Téma: Bronson

6/10
The Cortez 2022 okt. 02. - 21:43:55 6/10
(43/43)
Ritkán látni ennyire elvont életrajzi vígjátékot. Tele van erőszakkal, beteg jelenetekkel és a rendező kézjegyévé vált, vörös színnel való játszadozással. Az egész filmet Tom Hardy alakítása, meg a viccesen előadott monológjai dobják fel. Mint ahogy a Fear X a Ragyogásra, úgy hajaz a Bronson a Mechanikus narancsra, tehát nem véletlen az állandó hasonlítgatás. Az alkotás gyakran átmegy groteszkbe, s itt már a szintipop zenék is megjelennek.
6/10
The Cortez 2022 okt. 02. - 21:41:28 6/10 Előzmény glg_210
(42/43)
„nézzenek mûvészfilmet annak van mondanivalója, ha közben nem áll le az ember agymûködése az unalomtól.”

Ne zavarjon, hogy ez is művészfilm volt. És nem minden művészfilmnek van mondanivalója.
mapk 2016 aug. 28. - 22:43:04
(41/43)
A kedvencem a dilidiszkós jelenet, életemben 2x ha voltam discoban, de pont ugyanígy éreztem magam, még a mozgás is uaz. :D ***Spoiler Szerencsére a biztonságiak kiengedtek. Spoiler vége***
A vajas is jó, életemben ha egyszerse.
8/10
giggs985 2016 júl. 20. - 15:49:50 8/10 Előzmény S.O.R.
(40/43)
Legalább egyszer lenne kreatívabb egy "egycsillagozó" mezei kommentelõ, és nem mindig ez az elvettek x órát az életembõl maszlagot ismételgetné...
frenchbullie 2016 jan. 31. - 06:32:41
(39/43)
Üdv! Hardy remek színész, miatt kezdtem el nézni a Bronson-t. Vele nem is volt baj, zseniálisan hozta a deviáns figurát, egyszerûen a film volt olyan, amilyen...
1/10
stupek2 2015 dec. 14. - 15:14:05 1/10
(38/43)
20 percig bírtam ezt az értelmetlen elbeszélõ költeményt. Ha emlékkönyvet írnék, és megfilmesíteném, nekem is ugyanezt írná Õ!
kazsagx 2015 okt. 08. - 01:14:31
(37/43)
Beteg egy film,imadtam!
Aki meg azt irja,hogy Hardy nem jo szinesz azzal valami baj van,ez a film is bizonyitotta,hogy nem jo,hanem ZSENIALIS SZINESZ!
6/10
Sadenal 2015 szept. 07. - 20:43:45 6/10
(36/43)
Csak Tom Hardy miatt néztem meg, akinek szerintem ez az egyik legjobb filmje, de magát a filmet inkább a közepes és jó közé raknám, mert nem sok mindent kaptam tõle. A Drive fas*a film, de ez annyira nem jött be, az Only God Forgives meg még inkább nem.



