Téma: Getno

k11zoltan 2023 júl. 10. - 18:26:01 Előzmény DUNAWÖLD
(17/17)
15 éve külföldön élek, és sajnos ki kell, hogy ábrándítsalak, de a legtöbbnek összejön.
Nem is vágyunk nagyon vissza orbánisztánba...
10/10
DUNAWÖLD 2021 jan. 07. - 23:51:44 10/10
(16/17)
Illegális mexikói ripakodik rá a magyar nőre:
" Szöszi! Takarítsd ki a wc- t is! Ha nem tetszik, visszamejetsz oda, ajonnan gyöttél"
Üvegtigris menni amerika
10/10
DUNAWÖLD 2021 jan. 07. - 23:44:56 10/10
(15/17)
Mintha egy ismerősömről mintázták volna...
A feleség butácska egészségügyi, no English.
A férj kalandvàgyó lúzer.
Vízum limitált.
Hazajönnek.
Svájcifrankhitel.
Most meg maradt nekik a 24 órás orbánozás.
Csak akkor dicsekszenek, amikor szégyellik, hogy nem vitték sokra.
10/10
DUNAWÖLD 2021 jan. 07. - 23:40:38 10/10
(14/17)
A film telibe talált.
Még ilyen igénytelen kivitelben is. Sőt, éppen azért!
Az ilyen emberek, akik körül sem néznek a nagyvilágban, vagy ki sem teszik a lábukat, esetleg
" kimennek", de pofára esnek, és kérdezgetik a hazatelepült egyént, hogy:
"És miért jöttél haza?" ( Árulkodó kérdés)
Miért ne?
Mert megerősödni mentem el, hogy legyen hová hazajönnöm.
1/10
-Vídia- 2021 jan. 07. - 23:06:10 1/10
(13/17)
felvették a támogatást,elmentek belőle utazni ámerikába
filmet meg nem készítettek,nem az volt a cél
fvidocq56 2012 aug. 20. - 15:27:54
(12/17)
Hát, lehet, hogy lemaradtam, és most láttam csak elõször - és utoljára - ezt a filmet. Az 50-es évek koncepciója még-csak bejött volna.
Bár tudnám, mirõl szólt a rendezõ szerint.
Számomra kicsit gusztustalan, hogy a mai filmek között az a menõ, ahol a "menõ, felkapott" színészek (lásd: Gesztesi, Rudolf) között az a nyerõ, akik elviszik az egész produkciót.
Én, kultuszfilmként néztem ezt a filmet és semmi kultuszosat nem láttam benne.
Eleje nem volt, ahogy vége sem koncepció: nulla!!
Gesztesi talán elviszi az egészet, bár szerintem magát is járatja lefele, legjobb talán Bánfalvi Ági, vakon, Szalontay Tünde (nevét a korábbi kommentekbõl vakartam össze) - nem tudom, honnan került ide - leszámítva, hogy hasonlít Jennifer Annistonra - """""én Lollobrigitára hasonlítok"""" :-)))""".
A fõszereplõk teljesítménye egyenlõ a nullával. A film szintén. A mondanivaló ugyanez szorozva nullával. Szerintem.
Ennyit a mai "kultuszfilmekrõl".
"Éljen a TITANIC!"Ha elidegenedtél a családodtól akkor ettõl a fimtõl vissza találsz.Akkor inkább õk!!!!
Mica
1/10
recés 2012 márc. 10. - 02:45:40 1/10
(11/17)
A magyar "kisbetûvel" film kutyulmány szégyene! Pénz kidobás, gondolom a politikai holdudvarnak jól jött.
olahmiki1959 2012 márc. 09. - 19:05:14
(10/17)
Hát, ezt így elolvasva, amiket írtatok, elég gyenge lehet a film. Már ami a megvalósítást illeti.
Nem is tudom, hogy megnézzem-e. Bár Gesztesit csípem, gondolom, õ amit lehet, azért kihoz ebbõl a szerepbõl.
tomy88trance 2011 nov. 26. - 20:49:50
(9/17)
Hát láttam már jobb magyar filmet is , ez sajnos erõsen alsó kategória, lezáratlannak és semmitmondónak éreztem.
dantonb 2011 okt. 28. - 20:22:00
(8/17)
Getno helyett inkább Getto annak aki ezt a filmet csinyáta.
crackjack 2011 máj. 04. - 22:14:17
(7/17)
Egynek elment.

