7/10
nikato 2021 aug. 10. - 22:25:52 7/10
(61/61)
Pár érdekesség:
-A Ferris szüleit játszó pár 1992-ig valóban házaspár voltak.
-Charlie Sheen 48 órán át ébren maradt, hogy hiteles legyen a drogos kinézet. (Hehe)
-Matthew Broderick és Jennifer Gray később eljegyezték egymást. 1988 tájékán Autóbalesetet szenvedtek Észak -Írországban, a másik jármű utasai, egy anya és lánya meghaltak.
Rob Lowe, John Cusack, Jim Carrey, Johnny Depp, Tom Cruise, Robert Downey, Jr. és Michael J. Fox mind esélyesek voltak Ferris Bueller szerepére.
7/10
nikato 2021 aug. 10. - 21:52:12 7/10
(60/61)
Régen jobbnak tűnt, de még ma is kellemes kikapcsolódás. Charlie Sheen itt még milyen jól nézett ki, már itt is Czvetkó Sándor volt a szinkronhangja. SPOILER: Nekem sem tetszett már kiskoromban sem, hogy a csaj nem ismeri fel a dirit, betörőnek nézi, meg a kocsi mellett elfut Ferris, de az apja nem ismeri fel. SPOILER VÉGE
a.dani0227@gmail.com 2019 nov. 05. - 13:32:13
(59/61)
Nekem kifejezetten tetszett a vége, hogy sikerült megszívatni az igazgatót. Jó film ez vígjátéknak készült nem oktatófilmnek annak meg tökéletes.
1/10
Kit Fisto 2019 júl. 29. - 16:59:15 1/10
(58/61)
Ennek valóban semmi mondanivalója. A gazdag gyerekek iskola helyett inkább szórakozni mennek egy lopott Ferrarival. Az átlag gyerekek meg csurgathatják rá a nyálukat. Hurrá. Egyetlen pozitívuma a 86-os év.
1/10
kts5 2019 júl. 20. - 17:16:38 1/10 Előzmény ceia
(57/61)
Teljesen egyetértek. Értlemetlen ez a film. Irritáló a főszereplő és nincs mondani való vagy tanulság benne.
troy1989 2018 jún. 02. - 11:13:57 Előzmény ceia
(56/61)
ez nem a puncsos spicliknek készült mint amilyen te is vagy. :D
biztos valami seggnyaló beosztott vagy,aki folyton a szabály szerint jár el,vagy valami megkeseredett vezető beosztású.. :D
ezerszer színvonalasabb ez a film mint amit a mai rajzfilmek mutatnak,kb mintha be lennének lőve olyan mesék készülnek,nem beszélve a tv szenny műsorokról,ahol a fiataloknak az a legnagyobb gondjuk,hogy milyen buliba menjenek kivel járjanak,milyen hajat csináltassanak.. (éjjel nappal és társai) ezek aztán kulturák a fiataloknak.
ocsi028 2018 márc. 11. - 13:11:47 Előzmény ceia
(55/61)
Jó ez a film, ne gyere itt a gyerekek védelmével, meg hogy mit tanulnak....a Télapuból mit tanulnak? Hazudni? ÉS azt hogy apu át tud változni télapóvá és repül? Teljes félrevezetés, de bármelyik disney filmet mondhatnám...vagy épp ott vannak a horror filmek, szóval ez egy igazán jó kis film és nem tanulási jeleggel kell elemezni, ha így tennénk akkor minden egyes filmbe bele lehetne kötni
atticusworld 2017 ápr. 01. - 09:31:45
(54/61)
Jó.
8/10
Semprini 2016 aug. 07. - 14:46:04 8/10
(53/61)
Hát ennyi erõvel 10 filmbõl minimum 9-be ugyanúgy bele lehetne kötni, hogy semmi jót nem tanulnak belõle a gyerekek - mondjuk nem is nekik készült, ezt senki nem állította.
1/10
ceia 2016 aug. 06. - 21:34:59 1/10
(52/61)
Itt ömleng mindenki (na jó, ketten nem) hogy micsoda jó film, de mitõl is? Valaki szerint ilyeneket kéne nézni a gyerekeknek??? Miért, Hogy tanulják a szimulálást, lógást, hazugságot, a semmit és senkit tiszteletben nem tartást és hogy vannak ilyen patkányok, akiknek minden sikerül, pedig semmire sem érdemesek de mégis milyen menõk csak mert jól néznek ki és pofátlanok?? Mert ez a film kb. errõl szólt, tehát mitõl is jó ez a film? Van valami normális mondanivalója ezen kívül? Az egyik leghulladékabb film, amit valaha láttam, és csak azért néztem meg, mert imádom a nyolcvanas éveket, és Mia Sara tényleg nagyon dögös kis bige volt akkoriban. De elvártam volna, hogy a végén sikerüljön a tanárnak, igazságot, happy endet, mert az lett volna az, és nem hogy a hugica váratlanul és ok nélkül átáll a disznó bátyja mellé és hazudik a (hülye) szüleinek. Miért nem szólt az anyjának, amikor a gyerek az autó elé került? Akkor lebuktathatta volna, minek versenyezni? De tényleg nem értem, mitõl gondolta meg magát mire hazaértek és már inkább falazott neki? A tanárral volt talán baja? Rájöhetett, hogy miért volt ott elõtte is, és nem betörõ volt, akkor miért nem buktatta le végre a kis köcsögöt? Én végig azért drukkoltam, hogy bukjon bele, szóval nekem ez egy moslék film volt a leírt pozitívumaitól eltekintve. Ebbõl a filmbõl semmi hasznosat, értékelhetõt nem tanul egy gyerek, csak a rosszat. Ennél még az Amerikai Pite is magasabb röptû mondanivalóval bírt!
