Téma: Fred Astaire

gladiolus 2015 márc. 13. - 15:07:57 Előzmény Edmond Dantes
(8/8)
Az alább általam belinkelt kis videóban nagyon jól kivehetõ, s ez nemcsak az én véleményem, hanem másé is, aki velem nézte, hogy a hölgy ugyanolyan bravúros, mint Fred Astaire. S ezért is volt furcsa nekem, hogy miért van az, hogy azonos tudásszinten lebegõ mûvészek közül az egyik hogy tud így -fel, a másik viszont ennyire el-tûnni.
Mert Fred Astaire nevét szerintem az emberek 60%-a ismeri, ha leszámítjuk a mai 20 év alatti korosztályt, mert õk senkit sem ismernek, akit kéne.
Viszont Eleanor Powell nevét hozzám hasonlóan csak véletlenségbõl fedezi fel az emberek zöme, és ebben sajnos még az is jócskán besegít nekünk, hogy még magyar nyelvû cikk sem jelent meg róla, és valóban bogozhatjuk angolul, ha meg akarunk tudni valamit róla. Méltánytalan.
Nos és azt bogoztam ki, szintén sikér angol tudásommal, hogy miután elvált Glenn Ford színésztõl, utána már csak elvétve jelent meg a vásznon, és sikeres szóló night club karrierbe kezdett, amit még a 60-as években is folytatott. Betegségrõl csak élete végén találtam információt, mivel 62 évesen rákban hunyt el, 1982-ben, viszont korábban nem találtam utalást betegségre, ami a karrierjét kerékbe törhette volna.Persze lehet, hogy éppen arra a cikkre nem akadtam rá, ami ezt taglalja.
10/10
olahmiki1959 2015 márc. 11. - 14:40:59 10/10
(7/8)
Érdekes, hogy nagyon sokan úgy tudják, hogy Ginger Rogers volt "a géppuskalábú lány", ez a tévedés egyszer még Vágó István vetélkedõjében is elhangzott, és senki nem javította ki, pedig nem, valóban Eleanor Powell kapta meg ezt a titulust, ha jól tudom, a mai napig õt tartják minden idõk legjobb sztepptáncos-nõjének, és állítólag maga Fred Astaire is egyedül õt tartotta magával egyenrangú táncosnak, sõt, talán még egy kissé féltékeny is volt rá emiatt.
Amennyire a wikipédiából a szerény angol tudásommal ki tudtam hámozni, valami betegség törhette derékba Powell karrierjét, mert a tánctudásával és a külsõ adottságaival sokkal több filmet is készíthetett volna.:D
Edmond Dantes 2015 márc. 11. - 11:59:06
(6/8)
Igen, abszolút. Otthon gyerekkoromban azt hallottam: õ volt a "géppuskalábú". Talán Ginger Rogersnek szebb hangja volt és persze sok közös filmjük Astaire-rel, Powellel csak egy (Broadway Melody 1940), valszeg inkább színpadon léptek fel sokat közös produkció(k)ban és persze Fellini filmje is inkább "Gingert és Fredet" tette halhatatlanná, így, együtt...lett is belõle jó nagy balhé, ha jól emlékszem, talán még per is, vagy majdnem-per a Fellini-filmbõl/miatt.
gladiolus 2015 márc. 10. - 20:03:03
(5/8)
Na...hát, eddig nem is láttam 10-es embert, de itt most nagyon a helyén van.

http://www.youtube.com/watch?v=XCDr2h07fyY

Egy kellemetes, légies, brilliáns kis táncos álmodozás, vele és Eleanor Powel-el. A hölgy is ismert sztár volt?
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 02. - 00:03:36
(4/8)
Ford Mustang 2011 dec. 07. - 20:25:13 Előzmény ChelseaForce
(3/8)
Egyetértek.
10/10
ChelseaForce 2011 dec. 07. - 13:19:35 10/10
(2/8)
Õ Minden Idõk Legnagyobb Férfi Sztárja (Greatest Male Star of All Time) és a 20. század legjobb táncosa.
Hilaryfan17 2009 márc. 24. - 15:36:07
(1/8)
keresek filmeket tõle!!!! Aki tud segítsen!!!!