Téma: Gyilkos túra

Mizantropeee 2023 nov. 08. - 13:07:07 Előzmény Midnight67
(50/50)
Egy jó minőségű nagy tv olyan, mintha moziban néznénk.
k11zoltan 2023 jún. 11. - 14:14:32
(49/50)
Tipikus vidéki vademberek vs városiak film.
Nézhető, mert viszonylag a korai időkből van. Bár gondolom előtte is voltak ilyen témájú filmek.
6/10
Dörflinger 2023 jún. 04. - 17:43:38 6/10
(48/50)
A film első fele nem túl érdekfeszítő, néha kimondottan unalmas, aztán később mikor bonyolódik a helyzet a "banditákkal", akkor van benne néhány izgalmasabb és élvezhetőbb jelenet.
Elég sok volt benne a vontatott üresjárat, ezért részemről...
6/10
10/10
olahmiki1959 2023 jún. 03. - 21:47:40 10/10 Előzmény bricskamaxi
(47/50)
Köszi, hogy elolvastad, annak pedig örülök, hogy Neked is tetszettek azok a filmek, amiket megemlítettem...:)
Üdv! Miki
bricskamaxi 2023 jún. 03. - 21:42:51 Előzmény olahmiki1959
(46/50)
Hosszú lett de élvezettel olvastam. 100 %-ban így van minden. És azokat a filmeket én is láttam, jaj milyen szuperek voltak, üdv. :-)
10/10
olahmiki1959 2023 jún. 03. - 05:00:14 10/10 Előzmény stupek2
(45/50)
"És a legfőképp: miért van annyi hibás ember a filmben:bendzsós, kislány a házban, fogatlan bandita?" - írod - kérdezed.
Megpróbálok válaszolni valamit erre a felvetésre...
Az USA területileg - észak-déli, valamint kelet-nyugati irányban - iszonyatosan nagy kiterjedésű. Földrajzilag minden megtalálható benne, őserdők, sziklás, sivatagos részek, folyók, mocsarak, hatalmas, a civilizációtól messze eső területek, valaha virágzó, mára elnéptelenedett, elhagyott bányavárosok, stb.
Ezeken a gyakran még feltérképezetlen, a közigazgatástól távol eső területeken - hagyományos járművekkel megközelíthetetlen sziklák között, óriási kiterjedésű, sivatagos részeken, áthatolhatatlan őserdők mélyén - előfordulnak elvadult, kislétszámú embercsoportok, amelynek tagjai a saját, belső törvényeik szerint élnek, és nem szeretik, ha valaki behatol a területükre, akárcsak véletlenül, mert eltévedt.
Az illetőt a leggyakrabban levadásszák, elfogják, megölik, eltüntetik, időnként megeszik, akármilyen borzasztóan hangzik is ez.
És ezekben a közösségekben, a belterjesség miatt, a sokszor vérfertőző kapcsolatok miatt születik annyi idióta, nyomorék, kretén, elborzasztó külsejű ember.

Régebben egy cikkben olvastam, hogy Amerikában ez egy létező probléma - az elhagyott, mindentől távol eső területeken élő emberek ellenőrzése, számontartása, felügyelete -, a hatóságok nem szívesen foglalkoznak a témával, mert egyszerűen nem tudják kézben tartani a dolgokat, inkább megpróbálnak minden utazót figyelmeztetni, hogy bizonyos területekre ne lépjenek be, mert nem tudják szavatolni a biztonságukat.
Ha valaki mégis arrafelé téved, jó esélye van arra, hogy nyomtalanul, örökre eltűnjön, és soha ne találják meg.

A filmesek számára ez persze kitűnő lehetőséget biztosít arra, hogy horrorfilmek tucatjait készítsék el a témában, ilyenek például a Végzetes kitérő sorozat darabjai, vagy a Sziklák szeme részei, de idetartozik a Texasi láncfűrészes széria is, aztán a Keleti kényelem, vagy éppen a Gyilkos túra.
Egytől egyig nagyon jó filmek, az emberre a frász jön rá, amikor nézi ezeket az izgalmas, egyben elborzasztó filmeket, amelyek éppen azért ijesztőek, mert tudni lehet, hogy a legtöbbjüknek valós alapja van.

Kissé hosszú lett ez a hsz, de talán nem volt érdektelen.
Üdv!