Alfi1 2016 aug. 06. - 21:29:52 Előzmény DUNAWÖLD
(51/61)
Hát úgy hogy ez nem ugyanaz a vonal. Az Amerikai Pite a Porky's és hasonlók "folytatása". A Ferris Buellernek inkább pl. a Régi Környék a mai megfelelõje, ami színvonalban is van ilyen jó. Igaz az a film is már több mint 10 éves, ennél újabb nekem sem jut eszembe.

Viszont a magyar cím mindig bosszant, igazából köze nincs a történethez. Oké hogy lényeges motívum a Ferrari, de messze nem errõl szól, és aki inkább az eredeti címet ismeri annak soha nem jutna eszébe hogy a kettõ ugyanaz. És nem is értem miért nem volt jó a Ferris Bueller Szabadnapja, vagy hasonló. Utálom az ilyen értelmetlen "kreatívkodást".
8/10
Semprini 2015 márc. 08. - 12:54:07 8/10
(50/61)
Anno majdnem 20 éve a tévébõl vettem fel videóra és már akkor is nagyon tetszett, jópofa kis vígjátéknak találtam, Mia Sara pedig egyik nagy kedvencem volt, nemcsak ebbõl a filmbõl, hanem a Queenie-bõl, a Legendából és a Fekete nap, vörös hold-ból is ismertem. A Media Markt-ban örömmel fedeztem fel, hogy megjelent DVD-n extra változatban, azonnal meg is vettem és újranéztem. most még jobban tetszett mint annakidején. Matthew Broderick-re valósággal ráöntötték Ferris Bueller szerepét, remek Alan Ruck is Cameronként, Mia Sara pedig egyszerûen bûbájos, sajnos azóta sem nagyon láttam más filmben. Jennifer Grey is jópofa ebben a flegma szerepben, de õ se csinált igazán nagy karriert, talán még a Dirty dancingot ismerem vele. A mellékszereplõgárda is nagyon jól lett összeválogatva, az extrákon pedig jó volt látni a közben kissé megöregedett, immár az 50-es éveiket taposó szereplõket nyilatkozni a filmrõl és egykori szerepeikrõl.
Most újranézve semmit sem vesztett bájából, frissességébõl, nagyszerû vígjáték, a '80-as évek egyik igazi gyöngyszeme, bármikor újranézhetõ, remek szórakozást nyújt.
8,5/10
10/10
DUNAWÖLD 2015 márc. 05. - 22:16:29 10/10 Előzmény eynrg
(49/61)
Látva ezt a filmet, döbbenet, hogyan jutott el halivúd az amcsi pitékig.
eynrg 2014 okt. 21. - 14:23:14
(48/61)
Nagy siker volt ez a film a 80-as években (ld: 80-as évek legjobb vígjátékok cikk, Régi Új filmek blogja), nagyon szerettem, jópárszor megnéztem, persze elõször csak németül, mert nálunk nem mutatták.
10/10
juno_ 2013 aug. 04. - 22:23:52 10/10
(47/61)
Na hát ilyen filmek nem készülnek sajnos manapság...
8/10
Képkockaördög 2011 szept. 27. - 19:55:57 8/10
(46/61)
Gyerekként rengetegszer láttam, és nagyon szerettem (kivéve Cameront). Tegnap néztem meg újra, és mostmár azért látom, hogy elég bugyuta film, tehát nem egy mûalkotás, de szórakozásnak kíváló, a színészek szuperek, és bármikor szívesen megnézném. A gyerekeknek inkább ilyeneket kellene nézniük a sok hülyeség helyett, amiket manapság csinálnak.
Tegnap nem akartam kifejezetten megnézni amúgy, csak belenéztem, de teljesen "beszippantott", nem tudtam kikapcsolni :) És mostmár Alan Ruckot is értékelem, nagyon jó Cameronként. Azért fura lett volna Molly Ringwald Sloane-ként, és mégfurább Emilio Estevez Cameronként, de megnézném Robert Downey Jr-t Ferrisként :) Õ tuti jó lett volna. Persze nem tragédia, hogy végül nem õ lett, mert Matthew Broderick is szuper :)
Ford Mustang 2011 szept. 01. - 13:31:29 Előzmény Missa
(45/61)
Én is az autó miatt néztem meg még régen, de sajnálattal hallottam, hogy replika.
Missa 2011 júl. 02. - 21:48:45 Előzmény Atis88
(44/61)
A benne szereplõ Ferrari miatt többször is megnéztem.
Aztán kiderült, hogy nem is igazi volt, hanem replika: http://www.ridelust.com/movie-cars-the-1961-ferrari-250-gt-california-from-ferris-buellers-day-off/
:-(((
barbi_112 2011 máj. 21. - 22:52:45
(43/61)
Nem tudom másnak is feltûnt-e, de most vettem észre hogy Cameron apjának a garázsában, ki van rakva egy magyar zászló. A háttérben látszódik a film vége felé, mikor megrugdossa az autót. Bár elgondolkoztam azon is, hogy csak egy baki a magyar zászlónk, mert egy Ferrari plakát alatt van, szóval esélyes hogy olasz zászlónak indult...

Amúgy pedig még mindig jó film, és végre sikerült az elejétõl kezdve megnéznem. Szerintem Matthew Broderic azzal a pimasz kamerába nézésével meg grimaszaival, akkoriban igen sok lánynak bejöhetett.
10/10
Ron & Merida 2011 máj. 05. - 13:16:58 10/10
(42/61)