Van benne néhány vicces jelenet, amikor a színészek magyarul beszélnek az amcsiknak és õk persze nem értik, hogy mit mondanak. ezen jókat tudtam nevetni.

***SPOILER***

Péter Kata mondja: "Menjél már a fa....ba."
Srác ismételni próbálja...
Péter Kata pedig hangsúlyozva, rávágja."Fa..."

***SPOILER VÉGE***

A Ghymes Szárnyaskezû szeretõk c. száma pedig nagyon odatalál a végére.
mulao 2009 ápr. 07. - 10:15:32
(6/17)
Régebben tv-bõl láttam.Nem nagyon emlékszem már,nem volt hatalmas,nagyszerû film,de egyszer meglehet nézni.
Lenne egy kérdésem. Péter Kata és Gesztesi hogy játszottak?
offtopic
Humpy 2008 aug. 21. - 14:02:18
(5/17)
Ismerõsen hangzik ez a recept, bár kissé kiestem már a magyar filmek sajátságos világából. Tegnap este azért belenéztem egy limonádéba, néhány percig. Az is feltûnt, h rengeteg volt a dögunalmas nagytotál kép, aztán idõrõl-idõre elrángatták a filmfelvevõgépet a színészek elõtt, h a díszletekkel, kellékekkel se legyen túl sok gond. Erre valami más közönség jön be, én bizti nem.
pozsizsuzsi 2008 aug. 21. - 13:08:07
(4/17)
Elég fájdalmasan érintett ez a film, mert azt a régi jól be(nem)vált magyar receptet követte, hogy minél kifejezéstelenebbül, lélektelenebbül motyogják el a szereplõk a dramaturgiailag amúgy is gyengécske mondataikat, annál jobb(?).
4/10
Semprini 2008 aug. 21. - 09:03:25 4/10
(3/17)
Na, megnéztem a tévében, kb. azt hozta amit elvártam, kicsit a Csók Anyu és a Tiszta Amerika (ez két 80-as évekbeli magyar film) keverékének tûnt, megspékelve egy kis mai magyar "fílinggel". Alighanem a forgatókönyv a ludas ezúttal is, hogy a színészeknek nem volt mivel brillírozni, ilyen szöveggel egy Lawrence Olivier se nagyon tudna mit kezdeni, viszont 'minden rosszban van valami jó'-alapon megismerhettünk egy érdekes fiatal tehetséget, akire oda kell figyelni: Péter Katáról alighanem fogunk még hallani...
Salamon András nem rossz rendezõ, de a Zsötem merészsége már a múlté - ezúttal egy 'lightosabb' oldalát mutatta, nem volt nézhetetlen persze, jobb forgatókönyvvel még jobb lett volna, így csak olyan 10/4.
1/10
kukoriTune 2008 aug. 20. - 22:00:26 1/10
(2/17)
Lássuk csak mink van:
-egy pár átlagos magyar szinésznõ cici
-egy darab fülbemászó, de kissé jelentéktelen dallam a film alatt párszor ismételve
-egy darab történet nélküli, lapos 95 perc
-néhány enyhén átlag alatti alakítás
-0.0% katarzis
-néhány jól elkapott tájfelvétel
-gagyi hang (5.1 is!)

Idõpazarlás, személyes meglátásom szerint. Egy tucat a tizenkettõbõl típusú magyar sztárolt film. Önnek ezt nem ajánlom.
kata-királylány 2008 aug. 20. - 20:53:16
(1/17)
lassan 4 éve, hogy láttam moziban. HATALMAS film! újra meg fogom nézni, hisz még csak 3x láttam. mindenkinek ajánlom! :-)