Téma: Barry Lyndon

10/10
Gazdatest 2023 márc. 12. - 16:40:30 10/10
(23/23)
Stanley Kubrick, méltatlanul kevésbé ismert és népszerű filmje. Való igaz, nem egy könnyű darab, bár igen látványos és szép kiállatású. Minden egyes képkocka gondosan megkomponált, akár egy festmény(sok esetben tényleg korabeli alkotásokat idéz) Műfajilag dráma, de alapvetően nem romantikus, akárcsak az irodalmi mű, amelyből készült. Valójában a regény amiből készült egy realista alkotás, bár a történelmi kor és a környezet, amiben a cselekmény játszódik, és ahonnan indul, egy romantikus történet kindulópontjaként is tökéletes lenne. Ezt erősíti a megalkotott képi világ is, a pazar díszletek az igényes, részletekig kidolgozott kosztümök, a festői megvilágítás, és beállítások. Viszont maga a sztori, ugyan kalandos, és fordulatokban gazdag, de egyáltalán nem egy idilli életrajz. A film egy szépreményű, kezdetben tiszta szívű, ifjú történeteként indul, őt kísérjük végig életének állomásain egészen a haláláig. Egy látványos nagyívű színes tabló ez, a kor barokk pompájával és hétköznapjaival. Tulajdonképpen egy lélektani trhiller, melyben sikerei és felívelő karrierje során a főhős lelke apró cseppekként mérgeződik meg, önnön döntései és a környezete által, és így veszíti el fokozatosan minden erkölcsi tartását, és emberi méltóságát. A zene, itt is, mint több más Kubrick filmben, telitalálat, ami később is ott fog motoszkálni a néző fülében. Mézédes romantikus történetek és sorozatok kedvelőinek kevésbé ajánlott. Klasszikus művek és irodalmi adaptációkért rajongók feltehetően szeretni fogják. A művészfilmek kedvelőinek sem okoz talán csalódást, bár ez egy hagyományos lineáris folyású, történet mesélős mozi. A képek gyönyörűek, a díszlet, a smink, a kosztümök mind mind tökéletesek, a színészi játék hibátlan. Mindezek összhangja, és amit ez kiad, az atmoszféra, amit itt Kubrick megteremtett, az teszi nem mindennapivá a filmet, és adja ki nálam a 10 csillagot.
Kocsegar 2014 aug. 03. - 15:47:22 Előzmény sioux
(21/23)
Köszi, h megírtátok a zenét, jó volt meghallgatni újra!
bessie 2014 máj. 07. - 15:45:05
(20/23)
Egy ilyen jó filmet szinkron vagy felirat nélkül levetíteni...((( Legalább jelezték volna, beleéltem magam egy jó tévézésbe. Kár volt.
offtopic
markinho1 2014 márc. 22. - 20:47:45
(19/23)
Kubrick-ot jelölték Oscar-ra a film miatt. Jó lenne jelezni https://www.youtube.com/watch?v=MMnfjO9CgbA
sioux 2013 dec. 13. - 01:12:07
(18/23)
Na utánajártam. A helyes azonosítás:
Harpsichord Suite 4 in D minor, HWV 437 3. tétel, Sarabande
Tehát szóló csembalóra írt darab zenekari átirata.
sioux 2013 dec. 12. - 10:05:52
(17/23)
Máshol suite No 4-ként jegyzik - nem járok utána, most mindegy. A Sarabande és a HWV 447 biztos. Íme a darab.
http://www.youtube.com/watch?v=klPZIGQcrHA
sioux 2013 dec. 12. - 09:42:40
(16/23)
Handel - Suite No.15 in D minor for Harpsichord, HWV 447 - 3. Sarabande - nagyzenekari átirat - hihetetlenül képszerû zene. A film elsõ zenéje is ez, csak egy rövidebb, kicsit még visszafogottabb, amolyan intro változat. A végén azután hátborzongató.
sioux 2013 dec. 12. - 09:33:08
(15/23)
Huhh, a végén az a Handel sarabande - katartikusan gyönyörû...!
sioux 2013 dec. 12. - 09:23:04 Előzmény kybuck
(14/23)
Nem kell szinkron. Felirat kell.
kybuck 2013 jún. 24. - 05:06:44 Előzmény szirgabor
(13/23)
Kubrick hülye volt, amúgy szerintem egy amatõr társaság összeállhatna leszinkronizálni a filmjeit.:)
gemeli 2013 máj. 15. - 22:11:27
(12/23)
Mi van? Miért nincs a filmhez magyar aláírás? Ezt hogy gondolják?
szirgabor 2013 máj. 13. - 23:31:16
(11/23)
Nem szánalmas... Stanley Kubrick egyetlen filmjét sem engedi szinkronizálni, csak eredeti nyelven forgalmazhatók, és nem csak nálunk, mindenhol. Valahol igaza van.
Vagyis nincs szinkronizált Kubrick film, egy sem.
Beya 2013 ápr. 27. - 13:29:00
(10/23)
És továbbra sincs leszinkronizálva, miközben ez áll a filmnél: "színes, magyarul beszélõ, angol romantikus dráma". Magyarul beszélõ??? Szánalmas...
kybuck 2013 febr. 21. - 23:24:05
(9/23)
A MGM egy ratyi csatorna, hisz a filmhez, amit valami hülyeség miatt még mindig nem szinkronizáltak le, nem volt képes feliratokat szerezni, amúgy meg maga csinál szar szinkronokat, úgyhogy ez akár a film javát is szolgálná, de pont emiatt igaz, hogy lehet rendes szinkront is csinálni, mindez leginkább akarat kérdése.
Kocsegar 2013 febr. 09. - 00:38:10
(8/23)
jó ez a film, 127 perc vagy mennyi és mégis van benne egy olyan belsõ feszültség, ami fenntartja az ember érdeklõdését.
superstupid 2011 febr. 06. - 11:24:56
(7/23)
fõhöst még karcolás sem éri: valóban. a film direkt ilyen "sótlan". a fõhõs az egész életén átmegy, anélkül hogy befolyásolná saját sorsának alakulását. Elõször a szerencse fia lesz teljesen vélatlenül, késöbb a leszállóágban (ide tartozik fia halála is)is csak szemlélõje saját bukásának.
ami egyébként hatalmas,az Ryan O'Neal szemei: a teljes kétségbeesés a film végéig:)
antika4 2009 febr. 08. - 19:17:43
(6/23)
A titanic egy nagyon jó film. És ez is. Igaz, hogy a film megbukott. De jobban kellet volna reklámozni. Talán íg többet értek volna el.
Neszfor 2007 aug. 29. - 23:25:25 Előzmény Redfield
(5/23)
A történet azért bontakozik ki olyan lassan, hogy a tragikusabb részeknél Kubrick nagyobb hatást érjen el (késleltetés). Tény, hogy ez valakinek nem tetszik (például neked), de szerintem Mester nagyszerûen alkalmazza.