6/10
10/10
csanyi82 2015 szept. 02. - 18:44:32 10/10
(35/43)
Zseniális film a Gépnarancs stílusában. Kihagyhatatlan.
8/10
pelu 2015 jún. 18. - 13:07:46 8/10
(34/43)
Nem mindig a mondanivaló a lényeg, nekem sokszor az is elég, ha egy film szórakoztat. Na ez szórakoztatott. Tom Hardy zseniális, és a rendezõben is van anyag, bár õ már nekem a Drive-val levizsgázott. Megosztó a film, nem tagadom, de én élveztem. :)
1/10
S.O.R. 2015 jún. 01. - 00:00:47 1/10
(33/43)
Egészen elképesztõen elbaszott fos. Másfél óra szenvedés, másfél óra az életembõl, amit már soha nem fogok visszakapni. Gyász.
fraktál 2014 nov. 30. - 21:55:15
(32/43)
A Drive az egyik kedvenc filmem. Ez viszont egy rakás fos.
glg_210 2014 jan. 17. - 19:00:29
(31/43)
Ahogy elnézem a hozzászólásokat vannak itt emberek, akiket egyébként más filmeknél is felfedeztem már, akik állndóan a "nem volt mondanivalója" szöveggel jönnek. Nem értem, nézzenek mûvészfilmet annak van mondanivalója, ha közben nem áll le az ember agymûködése az unalomtól.
Szerintem ez a film egy ékszer, ahogy Refn pár más filje is amit már láttam, és egyszerõen attól ahogyan megvalósította az egészet, nem a mondanivalója miatt. Elõször teljesen véletlenül néztem meg a filmet, kb hajnali 2-kor kezdõdött, de nem bírtam kikapcsolni a tv-t hiába voltam hullafáradt. Hardyról csak annyit (generációjának óriási színésze szerintem), hogy mivel véletlenül néztem a filmet nem tudtam róla semmit, szereplõk rendezõ ilyesmi, aztán egy másik filmben láttam Hardyt, majd rákerestem, és meglepõdve tapasztaltam, hogy a Bronsonban övé volt a föci. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy fel sem ismertem egy másik filmben (bár akkor még nem volt ismert számomra), annyira át tud alakulni.
10/10
E. Luca 2013 dec. 03. - 20:55:28 10/10
(30/43)
Régen láttam már ennyire meglepõen jó filmet
ReignMan 2013 júl. 28. - 15:22:29 Előzmény dostotibi
(29/43)
Egyetértek veled, Tom Hardy nagy színész lesz, ezt a Bronsonban is megmutatja, ami szerintem egy elég közepesre sikerült, alig nézhetõ film, csak Hardy játéka miatt érdemes belenézni...
dostotibi 2013 ápr. 04. - 18:55:49 Előzmény Attila G.
(28/43)
Ismerõsen csenghet :) Nem értek egyet veled, szerintem pont olyank, aki elvisz a hátán egy filmet. Nézd meg a Fékezhetetlen c. filmet. http://www.port.hu/tom_hardy/pls/w/person.person?i_pers_id=209372
Attila G. 2013 márc. 28. - 05:00:06
(27/43)
Sorry az újabb hozzászólásért, ígérem, nem lesz több. Csak szeretném kiegészíteni egy mondatom.
Néha kellenek a beteg filmek, de valahogy nekem nem kellenek a filmek betegekrõl, legalábbis az ilyenekrõl.
Attila G. 2013 márc. 28. - 03:29:15
(26/43)
Jah, még valami. Ismerõsen cseng Tom Hardy neve. Talán láttam már egy-két filmben. Viszont számomra nem szimpatikus, s nem tartom olyasvalakinek, aki elvisz a hátán egy filmet.
Attila G. 2013 márc. 28. - 03:22:11
(25/43)
Elkezdtem nézni ezt a filmet, mert jól indult. Felkeltette az érdeklõdésem. Aztán elgondolkoztam azon, hogy életrajzi dráma. Elkezdtem olvasgatni a hozzászólásokat visszafelé, és...
Általában nem szokott elrettenteni egy filmtõl, ha negatív, fikázó kritikákat olvasok róla; mert olykor úgy érzem; néhányan csak azért regisztrálnak ide, hogy filmeket ócsároljanak; s ezt valahogy nem tudom komolyan venni. Másfelõl attól nem lesz jó egy film a szememben, hogy egy nagy rakás pozitív kritikát kap.
Na de most az az egy negatív vélemény is elgondolkoztatott.
Hogy is mondjam...
Láttam mostanában eléggé beteges filmeket, amik elnyerték a tetszésem.
Láttam már valamennyire hasonló karakterû egyének életérõl készült filmeket - pl. A rém -, amikkel hasonlóképp voltam. Jó, most talán jogosan mondhatnátok erre; hogy Wuornos és Bronson semmiben nem hasonlít egymáshoz. Lehet, hogy igazatok is lenne, nem tudom.
Talán azért sem, mert soha nem hallottam Bronsonról. S nem érzem úgy, hogy lemaradtam róla bármirõl is.
Valahogy úgy vagyok ezzel, hogy... Ki a fene az a Bronson, hogy megnézzem egy róla készült életrajzi filmet. Kicsoda õ, hogy egy filmmel tisztelegjenek elõtte? - Amúgy ha jól vettem ki egy-két megnyilvánulásból valaki még isteníti is. Hát pedig felõlem úgy gyalázzák meg az 'emlékét', ahogy akarják. -

Inkább megnéznék egy filmet arról, hogy Stohl András hogyan jutott el a börtönig, s ez hogyan változtatta meg az életét, már ha egyáltalán megváltoztatta. - Vagy Damu Rolandról hasonló összefüggésben... (Jó tudom, ezek rossz példák, de pl. Damu esetében kíváncsi lennék arra, hogy mi az igazság. -

Vagy egy filmet a Viszkisrõl - pláne ha esetleg tényleg Johnny Depp alakítaná...
Mert habár õ "kicsit sárga, kicsit savanyú, de a mienk"

Ha ez a Bronson kitalált történet lett volna, talán végig is nézem. Olykor kellenek ilyen beteg filmek. De így nálam ez kuka.
6/10
Dudvarek 2013 márc. 16. - 00:13:43 6/10
(24/43)
A Drive után megnézve tény, hogy kicsit visszaköszönt pár dolog, vagy hangulat. Nekem egy dolog hiányzott a filmbõl, a cél, avagy a történet. Egy ember bemutatása kevés ahhoz, hogy jó filmnek mondjam.
Tom Hardy nagy kedvencem, de olyan jóságos pofája van, nehéz elhinni, hogy egy szociopata, tele agresszióval. Mégis azt mondom, Tom Hardy csúcs benne. Refn-tõl elsõ szárnypróbálgatásnak szép eredmény. De a Drive után már nem ment volna el.
SPOILER: ugyanaz a verekedõs jelenet legalább 5x megtörtént a filmben, a végére már nem tudott evvel újat adni, más meg nem volt benne.