Téma: Fehérlófia

Torolt Felhasználo 2016 márc. 16. - 17:33:46
(35/35)
...
Torolt Felhasználo 2016 márc. 16. - 17:33:19
(34/35)
Ha eza 7fejû sárkány, mi lehet a harmadik ?XD
Torolt Felhasználo 2016 márc. 15. - 18:22:09 Előzmény frenchbullie
(33/35)
Mert ez bár rajzfilm, nem igazán gyerekeknek készült.
Inkább 16+ a célcsoport mint 5+.
Hú dejó a habos sütemény 2016 márc. 15. - 17:31:42 Előzmény Sidra
(32/35)
hát nem semmi ez a film...
nagyon tetszett!

elõbbi hozzászólásokat idézek:

õsi, mélyrõl jövõ
emberiséggel egyidõs történet
álomszerû
szürrealista õrület



"a három sárkány az ember három önpusztító tevékenysége"

melyek ezek? kérlek írd meg!
frenchbullie 2015 szept. 05. - 16:28:19
(31/35)
Viszont ez tetszik. A Wiki szerint a Hétszûnyû Kapanyányi Monyók egyszerûen lefordíthatatlan, talán a Hétszárnyú Koponyányi Manó egy változata...:-)
Én még Hétszûnyû Kapanyányimonyóknak ismertem, de változnak az idõk. A Kõmorzsolót pedig Hegyhengergetõnek. (Igaz, abból a verzióból kigyomlálták a címadó Fehérlófiát.)
frenchbullie 2015 szept. 05. - 16:15:48
(30/35)
Üdv! Gyerek ötödikes irodalomkönyvében legelsõ olvasmányként a Fehérlófia szerepel. Hurrá, annyira szeretem ezt a mesét, így újraolvasom én is, miután a gyerek elolvasta. Megbeszéljük; tetszett? tetszett!, nagyon jó! Nosza, akkor nézzük meg a rajzfilmet!
Szerintem még én sem láttam. De most sem fogom. S a gyerek sem, mert bizakodva belenézett, de aztán menekülõre fogta. Én pedig nem erõltetem... Mert az élénk színektõl, a vibráló mozgástól, bízvást migrént kap az ember lánya:-( A rajzfilmfigurák kissé a Magyar népmesék alakjaira emlékeztettek, de ami abban mûködött, itt nem. Nekem nem.
A rajzfilmfigurák hangja viszont tetszett, le a kalappal a színészek remeklése elõtt.

Múltkoriban - a párommal - elkezdtük nézni Az ember tragédiája rajzfilmváltozatát. A férjem tett néhány frivol megjegyzést alkalmanként, aztán megkérdezte, hogy nem nézünk inkább mást? De igen.

