Amennyiben észrevétele van vagy hibát észlel, kérjük küldjön e-mailt!

Sorrend időben: csökkenő / növekvő
1 / 2 oldal
 hozzászólás/lap
2016. feb. 25. 14:28 | 19/19
Youtube-on fent van. Többet vártam a filmtől. 10/6 Ahhoz képest jó volt, hogy német. De ez inkább lányregény, mint egy rákos lány harca az életbenmaradásért. Olvastam pár rákos nő blogját, akik sajnos meg is haltak. Az sokkal felkavaróbb volt. Ajánlom mindenkinek Pete Zsófi (egy fiatal anyuka) blogját, aki nem hiszi el, hogy ilyen fiatalon, egy páréves gyerkőccel maga mellett ilyet tehet vele az élet. A végén már mindenét kivetette, csak hogy túléljen, de hiába. Ajánlom mindenkinek: http://marpedigenebbenemhalokbele.blog.hu/ (csak három oldal)
2016. jan. 13. 00:29 | 18/19
Nos!
A film összességében rendben van.
Olyan , amilyennek egy drámának lenni kell. Van egy fő probléma és az adott probléma köré gyülemlő karakterek, no meg azok fejlődése. Színészi teljesítmény oké! Van a rákos lázadó lány aki kellőképpen rákos és lázadó, van az apa, aki laza és apa, tehát túlsok mindent nem kellett kihozni belőle, ő is rendben van. Van az anyuka, aki már átélte azt amit a lány éppen átél, itt már adódtak problémák. Ebből a karakterből szerintem jóval többet is kilehetett volna hozni, vagy legalább is jóval többet annál, hogy minden rendben lesz, megfogsz gyógyulni stb. . A szituáció ismétlődéséből, a helyzet súlyából egy kis anyai őrületet, persze a szükséges határok keretein belül elvártam volna a filmtől. Ez csak a kisebb problémám a filmmel. A nagyobb, hogy azt a hatalmas íráskészséget, amivel a lány rendelkezik teljesen figyelmen kívül hagyták. Egyszerűen csak megemlítették, hogy ír aztán lett belőle valaki. Persze sejthető, hogy a narrátor elbeszélése, maga a blog, de nekem akkor is hiányzott a forma, az írás fontosságának megjelenítése. Van egy jelenet a filmben, amikor a lány parókában van ! Na jó, viccen kívül, szóval amikor folyamatos képsorozatokat kapunk arról, hogy a lány mennyi paróka felvevésével nyer mennyi személyiséget. Ő elmondja, hogy a szöszi ilyen, a barna olyan, a rózsaszín és kék pedig amolyan. Nekem ezt ne mondja, hanem mutassa. Most komolxyan sajnálták rá az időt, hogy az adott személyiségeket teljesen érthetővé tegyék számunkra. Inkább írtak egy három perces monológot amivel elmondhatja a lány, hogy melyik egyéniség milyen. Ez csak személyes vélemény, de engem valamiért zavart. Egyébként ténylek oké a film. Sokkal nagyobb csöpögésre számítottam! 10/7
2016. jan. 11. 17:35 | 17/19
Igen? Én csak a könyvet olvastam.
Ilyen gyógyulásoknál az ember mindig szeretné tudni, hogy végleges-e, vagy ami elrendeltetett, az előbb-utóbb jön...Akkor remélem, hogy sikeres volt a harca ennek az életvidám lánynak. Kösz., hogy válaszoltál:)
2016. jan. 11. 08:48 | 16/19
A film végén elhangzik, hogy Párizsban él azóta.

A neten még annyi van, hogy ír és egy gyermekrák alapítványnál dolgozik.
2015. jún. 12. 16:37 | 15/19
Az Életrevalók-hoz szerintem témában nem kapcsolódik, maximum mondandójában: akarj élni, élj meg minden percet és csináld ami jól esik, nagyjából ennyi lehet de itt azért könnyedebben, fiatalosabban tálalja.
Egyébként nem volt rossz, lekötötte a figyelmemet, bár lehetett volna belőle többet-jobbat kihozni, de ezzel sem volt nagy gond azt gondolom.

10/6
2015. feb. 04. 02:25 | 14/19
Ez így együtt már nagyon más. Az előző hozzászólásod (számomra )félreérthető volt.
2015. feb. 03. 20:43 | 13/19
köszi van, ezért írtam...
2015. feb. 02. 17:40 | 12/19
Nekem nagyon tetszett a film! 10/10. A filmtekercs "avatott szakértője" a következőket írja: "Jómagam nem tudtam azonosulni Sophie szenvedésével." Aki különben nem csak Sophie, hanem Stella, Sue, Daisy, Blondie, Platina, Oema, Pam, Lydia és Bébé (pont 9). Ez érthető is, mivel ő még valószínűleg nem volt rákos (nem is kívánom neki),mert akkor feltehőleg nem ezt írta volna. Én már megpróbáltam csukott szemmel (mintha vak lennék), vagy egy kézzel (mintha félkezű lennék)a napjaim egy részét eltölteni, de aztán rájöttem, hogy ez önbecsapás. Sophie van der Stap a saját életéről írt és szerintem csak az tud igazán ezzel azonosulni, aki hasonlót élt át.
2015. feb. 02. 17:16 | 11/19
Legyen részed benne! Jó bulizást!
2015. jan. 31. 20:06 | 10/19
Nekem mindent egybevetve tetszett. Nem ment túl mélyre, nem akart megríkatni, nem akart annyira nagyon dráma lenni.
A karakterek kifejezetten szerethetőek, a főhőst alakító Lisa is remekül szerepelt. Igazi fiatalos és érezhetően (ez bók!) német alkotás. Ajánlható kategória. 10/8
2015. jan. 08. 23:06 | 9/19
Az eleje tetszett - a közepe nem - a vége igen

Semmi mélyen drámai ,- úgy végig kiszámítható történet

Olyan kamaszos sztori

( akit érdekel a téma - azt gondolom ,hogy egyszer- kétszer megnézhető ) -

nálam ez 6pontos
2014. okt. 24. 16:02 | 8/19
Így van, ezt a filmet, az életrevalókhoz hasonlítani, butaság.
Nézhető, normális film, de nálam, nem aratott nagy sikert.

6/10
2014. okt. 20. 18:21 | 7/19
Annyiban azért lehet hogy a lány is életre való ebben a filmben. A szokásos németes feelengje megvan a filmnek de most elviselhető. Igazán az tetszett ahogy a lány hozzáállt a betegségéhez, alighanem példaértékű. Tetszett a film-8/10..
2014. ápr. 16. 19:02 | 6/19
Ezt a filmet nem kéne az életrevalókhoz hasonlítani.
Ugyan nem olvastam a könyvet, de szerintem a film nem a legmegfelelőbb dologra helyezte a hangsúlyt. Sokkal több volt benne, mint amennyit megvalósítottak.
10/6
2014. ápr. 16. 17:03 | 5/19
Olvastad az ajánlószöveget?
1 / 2 oldal
 hozzászólás/lap