs. "

Jajj, csak nem halálos beteg vagy?!
Ugye nem?
sanderson 2021 febr. 25. - 19:14:02 Előzmény lowbudget
(2134/2153)
Szerintem ennek a történetnek nincs nyugvópontja. Valamilyen érdekfeszítő dolog folyamatosan történik benne. A háttérsztori valóban elég bonyolult, sok szereplővel, több helyszínnel. A film regénysorozat alapján készült. A képzeletbeli helyszín, meghatározhatatlan kor, a jól kidolgozott karakterek, némi misztikum az erőssége ennek a nagyon egyedi történetnek. Ez a különleges hangulatú sorozat néhány rész után a legtöbb nézőt beszippantja, függővé teszi. Először a sorozatot láttam, később a könyveket is elolvastam. Valószínűleg a történetben a sok meztelenség a könyv miatt van. A regényben még több a szex, mint a filmben. Biztos, hogy a legtöbb rajongó nem az erotikus jelenetek sokasága miatt szereti ezt a sorozatot. Mivel ez egy hosszú történet sok harccal, ezért nyilván a kegyetlenkedés sem kevés benne. Vannak látványos jelenetek bőven a sorozatban. Jó volt a helyszínek kiválasztása is. Különösen Havas John, Daenerys és Arya jeleneteit vártam legjobban. Akkor mindig történt valami érdekes, izgalmas esemény. Most mi lesz? Nem nézed tovább?