Attól tartok Jankovics Marcell mûvészete nem a mi világunk. Maradunk inkább a Dargay Attila-féle, humoros és szórakoztató Szaffinál, Lúdas Matyinál, valamint a Sárkány és papucsnál...
9/10
xxrolika 2012 dec. 29. - 21:01:34 9/10
(29/35)
Nagyon szeretem ezt a rajzfilmet,még gyerekként láttam elõször a TV-ben. Mondjuk ez tényleg nem az a fajta ami kicsiknek való ez inkább az idõsebbeknek való és igen tényleg gondolkodni rajta. Nem olyan mint mondjuk a Vuk a Macskafogó vagy a János Vitéz ez azoknál kicsit keményebb. De akkor is megéri megnézni mert Jankovics Marcell ezzel a filmmel nagyot alkotott.
McLaca 2012 aug. 20. - 21:03:47
(28/35)
Helyesebben: a racionalitás keretein belül.
McLaca 2012 aug. 20. - 20:56:18
(27/35)
Ezt a "mesét" csak mûvészetileg tudom értékelni. A rengeteg szexista utalás ábrázolása miatt kissé nagyvonalúnak tartom a 6-os karikát. Szeretem a különleges, nem hétköznapi, megdöbbentõ, esetleg megbotránkoztató dolgokat (a racionalizmus keretein belül), de Jankovics nekem már sok, túl elvont.
Hang nélkül néztük a "mesét" és negyedmagammal (köztük kettõ magyar szakon végzett) elemeztük, amit látunk. Hatalmas röhögések lettek belõle, mert sokszor tovább gondoltuk, és groteszk szóviccek áldozatává vált a látvány, de végsõ soron így élvezhetõ volt.
Lehet belemagyarázni bármit, de mindenbõl van túl sok. Ez a mese a szemléletmódjában és ábrázolásvilágában is túl sok.
Sidra 2012 aug. 20. - 14:26:06
(26/35)
Nagyon nagyon különleges rajzfilm, nem az a fajta, ami elé leül az ember aztán élvezi. Ehhez gondolkodni kell, folyamatosan szimbólumok és jelképek vannak mindenütt, rengeteg mögöttes tartalom. Ahogy a három sárkány például szerintem az ember három önpusztító "tevékenységét" jeleníti meg, a három királylány meg a nõ, a szerelem szimbólumai.
Azt is érdekesnek tartom, hogy a három barát közül ugyebár Fehérlófia a legerõsebb, a Fanyûvõ; erõsebb a Vasgyúrónál és Kõmorzsolónál, akik csak élettelen anyagokat tudtak az uralmuk alá hajtani. Persze lehet, hogy ez már belemagyarázás, de nekem egyszer csak bevillant, nem agyaltam rajta :D
Visszatérve a rajzfilmre, az is nagyon tetszett benne, hogy valami õsi, mélyrõl jövõ "erõ" árad belõle; ehhez nagyban hozzájárul a remek zene is. Miközben néztem, végig az volt az érzésem (ami egyébként mindig, ha hallom vagy olvasom ezt a mesét), hogy ez nem csak egy "mese", hanem valami emberiséggel egyidõs történet, amit ötezer éve éppúgy meséltek Ázsiától Európáig (vagy tovább? ki tudja), mint ahogy ötezer év múlva is tenni fogják. Valami másik világ õsmítosza.
És, ahogy már elõttem többen is írták, nagyon álomszerû, szürreális képekben mutatja meg ezt a ki tudja, hány száz vagy ezer éves történetet. Ha az ember nyitott szívvel és lélekkel tudja nézni, teljesen magával ragadja. De ehhez kell egyfajta elvonatkoztatni-tudás, befogadóképesség. Persze akinek nem, hát nem :D
1/10
Lili Marleen 2012 aug. 20. - 13:53:46 1/10
(25/35)
ezt az elmebeteg szürrealista õrületet nehogy megmutassátok gyereknek,egy életre lelkibeteg lesz tõle!Szörnyû!!!!!Ha lenne nullás vagy mínusz biztos azt adnék neki!!!
1/10
system 2012 aug. 20. - 11:47:08 1/10 Előzmény Locust Star
(24/35)
Messze van ez a legjobb magyar rajzfilmtõl! Persze ahányan vagyunk, annyi értékrenddel bírunk. Nekem ez a rajzfilm középszerû.
Locust Star 2011 nov. 28. - 17:37:21
(23/35)
Legjobb magyar rajzfilm! 10/10
...ja és azért nem semmi hogy 1982-ben készült, akkoriban lehetett egyfajta húzása :) Még ma is hanyatt esik tõle az ember.
lszl139 2011 márc. 20. - 16:54:02
(22/35)
Nekem megvan a filmgyûjteményemben.
10/10
ariskerase 2011 jan. 25. - 16:35:42 10/10
(21/35)
Nagyon jó 10/10.
Moldávia bánata 2009 jan. 08. - 17:46:09
(20/35)
Érdekes.
Valahogy olyan érzésem volt, hogy Jankovics ekkor ismerkedhetett meg Erich von Däniken könyveivel meg a szcientológiával.
A második sárkány esetében a Star Wars hatását véltem felfedezni a birodalmi lépegetõ formájában.

(Nehogy valaki is komolyan vegye ezt a beírást, a rajzfilm egészen egyéni is kivételes. Maradandó alkotás.)
offtopic
Miki1900 2008 okt. 04. - 19:46:17 Előzmény 7szünyü
(19/35)
nem
offtopic
efes 2008 okt. 04. - 18:38:57
(18/35)
Jók is voltak, de ez még a Steve Blame és Ray Cokes-féle emtiví volt...:)
7szünyü 2008 okt. 04. - 16:47:41
(17/35)
És azt tudtátok-e, hogy az MTV (Music~) animációit (legalábbis egy idõben) itt csinálták a kecskeméti animációs stúdióban?
offtopic
efes 2008 okt. 04. - 14:00:03 Előzmény 7szünyü
(16/35)
Dehogy, a Légy az a Rófusz filmje, én csak a Jankovics World Best 50 Animationba való filmjeit mondtam. Persze, a Légy is, hogyne.