Téma: Az idegen

8/10
Ahoj poplacsek 2023 febr. 06. - 19:11:36 8/10
(8/8)
Erdogániának még bőven van mit fejlődnie a társadalmi viszonyok tekintetében, nem csak földrajzilag van félúton a szaúdi középkor és Európa között.
10/10
Hatpöttyös 2023 febr. 04. - 18:17:37 10/10
(7/8)
Döbbenetes.Tragikus. Megrázó történet a kiszolgáltatott anyákról, gyermekeről. A fanatikus vallás, a társadalmi megfelelés kényszer borzasztó ahogy felülírja a szeretetet, úgy a testvérit mint a szűlőit. Hiába több ezer év alatt sem képes az emberiség jobb irányba fejlődni.
6/10
Dörflinger 2022 jún. 15. - 19:42:26 6/10
(6/8)
Fanatikus, ki ha én nem állatok. Mindenkinél a becsület mindenekelőtt, aztán az ebből adódó mindennapos nőverések és erőszakok. Ez a fim csak arra volt jó, hogy felidegesítsen. 6/10
8/10
vargama 2022 jún. 12. - 23:05:28 8/10
(5/8)
Megrendítő történet, a török embereknek egy tanmese, hogy ráébressze őket a nőkkel, lányokkal szembeni elvárások, előítéletek tarthatatlanságára. A témában a kedvenc filmem a Mustang, az török film, és abban is valami nagyon rossz történik, hogy felrázza a török társadalmat.
Lassú folyású film, de nem unalmas, tele van feszültséggel. A színészek játéka is jó, a figurák hitelesek.
10/10
Moncika 2014 ápr. 23. - 19:46:15 10/10
(4/8)
Nekem sok évvel ezelõtt volt "szerencsém" pár héten át belelátni egy török család életébe. Tapasztalatból mondom, hogy nem sok a filmben a dráma. A magát modernek valló családban a nõknek ugyanilyen kiszolgáltatott volt a helyzete, mint ahogy itt láttuk. A fiúknak a családban mindent szabad volt, a lányoknak meg semmi. A nõk értéke kb. egy tehénnel egyezett meg. Csak kötelességük volt, mint mosás, fõzés, mosogatás stb., jogaik meg semmi. Mûszakban voltak a hét minden napján...
A dráma meg, hmmm, a férfiak szítják, mert amit õk mondanak, az úgy van, a nõknek nincs szavuk. Szóval a film teljesen reális.
7/10
ironnori 2013 febr. 20. - 00:58:48 7/10
(3/8)
nos, engem nagyon sokszor felidegesitett a film. most jobban felek a torokoktol, mint azelott. embertelen es europai szemmel erthetetlen, hogy kepesek a mi kulturankban es tarsadalmunkban elni. oke, etnonacionalizmus. nekem idegen volt mind a nemet kornyezetben...ja, es sok a drama. lehet, ha nem lenne ennyire realis, akkor nem zaklatott volna fel. siman el tudom kepzelni, hogy gyakori az eset es a reakcio is.

SPOILERSZERUSEG

egyebkent a kamera beallitasok nagyon jok, az alakitasok is nagyszeruekés a sztori sem rossz, mert vegre latjuk hogyan reagalnak a csaj tettere a csaladok. valoban a tarsadalmat valasztottak a csaj helyett, szanalmas...

10/7 - egyszer megneztem, tetszett kategoria.
6/10
adamnagysweetmovie 2011 máj. 23. - 17:12:08 6/10 Előzmény kovácsmari
(2/8)
Nahát ez az. Túl nagy is az a dráma, kevesebbõl is átéreznénk.
10/10
kovácsmari 2010 dec. 08. - 03:59:41 10/10
(1/8)
Feo Aladag nagyon kemény. Ütõs film, akkora dráma, amekkorát ritkán látni. Nézzétek meg!