nyugiss 2016 máj. 16. - 17:34:34
(15/15)
úgy én is,de annyira nem jó az englishem hogy értsem is :P
gondolom lement ez magyarul is valamikor,ha itt van a porton

majd csak elõkerül egyszer :)
jani-wan 2016 máj. 16. - 17:23:14 Előzmény cellasto
(14/15)
nyugiss 2016 máj. 16. - 17:12:18
(13/15)
épp mos olvasom(halál útvesztõje),de nagyon nem haladok vele
pedig imádom k.dicket,de ez valami rém unalmas és vontatott

persze majd végigrágom magam rajta valamikor,mert kiváncsi vagyok mit akart ebbõl a mester kihozni :D
Sailor 2016 máj. 16. - 15:09:43
(12/15)
Bedõltök ennek a "leg"-nek. Nyilvánvaló kritikusi/reklámfogás, ha azt akarják megnézd, akkor ilyesmi kifejezéseket kell használniuk.

pl.: tematikus csatornán szokott lenni autógyárakról (reklám)film:
egyik részben azt mondják hogy emberek fényezik a kasztnit, mert úgy a legjobb,
másik részben azt mondják hogy robotok fényezik a kasztnit, mert úgy a legjobb,
most akkor melyik a legjobb???

reklámban/elõzetesben/imázsépítésben az ilyesmiket gondolatban ki kell húzni a szövegbõl, és akkor nem verjük át magunkat!
Sailor 2016 máj. 16. - 15:00:15
(11/15)
Szerintem hibás dolog filmtõl ugyanazt várni mint könyvtõl. Teljesen más nyelv.

A csokoládé nálam pl egész jó mindkét formában, ellenben teljesen mást adott nekem olvasva vagy megnézve.
cellasto 2016 ápr. 10. - 18:51:54
(10/15)
ezt a filmet vajon honnan lehetne elõkeríteni??
Folgore 2010 ápr. 30. - 13:24:20 Előzmény wmitty
(9/15)
Üdv!
Kösz az alapos választ. Megjegyzem, némi irónia volt a kérdésemben, hisz egyetértek abban, hogy semmiképp sem Philip K. Dick a leghíresebb, ahogy azt a tartalomban írják. Mindazonáltal elkötelezett Szárnyas fejvadász rajongó vagyok. De inkább a film hangulata miatt, semmint a történet sci-fi értéke miatt. (sci-fi érték alatt azt értem, hogy mennyire különleges, eredeti a téma, amit boncolgat). Mindenesetre a kiégett ex-zsaru klisét nem ebben a filmben untam meg....
vyctor 2010 ápr. 30. - 11:05:08 Előzmény juditpanda
(8/15)
A Total Recall/Emlékmás is PKD, ami szerintem nem rossz sci-fi lett.
juditpanda 2010 ápr. 28. - 20:24:51
(7/15)
Nekem tetszett a Különvélemény. A Szárnyas fejvadásszal ugyanakkor nem tudtam mit kezdeni. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy elõbb olvastam a könyvet, és így sajnos megfosztottam magam egy jó filmélménytõl. Heü.
wmitty 2010 ápr. 28. - 12:00:25
(6/15)
Nagyon szeretem az Agave könyveit (általuk elõvett írókat), a teljes PKD-sorozazot veszem szorgalmasan, de hibátlannak azért nem nevezném a kiadásokat.

Ami a filmeket illeti, szerint a Blade Runner teljesen rendben van, minden idõk egyik legnagyobbja, még ha nem is teljes hûséggel adaptálja a regényt. A Különvélemény, Imposztor, Screamers a nézhetõ kategóriába férnek bele nálam, a Next és Paycheck a nézhetetlenbe. Ugyanakkor van még jópár írása - elsõsorban novellák (lásd 52. Galaktika antológia) -, amik nagyon jól feldolgozhatók lennének filmen szerintem.

Még valami: egy barátom szerint a legjobb PKD-moziadaptáció az Existenz - dacára, hogy nem is az õ mûvei alapján készült. De "olyan". Van benne igazság.
És ugyancsak jó film A betolakodó* (Kyle MacLachlannel), ami szintén nagyon emlékeztet egy kitûnõ Dick-novellára.
(* vagy A rejtõzködõ, vagy Gyilkos az ûrbõl; The Hidden)
wmitty 2010 ápr. 28. - 11:55:10 Előzmény Folgore
(5/15)
Egy pillanatig sem gondolkodnék azon, hogy ki "a leghíresebb", mert alighanem Asimovnak jár ez a cím. (Mármint az úgymond modern kori írók közül; hiszen a régi klasszikusokat is tekintetbe véve nyilván Verne vagy Wells a legismertebb.)
Úgyhogy a második helyezetten gondolkodnék el jobban. Nekem valószínûleg Lem jutna eszembe leginkább. Bár a hírességet az ismertséggel párba állítva alighanem Bradburyre jutna a legtöbb szavazat.
Folgore 2010 ápr. 27. - 20:25:50
(4/15)
Vajon ki a második leghíresebb sci-fi regényíró a világon: Arthur C. Clarke vagy Isaac Asimov?
bubu73 2010 ápr. 27. - 19:10:45
(3/15)
Hát erre én is kiváncsi vagyok, fõleg arra amit õ mond majd, nem írt rosszul...
10/10
polyhos 2010 ápr. 27. - 09:00:46 10/10
(2/15)
...sajnos még nem...
De le tett a sci-fi mûfajában az asztalra valamit...
Meg kell nézni...!!!... :-))
1asokközül 2010 ápr. 27. - 08:02:46
(1/15)
Na, erre kíváncsi leszek! Látta valaki?