sziriat 2010 febr. 27. - 23:26:03 Előzmény wagnera
(16/16)
Ma este nézem.. Az adatlap és a cím is azonos a filmmel.legalábbis amit eddig láttam, mert az elsõ órát nem, sajnos, és tényleg a kép nem a filmbõl való.A hangulati megjelenítés, a mellékszálak, az operatõrimunka és dranmaturgia is nagyon jó,a szinészek is és a szinkron.
Szeretném megnézni teljes egészében, mert ez úgy élvezhetõ igazán.. A korábbi értékelés miatt nézem, és teljesen egyet értek!-))))
Meg kell nézni elejétõl a végéig egyben!
wagnera 2009 dec. 20. - 22:18:18
(15/16)
Érdekes ez az adatlap. A kép nem ebbõl a filmbõl van, a címe a nov. 30-i vetítéskor még a Néma szavak címet viselte. Ez volt a szimkronban is. Igaz, akkor egy másik honlapon A némaság ára szerepelt. Vajon ki neveztezte el az egyik, és ki a másik címen? Na mindegy. A filmet még nem láttam, így nem tudok nyilatkozni, de felvettem amikor adták. Most írtam ki DVD-re. Majd egy nyugodt pillanatomban megnézem.
10/10
Chowchilla Charlie 2009 dec. 01. - 00:43:22 10/10
(14/16)
Fantasztikus!

A hang és kép együttese remek hangulatot teremt. Ha ilyen szempontból másból is állna egy film, csak úgy lehetne ennél is jobb.
A történet egyedinek tûnõ, nem emlékszem hasonlóra eddig. A fõ- és mellékszálak nagyszerûen épülnek.
A színészek mind-mind megérdemelték a fizetésüket.

De olyan szinergia van a filmben, amit nem is tudok leírni - így nem is folytatom az ajnározást sem.
Fantasztikus és kész!
10/10
naine 2009 nov. 30. - 10:01:38
(13/16)
ma (nov.30.) m1 22:25
:D
jeffero 2009 jún. 25. - 04:30:38 Előzmény trix1
(12/16)
Rájöttem, hogy honnan való ez a téves fotó.
Épp ma ismételték A sors fintora címû 2001-es filmet a Hallmarkon, hát abból van. Egyébként az is egész jó film.
Sámbár 2009 jún. 21. - 17:00:14
(11/16)
Heló!
Szerintem jó film. Egy esti mozizást megér!
A fõszereplõ tuti találat rá.
Ugek 2009 máj. 22. - 13:03:43 Előzmény jeffero
(10/16)
Hi! Ajánlottam a filmet, ismerete nélkül! Mindenben egyet értek Veled: -érdemes megnézni,
-nem a hajszolós-, frásztörõs-
filmek egyike,
-mint "auszi-film rajongó" elõtte
elfogult voltam!
Tévedtem, is, meg nem is!
Érdekes volt a történet kibontása a nyomozó -személyes megérzése(talán a saját életem elõzményei?)- alapján.
Nem a csúcsok csúcsa, de a rászánt idõt megéri megtekintése. Egyébként a középtájon volt egy sanda megérzésem: talán a nyomozó ismeretlen gyermekkori élete köszön vissza? Bejött!
1/10
riphil 2009 máj. 21. - 11:40:40 1/10 Előzmény jeffero
(9/16)
Semmiben se különbözik amerikai társaitól ez a film. Kiszámítható történet, rejtély és ideges kamerarángások tonnaszámra, kötelezõ akció a végén. Egy új, névtelen film a sok vacak m2-es krimi közül.
jeffero 2009 máj. 21. - 02:11:10 Előzmény quimba
(8/16)
Az eleje tényleg nyomasztó, én is kezdtem azt érezni, hogy talán nem nekem való a film, hisz nem igazán bírom a krimiket, de ennek a tartalma sugallt valami misztikus jelleget, és mivel múlt pénteken a Hallmarkon a többi csatorna jó mûsorkínálata miatt nem nem tudtam megnézni, így gondoltam bepótolom most az M2-n.

Tény, hogy nem egy csúcs film, de ha az elején túljutsz és elviseled, hogy a képedbe nyomnak ilyen gyilkossági, helyszínelõ fotókat, akkor talán rá tudsz hangolódni a film fõ vonulatára, a nyomozósdira, amibõl egyre inkább az fog kitûnni, hogy ez nem egy hétköznapi eset. A fõszereplõ, a "visszafokozott" nyomozó élete is maga a rejtélyesség, hisz gyerekkorában elveszítette szüleit, így érthetõ, hogy kap az alkalmon, hogy egy ilyen régi esetet kibogozzon. Elõször környezete lenézésével kell megküzdenie, hisz pl. élettársa, aki szintén rendõr, sem díjazza a kutakodását, de aztán hogy egyre jobban megérti, még segít is neki.

Érdekes karakterek vannak benne, szimpatikus volt a pszichológusnõ, de a rendõrmúzeumos csaj is, és a vége fele Richard élettársa is.
Az olykor elõforduló csetlõ-botló helyzetekrõl azt gondoltam eleinte, hogy ez valami angol vagy német film, de aztán ránéztem az adatlapra, és láttam, hogy valójában ausztrál. Talán ez is hozzájárul a különlegességéhez, nem is egy nyers angol krimi, de nem is egy helyszínelõk-féle amcsi tucatfilm. A végét kicsit elkapkodottnak éreztem.

Az igényesebb filmkedvelõknek és az ausztrál filmek rajongóinak mindenképp ajánlom, azonban szerintem könnyen felejthetõ, szóval nem sokat vesztesz, ha kihagyod. Esetleg még a fõszereplõ (Richard Roxburgh) miatt érdemes megnézni.
És tényleg, itt a port.hu adatlapon lévõ kép nem a filmbõl van.
quimba 2009 máj. 20. - 08:19:05
(7/16)
Egy vélemény: szörnyû 3x....nem szabad megnézni...se füle-se farka,kinszenvedés volt,amíg néztem
trix1 2009 máj. 19. - 21:32:32
(6/16)
Hogy került ez a fotó ide? A képen Tom Hollander angol színész látható, aki egyáltalán nem játszik ebben a filmben...
offtopic
pozsizsuzsi 2009 máj. 19. - 15:04:12
(5/16)
Köszönjük az ajnlót, legalább valaki a filmrõl is nyilatkozott. :D
Ugek 2009 máj. 19. - 14:59:36
(4/16)
Bízzál benne (Roxburgh)! A film nem hétköznapi (szerintem). Mint ausztrál filmek kedvelõje, ismerõje, ajánlom! Neked és minden érdeklõdõnek! Egyébként mizujs Zsú?
10/10
vallon 2009 máj. 19. - 13:34:07 10/10
(3/16)
Ezen a csatornán ritkán adnak egy jó filmet...
Ez a csend titka :-)
pozsizsuzsi 2009 máj. 19. - 11:32:33 Előzmény Madame de Tourvel
(2/16)
Ez sokat mondó nagy csend...
Madame de Tourvel 2008 dec. 06. - 23:52:11
(1/16)
Érdekesnek tûnik a leírás alapján...