A film egyébként egyértelműen 10 pontos remekmű!
5/10
vargama 2022 ápr. 16. - 19:05:16 5/10
(44/50)
Megnéztem a filmet, és a jó vélemények alapján többet vártam tőle.
Az operatőri munka kiváló, csodálatosak a felvételek, az evezés egyes jelenetei izgalmasak, szinte a képernyőhöz szögeznek. Hajlamosak vagyunk ennek alapján megítélni a filmet, ez okozhatja a magas pontszámot.
Később elgondolkodtam, hogy mit is láttam, és hiányérzetem támadt. A film második részétől kezdve, irreális jelenetek sora, nem akarok spoilerezni, de azok úgy nem történhettek meg.
Másrészt elvarratlan szálak vannak a filmben. Sok. Leginkább elgondolkoztató, hogy a szerencsétlenül járt társuk emlékével kegyetlenül bántak. (itt főleg Ed-re gondolok, nem csoda, hogy nem tud elszámolni a lelkiismeretével.
9/10
offtopic
Midnight67 2022 ápr. 09. - 19:21:46 9/10
(43/50)
április 10. - vasárnap 22:50 DUNA Televízió
Ha valakit érdekelne.
9/10
offtopic
Midnight67 2020 márc. 09. - 18:31:04 9/10
(42/50)
Baraka? Nagyon régen láttam, emlékeim szerint nagyon szép film.
https://port.hu/adatlap/film/tv/vilagok-arca-baraka-baraka/movie-2687
A Pi életét meg mostanában láttam, gyönyörű a képi világa (igazából moziban kellett volna nézni).
https://port.hu/adatlap/film/tv/pi-elete-life-of-pi/movie-132306
9/10
offtopic
Midnight67 2020 márc. 09. - 00:27:11 9/10
(41/50)
A Veszélyes vizeken mostanában többször is volt műsoron, látványos raftingolás krimi-szállal körítve.
9/10
offtopic
Midnight67 2020 márc. 09. - 00:20:36 9/10
(40/50)
A Tuareg nem rémlik, a többi okés!
Nálam A vadon foglyai a legnagyobb kedvenc.
Majd átnézem a listámat ( kb. 500 film van rajta..), hátha eszembe jut még pár hasonló.
9/10
offtopic
Midnight67 2020 márc. 08. - 23:50:00 9/10 Előzmény Midnight67
(39/50)
Megjegyzem, a Veszélyes vizeken is kedvencem, csak az már "frissebb", 1994-es.
9/10
offtopic
Midnight67 2020 márc. 08. - 23:34:32 9/10
(38/50)
Én is csak véletlenül bukkantam rá, a Veszélyes vizeken topikjában említették, ha jól emlékszem, bejelöltem és rövid időn belül pont adták is. (Azóta sem, úgyhogy épp szerencsém volt.)
9/10
offtopic
Midnight67 2020 márc. 08. - 19:16:39 9/10 Előzmény Midnight67
(37/50)
RIP!
9/10
Midnight67 2020 márc. 08. - 19:10:15 9/10 Előzmény apuska
(36/50)
" És jó volt az operatõr " Naná, hiszen Zsigmond Vilmos!
4/10
stupek2 2018 szept. 16. - 09:14:50 4/10
(35/50)
Jó film, mondhatnám. Nekem most került a "kezeim közé". Sajnos a Mad Maxet, később készült hasonló témájú horrorfilmeket láttam, így itt is sejthető lett már az elején, hogy mi fog történni. Valamit nem értettem! A hegy tetején, ahová csak sóderes, homokos úton lehet eljutni -azaz abszolút nem főút- mit keres egy benzinkút? Miért a hegy tetejéről akarnak a folyóba szállni? Mi a célja a bendzsó párbeszédnek? És a legfőképp: miért van annyi hibás ember a filmben:bendzsós, kislány a házban, fogatlan bandita? Azt sem értettem, hogy a csónakba miért visznek magukkal nyílpuskát? Sima pisztoly elég lett volna. De hogy ne lőjem le a végét: miért nem találják a hullákat?
tortura 2018 aug. 27. - 16:09:55 Előzmény siegelinde
(34/50)
Egyetértek minden mondatoddal.
Könnyű úgy sakkban tartani valakit, hogy ott a puska a kezében két fegyvertelen emberrel szemben, akik ráadásul eltévedtek.
Ezt a betolakodó szöveget sem értem. Nem magánterületre hatoltak be valakihez, hanem kirándultak (igaz, eléggé felkészületlenek voltak a témát illetően). A folyó, az erdő, a hegy mindenkié, ahogy a földbolygó is. Tehát bárki kirándulhat ott, de a veszélyekre nem árt felkészülni. Nemcsak az ilyen barmok miatt, akik az utadba akadhatnak, hanem pl. vadállatok is lehetnek.
Mivel ez egy klasszikus a műfajában, nagy elvárásokkal ültem le megnézni. Kicsit csalódtam. Gyönyörűen fényképezett film, az már biztos (nem véletlenül) és a zenéje is jó. A színészi játék is rendben van. Nekem a vége olyan elvarratlan. Mintha ollóval vágták volna el. Talán tarthatott volna még 10-15 percig, akkor se lett volna nagyon hosszú, de jobban ki lehetett volna domborítani a végét.
tortura 2018 aug. 27. - 16:01:09
(33/50)
Ez a kisebbik tévedésed, szerintem. Hogy nem volt rajta napszemüveg. Nem is arcoskodott a gyerekkel egyáltalán, csak zenélgetni akart. Ennyi.
Owl 2017 márc. 26. - 23:55:15
(32/50)
Szépen fényképezett film. Fenn tudta tartani a feszültséget egészen a végéig. Jó ízelítõt kaptak a városi emberek, hogy a vadonban csak az maradhat életben, aki a végsõkig tud küzdeni. Ott nincs törvény és nincs segítség.
8/10
batemann 2017 jan. 01. - 22:21:57 8/10
(31/50)
Igazi klasszikus, rengeteg késõbbi horrorfilmben meg is említik hivatkozási alapként. A filmtörténelem legnyomasztóbb erõszakjelenete is itt látható. Rányomja a bélyegét az egész filmre... A 70-es éveket jellemzõ Vietnám ellenes hangulat is adott, ha az ember megerõszakolja a természetet, az bizony visszaadja. Kétszeresen is. Itt hegyi vademberek formájában...