Téma: Orson Welles

10/10
beszelo86 2015 ápr. 19. - 18:56:58 10/10 Előzmény breeder
(6/6)
Igen, sok kivételes mû született már ebben a mûfajban. Érdekes, de nekem a Máltai sólyom egyáltalán nem tetszett. Viszont a Forgószél egy zseniális Hitchcock-darab, egyik kedvencem a mestertõl a Manderley-ház asszonya és az Észak-északnyugat mellett. Azonban a Gonosz érintését nem csupán magáért a filmért tartom kivételesnek, hanem azért is, mert Welles gyakorlatilag nulla pénzbõl és támogatásból készítette el ezt a mestermûvet.
filoszemitabélus 2015 ápr. 15. - 19:30:06
(5/6)
ne feledkezzünk meg "A per" c, filmjérõl. Tökéletesen visszaadta sötét színeivel és groteszk alakjaival a kafkai világot. Szerintem minden idõk egyik legjobb filmes adaptációja, ami irodalmi alapból készült.
breeder 2015 ápr. 15. - 01:17:49 Előzmény beszelo86
(4/6)
Azért azt nem mondanám, hogy minden idõk legjobb film-noirja A gonosz érintése, mert akadnak szép számmal hozzá hasonló, örök becsû, hasonló stílusú, nagyon értékes filmek! De tény, hogy a mûfajában egy megkérdõjelezhetetlen film klasszikus! :)

Nekem a 49-es, A harmadik ember címû film is a kedvenceim között van , amiben Orson Welles Joseph Cottennel vív macska-egér harcot! :)

És ha már film-noirokról esett szó, akkor a Hosszú álom, Máltai sólyom, A vadász éjszakája, Forgószél, Alkony sugárút, stb nagy sikerû filmeket is érdemes megnézni. http://www.imdb.com/search/title?genres=film_noir&num_votes=1000,&sort=user_rating,desc&title_type=feature
10/10
beszelo86 2012 okt. 28. - 11:48:03 10/10 Előzmény irmagyurma
(3/6)
Nem véletlenül mondta róla Marlene Dietrich: "Mielõtt szádra veszed a nevét, vess keresztet!" Egy szent szörnyeteg volt. A gonosz érintése pedig minden idõk legjobb film noirja.
10/10
irmagyurma 2009 aug. 04. - 13:31:38 10/10
(2/6)
Zseni.
Miki1900 2008 máj. 21. - 13:31:10
(1/6)
Pár filmjében láttam.
Az Otheloban nagyon jó volt.
Az Óra körbejárban (nagyon jó magyar cím!) addig a részig unalmas, amíg feltûnik a képernyõn. Utána már a feszes, szigorú jelenléte is dob a film minõségén.

Szeretem a mûveit.