Arra pedig, hogy megbukott csak azt tudom mondani:
-Az emberek nem mindíg tudják, hogy mire legyenek kíváncsiak. Lásd például a Titanicot, amit végigaludtam, ha pedig véletlenül fölébredtem, akkor a hányinger kerülgetett. Bahh, és mekkora siker lett?! Nagy. Az ember sohase tudhassa már ebben a furcsa világban...
Neszfor 2007 aug. 29. - 23:21:09 Előzmény Neszfor
(4/23)
visszavonom: az egyik legjobb filmje

nemrég maratont tartottam és egy-két nap alatt végignéztem Kubrick fontosabb (Lolitától Tágra zárt szemekig) filmjeit és kicsit átértékeltem az addigi véleményeimet. Ezek szerint a Top 8 Stanley Kubrick:

1. 2001: Ûrodüsszeia
2. Ragyogás
3. Acéllövedék
4. Barry Lyndon
5. Mechanikus narancs
6. Tágra zárt szemek
7. Dr. Strangelove (és a többi és a többi)
8. Lolita


egyértelmû, hogy a Barry Lyndon a legjobb filmek közé való. Elképesztõ rendezõi tehetségrõl árulkodik az, hogy azok a jelenetek is zseniálisak, amik egy tehetségtelen rendezõ kezében giccsessé váltak volna. Bár egy-két helyen csak egy hajszál híja, hogy eluralkodjon a szentimentalizmus, de legrosszabb esetben is a zene és a színészi játék (az utolsó statisztáig mindenki Oscar-t érdemelne) megmenti a helyzetet.

És Kubrick még azért nem akarta megrendezni az A.I.-t mer' nincs hozzá meg a megfelelõ stílusa! Ha akar így is tud és meglepõen jól megy neki!