Téma: Tûzveszély

Rebbeka 2018 febr. 01. - 22:07:19 Előzmény beo71
(13/13)
Te hogyan allsz a magyar hajlektalanokhoz, akik a villamos ulesen vegzok el a dolgukat stb. Vonj parhuzamot a fekakkal. es utanna sajnald oket.
Rebbeka 2018 febr. 01. - 22:03:01
(12/13)
Na az ilyenek csesztek szet RSA-at! Amit felepitettek 100 ev alatt a feherek, azt azota teljes mertekben leamortizaltak a feketek. Most Europat akarjak tonkre tenni a fekak. Az inflacio miatt lassan elni sem lehet Africaban. A gazdasagot kinyirtak a fekak. De azert \"eljen Mandela\". Hahaha
Jim Hacker 2014 márc. 10. - 21:19:50 Előzmény olahmiki1959
(11/13)
"Korrekt film, de erõtlen, nem éreztem igazi drámát, katarzist, nem érintett meg a fõhõs kálváriája, és néhány hatásos, vagy inkább hatásvadász jeleneten kívül, idõnként egyszerûen unalmas volt a film."
Ez nagyon tetszik. Véleményem szerint ez szó szerint passzol más filmekhez pl.a 'Volt egyszer egy vadnyugat' c. szuper (giccses) produkcióhoz. Ízlés dolga. Azért ezt a nézetemet abban a topikban inkább nem hangoztatom, mert biztosan meglincselnének érte. :)

Phillip Noyce szóban forgó filmje rám jó benyomást tett. Felvállalt egy dél-afrikai témát, ez már önmagában is kényes, nem kevés lelki tusa és kényszerhelyzet van benne, végül egy izgalmas üldözéses befejezéssel próbálta meg a faji diszkrimináció problematikájától kissé idegenkedõ nézõk kegyeit is elnyerni. Minden elismerésem az alkotóké és a legtöbb színészé.

Amúgy, Phillip Noyce tõsgyökeres ausztrál rendezõ legõszintébb, bizonyára legjelentõsebb filmje az '1200 mérföld hazáig' (Rabbit-Proof Fence).
olahmiki1959 2013 júl. 21. - 02:51:16
(10/13)
Korrekt film, de erõtlen, nem éreztem igazi drámát, katarzist, nem érintett meg a fõhõs kálváriája, és néhány hatásos, vagy inkább hatásvadász jeleneten kívül, idõnként egyszerûen unalmas volt a film.
adamnagysweetmovie 2013 júl. 20. - 10:09:27
(9/13)
Érdekes, ahogy a munkájából ki se látó hõs rádöbben a rendszer természetére, amint az beletrappol az õ életébe is.
idõjós1010 2012 aug. 09. - 23:50:00
(8/13)
Egyre jobb filmek vannak az m1 en.
7/10
Rahar 2010 dec. 31. - 15:02:40 7/10
(7/13)
Nekem tetszik ez a film. Kedvelem a megtörtént eseményeket feldolgozó filmeket és ez elég hiteles adaptációnak tûnik. Jó az alaptörténet, valósághû cselekményvezetés, korrekt színészi munka és jó képi megvalósítás jellemzi. A megtörtént esemény feldolgozása miatt a cselekmény kevésbé fordulatos, de még ezzel együtt is jó film, 10 pontból 7 pontra értékeltem. Bekerült a virtuális gyûjteményembe.
7/10
beo71 2009 júl. 07. - 23:25:46 7/10 Előzmény NADALFAN
(6/13)
Úgy értettem a vitatott személyiséget,hogy politikai téren nagyot alkotott,emberként is keményen kiállt,viszont a nõkkel való viszonya hagyott némi kívánni valót maga után,de ez nem ártott a film értékén,sõt,tetszett,hogy nem szentként ábrázolták,hanem egyszerû emberként.Szerintem is jó film.
10/10
NADALFAN 2009 júl. 04. - 21:43:10 10/10 Előzmény beo71
(5/13)
hm vitatott személyiség?? hazája szabadságáért az apartheid elleni harcát nem vitatnám jogtalannak-most szabad dél afrika, immár a feketéké-jövõre vb-t rendezhet -de azért árnyoldala is van a szabadságnak elképesztõ méretü a bünözés-summa summárum nics az a politikai rendszer ami jót és békét hozhat-a film azért nagyon jó!!
7/10
beo71 2009 márc. 03. - 17:58:25 7/10
(4/13)
Vitatott személyiségû fõhõs életén keresztül bepillanthatunk a Dél-Afrikát fojtogató rasszizmus világába.7/10.
jazzguru 2009 febr. 05. - 20:33:32
(3/13)
Nem szép dolog, hogy a port.hu-n rengeteg olyan filmet találni, amirõl nincs egy valamirevaló összefoglaló, de még ezen bosszantó hibák mellett is ez az általam legjobbnak vélt filmes adatbázis. Mindenesetre van még mit javítani.

Szóval a MINDENKI számára elérhetõ imdb.com-on így írtak a filmrõl (szabadfordításban):

A politikai thriller, egy a valóságban is megtörtént esetet dolgoz fel, egy Dél-Afrikai hõs utazásáról a szabadság felé. A történet az ország megosztott és zûrzavaros idõszakába vezet vissza az 1980-as évekbe, amikor Patrick Chamusso egy olajfinomító politikára nem fogékony mûvezetõjét és feleségét börtönbe zárják. Patrick ekkor harcba kezd az országot irányító elnyomó rendszer ellen. A rendõrség embere Nic Vos ezredes ekkor megpróbál befurakodni Chamusso életébe.

Remélem jól fordítottam, az esetleges hibákért elnézést kérek.

Fordítói munkát vállalok! :)
9/10
Karolka 2008 máj. 10. - 00:12:56 9/10
(2/13)
Ez az, amit mi soha nem fogunk megérteni! Csak nézzük a filmeket és örülünk, h nekünk még "jó" sorunk van!! Bob Marley-t se hallottam még tûzharc alatt, tetszett a film!! :)
7/10
bujka 2008 jan. 25. - 13:27:45 7/10
(1/13)
A film a dél-afrikai kegyetlenkedésrõl szól és az emberek lázadásáról a szükségtelen kegyetlenkedéssel szemben. A fõ probléma az, hogy Dél-Afrikában a lakosság 80% fekete és a maradék 20% fehér az irányító réteg.
szerintem a film nem volt rossz: 10/7